Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Lagan AV za starije/slabije mašine 1GB ram, intel atom
STRANA 1 OD 2  
blackwolf Lagan AV za starije/slabije mašine 1GB ram, intel atom 17.05.2014. 16:01 T57704

status: user
broj poruka: 1470
U pitanju je Acer Aspire One 1GB rama, intel atom n270 1.6 GHz, win xp.
Uglavnom kao što naslov kaže, koji je najmanje zahtevan AV a da valja nešto, avast, avira, MSE... ?

Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Imam dobra iskustva sa: 17.05.2014. 16:33 #553035

status: user
broj poruka: 1196
Kingsoft

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kingsoft-Free-Antivirus.shtml

MSE je šupalj, a Avast i Avira nisu lagani.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.05.2014. 16:36 #553036

status: user
broj poruka: 4225
ESET.NOD32.Antivirus.Business.Edition.4.0.417 19.03.2009
Poslije njega Avast Free, samo pogasi sve servise u sredini.
Sve ostalo je neupotrebljivo.
A ako neko spomene Pandu ...

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn aasdasdad 18.05.2014. 21:11 #553154

status: user
broj poruka: 312
Kingsoft nikako, supalj skroz. Bitdefender,Eset,Avast

Najnoviji test:

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2014/05/avc_factsheet2014_04.pdf


HP ProBook
I5 3220M @ 3.2
HD4000+ 7650M
Samsung 128GB EVO + 1TB HDD
12 gb DDR3 1600mhz
Mad Katz R.A.T. 5



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 18.05.2014. 22:10 #553163

status: user
broj poruka: 1470
Nabacio sam avast na kraju, ne deluje mi da je usporio računar.
@Operater
Na koje servise misliš?

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Lagan AV za starije/slabije mašine 1GB ram, intel atom 18.05.2014. 22:28 #553165

status: user
broj poruka: 18940
Najmanje zahtevniji, a opet vrlo koristan je za mene ESET AV 4.2.712, i to je poslednje izdanje verzije 4. Ovi ostali FREE nisu ni blizu korisni. Ja uvek svima stavim ESET, tj. najkvalitetnije, bilo da je u pitanju XP, 7 ili 8, za jace i novije OS-ove koristim poslednju verziju 7, a za ove druge 4.

:: U pitanju je Acer Aspire One 1GB rama, intel atom n270 1.6 GHz, win xp
:: Uglavnom kao što naslov kaže, koji je najmanje zahtevan AV a da valja nešto, avast, avira, MSE...
::
:: Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 18.05.2014. 22:40 #553166

status: user
broj poruka: 1470
Plaćene verzije bih izbegao, pošto lik kome radim ovo, nije mnogo informatički obrazovan, tako da ako mu se sjebe crack/licensa, neće znati da popravi to , kad sam preskenirao komp sa malwarebytes izbacio je 400+, komp je bio pun toolbarova, virusa i sličnog :)

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: - - - - - - 18.05.2014. 22:51 #553168

status: user
broj poruka: 18940
Pa gledaj da ga pravilno uFixujes(Mara1.8) i nece da se sjebe, niti ce ikada morati da se smara sa update-ovanjem itd., ja bih tako uradio da hocu da uradim posao kako treba, vise ce se smarati sa FREE verzijama nego sa ovim, veruj mi.


:: Plaćene verzije bih izbegao, pošto lik kome radim ovo, nije mnogo informatički obrazovan, tako da ako mu se sjebe crack/licensa, neće znati da popravi to , kad sam preskenirao komp sa malwarebytes izbacio je 400+, komp je bio pun toolbarova, virusa i sličnog :
::
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.05.2014. 22:54 #553169

status: user
broj poruka: 4225
@blackwolf
Pod shields iskljuci mail shiels posto vec koristi gmail,yahoo ili hotmail, koji imaju svoje servise za zastitu(obicno Kaspersky ili Avira).
Pod tools sve iskljuci, ali sve.
Sistem radi na sve i jednoj masini ok.
Stavi mu na masinu i SUPERAntiSpyware Free.
Bitno da nijhe rezidentan, tj da se dize sa sistemom, nego samo za skeniranje.
I u osnovnoj verziji je sasvim dovoljan.
Malwarebytes Malware vec je postao M$-ov proizvod i kao takav nije za siru publiku kod nas.

@imarkovic
ESET u verziji 7 nije ni priblizno toliko kvalitetan proizvod, kao sto je bila 4-ka.
Avast free je mnogo bolji, samo nije za one koji koriste krekove, jer treba malo vise podesavanja, a ljude mrzi da se zezaju sa tim.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 18.05.2014. 23:05 #553171

status: user
broj poruka: 18940
Ma daj, gde si nasao ESET da uporedjujes sa Avastom. Ja inace instaliram ESS, posto mi je svejedno, onda bolje stavim kompletan proizvod, a to je ESS, takodje i sa verzijom 4, isto ESS, pa nek bude zasticen u potpunosti, a ovde sam preporucio AV jer je trazio sto manje zahtevan. Inace, ne ulazim u ESET laboratoriju, niti sam se bavio istrazivanjima i testiranjima, ali 99% sam siguran da se ESET potrudio da unapredi maksimalno svoju 5 godina noviju verziju u odnosu na onu od pre 5god., toliko novijih stvari i definicija nosi, mislim stvarno nema smisla ni logike da verzija 4 bude kvalitetnija nego novija.


:: @blackwol
:: Pod shields iskljuci mail shiels posto vec koristi gmail,yahoo ili hotmail, koji imaju svoje servise za zastitu(obicno Kaspersky ili Avira)
:: Pod tools sve iskljuci, ali sve
:: Sistem radi na sve i jednoj masini ok
:: Stavi mu na masinu i SUPERAntiSpyware Free
:: Bitno da nijhe rezidentan, tj da se dize sa sistemom, nego samo za skeniranje
:: I u osnovnoj verziji je sasvim dovoljan
:: Malwarebytes Malware vec je postao M$-ov proizvod i kao takav nije za siru publiku kod nas
::
:: @imarkovi
:: ESET u verziji 7 nije ni priblizno toliko kvalitetan proizvod, kao sto je bila 4-ka
:: Avast free je mnogo bolji, samo nije za one koji koriste krekove, jer treba malo vise podesavanja, a ljude mrzi da se zezaju sa tim
::
:: Cpu: Intel i3 210
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3G
:: Ram:4x8 GB PC 2133 Sabb
:: MBO: MSI Z77A-GD6
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:CTF 650
:: Mouse: Logitech 400s i Borovnica 33
:: Screen: 3 x Planar PLL2210
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.05.2014. 00:30 #553179

status: user
broj poruka: 4225
ESS je nesto drugo u odnosuna sam AV.
Ali antivirusni modul ESET-a 4-ke je u ono vrijeme daleko bio napredniji u odnosu na danasnji algoritam 7-ce(NOd je bio neprikosnoven u detekciji, a sada se kolje sa AVAST-om i to Free varijantom).
Procesorka zahtjevnost porasla za 60-200%, memorijska za skoro 250%, a detekcija za manje od 2.5% !?
Ko je tu lud ?
Kao paket ESS je napredovao mnogo, ali samo kao AV modul vrlo malo, cim ga je Avast free sustigao(kao i Nokia - imala najbolji softver i kvalitet telefona, ali zaspali).

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 19.05.2014. 08:23 #553188

status: user
broj poruka: 18940
Ovo je takodje dezinformacija.

::
:: Kao paket ESS je napredovao mnogo, ali samo kao AV modul vrlo malo, cim ga je Avast free sustigao
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK AV-i & re100 PM 19.05.2014. 10:05 #553190

status: user
broj poruka: 989

http://goo.gl/B7j8Zw


i7-4770K | H60 | Z87 Killer | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.05.2014. 11:10 #553191

status: user
broj poruka: 4225
@imarkovic
Priznaces da si pogrijesio, kada se skupimo nakon ovih problema sa vodom i pokazem da su samo Avast i GData rijesili neke probleme, koji se vuku jos od 2005 godine, a poprilicno su cesti.
Radim komparacije sa AV paketima i Internet Security paketima zadnjih 9 godina.
Imam standardan test sa zarazenim datotekama, kojima uvijek dodajem nove koje se pojave(jos je dodatni problem sto ih razlicite kompanje razlicito zovu, pa unose dodatnu konfuziju - ne postoji standard).
Antivirusi - Avast je u detekciji stigao do 93%, a EAV na 93,5%, dok je GDATA na 94,2%, a Kaspersky na 94%.
O Inetrnet Security paketima je druga prica, poprilicno slozena i ne moze se samo tako prezentovati, ali u principu ide ovako:
-KIS i GIS se kolju na vrhu, dok im ESS i Avast IS i TM TMS su vrlo blizu, ali je nezahvalno IS-je porediti direktno, posto zavisno od poodesavanja sistema zavisi kako ce i IS-ji da detektuju odredjene datoteke.
Jednostavno, nije isto ako ste na ADSL-u, WiFi-ju ili kablovskom netu.
Dvije identicne masine i HW i SW, ali jedna pristupa preko Wifi-ja, a druga preko kablovskog su dve razlicite price u detekciji, tako da je to poprilicno osjetljiva tema.
O AVG,Pandi i ostaloj nebulozi ne bih da trosim rijeci, s tim da se Bitdefender moze lijepo podesiti i onda ima detekciju preko 90.8%, ali treba vremena i svaki put treba posebna podesavanja, dok kod Avast-a i GDATA moze u obliku .exe datoteke i samo raspakuje se.
A ovo sto si Shark69 serovao, nema blage veze sa pamecu( ne mislim na tebe zemo, nego na listu).
Po ovome je Kingsoft aka svajcarski sir macan na kvadrat.
Ima svojih prednosti i Baidu, ali je debilno rijeseno, tako da vecina odustaje od koristenja.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: re 19.05.2014. 12:22 #553194

status: user
broj poruka: 989

Z(g)em(b)o, u gedorama sam od Atari-a 800XL - pola berzaša nije bilo rođeno tad i lično sam bir`o bukov ćutak za HEPEEEEEEEEK!!!, (LoL) probao preko 90% džirlo AV proizvoda i cenim svačije znanje/iskustvo/mišljenje, kakvo god ono bilo, ali moje kaže da je BitDefender za nijansu (naj)bolji od ostali`...

i7-4770K | H60 | Z87 Killer | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: A ovo sto si Shark69 serovao, nema blage veze sa pamecu( ne mislim na tebe zemo, nego na listu).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.05.2014. 12:44 #553198

status: user
broj poruka: 4225
Za džirlo narod `Džirlo` proizvodi.
:D
A što se tiče BD-a neću komentarisati.
Više.
Reci mi zašto mi te je FB stavio na crnu listu automatski?
Nikad da te stignem pitati.
Šta si radio ?
Nisi valjda palio Hepek ?
A za Atari neću ni pisnuti.
Jel, ba, imaš bar disketnu jedinicu ili si na kasetofonu ?
Ja se samo sjećam kada je za šumarski fakultet u Sarajevu i Zagrebu profesor Zlatko Čmelik obezbjedio 2 komada 84 ili 85 godine.
Nisam siguran da li je bilo prije ZOI 84 ili poslije.
Prva igra koju sam igrao su bili tenkovi u vektorskoj grafici.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: re 19.05.2014. 18:46 #553239

status: user
broj poruka: 989

Pre Vučka, zemo - im`o kutiju za salvete, melje k`o prekrupač, a kasetofon pičio kasnije sa debeljkom (C64) - prvo se lome vrata i bušilicom širi rupa za štelovanje glave - prva igra na Atari.yu Space Moodo (neko), letiš, imaš krstić i pucaš... :D

- FB uglavnom koristim za HRKLjUŠ (odruči, odruči... :))))) i svaku pobedu proslavim uz
HEPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEK - zadnji put Zuckerberg iš`o na salivanje strave!!! LoL


i7-4770K | H60 | Z87 Killer | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Za džirlo narod `Džirlo` proizvodi
:: :
:: A što se tiče BD-a neću komentarisati
:: Više
:: Reci mi zašto mi te je FB stavio na crnu listu automatski?
:: Nikad da te stignem pitati
:: Šta si radio
:: Nisi valjda palio Hepek ?
:: A za Atari neću ni pisnuti
:: Jel, ba, imaš bar disketnu jedinicu ili si na kasetofonu
:: Ja se samo sjećam kada je za šumarski fakultet u Sarajevu i Zagrebu profesor Zlatko Čmelik obezbjedio 2 komada 84 ili 85 godine
:: Nisam siguran da li je bilo prije ZOI 84 ili poslije
:: Prva igra koju sam igrao su bili tenkovi u vektorskoj grafici
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 19.05.2014. 18:56 #553240

status: user
broj poruka: 18940
Operatore, postujem tvoje istrazivanje/ testiranje, ili komparacije, ali malo mi deluje nerealno i smesno da si svih tih 9 godina sazeo u nekoliko recenica, napravio svoju neku tabelu u procentima, misleci da si zaista nesto istestirao.
Citao sam jednom ozbiljno istrazivanje po pitanju sveobuhvatnih performansi generalno anti-virusa, to je bio ogroman review, prepun svega i svacega, mnogo najpoznatijih av-ova, da bi na kraju doneli zakljucak da je izuzetno komplikovano, zapravo gotovo nemoguce napraviti generalnu analizu i doneti zakljucak za najbolji, ili prva 3 koja su najbolja. Nemoguce je objediniti i kompletirati jedan proizvod da ima sve. Na stranu krshware za koji svi znaju da nicemu ne sluzi.

Ljudi iz laboratorija, u interesu istrazivanja, zastite i inovativnosti ne mogu tokom godisnjeg istrazivanja da naprave tacan proracun, ovde bre kod tebe sve crno na belo
Na stranu to, sto trenutno su virusi nesto sto je danas postalo retkost, glavni napadaci spadaju pod: spam, malware, spyware itd.
Druga stvar, Kaspersky lab je za mene medju najboljima, ako ne i br.1, ali njegov interface i optimizacija su problem.
Trece, po mojim iskustvima, ja zaticem ukocen PC, zablokiran, zanemao i ni za sta, pogledam dole desno i vidim disable-ovan Avast. Ne mozes ga uninstall-irati, ne mozes ga ugasiti, a kada ga na silu uklonis fizicki, posle njega nema instaliranja drugog AV-a, vec cao zdravo sistemu, format-C. Ne mogu da izbrojim koliko sam to puta video i uvek Avast. Toliko o FREE Avastu, tvojim omiljenim, kao i vecini korisnika koji balave na njega, pojma nemam zasto, valjda zbog njegovog decijeg interface-a.

:: @imarkovi
:: Priznaces da si pogrijesio, kada se skupimo nakon ovih problema sa vodom i pokazem da su samo Avast i GData rijesili neke probleme, koji se vuku jos od 2005 godine, a poprilicno su cesti
:: Radim komparacije sa AV paketima i Internet Security paketima zadnjih 9 godina
:: Imam standardan test sa zarazenim datotekama, kojima uvijek dodajem nove koje se pojave(jos je dodatni problem sto ih razlicite kompanje razlicito zovu, pa unose dodatnu konfuziju - ne postoji standard)
:: Antivirusi - Avast je u detekciji stigao do 93%, a EAV na 93,5%, dok je GDATA na 94,2%, a Kaspersky na 94%
:: O Inetrnet Security paketima je druga prica, poprilicno slozena i ne moze se samo tako prezentovati, ali u principu ide ovako
:: -KIS i GIS se kolju na vrhu, dok im ESS i Avast IS i TM TMS su vrlo blizu, ali je nezahvalno IS-je porediti direktno, posto zavisno od poodesavanja sistema zavisi kako ce i IS-ji da detektuju odredjene datoteke
:: Jednostavno, nije isto ako ste na ADSL-u, WiFi-ju ili kablovskom netu
:: Dvije identicne masine i HW i SW, ali jedna pristupa preko Wifi-ja, a druga preko kablovskog su dve razlicite price u detekciji, tako da je to poprilicno osjetljiva tema.
:: O AVG,Pandi i ostaloj nebulozi ne bih da trosim rijeci, s tim da se Bitdefender moze lijepo podesiti i onda ima detekciju preko 90.8%, ali treba vremena i svaki put treba posebna podesavanja, dok kod Avast-a i GDATA moze u obliku .exe datoteke i samo raspakuje se
:: A ovo sto si Shark69 serovao, nema blage veze sa pamecu( ne mislim na tebe zemo, nego na listu)
:: Po ovome je Kingsoft aka svajcarski sir macan na kvadrat
:: Ima svojih prednosti i Baidu, ali je debilno rijeseno, tako da vecina odustaje od koristenja
::
:: Cpu: Intel i3 210
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3G
:: Ram:4x8 GB PC 2133 Sabb
:: MBO: MSI Z77A-GD6
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:CTF 650
:: Mouse: Logitech 400s i Borovnica 33
:: Screen: 3 x Planar PLL2210
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.05.2014. 21:32 #553258

status: user
broj poruka: 4225
Osnovno za zastitu masine sa 1 GB rama.
Avast - podesen.
Spywareblaster 5
Instalirana opera, FF, GC i instalirani dodaci za blokiranje oglasa, HTML dodaci za sva tri
UnHackMe rezidentni ili Regrun Reanimator.
Redovno ciscenje sa CCleaner-om nakon izlaska i snianje svih sesija po zatvaranju za svaki pretrazivac.
To sam vec odavno naucio sve svoje korisnike.
Vise RAMA i jaci procesor, mnogo vise i podesavanja.
Kod KIS-a i Avasta je problem interfejs, ali nije kvalitet.
A sam Avast bez podesavanja i OS-a je zezancija.
OS instaliram za 25-30 min, sve programe za 2 sata, a za sat i po do dva je podesavanje sistema.
Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: Barco 19`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 19.05.2014. 23:18 #553276

status: user
broj poruka: 18940
Da li si ti ozbiljan ili se sprdas?
Za spremanje jednog PC-a za rad ti je potrebno ~4.5-5 sati..?
Instaliras Avast - OK.
instaliras Spywareblaster - apsolutno nepotrebno.
Instaliras Operu, FF, GC i blokiranje oglasa, HTML dodatke, Unhackme i regrun - nepotrebno sem FF-a.
KIS je neuporediv sa Avast igrackom.
Kakva podesavanja Avasta, overclokovanje?
Zadnji put kada sam instalirao drugaru programe na brzom laptopu, trebalo mi je sat i po vremena za kompletiranje raznoraznog sw-a za dijagnostiku automobila, to je moje najduze instaliranje programa u karijeri. Ne ukljucujuci drajvere. Za normalne programe ne vise od pola sata. Podesavanje sistema je svedeno na minimum, odnosno to se sve ostavlja na default, da sam korisnik podesava onako kako mu odgovara, a po njegovim zahtevima uglavnom je to neki korak i nista vise, sve dalje aktivnosti se naplacuju, sem ako se vodis po necemu kao `customer care`:)

Ne znam zasto si prepravio post izostavivsi CCleaner, ali dobro. Moje misljenje je da ne treba uciti korisnike, tj. opterecivati da svaki put kada izadju iz browser-a pokrecu CC i brisu (analyze-clean), to je stvarno glupost i nebuloza. To treba raditi nakon recimo 6 meseci minimum, i to ti garantujem da se niko nece setiti da uradi, nema sanse. Zaboravice za koji ce mu moj ta ikonica na desktopu. CCleaner ne treba koristiti uopste za ciscenje, iako je za to namenjen, vec onaj ko je strucan treba rucno da brise smece, korisniku se to ne pominje, jer to nije njegov posao i moze da upropasti registry ne znajuci sta radi.. taj posao je tvoj gospodine admine kada vec odrzavas njegov PC i uredno naplacujes.

Ove gore aktivnosti koje si naveo da radis, za koje nepotrebno trosis vreme, cudi me da do sada nisi shvatio da su nepotrebne, tj. nije mi jasno zasto to uopste radis jer je stvarno gubljenje vremena i zaista nemas nikakve koristi ni ti, a ni korisnik, samo ga navikavas da te jos vise maltretira i ispituje za isti novac koji ne mozes da naplatis. Pogotovo sa masinama sa 1GB rama, ta masina realno ne moze da dise. A ne moze ni bog otac da je optimizuje i da napravi od babe devojku, to su price za neko dete. Stvarno mi nije jasno zasto pises ovakve stvari, jer zaista mi je cudno za nekog ko odrzava kompjutere, dakle mnogo kompjutera i radi ovo. Naravno, treba biti korektan, ali u nekoj granici normale, treba naci paralelu koja se zna, napraviti neki interni kompromis i po njemu se voditi, a ne ici u jednu ili drugu krajnost. Kad vec pises o ovakvim stvarima, napisi onako kako jeste i kako je realno, vidim da volis da opisujes svoj rad sa korisnicima, to je lepo.
Ja kad bih radio ovako kako si ti opisao, imao bih vremena i zivota samo za svoju brigu o korisnicima, ne bih imao vremena ni za sta drugo.

:: Osnovno za zastitu masine sa 1 GB rama
:: Avast - podesen
:: Spywareblaster
:: Instalirana opera, FF, GC i instalirani dodaci za blokiranje oglasa, HTML dodaci za sva tr
:: UnHackMe rezidentni ili Regrun Reanimator
:: Redovno ciscenje sa CCleaner-om nakon izlaska i snianje svih sesija po zatvaranju za svaki pretrazivac
:: To sam vec odavno naucio sve svoje korisnike
:: Vise RAMA i jaci procesor, mnogo vise i podesavanja
:: Kod KIS-a i Avasta je problem interfejs, ali nije kvalitet
:: A sam Avast bez podesavanja i OS-a je zezancija
:: OS instaliram za 25-30 min, sve programe za 2 sata, a za sat i po do dva je podesavanje sistema
:: Cpu: Intel i3 210
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3G
:: Ram:4x8 GB PC 2133 Sabb
:: MBO: MSI Z77A-GD6
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:CTF 650
:: Mouse: Logitech 400s i Borovnica 33
:: Screen: Barco 19
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2014. 00:14 #553290

status: user
broj poruka: 4225
Vidi sistem se ne radi svakih 2-3 mjeseca, nego svakih godinu do dvije(to sto se takvo odrzavanje ne moze naplatiti 50e kao u Hrvatskoj ili 100 funti kao u Londonu, nije opravdanje da se ne radi svoj posao, tj. posao administratora).
CCleaner i Glary Utilities su osnovni programi i nikako ne spadaju u administratorske obaveze.
Ono sto ti smartas da je nepotrebno i da korisnik treba da ima slobodu nije za pricu, po meni.
Korisnik treba da je ogranicen na to da mu komp radi, nakon svakog gasenja racunara da se napravi automatski log i ne pravi probleme.
Bez adekvatnog podesavanja na sistemu, to je nemoguce( bato, to se ne zavrsava za pola sata, vjeruj mi).
Moje licno misljenje je da previse ima masina kod nas koje sluze drugima, a najmanje korisnicima.
Prosjecno mjesecno posvetim oko 5 do 7 minuta po korisniku.
Kada bi radio na tvoj nacin, trebalo bi mi daleko vise.
Kada smo davali tehn podrsku korisnicima 1998 godine u CRPC-u, OSCE-u i OHR-u za prostor jugoistocne Evrope, 99% korisnika nije znalo sta je admin ili kako da pokrene program, a ne jos kako da ga podesi.
U ovo doba bezumlja, trudim se da dam svoj doprinos putem obrazovanja klijenata, kako bi kod nas bar malo napredovao nivo korisnickog znanja, koji je katastrofalan.
Drugim rijecima, ni jedan IS program nije dovoljan, jer ni jedan nije najbolji u svim stvarima.
Uvijek mu treba pomoc.
Blokiranje odredjenih sajtova je potrebno i neophodno, jer vecina mojih klijenata pristupa bankovnim racunima i mnogo bi me opeklo, ako bi bilo kradja sa njihovih racuna.
Cak i kad imaju samo 1 GB RAMA.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.05.2014. 00:34 #553295

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam stvarno kakvi su ti tvoji korisnici, ali moji su mnogo zahvalniji, a to je zbog toga sto sam obezbedio sistem koji ce ih sluziti i vise od godinu dana, a nisam se mucio kao ti satima da zavrsim.. kod mene je PC dan-dva dok ga zavrsim, samo za windows mu posvetim ne vise od 2h, zavrsim uvek ja istog dana, ali neka ga na testiranju. Za programe, opet ponavljam, ne treba vise od pola sata (internet, multimedija). Nismo u HR, nismo u Londonu, vec u Srbiji, izvini ovde to ne kosta ni 100funti, ni 50eu. Takodje, umesto sw za shatro ciscenje, ja lepo ocistim kuciste od prasine jer je to mnogo korisnije.

CCleaner je komercijalan, za mene koristan, ali ne da prchka po registry-ju. A od programa kao sto je Glary i TuneUP se jezim. To su komercijalni programi koji samo stete sistemu, ako ih koristis onako kao korisnici. Nemoj molim te pisati drugacije jer je jednostavno tako, tuneup recimo se trpa uz svaki treci software. Znaci po ovome sto pises, tvoj posao kao administrator je ubijanje dosade, ali bukvalno, od toga nema zarade.
Sta me briga za autolog, to treba da postoji na serveru, a ne kod korisnika, sem ako je u pitanju neka poslovnica sa domenima, ali tu postoji IT admin.

Ja smatram da je nepotrebno zamarati se glupostima, i slazem se da to nije za pricu, ne znam kojim jezikom da napisem.

Onaj korisnik sa kojim sam zavrsio ne zove do godinu dana da mu posvetim 5-7min., stvarno nemam pojma za sta bi me zvao.. stvarno ne znam u kojoj drzavi i kom dobu zivis, ali ocigledno je da ili tako stoji u opisu u ugovoru izmedju firme/korisnika, pa postoji neko odrzavanje koje opisuje sve ovo, ili se stvarno zarad svoje neke mazohizne satisfakcije zalazes.

:: Vidi sistem se ne radi svakih 2-3 mjeseca, nego svakih godinu do dvije(to sto se takvo odrzavanje ne moze naplatiti 50e kao u Hrvatskoj ili 100 funti kao u Londonu, nije opravdanje da se ne radi svoj posao, tj. posao administratora)
:: CCleaner i Glary Utilities su osnovni programi i nikako ne spadaju u administratorske obaveze
:: Ono sto ti smartas da je nepotrebno i da korisnik treba da ima slobodu nije za pricu, po meni
:: Korisnik treba da je ogranicen na to da mu komp radi, nakon svakog gasenja racunara da se napravi automatski log i ne pravi probleme
:: Bez adekvatnog podesavanja na sistemu, to je nemoguce( bato, to se ne zavrsava za pola sata, vjeruj mi)
:: Moje licno misljenje je da previse ima masina kod nas koje sluze drugima, a najmanje korisnicima
:: Prosjecno mjesecno posvetim oko 5 do 7 minuta po korisniku
:: Kada bi radio na tvoj nacin, trebalo bi mi daleko vise
:: Kada smo davali tehn podrsku korisnicima 1998 godine u CRPC-u, OSCE-u i OHR-u za prostor jugoistocne Evrope, 99% korisnika nije znalo sta je admin ili kako da pokrene program, a ne jos kako da ga podesi
:: U ovo doba bezumlja, trudim se da dam svoj doprinos putem obrazovanja klijenata, kako bi kod nas bar malo napredovao nivo korisnickog znanja, koji je katastrofalan
:: Drugim rijecima, ni jedan IS program nije dovoljan, jer ni jedan nije najbolji u svim stvarima
:: Uvijek mu treba pomoc
:: Blokiranje odredjenih sajtova je potrebno i neophodno, jer vecina mojih klijenata pristupa bankovnim racunima i mnogo bi me opeklo, ako bi bilo kradja sa njihovih racuna
:: Cak i kad imaju samo 1 GB RAMA
::
:: Cpu: Intel i3 210
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3G
:: Ram:4x8 GB PC 2133 Sabb
:: MBO: MSI Z77A-GD6
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:CTF 650
:: Mouse: Logitech 400s i Borovnica 33
:: Screen: 3 x Planar PLL2210
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2014. 00:48 #553300

status: user
broj poruka: 4225
Ugovori, koje moram da ispostujem.
A za masine sa 1 GB rama sam ti vec rekao.
Windows ES SP1 za starije masine.
Ja svoj posao volim i jednostavno ne cekam da mi ispadne iz ruke, nego ga zavrsim.
Da volim da radim kao automehanicar, mnogo bih ljepse i lakse zivio.
A ljudi zovu za razna pitanja, ne samo za instalaciju OS-a, nego i kao da neke probleme rijese sto ih muce a vezani su za programe koje koriste.
Za manje probleme, ne naplacujem, ali za ozbiljnije naplatim.
I da. U pravu si.
Svi koji rade svoj posao su stvarno mazohisti.
Laku i ugodnu noc ti zelim.
Za pet sati ponovo za Sabac.
Odoh leci.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.05.2014. 08:54 #553322

status: user
broj poruka: 18940
Dosta o tebi, nego da se vratimo na temu, ESET SmartSecurity 4 bi bio moja preporuka, ako vec nisi instalirao drugi pre 2 dana:).

::
:: Odoh leci
::
:: Cpu: Intel i3 210
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3G
:: Ram:4x8 GB PC 2133 Sabb
:: MBO: MSI Z77A-GD6
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:CTF 650
:: Mouse: Logitech 400s i Borovnica 33
:: Screen: 3 x Planar PLL2210
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: Lagan AV za starije/slabije mašine 1GB ram, intel atom 20.05.2014. 10:32 #553325

status: user
broj poruka: 989

http://goo.gl/Y0yBmX


i7-4770K | H60 | Z87 Killer | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: U pitanju je Acer Aspire One 1GB rama, intel atom n270 1.6 GHz, win xp
:: Uglavnom kao što naslov kaže, koji je najmanje zahtevan AV a da valja nešto, avast, avira, MSE... ?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Lagan AV za starije/slabije mašine 1GB ram, intel atom 20.05.2014. 12:49 #553342

status: user
broj poruka: 18940
Bravo, i to je dobra varijanta, jes` da je rumunski, ali bas cu da ga instaliram na poslu posto je free, a ne davi puno


::
:: http://goo.gl/Y0yBmX
::
::
:: i7-4770K | H60 | Z87 Killer | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP
::
:: :: U pitanju je Acer Aspire One 1GB rama, intel atom n270 1.6 GHz, win xp
:: :: Uglavnom kao što naslov kaže, koji je najmanje zahtevan AV a da valja nešto, avast, avira, MSE... ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs