Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Xbox gamepad (ili tako nesto)
STRANA 1 OD 1
JovanZ Xbox gamepad (ili tako nesto) 19.09.2014. 18:00 T59019

status: user
broj poruka: 2996

Planiram u neko skorije vreme kupovinu i imam neku dilemu, ili trilemu ili sta vec oko iste.

Prvo, znam da uz tocaEdit ili x360ce bilo koji gamepad moze da se podesi da ga igre vide kao x360 gamepad, ali mi je vise dosta da se bakcem sa takvim stvarima, tj jednostavno hocu da pustim igru, da se zavalim u fotelju i da se igram bez razmisljanja da li mi u pozadini sve radi kako treba.

E sad - koliko sam gledao po netu, x360 gamepad nema zvanicnu podrsku i drajvere za win 8.1, sto mi sada nije problem jer sam se vratio na sedmicu, ali me zanima da li bi i kako bi to radilo kada i ako se vratim osmici ili kada docekam devetku jer je od zvanicnih drajvera tu samo podrska za XP, Vistu i 7? Inace ovaj gamepad mi je najbolji i najergonomicniji koji sam do sada probao pa sam se zato i zagrejao za njega a i sve igre bi sa njim radile bez ikakvih redefinisanja kontrola i daljih podesavanja a opet me sa druge brine da li ce da se ta kompatibilnost izgubi ako igre pocnu da traze xbone controller for windows kao standard.

Druga opcija mi je da sacekam malo i pazarim XBone gamepad za pc koji bi trebalo da izadje uskoro i cija cena bi trebala da bude, nadam se ista kao i cena gamepada za x360 i koji ce biti kompatibilan za 7,8,8.1.

I treca, po meni najmanje pozeljna opcija - da pazarim neki drugi gamepad koji bi igre detektovale kao x360 controller for windows bez ikakvog dodatnog programa ( jer, jelte, to zelim da izbegnem) ako postoji takav gamepad.

Da skratim pricu - jel neko koristi x360 gamepad na win 8.1 i ima li problema u novim igrama koje su portovane na PC sa njim (recimo watchdogs mi pada na pamet)?

I pre nego sto neko pita zasto tupim sa ovim ovoliko - jednostavno zelim da pustim neku igru i da uzivam u istoj, bez razmisljanja da li sam sve pokreno u pozadini, da li sve radi kako treba, da li ce sa nekom igrom toca edit praviti problem i slicno. Dakle uzivanje u gamingu a i kombinacija mis i tastatura pocinju da mi smetaju za vrat i kicmu posle nekog vremena sve vise i vise :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Xbox gamepad (ili tako nesto) 19.09.2014. 18:40 #563692

status: user
broj poruka: 18930
Ma radiće to na osmici, ne mogu da se setim, ali mislim da za osmicu ne treba drajver.
To je zvanično najbolji gamepad od svih koje sam imao, bila bi šteta da ga ne kupiš.
Naravno da možeš da se zavališ i da igraš, ako neka igra ne bude kompatibilna, veruj da nije do joypada. Meni jedino nije hteo Castle of illusion da prepozna 3 različita joypada, pa sam upotrebio xpadder, meni je on bolji od toca jer je jednostavniji, toliko je prost da nema šta da te mrzi da podešavaš, kad baš zapne.


::
:: Planiram u neko skorije vreme kupovinu i imam neku dilemu, ili trilemu ili sta vec oko iste
::
:: Prvo, znam da uz tocaEdit ili x360ce bilo koji gamepad moze da se podesi da ga igre vide kao x360 gamepad, ali mi je vise dosta da se bakcem sa takvim stvarima, tj jednostavno hocu da pustim igru, da se zavalim u fotelju i da se igram bez razmisljanja da li mi u pozadini sve radi kako treba
::
:: E sad - koliko sam gledao po netu, x360 gamepad nema zvanicnu podrsku i drajvere za win 8.1, sto mi sada nije problem jer sam se vratio na sedmicu, ali me zanima da li bi i kako bi to radilo kada i ako se vratim osmici ili kada docekam devetku jer je od zvanicnih drajvera tu samo podrska za XP, Vistu i 7? Inace ovaj gamepad mi je najbolji i najergonomicniji koji sam do sada probao pa sam se zato i zagrejao za njega a i sve igre bi sa njim radile bez ikakvih redefinisanja kontrola i daljih podesavanja a opet me sa druge brine da li ce da se ta kompatibilnost izgubi ako igre pocnu da traze xbone controller for windows kao standard
::
:: Druga opcija mi je da sacekam malo i pazarim XBone gamepad za pc koji bi trebalo da izadje uskoro i cija cena bi trebala da bude, nadam se ista kao i cena gamepada za x360 i koji ce biti kompatibilan za 7,8,8.1
::
:: I treca, po meni najmanje pozeljna opcija - da pazarim neki drugi gamepad koji bi igre detektovale kao x360 controller for windows bez ikakvog dodatnog programa ( jer, jelte, to zelim da izbegnem) ako postoji takav gamepad
::
:: Da skratim pricu - jel neko koristi x360 gamepad na win 8.1 i ima li problema u novim igrama koje su portovane na PC sa njim (recimo watchdogs mi pada na pamet)
::
:: I pre nego sto neko pita zasto tupim sa ovim ovoliko - jednostavno zelim da pustim neku igru i da uzivam u istoj, bez razmisljanja da li sam sve pokreno u pozadini, da li sve radi kako treba, da li ce sa nekom igrom toca edit praviti problem i slicno. Dakle uzivanje u gamingu a i kombinacija mis i tastatura pocinju da mi smetaju za vrat i kicmu posle nekog vremena sve vise i vise :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ odigrao sam nekoliko igara na x360 19.09.2014. 18:59 #563699

status: user
broj poruka: 2996
Sa njim i raspametio sam se koliko je dobar i precizan, zato sam se i nameracio da ga pazarim, po meni je to jedini gamepad sa kojim bih smeo da se upustim u recimo far cry 4 kada izadje ili u tako neki fps. Hvala za info!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 19.09.2014. 20:09 #563711

status: user
broj poruka: 921
http://www.vg247.com/2014/09/17/microsoft-is-releasing-xbox-one-controller-for-pc-this-year/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Zeng 19.09.2014. 21:07 #563715

status: user
broj poruka: 17084
Ne znam za tebe kako stojis sa ps2 dual shock dzojpedima i kako ti se oni svidjaju?

Ja imam taj dzojped vec 100 godina i onaj ps2 na usb adapter, nijednu igru ne moram dodatno da podesavam osim ako ja ne zelim da menjam custom kontrole.

Original A klase ti je oko 20e i adapter ti je oko 3-4e, miran si godinama, i to ce raditi na svemu zivome bez ikakvog treceg softwera, e sad ako ti oblik tezina i raspored odgovara to je to.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
INXS Logitech f310 19.09.2014. 21:12 #563717

status: user
broj poruka: 482
Imam ga poodavno,nije bilo nijedne igre gde nije radio kao xbox joypad.Samo se prebaci pozadi na xinput i sve sljaka :)



Asus M4A88td-v evo/usb3
AMD Phenom 2 955 be 3.2
wd 640gb sata 2
4x2gb exceleram black shark 1600mhz
Asus Eax 6850
Chieftec dragon
cm hyper 212+
lc power 600w
Samsung ue40eh5000
logitech mk320


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @Zeng 19.09.2014. 21:21 #563721

status: user
broj poruka: 18930
Treba da probaš XBox za windows Wireless varijanta, jeste skuplji malo, ali vredi svaku paru, urađen je izuzetno kvalitetno, i ima specijalno PC verzija, bolji je od Sony-evog.

:: Ne znam za tebe kako stojis sa ps2 dual shock dzojpedima i kako ti se oni svidjaju
::
:: Ja imam taj dzojped vec 100 godina i onaj ps2 na usb adapter, nijednu igru ne moram dodatno da podesavam osim ako ja ne zelim da menjam custom kontrole
::
:: Original A klase ti je oko 20e i adapter ti je oko 3-4e, miran si godinama, i to ce raditi na svemu zivome bez ikakvog treceg softwera, e sad ako ti oblik tezina i raspored odgovara to je to
::
:: Cpu: FX 6300 @4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 O
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Keyboard: Logitech iluminate
:: Mouse:Mx 51
:: Screen Dell 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius ... 19.09.2014. 22:29 #563734

status: user
broj poruka: 4420


Meni logitech F510 radi bez problema na Osmici, premda ako imas vece sake idi na Thrustmaster modele


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.09.2014. 23:48 #563744

status: user
broj poruka: 4739

Kako mislis nema zvanicnu podrsku? http://goo.gl/Njq3C4
Uzmi i ne razmisljaj.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Napisah odgovor, ali me pcberza izlogovala dok sam pritisno prosledi 20.09.2014. 05:10 #563755

status: user
broj poruka: 2996
pa da probam opet

Svidjaju mi se dzojstici i kvalitetni su, naravno, ali onaj raspored palica od xbox-a mi mnogo vise odgovara. Ne pokusavam da sada budem fanboy, ali kada sam malo duze koristio x360 gamepad stvarno sam se raspametio koliko dobro funkcionise.

Sto se f310 i 510 tice, citao sam da su dosta kvalitetni, ali da 310 ima malo osetljiviji kabl, ali opet - raspored palica me malo odbija. E sada, ono sto me malo plasi kod njih je to koliko su osetljivi i da li bih recimo bez problema mogao da igram FPS-ove ili neke igre koje zahtevaju malo vecu preciznost.

I da, ako sam razumeo, cim gamepad podrzava xinput - automatski se detektuje kao x360 for windows ili kako? imao sam sa nekim logijem problem da li recimo desna palica bude invertovana ili da abxy budu pomesani sa nekim drugim gamepadom i onda ide jebavanje oko remapiranje dugmica i tako toga.

A sto se podrske tice, video sam da zicni ima podrsku samo za OS-ove koje sam naveo, pa sam se zato malo istripovao. Mada u principu ima smisla platiti malo vise za manjak kablova, mada nikada nisam patio od toga da mi periferije budu bezicne.

U svakom slucaju, hvala svima na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.09.2014. 05:32 #563759

status: user
broj poruka: 4739

Ne da ima smisla, nego ima mnogo smislova. Jedan nimalo banalan smislov je sto ne mozes da povuces kabl i svalis kompjuter od 500e na pod. U smisli komfora da ne pricamo.
Ne treba ti dzojped iz kog viri zica, believe you me.
Smislovaj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: Napisah odgovor, ali me pcberza izlogovala dok sam pritisno prosledi 20.09.2014. 14:41 #563806

status: user
broj poruka: 4420

Ovaj 510 ko zna koliko puta mi je pao sa stola i ama bas nista mu ne fali (osim sto je mali).
Sto se kvalieta izrade tice, Logitech ovde nije stedeo u poredjenju sa drugim periferijama, palice gumirane, hvatovi takodje.
Za pucacine ne znam sta da ti kazem jer je po meni svetogrdje igrati ih na gamepadu ali ti kako hoces.
Isto vazi i za wireless.

:: pa da probam ope
::
:: Svidjaju mi se dzojstici i kvalitetni su, naravno, ali onaj raspored palica od xbox-a mi mnogo vise odgovara. Ne pokusavam da sada budem fanboy, ali kada sam malo duze koristio x360 gamepad stvarno sam se raspametio koliko dobro funkcionise
::
:: Sto se f310 i 510 tice, citao sam da su dosta kvalitetni, ali da 310 ima malo osetljiviji kabl, ali opet - raspored palica me malo odbija. E sada, ono sto me malo plasi kod njih je to koliko su osetljivi i da li bih recimo bez problema mogao da igram FPS-ove ili neke igre koje zahtevaju malo vecu preciznost
::
:: I da, ako sam razumeo, cim gamepad podrzava xinput - automatski se detektuje kao x360 for windows ili kako? imao sam sa nekim logijem problem da li recimo desna palica bude invertovana ili da abxy budu pomesani sa nekim drugim gamepadom i onda ide jebavanje oko remapiranje dugmica i tako toga
::
:: A sto se podrske tice, video sam da zicni ima podrsku samo za OS-ove koje sam naveo, pa sam se zato malo istripovao. Mada u principu ima smisla platiti malo vise za manjak kablova, mada nikada nisam patio od toga da mi periferije budu bezicne
::
:: U svakom slucaju, hvala svima na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
606 re 20.09.2014. 15:40 #563810

status: user
broj poruka: 154
Kad vec pomenuste ps2 kontroler - ima li negde u bg da se kupi nov? Ja nisam uspeo da nadjem...

Inace Xbox joypad - najbolji! Sigurno uzimam xboxone varijantu cim izadje za pc!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.09.2014. 17:02 #563821

status: user
broj poruka: 4739

@Miskonius
Wireless je svetogrdje?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 20.09.2014. 17:13 #563823

status: user
broj poruka: 4506
http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-chillstream-963435-0914-pc,-mac/comp_comp_gamepad/31/83


Logitech chillstream. Imam ga vec 6-7 godina, jos je ziv ko prvog dana sve. Sve igre ga prepoznaju automatski kao xbox 360 controler

moja preporuka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 20.09.2014. 17:53 #563831

status: user
broj poruka: 3342
Chillstream nema vibraciju.
Najbolje je xbox 360 wireless gamepad za pc. Ima ga za 7000 dinara u Uscu u jednoj `gejmerskoj` prodavnici. Uz njega ti ide i risiver u pakovanju. A imas i na KP, lik iz Sente prodaje za 35 ili 45 jura. Sve novo. Samo je mali problem sto koristis regularne baterije, a mozes da kupis i play and charge kit, gde dobijes bateriju i usb kabl.
Druga varijanta je zicna, a kabl je i dovoljno dugacak
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: 20.09.2014. 19:00 #563835

status: user
broj poruka: 4420
Wireless mis u gamingu je svetogrdje jer jednostavno imas lag, koji itekako moze da se primeti.
Stvar je jos gora sa kontrolerom ako se koristi za FPS.
A to da moras da manjas/dopunjujes baterije every now and then, da ne pominjem...

::
:: @Miskoniu
:: Wireless je svetogrdje?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 20.09.2014. 19:56 #563845

status: user
broj poruka: 18930
Ja nemam nikakav lag sa G700, možda imaju neki lošiji miševi, ali recimo ovaj miš apsolutno nema nikakav lag u igrama.. ne verujem da ima ni Xbox kontroler jer je optimizovan do bola, a baterija je najmanji problem jer traje dugo.


:: Wireless mis u gamingu je svetogrdje jer jednostavno imas lag, koji itekako moze da se primeti
:: Stvar je jos gora sa kontrolerom ako se koristi za FPS
:: A to da moras da manjas/dopunjujes baterije every now and then, da ne pominjem..
::
:: ::
:: :: @Miskoniu
:: :: Wireless je svetogrdje?
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: 20.09.2014. 23:07 #563876

status: user
broj poruka: 3342
Logi M705, nikakav lag. A to bi se primetilo i u Win-u i npr. Photo(n)shopu.. Iako ne picim FPS igre. Sve zavisi od misa do misa.
A generalno lag moze da nastane kada postoji neka interferencija izmedju risivera i kontrolera (mis/gamepad/keyboard). Nisam ikada primetio problem kod bezicnog X360 gamepada, kada sam probao na PC, na drugim mestima, ukljucujuci i X360 konzolu.
A planiram da kupim isti, cim dodjem do nekih para viska, da zamenim ovaj zicni.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: Wireless mis u gamingu je svetogrdje jer jednostavno imas lag, koji itekako moze da se primeti
:: Stvar je jos gora sa kontrolerom ako se koristi za FPS
:: A to da moras da manjas/dopunjujes baterije every now and then, da ne pominjem..
::
:: ::
:: :: @Miskoniu
:: :: Wireless je svetogrdje?
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: 21.09.2014. 00:37 #563882

status: user
broj poruka: 12785
Ne postoji nikakav lag sa wireless gamepadom... -.-


:: Wireless mis u gamingu je svetogrdje jer jednostavno imas lag, koji itekako moze da se primeti
:: Stvar je jos gora sa kontrolerom ako se koristi za FPS
:: A to da moras da manjas/dopunjujes baterije every now and then, da ne pominjem..
::
:: ::
:: :: @Miskoniu
:: :: Wireless je svetogrdje?
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.09.2014. 02:12 #563888

status: user
broj poruka: 4739

Miskonius, neki kineski krs si probao. Laga kod pravih proizvoda nema.

Sto se kabla tice, on hoce da igra iz fotelje, sto i jeste namena gamepada.
Tako da ako se neko saplete o kabl i nesto padne, to nece biti gamepad.

Sto se FPS-ova tice, tu se slazem. Zbog preciznosti. Ali cak i tu je bolje dobar dzoj nego los maus.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: 21.09.2014. 13:16 #563918

status: user
broj poruka: 4420

Zapravo probao sam Logitech F710 kod drugara i lag se primeti tu i tamo
Npr kad u AC2 rotiras kaeru u jednom smeru pa naglo promenis da okreces u suprotni
::
:: Miskonius, neki kineski krs si probao. Laga kod pravih proizvoda nema
::
:: Sto se kabla tice, on hoce da igra iz fotelje, sto i jeste namena gamepada
:: Tako da ako se neko saplete o kabl i nesto padne, to nece biti gamepad
::
:: Sto se FPS-ova tice, tu se slazem. Zbog preciznosti. Ali cak i tu je bolje dobar dzoj nego los maus
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs