Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
UMREZAVANJE Desktop i Lap top racunara
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma UMREZAVANJE Desktop i Lap top racunara 20.04.2014. 12:00 T57460

status: user
broj poruka: 288

Cao drugari,

dajte neko ukratko da mi kaze kako je najednostavnije povezati PC i Lap Top, a da je to samo uz pomoc jednog kabla (navedite kakvog) i koja je procedura i hardverska i softverska.
Ovo mi je potrebno zbog prebacivanja podataka (kao npr Thief 3 - jer nemam eksterni hard, niti toliko velik USB).

Nasao sam neke starije teme, ali su bas praistorijske.

Oba kompa imaju Windows 7.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: UMREZAVANJE Desktop i Lap top racunara 20.04.2014. 12:49 #550482

status: user
broj poruka: 555
Bez obzira na starost tema, resenje je I dalje isto. Ako su gigabitne kartice moze I sa strait mreznim kablom. Ako nisu, mora cros kabl. To je cela mudrost.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 20.04.2014. 12:57 #550483

status: user
broj poruka: 1469
Ako imaš ruter u kući, moguće je da su već u mreži ako imaš, otiđi tamo u networks pa vidi vidiš li drugi računar tamo.
P.S. ako povezuješ lap top sa ruterom preko wi fi-ja onda bi bilo dobro da kupiš lan kabal pošto brzina u mreži preko wi fi-ja je očajna, osim ako nemaš ruter i lap top sa onim najnovijim 802.11ac standardom.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re: 20.04.2014. 14:28 #550494

status: user
broj poruka: 946
http://bit.ly/1i1yFZl


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl Da ne otvaram novu temu... 10.12.2015. 15:22 #609349

status: user
broj poruka: 1491
Malo sam zaboravio ovu materiju jer nisam bas davno radio,pa me zanima da li je moguce povezati dva racunara ukrstenim kablom zbog prenosa podataka ako je na jednom win 7 x32,a na drugom win 8.1 x64 da li ima neke veze? Hvala
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Da ne otvaram novu temu... 10.12.2015. 15:27 #609350

status: user
broj poruka: 1261
Naravno da je moguće. Sve isto kao i gore. Cross kabl već imaš tako da ti ništa više ne treba. Samo podesiš mrežne adaptere i udri.

==================
Intel Core i7 3770K, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HX Savage 16GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

:: Malo sam zaboravio ovu materiju jer nisam bas davno radio,pa me zanima da li je moguce povezati dva racunara ukrstenim kablom zbog prenosa podataka ako je na jednom win 7 x32,a na drugom win 8.1 x64 da li ima neke veze? Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646073.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs