Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
WIFI AP
STRANA 1 OD 1
djuroue1 WIFI AP 21.05.2014. 15:21 T57736

status: user
broj poruka: 1156
Poz ljudi.
Imam sledece pitanje:
Komsija i ja hocemo da podelimo net,rastojanje izmedju kuca je 100m.Ja imam wifi modem Sbb preko telefonske linije,ne kablovske.Posto ne mogu da bacim signal sa ovim modemom uzeli bi wi fi AP da ga izbacim na terasu gde mi se otvara opticka vidljivost ka komsiji.On ima veliku wifi antenu od oko 5000 din one standardne,nznm jacinu ali hvata kucu do mene koja nam je prepreka.Izbacivanjem AP bi hvatao sigurno i mene.mogu da moj modem izbacim na terasu ali mi je komplikovano zbog kablova.

Video sam par tp link oko 2500 din u emmiju,da li to moze da vrsi posao?
Da li bi on odma hvatao signal ili ima nekih dodatnih podesavanja.Kako bi AP podesio da se konektuje posto je wifi zakljucan i kako bi on dalje bacao zakljucan wifi ili bi on samo proturao kroz sebe signal dalje?

Hvala.

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC `Par TP-Linkova u Emmiju` 23.05.2014. 09:44 #553632

status: user
broj poruka: 9380
A jel tih par TP-Linkova imaju oznake, pa da ti na osnovu toga kazemo nesto vise?
1. Kupis AP
2. Postavis ga u Repeater mode
3. Uneses parametre svog WLANA (SSID i Sifru)
4. Na Klijent kompjuteru ukucas parametre i vozi.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dada 23.05.2014. 16:51 #553683

status: user
broj poruka: 1156
Hvala.
Evo recimo par modela:

http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-asus-rt-n12e.11.html?productId=26172

http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tp-link-tl-wr841n.11.html?productId=15664

http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ap-tp-link-tl-wa701nd-lite-n.11.html?productId=11807

http://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%BEi%C4%8Dni-ruter-tenda-w309r.11.html?productId=37694



Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Uzmi ovaj WA701ND 23.05.2014. 20:25 #553711

status: user
broj poruka: 9380
Provereno dobro radi u Repeater modu. Ne bi bilo lose da na njega zakacis tu antenu od drugara. Kako ce drugar da prihvata signal? Isto APom ili Wlan karticom u kompu?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dada 25.05.2014. 00:30 #553811

status: user
broj poruka: 1156
On je uzeo veliku antenu i nakacio je na wifi usb tplink onaj klasicni oko 2000 din. sto imaju oni...


Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Onda uzmi taj AP i to je to 25.05.2014. 10:42 #553823

status: user
broj poruka: 9380

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dada 25.05.2014. 23:20 #553938

status: user
broj poruka: 1156
ok,hvala.

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dadad 28.05.2014. 18:00 #554231

status: user
broj poruka: 1156
Uzeo sam taj tp link.
Povezao sam ga sa lan kablom sa mojim modemom na kome je i wi fi upaljem.
Sad me zanima jel mora i lan kabal, da li moze bezicno?
Mada kada sam ga uzeo nije pisalo da je bezicni zato kontam da lan kablom prebacuje net u tp link a on dalje antenom salje wi fi???

Prema uputstvima probam da udjem u tp link ali nece.Vidim tamo pise ako nedce da postavim 192.168.1.100 za adrwesu mrezne karte da bi usao.
Uradim to i podesim sve.
Nisam siguran da uopste funkcionise jer mi je jacina signala ista recimo u drugoj sobi a ipak ovaj ima spoljnu antenu a moj ima integrisanu.

Druga stvar u podesavanjima mi dalo da se sa tp link konektujem na wifi mrezu sa mog sto znaci i da na njemu mora da bude upaljen wi fi i tako ne znam da li ovaj drugi uopste i radi.

Ako izgasim wifi na mom onda ne hvatam nista iako tp link sija kao.

Sad me zanima, ja sam kontao da on lanom dobija signal i dalje salje wifi ako je tako zasto u podesavanju tp link daje samo wifi mreze?

Nadam se da sam objasnio.

Postavio sam ga u repeater mod,ssid i sifru ukucao ali nisam siguran da uopste funkcionise.
Poz.

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Au brate 28.05.2014. 18:10 #554232

status: user
broj poruka: 9380
Pa ne ide to tek tako, ubodes kabl i radi. Za to je mogao da ti posluzi i ruter, a ti si rekao da neces kablom.
Elem, postavio si ga u repeater mod i to je dobro. Sada samo komsija neka nahvata signal, ukuca sifru i trebalo bi da radi. Kabl otkaci.
Ripiter prihvata wifi signal koji mu zadas (tvoj ssid i sifra) i `pojacava` ga svojim dometom. Mozes se lako uveriti da li funkcionise, izadji na neku udaljenu tacku gde ti je signsl na ivici i potom neka ti neko ugasi AP. Ako izgubis domet, znaci da radi... Ili bi komsija vec trebao da ima internet...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 Re: Au brate 28.05.2014. 18:15 #554235

status: user
broj poruka: 1156
Odradio sam sve i testirao bas na taj nacin i radi.Hvala ti puno.Kontao sam da ne treba taj kabal ali me zbunilo sto uopste ima pozadi.

Ovo ispada wireless AP a nisu ga tamo tako oznacili a imalo je i posebno gde su Wireless AP.

Radi sad proveravao sam domet,videcemo dal ce komsija uhvatiti.
Hvala i poz.

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: Pa ne ide to tek tako, ubodes kabl i radi. Za to je mogao da ti posluzi i ruter, a ti si rekao da neces kablom
:: Elem, postavio si ga u repeater mod i to je dobro. Sada samo komsija neka nahvata signal, ukuca sifru i trebalo bi da radi. Kabl otkaci
:: Ripiter prihvata wifi signal koji mu zadas (tvoj ssid i sifra) i `pojacava` ga svojim dometom. Mozes se lako uveriti da li funkcionise, izadji na neku udaljenu tacku gde ti je signsl na ivici i potom neka ti neko ugasi AP. Ako izgubis domet, znaci da radi... Ili bi komsija vec trebao da ima internet..
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To i jeste AP 28.05.2014. 18:22 #554239

status: user
broj poruka: 9380
LAN mu sluzi, izmedju ostalog, da kada u AP Client modu prihvati WLAN da ga `spusti` na LAN.
U tvom slucaju posluzio je samo za stelovanje.
E sad, ako komsija ne uhvati, a verovatno hoce, onda stavite tu njegovu fancy antenu kod tebe na AP a on neka prihvata signal antenenom koju je dobio uz karticu. Tako ce verovatno uhvatiti.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dada 28.05.2014. 19:01 #554246

status: user
broj poruka: 1156
Hvata komisija 4 od 5 crta.
Meri 9mb sa nekim malim pingom.U sustini kao da je kod mene u kuci.
Nisam se nadao da ce bas ovako dobro da hvata.
Hvala jjos jednom i pozdrav.

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: dada 28.05.2014. 19:37 #554251

status: user
broj poruka: 9380
Nema na cemu .)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: Hvata komisija 4 od 5 crta
:: Meri 9mb sa nekim malim pingom.U sustini kao da je kod mene u kuci
:: Nisam se nadao da ce bas ovako dobro da hvata
:: Hvala jjos jednom i pozdrav
::
:: Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 dada 19.06.2014. 22:08 #555898

status: user
broj poruka: 1156
Neko vreme je sve lepo radilo.Sada je komsija ostao bez neta jer pri svakom restartu nece da uzme default getway.
Kada iden na repair on restartuje karticu i poveze se na net.
Odem na ipconfig iscitam adrese i unesem ih u polje da budu fiksne da ih ne uzima automatski ali posle restarta ista stvar.

Pri repair-u veze kaze da nije uzet default getway i da je posle restarta kartice taj problem resen.

???

Pa kaze...Mala ima kasko i zvekece se,ako nastavi ovako pre.ebace sve...jer mala ima kasko...i zvekece se strasno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs