Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Video nadzor u stanu - preporuka
STRANA 1 OD 1
Tjewap Video nadzor u stanu - preporuka 12.03.2014. 15:02 T57033

status: user
broj poruka: 172
Drugar hoce da ubaci u stan 3 kamere i da preko neta ima pristup live prenosu. Zamolio me da mu ja to montiram posto se iole razumem u racunare. Razumem se ja donekle ali ne i u video nadzor. Da li neko moze da mi preporuci sta od opreme da kupimo i da to bude sto jeftinije, kvalitet videa nije toliko bitan. Bitno je da sve ide preko nekok uredjaja, dvr-a il tome slicno a ne preko racunara. I da taj uredjaj naravno moze da salje video preko neta. Ja bih probao da procackam i da namestim sam, rpa ako zaglavim, da pozovemo stucnjaka da nam poveze ali da nam ne kaze: `Sto ste ovo kupili? Niste trebali itd.` Dakle da ne napravimo gresku u startu sa kupovinom opreme.

Znam da nije jednostavno da se objasni preko par postova ali ako neko ima vremena i iskustva, svaki savet je dobrodosao. Unapred hvala!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Samo live prenos ili i snimanje ? 12.03.2014. 15:54 #545439

status: user
broj poruka: 864
Ako je samo live prenos, onda nema potrebe da se zezas sa DVR i slicnim skalamerijama...

Uzmi IP kamere, konfigurisi ih, nakaci na net, i neka covek pristupa lepo iz Browsera i neka gleda live prenos...

Ja bih tako uradio, osim ako zahtev nije i da se snima...


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ixtro Jedno od resenja 12.03.2014. 16:02 #545441

status: user
broj poruka: 441
Mozda nije naj jefrinije ali zavrsava posao 100%

http://bit.ly/1oMhFVq
ili
http://bit.ly/1oMhF82

Znaci samo 3 kamere (dobijash besplatan software), povezesh na lokalnu mrezu koja ima izlaz na internet i bog da te vidi.
Imash kod njih vise modela pa vidi koje ti odgovaraju po ceni/osobinama, pozovi ljude reci sta ti treba i kolki ti je budzet dace ti dobar savet (barem su meni uvek izasli u susret sa raznim zeljama).


i5-2500k @ 4.2Ghz CM Eisberg 120L
ASUS Sabertooth P67
12GB Kingston Gray @ 1600Mhz
MSI N760 TF 2GD5 SLi
2x1TB WD Black at RAID 0
CM Storm Sirus
CM 932 Advanced & Corsair 750W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi tplink 12.03.2014. 20:40 #545471

status: user
broj poruka: 842
Ja sam resio nadzor u stanu sa TPlink IP kamerama. Svaka preporuka za momke iz https://www.nebo.rs

Potrebna ti je minimum jeda IP kamera i modem ruter bezicni i net naravno. Podesavanja moguda ti urade i tamo gde kupujes samo moras da doneses ruter.

e sad sta je jeftino... jedna ok IP kamera je 70-100eur. Ja sam moju platio oko 110 eur pre 2 godine
https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap RE 12.03.2014. 21:25 #545477

status: user
broj poruka: 172
Koliko sam ja razumeo, te IP kamere preko wajrlesa salju video i jedini kabl koji ide od njih je za napajanje? Znaci ponesem sa sobom modem u radnju gde kupujem kamere i oni to meni sve lepo nameste? :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp .... 12.03.2014. 23:09 #545502

status: user
broj poruka: 3466

Da tako je


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap reseno 13.03.2014. 10:42 #545543

status: user
broj poruka: 172
Onda je stvar resena .) Hvala puno svima!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs