Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Konverzija video fajla i reprodukcija na dvd plejeru
STRANA 1 OD 1
nikolajev Konverzija video fajla i reprodukcija na dvd plejeru 25.05.2014. 16:35 T57771

status: user
broj poruka: 284
Problem je sledeći: moj najmladji sin obožava da gleda na dvd- u crtane filmove. Dvd ne podžava mp4 i mkv, a većina crtanih filmova je u mp4 formatu. Pomoću programa AVS video konvertor 8.1 konvertujem u MPG4, MPG2...prebacim na usb fleš...Medjutim iz nekog razloga dvd LG DP 432H odbija da čita konvertovane fajlove?
Gde grešim?
Da li treba da obratim pažnju na neka podešavanja prilikom konverzije ili da promenim program za konverziju?
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Konverzija video fajla i reprodukcija na dvd plejeru 25.05.2014. 16:52 #553883

status: user
broj poruka: 7695
Prebaci u xvid ,to citaju svi moguci plejeri.


:: Problem je sledeći: moj najmladji sin obožava da gleda na dvd- u crtane filmove. Dvd ne podžava mp4 i mkv, a većina crtanih filmova je u mp4 formatu. Pomoću programa AVS video konvertor 8.1 konvertujem u MPG4, MPG2...prebacim na usb fleš...Medjutim iz nekog razloga dvd LG DP 432H odbija da čita konvertovane fajlove
:: Gde grešim
:: Da li treba da obratim pažnju na neka podešavanja prilikom konverzije ili da promenim program za konverziju
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 25.05.2014. 18:03 #553887

status: user
broj poruka: 2270
Treba da obratiš pažnju na codec, ovo što si ti nabrojao su kontejneri koji mogu da sadrže film u različitim codecima, a tvoj player ne podržava sve i (mada je mpeg2 i codec koji bi morali svi da čitaju). Konkretno, ako ti player podržava AVI format, u output file opcijama umesto H264/AVC codeca ćeš izabrati MPEG4 Divx/xvid comp. Nisi rekao koje formate podržava ali ako si siguran da ne vidi mp4 i MKV, osim AVI kontejnera ne ostaje puno opcija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 25.05.2014. 20:44 #553909

status: user
broj poruka: 1470
iz manual-a

Playable Codec format: “DIVX3.xx”, “DIVX4.xx”, “DIVX5.xx”, “MP43”, “XviD”, ”3IVX”
Playable Audio format: “Dolby Digital”, ”DTS” “PCM”, “MP3”, “WMA”

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 25.05.2014. 21:48 #553917

status: user
broj poruka: 2800
Prebaci ga u dvd tj u vob to ti sigurno radi.
Za drugo su ti vec rekli al je to malo komplikovanije al ako budeš uporan ubošceš neki koji ce da radi. Koji program koristiš?
Aha sad cu pogledam kako da podesiš tj koji format da izabereš.
U advanced pod video codec izaberi mpeg4(divx/xvid)
Ili odma ideš na to DVD na vrhu i to ce sigurno da ti radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed FreeMake Video converter. Izaberes fajl(ove) pa onda... 25.05.2014. 22:20 #553919

status: user
broj poruka: 10985
``to DVD``. To MORA da radi na BILO KOJEM plejeru...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Re 25.05.2014. 22:52 #553922

status: user
broj poruka: 284
Konačno je `lg pročitao` sa usb- a xvid. Promenio sam u podeđavanjima rezoluciju. Mada se reklamira kao HD plejer, ovaj ldgijević čita samo 720x576. U manualu je ipak spomenuta rezolucija 720x576.
Problem, koji se sada pojavio, je da je slika na tv- u manja. Kao tv koristim neki jeftin full HD tv/ monitor ViewSonic. Ne znam da li je u pitanju aspect ratio ili nešto drugo.
Probaću da povećam sliku na tv-u. Kada klinca pošaljem da gleda crtće ja imam malo slobodnog vremena, tako da mi taj dvd dosta znači.
Hvala svima na odgovoroma.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev FreeMake Video converter 25.05.2014. 22:53 #553923

status: user
broj poruka: 284
Probaću i FreeMake Video converter. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs