Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
EPS snadbevanje (RTS pretplata) - da li sam duzan da ovo placam???
STRANA 1 OD 2  
MACHINE EPS snadbevanje (RTS pretplata) - da li sam duzan da ovo placam??? 13.03.2014. 17:34 T57047

status: user
broj poruka: 5696
U stanu, koji iznajmljujem, placam CATV kod Poste. Uz racun za struju, naravno bespravno, uvaljuju i racun za RTS koji ne gledam, ili ako gledam to je preko CATV jer ne koristimo klasicnu antenu. Da li ja na EDB racunu mogu da unesem samo cifru koju dugujem za potrosenu el.energiju ili moram da drzavi placam globu od 500 din za uslugu koju NE KORISTIM.

Kako pravno ovo stoji? Iz principa necu da bacam ni dinar na nesto sto ne koristim, jos pride u tudjem stanu.

Hvala na savetima


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 13.03.2014. 17:37 #545591

status: user
broj poruka: 2936
Mozes bez problema samo da platis za utrosenu el. energiju.


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Pa ako volis da gledas ocajne domacice,Bolji zivot,... 13.03.2014. 17:39 #545592

status: user
broj poruka: 6875
....Srecne ljude,Porodicno blago i slicno,normalno da si da platis :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Ovako 13.03.2014. 17:41 #545594

status: user
broj poruka: 484
Sve sto uplatis, prvo EDB uzima ono sto oni potrazuju a zatim se ostatak (ako si uplatio vise) ide na racun RTS-a. Ja nijednu pretplatu do sada nisam platio, niti cu...
Sto se tice otkazivanja pretplate RTS-a to ti naravno u ovoj drzavi nece dozvoliti iako placas kablovsku (koju god), zato sto niko od kablovskih operatera nema, niti ce imati bilo kakav ugovor po tom pitanju (opet je kriva drzava).

Sto se pravnog dela tice, mogu da te uhvate za ...
Ali sto se tice toga da si podstanar, postoji tu malo zavrzlama, vlasnik stana moze da te zeza ako ne budes placao a i ne mora. Ukoliko si prijavljen kod njega i ne placas moze da te tuzi i da te zajebava kako hoce a ako nisi prijavljen, sta te briga, ne sme da te tuzi posto mozes i ti njega zbog ovog drugog i tako u nedogled (presipanje iz supljeg u prazno kako god okrenes)
U principu, dogovori se sa vlasnikom stana oko toga i probaj da ne placas ako se on slaze sa time (ovo sve zavisi od vlasnika i od toga kakav stav imaju prema ovome, npr. ja nikada ne bih terao nekog da placa taj harac!)

Znam gomilu ljudi koja je probala ovo da otkaze i to pod izgovorom da imaju ugovor sa kablovskim operaterom i niko nije uspeo posto nikoga ne zanima, edb nema prava da uradi teko nesto a RTS u principu bas briga posto nemaju nikakav ugovor sa operaterima :S

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 13.03.2014. 17:45 #545596

status: user
broj poruka: 2936
`Sto se pravnog dela tice, mogu da te uhvate za ...` zakonska je obaveza placanje rts-a
Posten covek nikad nije uspeo da pobedi drzavu.



M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath @Peki 13.03.2014. 17:57 #545597

status: user
broj poruka: 484
Evo prodje vec 12-ta godina od uvedene RTV pretplate a ja nisam cuo da su ikoga tuzili i da su mu naplatili to dugovanje?
Pre 3-4 godine, tuzen je i moj cale posto je racun za struju na njegovo ime i sta se desilo? NISTA. Idalje ne placam pretplatu i necu, kao i uvek u ovoj drzavi bolje prolaze oni koji rade protiv nje nego oni sto rade po propisima!
Imas gomilu pravnih saveta na netu kako da izbegnes placanje i ako te tuze zato sto to nije po zakonu (naravno ako imas zivaca i dobrog advokata)

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 13.03.2014. 17:58 #545598

status: user
broj poruka: 3104


http://www.rts.rs/page/rts/sr/Pretplata.html


Procitaj samo onaj deo o oslobadjanju od placanja da bi video da li negde mozes da se `prokljumcaris` i da legalno ne placas.



E da, i mala komedija koju sam tek sad saznao citajuci ovo: `pretplata za prijemnik u motornom vozilu plaća se godišnje, posebnom uplatnicom, prilikom registracije motornog vozila. Iznos pretplate je hiljadu (1000) dinara.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.03.2014. 18:02 #545599

status: user
broj poruka: 4739

Mislim da su rekli da ce RTS finansirati drzava dve godine, tako da pretplata otpada.
U tom smislu, trebalo bi ocekivati da skinu tu stavku sa EPS racuna.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Re: ... 13.03.2014. 18:05 #545600

status: user
broj poruka: 484
Ovo sam i ja sad saznao iz tvog linka i sit sam se nasmejao, ne znam da li je neko IKADA uopste prijavio da ima tv prijemnik u automobilu, a ne znam ni ove koji rade tehnicke preglede da su to ikada uradili. Ali da je smesno, smesno je, i to jos platis 1000 dinara, jest...ali juce...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

::
::
:: http://www.rts.rs/page/rts/sr/Pretplata.htm
::
::
:: Procitaj samo onaj deo o oslobadjanju od placanja da bi video da li negde mozes da se `prokljumcaris` i da legalno ne placas
::
::
::
:: E da, i mala komedija koju sam tek sad saznao citajuci ovo: `pretplata za prijemnik u motornom vozilu plaća se godišnje, posebnom uplatnicom, prilikom registracije motornog vozila. Iznos pretplate je hiljadu (1000) dinara.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan ... 13.03.2014. 18:06 #545601

status: user
broj poruka: 215


Ja koliko znam moj cale je placao preplatu 2-3 god, ali i on covek digao ruke od toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 13.03.2014. 18:07 #545602

status: user
broj poruka: 939
U kuci, u kojoj sam ziveo sa mojima, nikad nismo placali RTS pretplatu. Dug je rastao, pa su dolazili racuni i po 30ak hiljada din., a na kraju godine dodje do otpisivanja duga. Pretili su i tuzbom, ali nikom nista. Pre par godina se skupilo oko 35 hiljada mislim i to je sve obrisano. Prosle 15ak hiljada, pa je pocetkom ove godine i to otpisano, pa sada dugujemo oko 2500din. Naravno, ni dinar nismo uplatili za TV pretplatu. Mislim da nam pravno ne mogu nista.

Nazalost, sada zivim u iznajmljenom stanu i gazda zahteva da placamo TV pretplatu. Dusa me boli sto im svakog meseca dajem 500din. za nesto sto ne gledam.




Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Re: ... 13.03.2014. 18:13 #545603

status: user
broj poruka: 484
I da gledas, sta ti vredi. Sem ako nisi vatreni fan Otpisanih, Boljeg Zivota, Porodicnog Blaga i ostalih debilnih serija koje idu u krug...
Mislim ok, nekada to jesu bile serije koje smo verovatno svi gledali ali brate mili, posle zilionitog puta repriziranja na tv-u ni ne zelim da pogledam IKADA vise sta ima na RTS-u a kamoli da gledam taj (k)anal.

I meni su otpisivali i tako u nedogled. Pa da mogu da naplate, mislis da ne bi? Ja bih prvi pokrenuo sve i svasta samo da naplatim tolike pare. Ipak to nije malo, 6000 godisnje nek bude samo njih 100 pa ti vidi, a ima ih mnogo vise i mnogo duze ne placaju... Da vasoj firmi neko duguje par miliona dinara ili vise zar ih ne bi tuzili? Verovatno ne bi, nego biste ih pustili i oprostili im dug... kako da ne, aj se lazemo jos malo...
Tako da, kao sto sam rekao: mogu da te uhvate za...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: U kuci, u kojoj sam ziveo sa mojima, nikad nismo placali RTS pretplatu. Dug je rastao, pa su dolazili racuni i po 30ak hiljada din., a na kraju godine dodje do otpisivanja duga. Pretili su i tuzbom, ali nikom nista. Pretprosle godine se skupilo oko 38 hiljada mislim i to je sve obrisano. Prosle 15ak hiljada, pa je pocetkom ove godine i to otpisano, pa sada dugujemo oko 2500din. Naravno, ni dinar nismo uplatili za TV pretplatu. Mislim da nam pravno ne mogu nista
::
:: Nazalost, sada zivim u inajmljenom stanu sa devojkom i gazda zahteva da placamo TV pretplatu. Dusa me boli sto im svakog meseca dajem 500din. za nesto sto ne gledam
::
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.03.2014. 18:23 #545604

status: user
broj poruka: 4739

Ne, pa ko ima kablovsku, to treba oni da se dogovore.
Ko nema, ostaje na njegovoj savesti sta ce radi.

Meni samo nije jasno kako ih nije sramota da se nazivaju javnim servisom.
Kad god sam poslao neki komentar ili pitanje, nisu se udostojili da odgovore i objave.

Mislim, sta je tu javno? Znanje da ne mozes nista da kazes?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 13.03.2014. 18:36 #545605

status: user
broj poruka: 4054

mozete da gledate sta hocete i catv i satelit i striming , pretplata za PTC je zakonski regulisana i kao takva je obaveza (mada neznam ko placa , ja ne)

mozes da se odjavis sa PTC pretplate ukoliko dovedes 2 coveka kao svedoka da potvrde u pisanoj formi da u kuci na kojoj stize racun za struju NE ZIVI NIKO , samo tako i jedino tako

a ovo za kola , pa uvek se placalo za radio u kolima (ne za TV u kolima) , jer mozes da hvatas i PTC radio :)

sve je po ugledu na UK BBC

inace racuni zastarevaju posle 12 meseci , tako da nemogu da vam naplate potrazivanja starija od godinu dana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac eps 13.03.2014. 18:46 #545607

status: user
broj poruka: 578


Javni servis se plaća u svakoj zemlji pa i u Nemačkoj.Neki misle da netreba da se plaća ali po zakonu mora
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Ne kazem da smo najgori 13.03.2014. 18:54 #545608

status: user
broj poruka: 484
ALI JESMO...
Zar je vama normalno da vam puste seriju koja je bila 10000 puta i snimana tamo `60 neke ili `70 neke? Ovo novo sto ide jedva i da pustaju...
Kad su kupili neki novi film, seriju ili dokumentarnu emisiju, da edukuju ovaj narod? A ne, to nije primamljivo, to niko ne bi gledao (pa jeste, kad su nas iovako zaglupili raznoraznim s*sama, d*petima i oskudnim nacinom odevanja (da ne kazem da samo sto se ne skinu po studiju)), gledam bre ovu klincuriju i krstim se ponekad sta sve moraju jadni da gledaju, od crtaca za njih nema nista, to sto ponesto ide na B92 ujutru i na Happy tv-u i to je to...

Sto se bre RTS-a tice, nisam i niti cu placati tu budalastinu, kada budu davali neki program, kupovali neke filmove i serije onda cu i da ga placam, do tada, mogu samo da mi kleknu...

A to sto je zakonska regulativa, recite mi ko se od vas slozio sa time? Ko je od vas potpisao bilo sta ili izasao na referendum da se slaze sa time da mi to placamo?
Zasto ja da placam nesto sto me ne zanima i sto ne zelim, neka onda enkriptuju svoj program i neka gleda i placa onaj ko hoce to je pogotovo sada lako, ukines analogni signal, ostavis samo digitalni T2 i pustis enkripciju i cao-zdravo...
Ali bolje ovako sisati ovce...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ajde jedno moralno pitanje za sve... 13.03.2014. 18:56 #545609

status: user
broj poruka: 1119
ako niko od forumaša ne želi da da pojedincima linkove za narodnu verziju Plana Plus, jer eto to je naš proizvod i sramno je ne kupiti ga, zašto onda imate negativan stav po pitanju plaćanju pretplate RTS-u koji je mnogo stariji brend nego PlanPlus...svi znamo svetle i mračne trenutke ove kuće, ali neko mora biti nacionalna kuća...ako ne oni, onda Pink, ili prva...ili neko sličan koji će vam sa većom agilnošću izbiti novac za pretplatu po zakonskoj obavezi (koja postoji)... smrdi li to meni na dvostruke moralne aršine PC-Berzijanaca ?
****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Offtopic 13.03.2014. 19:11 #545610

status: user
broj poruka: 484
Planplus imas na netu kao free verziju, imas i na telefonu free verziju, ja stvarno ne znam sta bi ti zeleo? 500 din za program koji ce ti koristiti, platis jednom i ne mislis ako ti toliko treba offline verziju (za koju cak nisam ni siguran da mozes da update-ujes kad izbace update) je jedna prica. I slazem se sa vecinom da je glupo ako se vec svi mi bavimo HW i SW, da ne podrzimo kolege programere koji svoj posao rade marljivo i mozda su nam cak kolege i ovde na forumu (nagadjam) i da im ne das 500 dinara za glupi program.
Cale mi radi u jednoj programerskoj firmi u kojoj SW za vodjenje knjiga, kasa i ne znam ni ja cega jos kosta valjda 15 eura mesecno za firme tako da znam kako i nasi programeri rade i kako ponekad bukvalno jedva sklapaju kraj sa krajem zbog nasih plata (cast izuzecima koji su se stvarno zaposlili na nekim mestima gde imaju 700-1500 eura platu, ali vecina idalje radi za neku prosecnu platu) i onda dodjes ti i kazes da ti treba narodna verzija nekog naseg programa za koji ti je bukvalno zao da das 500 dinara, bravo.


Sa druge strane pricamo o HARACU koji nabijaju ovi nasi debili koje smo sami izabrali, u principu koga god da izaberes, naj*bes i koji hoce samo da ti izmuzu pare a za to sto platis ne dobijes apsolutno NISTA
Radim u jednoj kablovskoj televiziji, placam drugu kablovsku kod kuce i sad treba da placam RTS-u pretplatu za dva kanala koje ne gledam, koji me ne zanimaju (citaj: licno ne gledam tv posto nemam vremena, ponekad upalim samo pred spavanje da me uspava - a i tada ne gledam RTS).

A mislim i da je PlanPlus malo stariji nego sto ti mislis...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Poenta 13.03.2014. 19:17 #545612

status: user
broj poruka: 5696
Poenta je sto se oko toga trebaju dogovoriti CATV distributeri i drzava. NEMA NIKAKVE LOGIKE da je uredno placam kablovsku kroz koju pustaju i RTS a da mi posle to drzava posebno fakturise. Zamislite da placate porez na vec placeni porez...

Besmislena pretplata maks. Primeri nekih zemalja koje ovo imaju ne regulisu isto, kao kurve, kroz tudje racune (struja) vec kroz usluge CATV i slicno.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath @Machine 13.03.2014. 19:27 #545614

status: user
broj poruka: 484
Nece da regulisu to, na nesrecu svih nas ali nece...

RTS boli uvo, on hoce 500 din za svaki stambeni objekat
Kablovsku nema svako a kablovskim operaterima se ne isplati da dignu pretplatu za 500 din, iovako svi vec kukaju da im je 800-1200 (za osnovni paket) skupo...
Sa druge strane, licno mislim da bi rts-u bilo bolje da se dogovore sa kablovskim operaterima da pretplata za njih bude 200-250 din po korisniku i da im sve pare stizu od nekoliko stotina kablovskih operatera na gomilu, nego ovako

A svi ostali neka placaju npr 300-400 din i to je to, mada ni to nije uredu prema ostalima koji nemaju kablovsku.

jedini problem je sto nece, ne zele, jezicka barijera, jedni pricaju Srpski a drugi Srpski, vidite, to ponekad nije isto...nazalost...
STO JEDNOSTAVNO KAD MOZE KOMPLIKOVANO!!!

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije porez na porez i zakonsko pravo... 13.03.2014. 19:27 #545615

status: user
broj poruka: 1119
slažem se da problematiku prvo treba rešiti i kod kablovskih operatera, ali ne očekujte da će oni biti blagonakloni i da se neće valjano ugraditi... a o podizanju tužbi, eto ovoliko:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/443574/Tek-svaki-cetvrti-placa-TV-pretplatu
****************
DELL INSPIRON 17R N7110
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee Vise puta NE 13.03.2014. 20:03 #545618

status: user
broj poruka: 570
NE gledam tv jer NE stizem od zene posla i dece,NEmam nameru i NEcu da placam nista sto ne moram,NE zelim da drzavi dam nista jel i ona je meni samo djoku dala ,NE volim tv posto je jednostrani medij,i Nisam i Necu nikad dinar da im dam.Toliko.

Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 (RTS pretplata) - da li sam duzan da ovo placam 13.03.2014. 20:56 #545624

status: user
broj poruka: 1588
A kad iznajmim auto u renta car-u, moram li prilikom placanja benzina da platim akcizu?

Ili ce to da plati gazda renta-cara?

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Sve je Ok 13.03.2014. 21:17 #545625

status: user
broj poruka: 2936
Jel placate pretplatu na fiksni........


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 13.03.2014. 21:19 #545627

status: user
broj poruka: 234
Kod nas u Republici Srpskoj se obavezno placa i to se tretira kao porez na posjedovanje televizora i radio aparata. Znaci i ljudi koji zive na selu i ne hvataju RTRS su obavezni placati preplatu.

Ima onih koji ne placaju, ali ipak vecina placa, jer vrlo brzo dodju na vrata neplatisama i provjeravju da li doticni posjediju TV/radio, ako i dalje nece da plate predaju ih na sud, a sa rogatim se nije pametno bosti.

Nasi su sudovi ipak nesto bolji od vasih, kad su kazne u pitanju vrlo brzo stigne cestitka, dok kod vas vidim da prodju i godine.

Imam IPTV (fiksni, TV, internet) i racun za preplatu stize odvojeno, porez se mora platiti, iako je visi nego u vrijeme Turaka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Sizifov posao, ali i pitanje... 13.03.2014. 21:33 #545628

status: user
broj poruka: 864
Uz duzno postovanje kolege moje, ali ovo sa RTS-om spada u takvu zahebanciju da PRAVDA kao socijalno - moralni termin, ovde nema nikakav smisao.

Zvanicno - moras da platis. Nezvanicno - ne moras da platis.

Koliko je ova ekipa na vlasti (kao i sve prethodne ali i buduca) smesna, pokazuje se upravo na ovom primeru. Oni sebe nazivaju drzavom, a ponasaju se kao tipicni krpelji.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs