Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
CryptoVirus: bitCrypt 2.0
STRANA 1 OD 1
tosas CryptoVirus: bitCrypt 2.0 09.03.2014. 16:30 T57009

status: user
broj poruka: 304

Drug mi je dao laptop zaražen sa ovim. Koliko sam video cryptovao mu je PDF,XLS,XLSX...itd fajlove.
Na desktopu izlazi obaveštenje da je zaražen i da treba da se skine neki program koji će to dekriptovati.
Da li ste viđali ovo i da li da se zezam sa tim ili da jednostavno pregazim Windows. Voleo bi da povrati fajlove,ali može i bez njih...
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: CryptoVirus: bitCrypt 2.0 09.03.2014. 17:27 #545101

status: user
broj poruka: 1470
Čitao sam nešto o ovome ,uglavnom virus/program možeš lako da makneš ali podatke ne možeš nikako da povratiš osim da platiš smradu.

Black Wolf

::
:: Drug mi je dao laptop zaražen sa ovim. Koliko sam video cryptovao mu je PDF,XLS,XLSX...itd fajlove
:: Na desktopu izlazi obaveštenje da je zaražen i da treba da se skine neki program koji će to dekriptovati
:: Da li ste viđali ovo i da li da se zezam sa tim ili da jednostavno pregazim Windows. Voleo bi da povrati fajlove,ali može i bez njih..
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 09.03.2014. 17:32 #545102

status: user
broj poruka: 1130
Nisam strucnjak u ovoj oblasti ali moj predlog glasi ovako :

Sve zavisi koliko su tvom ortaku vazni dokumenti ako mu jesu veoma vazni onda bi ja otisao u servis koji je specializovan za dekripciju i razbijanje virusa,ne bi se bas igrao da mu placam jer uvek moze da vidi tvoje podatke pa i da ti ih ukrade...

Bolje je nekome da platis i 100 eura i vise da ti to sredi u servisu nego da ovome koji trazi das zbog mogucnosti kradje podataka...

Ako mu nisu vazni podaci reinstali i ist tako

Moj savet je da sledeci put uzme neki anti virus koji se placa, ja imam recimo Kasperski i imam ga vec skoro 5 god i samo jednaput mi je uletelo nesto ali sam to odmah pobrisao i nije bilo problema....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas reseno uz pomoc lopate 10.03.2014. 15:05 #545213

status: user
broj poruka: 304
Ocistio sam virus,ali su podaci ostali kriptovani... Smanjio sam tu particiju i ostavio taj sistem,a instalirao novi(dual boot) pa ako nekad bude nekog resenja neka podigne stari sistem...
Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smilutinov Pomoc 14.06.2014. 19:58 #555554

status: user
broj poruka: 2



Mozda malo vadim temu iz mrtvih al reko mozda moze da se pomogne ajde uploaduj jedan fajl ovde da ti kazem dal ima nade il da brises sve, jos ako imas taj virus konkretno bilo bi odlicno, jer neki virusi znaju da sifruju podatke sa 128 ili 256 bitnom enkripcijom koju nikada necemo moci da razbijemo.

Sve najbolje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs