Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Studijske matrice
STRANA 1 OD 1
mkukic Studijske matrice 15.11.2014. 14:28 T59561

status: user
broj poruka: 2588
Da li neko zna gde mogu da se nadju studijske matrice nasih pesama?

Na rapidserbia je ranije bila tema na kojoj smo razmenjivali matrice, ali jedan period sam prestao da se bavim time i sada kada sam otisao na forum vidim da je totalno izmenjen i da vise nema te teme...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ima kod mene u firmi, ali saberi se malo... 15.11.2014. 15:53 #571260

status: user
broj poruka: 1119
ako niko u srbiji ne zeli da postavi limk ili torent za malog budu, jer je podlozno autorskim pravima, i srpskom patriotizmu, zasto smatras da je srpska muzika ( pogotovo profesionalne matrice ) materijal van tog rezona...cak mi se cini da si i ti sam komentarisao oko casti pirarerije srpskog filma...
****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.11.2014. 16:26 #571266

status: user
broj poruka: 2588
Nisam nista komentarisao oko casti piraterije srpskog filma... Nisam preterano aktivan u poslednjih godinu i po dana sigurno... Ako se javim to je kratko da postavnim neko pitanjce ili pomognem nekome ako ako mogu... U rasprave se ne ukljucujem...

Ja imam zaista dosta studijskih matrica, ali nista ne koristim u komercijalne svrhe... Volim da snimim po neki cover, ali nikakvog profita od toga nemam... Pesma ciji cover zelim da uradim je novijeg datuma i matricu nemam. Ove koje sam nasao su ocaj (akordi omaseni), a ono sto odsviram ne mogu kvalitetno da snimim na komp jer nemam potrebnu opremu... To je sve...

Hvala na odgovoru u svakom slucaju...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.11.2014. 16:37 #571275

status: user
broj poruka: 18472
Koja ti pesma konkretno treba? A da snimis u komp ti treba samo kvalitetnija zvucna kartica i preko Sound Forge u real time snimis u wave.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Polako Sky 15.11.2014. 16:39 #571276

status: user
broj poruka: 1195
Zavisi koji instrument snima.

Druže šta sviraš?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije lično mi je žao zbog dvostrukih standarda... 15.11.2014. 17:03 #571287

status: user
broj poruka: 1119
domaći film (obično oni aktuelni ), domaći softver (npr. plan plus), su stvari za koje ni jedan član ovog foruma ne želi da da piratski link ( ili sam ja stekao takav utisak ).... podržavam... ali po čemu se intelektualna svojina muzičkih stvaralaca srbije razlikuje od prethodno dve navedene kategorije stvaralaštva ?... budimo dosledni. Ako ti je toliko stalo do matrica, što ne kontaktiraš izvodjače ili njihove menadžere , bez obzira da li ćeš ti od toga ostvarivati materijalnu korist, ili ne. bez ljutnje, ako smo dosledni, budimo to u svim sferama.
****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.11.2014. 17:33 #571293

status: user
broj poruka: 2588
Tesko ce ici snimanje na komp jer imam Yamaha PSR-1100 koja je extra za moje potrebe sviranja `za svoju dusu` i sa drustvom, ali prima samo flopi i midi fajlove, a kabl sam imao neki usb, ali i tada (pre 7-8 godina kada sam je uzeo) na Win XP taj software nije radio kako treba, tako mislim da na Win 7 tek necu moci da je povezem sa kompom i ako nadjem kabl...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.11.2014. 17:37 #571297

status: user
broj poruka: 18472
Pa znaci ti trazis zapravo matrici u midi formatu? Pa tako reci, trebaju ti da pustas preko klavijature.

Studijske matrice su nesto drugo. To je kompletna semplovana matrica iz tejkova sa pratecim vokalom koja se koristi za prezentaciju pesme odredjenog izvodjaca.

Te matrice ces malo teze nalaziti ali mogu da se nabave a mogu i da se kupe.
Midi ces naci mnogo lakse samo sto zavisno od klavijature to zvuci kako zvuci, manje ozbiljno ili zadovoljavajuce a nekad i studijski.


Ali ti kad povezujes klavijaturu sa kompom tebi treba samo izlaz ili iz slusalica ili da ides direktno iz stereo kanala na ulaz u zvucnu kartu (mala banana) . Treba ti samo adapter i nista vise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.11.2014. 17:59 #571308

status: user
broj poruka: 2588
Ne... Treba mi studijska matrica jer zelim da snimim cover... Ne da pustam preko sintisajzera... Lepo zvuci dok sviram, pa mi je palo na pamet da snimim to sto sviram kao matricu... Pa da pevam na taj instrumental...

Da se studijske matrice teze nalaze od midija - to je istina, ali ih imam na stotine, tako da nije bas nemoguce...

Nema veze... Moram da idem... Naci cu vec nesto... Hvala svima...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Najlakše 15.11.2014. 18:03 #571309

status: user
broj poruka: 1195
Ako koristiš Mac, i ako imaš bilo kakav audio izlaz na klavijaturi (a trebao bi postojati jedan bar za slušalice), i ako na mac-u imaš audio ulaz, najbolje je da povežeš direktno ta dva.
Skini Logic Pro, ili Adobe Audition, mada bolje Logic. U programu `Audio MIDI Setup` na Macu imaš podešavanje za glasnoću `Line input-a`. To bi trebalo da utišaš ne do kraja, ali blizu kraja. Otvoriš Logic, napraviš Audio Track i snimiš to što sviraš. Kasnije to možeš pojačati limiterom, snimiti vokale preko toga itd.
Studijske matrice ne verujem da ćeš naći bez kontaktiranja nosilaca prava.

@savatije: Da li treba platiti nosiocu prava određenog dela, ako sa društvom zviždućeš/pevaš/citiraš/glumiš to delo? Govorim o nekomercijalnoj varijanti. Da li svaki put kad zapevam `Pošle žene da farbaju jaja` dođem dinar Srđanu Dragojeviću?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.11.2014. 18:04 #571311

status: user
broj poruka: 18472
Pa kazem ti kako ces da usnimis. Imas stereo izlaz na klavijaturi a mozes zvuk da vuces iz slusalica. Ides direktno na zvucnu kartu i snimas sve u realnom vremenu preko Sound Forge.
Jos lakse i bolje je da uzmes neku miksetu pa da sa nje ides na line out u zvucnu kartu.

Reci koja ti pesma treba ili mi posalji na mail, mozda mogu da ti pomognem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 15.11.2014. 21:30 #571333

status: user
broj poruka: 1632
Izgleda sma ja u zabludi, ja sam mislio da matrice prave `skidaci` i dele medju sobom, a ne da ih deli originalni autor, pa se posle buni oko autorskih prava, ili varijanta da mu neko mazne...???

Tom logikom onda treba pohapsiti sve tezgaroske bendove.

http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs