Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
pomoć oko servisa fotoaparata
STRANA 1 OD 1
markozutic pomoć oko servisa fotoaparata 04.03.2014. 01:39 T56950

status: user
broj poruka: 1463
Imam neki kompaktus, fuji jx300, star taman toliko da mu je istekla garancija, i pri paljenju mu se sočivo zaglavi i neće da izadje skroz do kraja, čak šta više baš malo izadje i vrati se i kamerica ispiše na ekranu da ugasim i ponovo uključim fotoaparat,

2 puta sam ga otvara i rastavio skroz, milion puta me je ubila struja iz kondenzatora, vrlo bolno, ne pitajte, elem, rasklopio sam i sočivo ali ne sasvim, kada rukom pomeram mehanizam naidjem na `prepreku` tačno tu gde i sama kamera stane i onda moram par puta da ga cimam napred nazad da bi on tu prepreku preskočio i da bi se sočivo u potpunosti otvorilo, šta se tu može uraditi, kaže burazer da mu nije ispadao i da ga nije lomio dakle ne bi trebalo da je neko fizičko oštećenje ali opet nije isključeno, možda je prašina, nemam pojma kako dalje da rastavljam taj mehanizam sočiva jer je prilično zaguljeno i komplikovano a na jutjubu nema video prikaza za tu kamericu,
Servis kapiram da bi me odrao samo tako, ima li ko iskustva, šta da mu radim? :D




Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.03.2014. 08:03 #544346

status: user
broj poruka: 9460
Jako dobro znam o cemu pricas sto se kondenzatora tice :D I mene je jedan ispeckao samo tako...

Jbg, ili je zupcanik sjeban ili je nesto upalo...moras raskopati i videti sta dalje...Polako i sve ce samo ici, samo pamti gde sta ide, da ne bude viska delova kasnije pri sklapanju. Ako ti je mem. losa, slikaj, snimaj korake...

Ako se ispostavi da su zupcanici popucali, jedino da juris takav na oglasima kojemu je pukao display i sl. pa zamenis ceo objektiv sa mehanizmom...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 04.03.2014. 18:36 #544428

status: user
broj poruka: 1463
zvao par servisa, cene su im malo bezobrazne, do 4hiljade samo za opravku tj odglavljivanje i neko kao podmazivanje mehanzma dok na netu nov objektiv potpuno košta 30$
tako da ću ovaj da drndam tek kad mi stigne novi pa ću svakako imati rezervu kad se jedna pokvari, bolje to nego da mi opet uzme 4 hiljade kad se opet zaglavi tamo za koji mesec, a zaglaviće se, jer dotrajalo je to


Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs