Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Potreban savet u vezi sledeceg posto se u to nimalo ne razumem,
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Potreban savet u vezi sledeceg posto se u to nimalo ne razumem, 30.10.2014. 14:59 T59417

status: user
broj poruka: 1130
Treba mi nesto ovako neko kuciste u kojem ide HDD i onda uz pomc toga moze preko interneta da se pristupa HDD-u svugda gde ima internet...

Ne znam da li sam se najbolje izrazio to sam cuo nedavno da moze tako pa me interesuje koji je najeftiniji moguci nacin da se kupi takvo kuciste i u njega ubace HDD-ovi ili moze i USB..

Da li mogu tu da ubacim HDD-ove iz kompa u to kuciste pa da gledam iz tog kucista isto na kompu kao i preko neta da skidam sa HDD-a?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 30.10.2014. 15:38 #569312

status: user
broj poruka: 312
Ja sam po eBay- viđao ovako nešto, ako sam te dobro razumeo šta želiš:

http://www.macally.com/EN/?page_id=12507

Ako tako nešto tražiš, samo neka ti neko kaže da li može i gde da se nađe kod nas, pošto ja ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: re: 30.10.2014. 16:01 #569318

status: user
broj poruka: 12785

Ne, to je običan HDD kojem može preko wifia da se pristupi. Ono što on hoće je privatni cloud server, npr WD MyBook.

:: Ja sam po eBay- viđao ovako nešto, ako sam te dobro razumeo šta želiš
::
:: http://www.macally.com/EN/?page_id=1250
::
:: Ako tako nešto tražiš, samo neka ti neko kaže da li može i gde da se nađe kod nas, pošto ja ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 30.10.2014. 16:19 #569323

status: user
broj poruka: 1130
Daum:

Da pogodio si bas to samo neku najeftiniju varijantu neko kuciste u kome mozes recimo da stavis 2 HDD-a,a ne u kome vec ima HDD jer to su koliko sam cuo jako skupe varijante i da to bude licni cloud .. Ali isto tako da preko njega mogu da pristupim kao sa su mi ta dva HDD-a na kompu..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 30.10.2014. 16:28 #569325

status: user
broj poruka: 1130
Pogledao sam i nesto ovako recimo?

http://www.eponuda.com/racunari-network-attached-storage/d-link-dns-320lw-nas-cena-246860


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sasvim OK. Ima 2 mesta za HDD-ove (rade i u RAID-u) i sve vrste... 01.11.2014. 19:05 #569562

status: user
broj poruka: 10985
konekcija koje su ti potrebne (i vise od toga).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs