Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
powerpoint prezentacije
STRANA 1 OD 1
jowwa90 powerpoint prezentacije 24.03.2014. 16:09 T57164

status: user
broj poruka: 152
Da li neko mozda zna dobar sajt za skidanje gotovih prezentacija, sa interesantnim efektima? Skidao sam dobrih html primera sajtova, i samo prepravljao u ono sto mi treba. Neko dobra ideja po pitanju prezentacija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kako ne treba 24.03.2014. 16:56 #546887

status: user
broj poruka: 6643

Prvo pronađi uputstvo KAKO NE TREBA da izgleda DOBRA powerpoint prezentacija, odnosno, kako izgleda LOŠA.
Pa onda žudi za efektima. Ima ih previše u osnovnoj varijanti PP-a, i 99% od njih, osim ako baš nije namera da se sakrije to što se pokazuje, zamagli ili izvrne - su višak.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 24.03.2014. 20:23 #546904

status: user
broj poruka: 1586
Prezentaciju ti definise tema, odnosno njen sadrzaj. Ako cisto izvodis teze na koje imas sta da pricas, sto cistija i prostija, nenapadna, sa cistim prelazima bez raznoraznih efekata. Ako je pak zamisljena kao stand-alone showcase necega, da bude prica, poput nekog filmica koji ce da se vrti i treba da bude primecen, onda ti je sva umetnicka sloboda dozvoljena.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ moj savet, koji bas i nije vezan za PP usko 24.03.2014. 22:49 #546915

status: user
broj poruka: 2998
objasnjavao ili prezentovao nesto - pokusaj da ma koliko god tema bila komplikovana da je objasnis jednostavno, ne u smislu da uprostis toliko da kolegama vredjas inteligenciju vec da mogu svi da shvate.

Ako objasnjavas neku celinu koja se sastoji iz vise delova, nemoj u startu da mislis da svi znaju te delove, prvo objasni delove da bi ostali mogli da bolje razumeju celinu.

Bitne stvari ponavljaj tokom prezentacije. Slike koristi samo ako postoji dobar razlog, ne da bi popunio prazninu.

po meni, teze su korisnije od kilometarskog teksta. Na comic sans font zaboravi.

Gledaj da pozadina ne bude drecava niti da odvlaci paznju od onoga sto je napisano. pozadina se sa razlogom naziva pozadina.

Sa trazlnzicijama umereno, ne zelis da prezentacija izgleda kao da je pravljena od strane klinca od 5 godina koji je tek otkrio tranzicije.

sve u svemu treba imati meru, upamti da je prezentacija tu da pomogne ljudima da lakse razumeju i usvoje nesto sto im ti prezentujes/objasnjavas a ne da im odvlaci paznju sarenilom.

i poslednje i najbitnije - nauci materiju o kojoj predajes - prezentacija je namenjena publici i nije tu da bi ti citao sa nje.

p.s. Kada pricas - nemoj da brzas. i gledaj da ne traje predugo ili ces morati da se boris sa opadanjem paznje. Ako ces prezentovati na faksu 15 minuta je neki sweet spot.

i izvinjam se za greske, nemam zivaca da provaravam kako je iskucano preko telefona :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs