Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
internet kontroler
STRANA 1 OD 1
jrg internet kontroler 02.12.2014. 19:28 T59742

status: user
broj poruka: 18
poz ljudi imam prob sa interenet kontrolerom na gb ep35-dsl2 ploci,naime iskljucen mi je bio net neko vreme(na sbb sam)i sada kada su mi ukljucili win7 kaze ne moze da nadje network adapter.probao da reinst drajvere za plocu net i nista,gledao u device menageru nema realtek kontrolera.da li je adapter crko ili postoji jos nesto sto mogu da uradim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 02.12.2014. 20:14 #573365

status: user
broj poruka: 609


Mozes da vidis da nije iskljucen u biosu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jrg jok 02.12.2014. 20:49 #573369

status: user
broj poruka: 18
u biosu enabled.vidim sad na laptopu preko sbbovog modema preko wlana imam internet,znaci najverovatnije crko kontroler da se kupuje mrezna ili bi mozda reinst wina nesto znacio?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.12.2014. 21:00 #573373

status: user
broj poruka: 9460
Ako je u BIOS-u ENABLE i ako ga ne vidis u device manager-u, onda je ili crko, ili ga je izblokirao AV. Uninstal AV, pogotovo ako je Avast u pitanju pa probaj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jrg nije av 02.12.2014. 21:12 #573378

status: user
broj poruka: 18
eset koristim deaktivirao fw i sys prot na 10 min isto,znaci mora se ispruzim za crvenu.pci pcie nije bitno jel tako i sto jeftinije otprilike preporuka?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper mozda da 02.12.2014. 21:12 #573379

status: user
broj poruka: 503
resetujes bios?
procitaj ovo
slicne su ploce isti problem, a resenje je skroz cudno
http://forums.tweaktown.com/gigabyte/26313-ga-ep35-ds3r-onboard-lan-disappeared.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.12.2014. 21:15 #573380

status: user
broj poruka: 9460
Ne mozes tako sa deaktivacijom. Moras ga uninstall da budes 100% siguran, jer pojedine njegove servise ne mozes tako ugasiti. Sa avast-om sam vise puta imao isti problem. Disable ga i nista, tek kad sam ga uninstall, pojavile se mrezne kartice u device manager-u, da, u device manager-u.

Uninstal taj AV, restart i vidi sta se desava.

Postavi nam i sliku device manager-a i otvoren ( stisni +) network adapters. Klikni na netvork adapters i idi na ckan for HW changes, mozda iskoci....

Ako ovo nista ne uopali, jbg, odapeo je. Uzmi USB LAN i cao djaci...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Aj 03.12.2014. 15:47 #573468

status: user
broj poruka: 1196
Pre nego što ga sahraniš prerano, bolje pokreni neku live linux distribuciju, pa proveri da li radi. Pre će biti ovo što je gile pisao, ili je Windows samo glup k`o što jeste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jrg `proradio` 03.12.2014. 18:29 #573482

status: user
broj poruka: 18
ma gotova prica.uzeo najjeftinijeg tp linka.sve sljaka.fala na utrosenom vremenu.poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs