Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Duva promaja kroz firewall+AV, kad je Firefox upaljen...
STRANA 1 OD 1
strela75 Duva promaja kroz firewall+AV, kad je Firefox upaljen... 30.05.2014. 22:13 T57824

status: user
broj poruka: 1588
Vec X-ti put mi se desava da prodje neki virus i pocne da mi mis secka dok ga pokrecem po ekranu. Malwarebytes je danas (u safe modu) nasao PUP.Optional.Opinion.Square.A (vezano za Mozilla Firefox Add-on), koji posto je obrisan - sve se vratilo u normalu.

FW+AV su Win7 firewall+Malwarebytes+Avast i redovno (mesecno par puta) kad je Firefox upaljen - prolaze go*na.

Kako zacepiti rupe u firewall-u? (iskljucio sam sve update-ove Firefoxa)

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Tako sto pazis koje Add-Onove instaliras 30.05.2014. 22:27 #554440

status: user
broj poruka: 9380

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Slušaj mene, radi kako `oćeš: 30.05.2014. 22:33 #554442

status: user
broj poruka: 989

1. BitDefender IS/TS - Two-way Firewall
2. Maxthon - na HTML5 testu najsigurniji


i3-4360 | H60 | Z97 Pro4 | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 30.05.2014. 22:46 #554444

status: user
broj poruka: 3104
Daj pun spisak addonova, pluginova i servisa (odvojeno naravno) koje koristis, pa da vidimo da li postoji jedan od njih za koji cemo utvrditi da pravi taj problem. Naravno i zameniti.

Ja imam od addonova: Adblock Plus, Flashblock, Classic Theme Restorer (da bi FF izgledao kao ranije) i Flash and Video downloader.
Imam jos AnonymoX i Session Manager koji su mi iskljuceni.

A od pluginova Adoble Acrobat (kojeg cu upravo sad da ugasim), dva puta po Java 8, dva puta po MS office (i njih cu da ugasim), Shockwave flash i Silverlight.

Od servisa nista.

I nemam nikakvih problema kao ti. Samo navedi sta imas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: ... 31.05.2014. 20:57 #554496

status: user
broj poruka: 1588
@Srdjanc i VMARC
Evo spiska stvari koje imam na browseru:
Extensions:
- DownloadHelper
- Fxif
- Adblock Plus (disabled)
- avast! Online Security (disabled)

Plugins:
- Adobe Acrobat 11
- DivX VOD Helper Plugin 1.1
- Foxit Reader Plugin 2.2
- Java Platform SE7 U51 10.51
- PDF-XChange Viewer 2.5
- Shockwave Flash 13
- Alawar NPAPI utils 1.0 (disabled)
- Google Earth Plugin 7.1 (disabled)
- Google update 1.3 (disabled)
- Java Deployment Toolkit 7.0 (disabled)

Add-ons:


Da li disableovane stvari mogu da uticu, posto za Java Deployment Toolkit pise da ima sigurnosne propuste (mada meni nikad nije `enabled`)? Nemam nigde opciju deinstal ili ukloni.


@sShark
Ne kupuje mi se BitDefender za kucni PC radi probe, a kazu da je tezak za sistem. A ni sa online browserima se ne mirisem. Za sada. Probacu da sredim ovo - ako ne ide, sve opcije su otvorene.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Daj pun spisak addonova, pluginova i servisa (odvojeno naravno) koje koristis, pa da vidimo da li postoji jedan od njih za koji cemo utvrditi da pravi taj problem. Naravno i zameniti
::
:: Ja imam od addonova: Adblock Plus, Flashblock, Classic Theme Restorer (da bi FF izgledao kao ranije) i Flash and Video downloader
:: Imam jos AnonymoX i Session Manager koji su mi iskljuceni
::
:: A od pluginova Adoble Acrobat (kojeg cu upravo sad da ugasim), dva puta po Java 8, dva puta po MS office (i njih cu da ugasim), Shockwave flash i Silverlight
::
:: Od servisa nista
::
:: I nemam nikakvih problema kao ti. Samo navedi sta imas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Treba ti jos 31.05.2014. 21:11 #554497

status: user
broj poruka: 1083

Spybot sd 162

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Treba ti jos 31.05.2014. 22:04 #554505

status: user
broj poruka: 1588
Umesto Add-ons treba da stoji Services, a od servisa nemam nista - prazno.

@nenika
Inace nemam spybot162 nego free verziju 2.1 :):):) - ali ona koliko vidim ne radi realtime protekciju (nikad mi nista nije prijavila).

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: Spybot sd 16
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: ... 01.06.2014. 18:11 #554551

status: user
broj poruka: 3104


Prvo izvini na kasnom odgovoru.

Drugo Adblock Plus ukljuci ne zbog reklama, nego zato sto od sredine prosle godine daje opciju da ukljucis filtere koji blokiraju konekciju sa sajtovima koji imaju infekcije. Ne mislim da direktno ukucas adresu ka njima pa da te blokira nego da te stranica namerno vuce na tu adresu pomocu reklamnih banera, pop upova i cega vec. Naravno ukljuci te filtere, addblock bez njih ti je nista za ovaj slucaj. :)

Download Helper, Fxif su sasvim ok i mogu ostati ukljuceni. Avast po zelji pali ili gasi, po meni on je truba kao addon za FF ali necu da komentarisem dalje.

Ovako, imas tri PDF plugina. Jos posto FF moze samostalno da ucita u sebi PDF bez pomocnih programa to je ukupno cetiri. Savetujem ti da ugasis sva tri plugina za PDF po najvise zbog brzine samog FF, a drugo PDF-XChange Viewer nikad nisam cuo, a Foxit je dosta radio na security i jos radi znaci i on curi nekako. Sumljam da je Foxit kriv ali ipak gasi.

Oba gugla brisi. Ne propustaju oni sigurno, ali nemaju potrebe za zivotom. (sad vidim da su disable, brisi ili ih ostavi takve)

DivX VOD Helper Plugin zaista ne znam sta on radi na bilo kom browseru. Ne verujem da li curi, ali ako ga ti ne koristis tj vidis njegovu potrebu, ti ga ugasi ili brisi.

Alawar NPAPI vidim da ti je od nekog ruskog sajta za igrice i da je on namenjen njima. Mislim da smo nasli potencialnog krivca iako je disabled.

ZA KRAJ GLAVNO

JAVA, da ona je uvek suplja i zbog toga je uvek treba updatovati (osim ako se ne pokaze da nova verzija ima zesce bugove ili ti sprecava rad programa zbog cega je i imas u opste).

U tvojom slucaju je verzija 7.0 koja je bas stara. Nova je 8.5, obrisi javu sa kompa (programs and features u cpanelu, uninstal nije u FF) pa instaliraj novu, naravno ako ti bas treba.

I meni se cini da ti je Java krivac.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 @srdjanc 02.06.2014. 15:41 #554639

status: user
broj poruka: 1588
- Ukljucio AdBlock (+easylist koji nije bio stikliran). Drugo nema. Avast iskljucen.
- PDFove iskljucio (`never activate`).
- guglovi i DivX VOD iskljuceni (`never activate`), kao i Alawar NPAPI i Java.

E sad problematika - kako ih ukloniti iz liste (deinstalirati)? Alawar sam nasao da je neka decija igrica, sa YourUninstallerom deinstalirao sa sve pretragom registry-ja, ali se iz spiska nije uklonio. Isto se desava sa Javom - iz sistema deinstalirana, a nova nije instalirana - a FF je drzi u listi dodataka. Kako nezeljene stvari ukloniti potpuno iz FFa?

EDIT: Ova procedura mi je pomogla u uklanjanju nezeljenih pluginova:
Manually uninstalling a plugin

If you can`t use an uninstaller program to remove a plugin, you can remove it manually:

Type about:plugins into the Location bar and press Enter to display the About Plugins page.
Each entry in the About Plugins page will have `File:` and `Path:`, showing the name and location of the plugin file. Use Windows Explorer to navigate to the folder shown for the plugin you want to remove.
Rename the file to add an X in front of the filename (for instance, npswf32 becomes Xnpswf32).

The plugin will be removed.


Sada pratim da vidim hoce li ponovo biti upada ili ne. Hvala svima na pomoci.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: Re: ... 02.06.2014. 16:37 #554644

status: user
broj poruka: 989

Školski, nema kupovine, BD skineš sa njihovog sajta i odeš na YT
po LK - što se tiče težine nema lakši + the best AV on market...


i3-4360 | H60 | Z97 Pro4 | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | P2414H | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Ne kupuje mi se BitDefender za kucni PC radi probe, a kazu da je tezak za sistem. A ni sa online browserima se ne mirisem.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs