Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
U vezi video editovanja
STRANA 1 OD 1
duqp U vezi video editovanja 09.04.2014. 20:53 T57351

status: user
broj poruka: 3466

e ljudi, iznervirao sam se mnogo, drugaru trebao da se radi neki klip delovi sa utakmica fudbalskih i da se ubaci pesma pozadi i dogovorimo se on i ja da mu to osnovno uradim sa bilo cime sto nadjem pri ruci ali taj dan nisam mogao i on ode kod nekog mongoloida i ovaj ga osuri za 150e a bolje da vam ne pokazujem sta je uradio, strahota koliko jednostavno.

Vidite ovaj ronaldinhov klip, sad, po vama koji program je najbolji za ovakvo nesto, da ima sve potrebno itd?
Uzeo sam mu materijal za obradu i rekao da cu ja koji ne znam nsita oko toga da uradim 10x bolje od onog i da cu mu platiti 200 dinara za paznju :)

ako neko ima iskustva sa necim ove vrste neka napise nesto. cisto da ne uzimam sad vegas npr a da ima nesto bolje ili tako. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 09.04.2014. 21:04 #548741

status: user
broj poruka: 2998
Adobe Premiere je dosta jednostavan i uz malo truda mogu da se sa njim postignu dobri rezultati.

Mozes i Sony Vegas da probas.

Osnovne stvari su dosta lake, za one malo komplikovanije imas gomilu tutorijala na YT.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 09.04.2014. 21:09 #548743

status: user
broj poruka: 667
Evo sta sam ja uradio pre par godina preko obicnog Windows Movie Makera. U pet minuta:

http://youtu.be/vWQwzTfs2ts

Ne treba ti nista od ovih komplikovanih programa...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 10.04.2014. 00:10 #548770

status: user
broj poruka: 1635
Mislim da prostije od Vegasa nema, a da pritom ne naletis zbunjujuca ogranicenja koja mogu da iritantna u movie makeru.

Iz explorera bacis snimke na jednu traku dole. Snimke seckas povlacenjem ivica samog klipa na traci ili seckas tako sto kliknes gde hoce da iseces i stisnes S (split). Gornju levu ili desnu ivicu klipa (pojavi se odgovarajuci kursor) povlacis ukoliko hoces da napravis fade in/fade out.

Muziku/audio snimak ubacujes i seckas na identican nacin.

Kada zavrsis ides na file>render i ako je za net preporucujem sony avc format (mp4 ekstenzija), bitrate 4-6M za HD (mozes i vise ako upload nije problem).



i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Odlicno :) 10.04.2014. 00:38 #548775

status: user
broj poruka: 3466

za koji dan cu da sklepam nesto i da proucim cisto da znam kad budem sebi radio neke klipove. Hvala :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs