Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Montaza zastitne folije na ekran mobilnog
STRANA 1 OD 1
Bundeva Montaza zastitne folije na ekran mobilnog 21.03.2014. 13:27 T57132

status: user
broj poruka: 408
Da li mi neko moze dati smernice kako najbolje da postavim foliju na ekran a da ne ostanu truncice, mini mrvice i mali baloncici sa vazduhom.

Hvala na savatima :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 21.03.2014. 13:44 #546563

status: user
broj poruka: 2155

Ja probo 3x i sve tri folije sam unistio.Poludeo i ostavio telefon bez zastitne folije i evo ga vec 3 god radi tako bez ogrebotine.

Probaj ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=J5Hk85Aimqg

ili ovako :

https://www.youtube.com/watch?v=SItl5fl-Ss4


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.03.2014. 13:52 #546564

status: user
broj poruka: 4225
MOžda će nekima biti smiješno, ali do sada je najbolje bilo sa olovkom. Dakle, zaljepiš olovku za jednu stranu selotepom, koju povlačiš, a drugu prisloniš na donji dio ekrana. Lagano stavljašmalo po malo dok ne nalegne folija.
To je onako zdravo seljački.
Ili sa kreditnom karticom, stim što samo sa selotepom zaljepiš gornji dio da imaš za šta da povučeš foliju.
Svaki put ispadne perfektno.
Ma evo ti video, pa vidi.

http://www.youtube.com/watch?v=euIPR-yTZrE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 21.03.2014. 13:59 #546565

status: user
broj poruka: 2588
Po meni je najbolje resenje da ti prodavac kod koga si kupio foliju istu i stavi na telefon. Svaki put je jako lepo postave, a ako nesto ipak primete da ne valja, uzmu drugu o njihovom trosku i tako sve dok ne ispade kako treba... A bespalatno je obicno ako kod njih kupis foliju...

Pozz

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Mavericks 10.9.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.03.2014. 14:04 #546567

status: user
broj poruka: 4225
ovo ti je i najpametnije to Mkukic reče, pošto nemaš iskustva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 21.03.2014. 14:29 #546568

status: user
broj poruka: 776
Eto ja tako otis`o u top zonu da kupim foliju sa montazom naravno i ova devojka spucala tri folije i rece ako hocu da kupim samu foliju i licno da je montiram. Tako da za sada imam felericnu, tj malo se odvojila ali ne ide dalje. Kad je dzabe i ono je slatko :)
Nego ima li neko iskustva sa onim mat folijama, tj kakve su?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 21.03.2014. 14:48 #546571

status: user
broj poruka: 2588
Ja sam stavljao nekoliko puta u Uscu u Beogradu, i momci zaista lepo stave foliju svaki put...

@petarpan Nisam imao mnogo iskustva sa mat folijama, ali ono sto sam uspeo da ostetim pod prstom je da mi nekako deluje `hrapava`... Nije mi prijala mozda zato sto sam se navikao na ovu `obicnu`...

Pozz

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Mavericks 10.9.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp stavio sam brdo folija 21.03.2014. 15:07 #546572

status: user
broj poruka: 3466

klasika prebrises ekran krpicom koju dobijes odlepis mali deo folije neka 2cm i zalepis to pocetak je bitan i ta neka linija koju uvatis i posle ostatak odlepljujes kaziprstima i palcevima onako ravnomerno izvlacis zastitni deo folije i posle samo licnom kartom ili kreditnom karticom izbijes mehurice.

imas na youtube brdo upustava, neke folije stavljaju sa vodom i tecnim sapunom dobra je fora. prouci malo. nista tesko. jbg kaze i meni drugar idi u usce kod mog druga kupi foliju stavi ti je on a ja za tu cenu uzmem tipa 3 iste takve i stavim sam. na s3 sam jednu foliju nosio godinu dana samo se izgrebala po sredini otprilike, nigde nije bilo odvajanja.

mat folije su super kad se naviknes, drugar je stavio jednu cim je uzeo telefon i nema zamerki jbg nema otisaka i musavosti itd :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 21.03.2014. 16:31 #546581

status: user
broj poruka: 583

najbitnija stavka je lepo ocistiti povrsinu ekrana mobilnog ,ne sme cak ni otisak prsta da ostane na njemu inace fail

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xXFearXx ovako 21.03.2014. 23:15 #546653

status: user
broj poruka: 183



trebace ti tecnost za ciscenje ekrena, krpica, I selotejp iz kojeg otkines 2-3 parceta.
Prvo ocistis lepo ekran I onda stavis foliju, ukoliko ti ostanu baloncici zbog neke zapale truncice uzmes parce selotejpa I zalepis za foliju kako bi mogao da je podignes a da je ne unistis, zatim sa drugim parcetom selotejpa izvadis truncicu ukoliko je ima I tako ponavljas tok sve ne povadis, ako ti ostane samo vazdusni balon, opet podignes foliju do dela gde je baloncic pa je opet vratis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 21.03.2014. 23:28 #546654

status: user
broj poruka: 587
Na buvljaku dobijes za 200din foliju sa sve ugradnjom, meni vec 9 meseci drzi ko bi reko xD

AMD Phenom II 1090T+Titan Vanessa S|Asus M4N98TD-EVO|MSI GTX460 TFII SOC|Corsair 8GB XMS3|WD Green 1,5TB|Raidmax RX-535AP|TT V4 BE|Samsung 2233 http://valid.canardpc.com/77scmv
https://www.techpowerup.com/gpuz/3sxf3/ http://goo.gl/oAxqU8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
un1 ....... 22.03.2014. 00:53 #546664

status: user
broj poruka: 320
Samo sto bolje ocisti ekran, odvojis malo folije, zalepis 2, 3 mm na pocetku, i onda jednom rukom drzis onu foliju koju treba da odlepis, a drugom rukom drzis licnu kartu/kreditnu karticu i polako povlacis preko folije koja treba da se zalepi.
Ja sam tako lepio svaku foliju i nikada nisam imao ni tackicu vazduha :)

Inace, mat folije su super, nemam je licno, ali sam je probao kod druga, i planiram da je nabavim i sebi uskoro.
Neobican je malo osecaj ali se naviknes brzo, a nema otisaka prstiju, ne moze da se izmasti lako, itd..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp uzmite bre onu mirror :D 22.03.2014. 01:32 #546670

status: user
broj poruka: 3466

pa se ogledajte po ceo dan :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs