Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Video nadzor za zgradu?
STRANA 1 OD 1
SkyFire Video nadzor za zgradu? 24.04.2014. 00:31 T57502

status: user
broj poruka: 18472
Potrebno mi je da mi neko ukratko objasni neke stvari.
U zgradi gde nije predvidjeno tj nema video nadzor bi trebalo da se ugradi.

Koja je tu procedura? Sta je sa instalacijom? Ima interfon ako je to od neke pomoci.

Znaci treba samo jedna kamerica na samom ulazu i za pocetak ce samo 3 stana biti povezano.

Koliko treba uloziti u sve to? Na koji nacin i gde bi se snimao materijal 24h/7? Nadam se da ne mora neciji kompjuter da bude upaljen non stop samo zbog toga?
Moze li negde na netu da se izvede pa da se ima pristup i preko interneta?

Okvirno koja bi cifra bila za sve to?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ne znam za cenu 24.04.2014. 00:36 #550848

status: user
broj poruka: 3466

duzina kablova, model kamere i jos par stvari

ako treba snimanje bez racunara, dvr se uzme sa hard diskom i on snima, kasnije se to nakaci na neki izlazni uredjaj i premota se, kao sto vecina prodavnica radi kad je pljacka pa spoje na monitor tv sta god i premotaju

cctv kamera se nakaci na net i moze da se gleda preko neta uzivo.

kad smo stavljali kamere po kazinima, ja sam uglavnom razbijao ona stakla zbog refleksije lupao kao konjina i tako manje umno zahtevne operacije, ali cu nekad nauciti oko toga jer moram da stavim kuci na kapiju na ulaz i na bokseve od pasa i hocu sam da uradim jbg.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Video nadzor za zgradu? 24.04.2014. 00:41 #550849

status: user
broj poruka: 1368

Jel ti nas brate da izvines na izrazu, i da se ne uvredis, NAJLEPSE TE PITAM, DA LI NAS ZEZAS? PORED GOOGLE-A NE UMES DA SAM SKOMBINUJES KOMBINACIJU ZA AV NADZOR!!!!!?!!??!?!?! DA, TREBA TI DVR DA TREBA TI KOMP AKO OCES STALNO DA PREBACUJES SA DVR-A NA DRUGE HARDOVE (AKO SE DESI SRANJE U 24 SATA NPR) ITD, PA SAD BIRAS TIP I VELICINU KAMERE, OCE LI DA PALI NEKO SVETLO TIPA HALOGENI REFLEKTOR NA IR DETEKTOR I MNOGO JOS DETALJA, a sve mozes sam, a bolje izguglaj da ti neko to instalira za dobre pare i da ti to radi, nego da se akas sam oko toga. Post ispod nisam ni gledao. Meni su izlazili u susret za kamere za snimanje voznje i vratio sam je jer lose snima nocu, neko mi je nonstop cimao auto, ali jbg, ne radi nocu i velika je, mogu da preporucim firmu ako oces, a i sto da reklamiram firmu, dovoljna im je reklama sto RADE PO CEO DAN. Inace iz Zemuna su. Eto toliko.

:: Potrebno mi je da mi neko ukratko objasni neke stvari
:: U zgradi gde nije predvidjeno tj nema video nadzor bi trebalo da se ugradi
::
:: Koja je tu procedura? Sta je sa instalacijom? Ima interfon ako je to od neke pomoci
::
:: Znaci treba samo jedna kamerica na samom ulazu i za pocetak ce samo 3 stana biti povezano
::
:: Koliko treba uloziti u sve to? Na koji nacin i gde bi se snimao materijal 24h/7? Nadam se da ne mora neciji kompjuter da bude upaljen non stop samo zbog toga
:: Moze li negde na netu da se izvede pa da se ima pristup i preko interneta
::
:: Okvirno koja bi cifra bila za sve to?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 Re: Video nadzor za zgradu? 24.04.2014. 01:11 #550853

status: user
broj poruka: 1424
to kako hoces ti se tako ne radi..
jel ima kablovsku ta zgrada? centralnu antenu bilo sta?
turis DVR i dyndns i gledas odakle hoces kad hoces


:: Potrebno mi je da mi neko ukratko objasni neke stvari
:: U zgradi gde nije predvidjeno tj nema video nadzor bi trebalo da se ugradi
::
:: Koja je tu procedura? Sta je sa instalacijom? Ima interfon ako je to od neke pomoci
::
:: Znaci treba samo jedna kamerica na samom ulazu i za pocetak ce samo 3 stana biti povezano
::
:: Koliko treba uloziti u sve to? Na koji nacin i gde bi se snimao materijal 24h/7? Nadam se da ne mora neciji kompjuter da bude upaljen non stop samo zbog toga
:: Moze li negde na netu da se izvede pa da se ima pristup i preko interneta
::
:: Okvirno koja bi cifra bila za sve to?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 24.04.2014. 01:14 #550854

status: user
broj poruka: 1424
sto se cene tice zavisi gde ti je 220V za dvr, gde ide kamera koliko kabla treba i kanalica za taj kabl, ako ima sbb ili kablovksa bilo koja ili antenski sistem cool drasticno menja cenu... tkao da mislim da moze sa nekom dobrom dan-noc kamerom od - 300e pod uslovom da imas kablovsku...u zgrqadi jer onda stavljas konvertor BNC na 66kanal na primer i cela zgrada na 66 kanalu sto je logicno ima sliku ulaza


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.04.2014. 01:53 #550857

status: user
broj poruka: 18472
Mislim da ima kablovska, u stvari siguran sam da ima :)
Da to kapiram za kanal, toliko sam znao :)

Znaci kamerica 300 eur + instalacija + rad izadje okvirno oko 400-450 eur?

Nesto mi je to jaka cena samo za kamericu?
Zbog IC?




Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 Re: ... 24.04.2014. 02:03 #550859

status: user
broj poruka: 1424
ma jok bre sve zajedno toliko covece.. neces ti anti nuklear kamericu da stavis


:: Mislim da ima kablovska, u stvari siguran sam da ima :
:: Da to kapiram za kanal, toliko sam znao :
::
:: Znaci kamerica 300 eur + instalacija + rad izadje okvirno oko 400-450 eur
::
:: Nesto mi je to jaka cena samo za kamericu
:: Zbog IC
::
::
::
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cud
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 Re: ... 24.04.2014. 02:10 #550860

status: user
broj poruka: 1424
cenim da ako nije neki armirani beton da ti treba brugija 300 da prodjes na drugu stranu i da treba na primer 15-20m kabla ( korz jedan vuces slika + napajanje kamere) i kanalice i drndanje

znaci imas:
1. DVR od 4 kanala
2. HDD za jednu kameru moze i 160-200gb da snima 2nedelje sigurno
3. Kamera + nosac ako zatreba
4. Ispravljac 12V 1A za jednu kameru mada mozes 2-3A da se uzme u slucaju da se stavi jos neka kamera
5. Kabl + kanalice + konektori + drangulije tu koje kakve
6. AKo nema gde DVR da se stavi pa mora metalna kutija na primer 40x40x10cm za njega napajanje i itd
7. KONVERTOR za Kablovsku !
8. Krsten dyndns tj dns preporuka dyndns nalog radi bez prekida za kontrolisanje preko neta moze da bekapuje tako brise itd full pristup...

znaci kazem oko 300e minimmu od prilike zato sto ne znam sta ti tacno sve treba raspored itd..
mozes da me kontaktiras na email da ti detaljnije objasnim ako ti nesto nije jasno...


:: Mislim da ima kablovska, u stvari siguran sam da ima :
:: Da to kapiram za kanal, toliko sam znao :
::
:: Znaci kamerica 300 eur + instalacija + rad izadje okvirno oko 400-450 eur
::
:: Nesto mi je to jaka cena samo za kamericu
:: Zbog IC
::
::
::
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cud
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ok hvala. 24.04.2014. 04:04 #550866

status: user
broj poruka: 18472
Videcu sta se tacno desava u toj zgradi tj kakvi su uslovi pa se javljam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Hoce da snima komsinicu 100% 24.04.2014. 08:11 #550870

status: user
broj poruka: 4866

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 SBB 24.04.2014. 08:26 #550871

status: user
broj poruka: 2076
Kod mene u zgradi je to reseno vrlo lepo, SBB nam je instalirao kameru na ulazu i odredio poseban kanal na kome mozemo da pratimo, iskreno ne secam se kad sam zadnji put pustio TV sa tim kanalom.
Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pro2va nadzor 24.04.2014. 12:57 #550881

status: user
broj poruka: 58


http://eurovik.rs/videonadzor4-1
slucajno naleteo na ovo , mozda ti posluzi to ili nesto s njihovog sajta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 Re: nadzor 24.04.2014. 13:49 #550886

status: user
broj poruka: 1424
njemu treba dome kamera ova je uska nije za tu namenu ....

znaci neka normalna

http://eurovik.rs/nadzor/kamere/unutrasnje/dome700-verifocal

zajebi ovo set 4 trash kamere... dvr ok svi manje vise rade ok ali kamere gde nadje ovo bede :D :D poenta je ipak da se vidi ko je, a ne dal je dete ili covek ili pas :D krava :) tigar :)


::
::
:: http://eurovik.rs/videonadzor4-
:: slucajno naleteo na ovo , mozda ti posluzi to ili nesto s njihovog sajt
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.04.2014. 14:04 #550887

status: user
broj poruka: 9460
Dome je zakon. Imam samsung-scc-b5351gp i radi odlicno. Slika je savrsena, balans belog, svetlo, boje, ostrina, opticki zoom koji se manuelno podesi po potrebi...Sve je savrseno. E sad, ako je slabo svetlo nocu gde treba da nadzire, ne bi bilo lose postaviti i neko IR osvetljenje.

Mozda i neki malo bolji softwer za snimanje, pa podesiti zonu i osetljivost motion detect-a da se ustedi na prostoru HDD-a. Mozes podesiti i od - do sati kada je frekvencija prolaznika veca...Sve se to da lepo sriktati...Active web cam, npr to odlicno radi, podesis MD i ne moze nista da promakne iz kadra, jer ona non - stop snima u bufferu i vrti ga, pa ako nesto proleti, skladisti snimak par sec pre i kasnije kada izadje iz kadra. Fino odradjeno, nema sta.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp gile 24.04.2014. 15:30 #550889

status: user
broj poruka: 3466

daj predlog za neku kameru za spoljnu upotrebu da bleji na cosku od kuce da snima kapiju i da vidim lepo ulaznike. lepo je osvetljeno sa bandere, mislim opusteno sam u 2 ujutru otvarao telefone i menjao displej ispred kapije :)

ili ako nemas predlog kazi sta je najbitnije da gledam kad budem birao kameru


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.04.2014. 15:47 #550892

status: user
broj poruka: 9460
Za blejaniju ti je ok i najobicnija CMOS od 10E + TV/capture kartica i uzivas. Stavis je negde da ne kisne ili dokupis i zastitno kuciste. Nisam bas u toku, ali potrazi i one CMOS kamerice valjkastog oblika u kucistu koje je vodo nepropusno, isto su dosta povoljne i odlicne za spoljnu montazu, jer imaju nosac za zglobom koji mozes pomerati i stelati u svim pravcima.To ti je ok za najeftinihu varijantu. Za svetlo nema problema, cim si uspeo da operises fon ispred kapije...E jesi lik :D



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp jbg bilo leto ja radio u dvoristu na stolu i otisao na fudbal 24.04.2014. 16:12 #550895

status: user
broj poruka: 3466

alat ostao napolju, kad sam se vratio zakljucana kapija, a drugar cima da mu uradim nesto, jbg preskocio kapiju uzeo alat i izasao, jer nisam mogao da upalim svetlo u dvoristu kroz zakljucana vrata od kuce :)
moram za pocetak da stavim neku na kapiju jer izvidjam go na vrata da vidim ko je ko pa dok se obucem i izadjem da otvorim ili odu dalje ili pokisnu, samo sto nikad ne bude neka mamina drugarica onako taman za mene nego neki mongoloidi jbg :)
hvala ti za info bato


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim Najlakse :-) 24.04.2014. 17:27 #550907

status: user
broj poruka: 214
Mislim da je ovo najlakse :

http://goo.gl/W8SPTW

IP kamera, WIFI, pan tilt upravljanje, snimanje na microSD, detekcija pokreta, aktiviranje alarma, IR diode, ugradjen mikrofon i zvucnik ...

60e sa transportom (ebay)

:-)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ovo je do jaja 24.04.2014. 17:44 #550908

status: user
broj poruka: 3466

jel ima outdoor varijanta na ovu foru?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs