Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Ruter TP Link TL-WR740N
STRANA 1 OD 1
jovancic Ruter TP Link TL-WR740N 09.12.2014. 09:25 T59813

status: user
broj poruka: 226
Pozdrav svima!
Molio bih za mišljenje i savet:
1. Da li se na ruter TP LINK TL-WR740N mogu bežično priključiti dva laptopa i žično do 4 desktop računara?
2. Da li se prilikom intalacije laptopa i desk PC-a treba na svakom provesti postupak instalacije pomoću dobijenog CD-a?

Želeo bih i da sa vama podelim radost da mi je sin, pored završenog fakulteta, završio i IT Akademiju - administrator mreže, pa ako neko treba takvog ili zna da nekom treba, neka se slobodno javi!
Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro Bez uvrede... 09.12.2014. 09:33 #574267

status: user
broj poruka: 239

Ali zasto nisi prvo pitao svog sina...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 I ja bez uvrede 09.12.2014. 09:42 #574269

status: user
broj poruka: 3346
Ali postoji Google, kojim se pretrazuje, pa se ode na sajt TP Link-a i tu se vidi model, cak i njegove slike koje prikazuju portove, ujedno i kolumna sa specifikacijama.

Kraci odgovor DA. Do 4 Lan uredjaja i ta 2 laptopa na WiFi. Nije potreban nikakav CD, jer pristupas ruteru sa tplinklogin.net ili 192.168.1.1. U samom softveru rutera se sve setuje.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Bez uvrede... 09.12.2014. 09:43 #574270

status: user
broj poruka: 226
Nema uvrede, pitao sam al` nije znao! On je za sada više `teoretičar`


::
:: Ali zasto nisi prvo pitao svog sina..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: Bez uvrede... 09.12.2014. 10:05 #574276

status: user
broj poruka: 3346
Ahhhahh. Naravno da nece znati modele, jer se tamo ne uci o tome, nego sama mreza i sve oko toga.
Nadam se da su imali i praksu bar.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: Nema uvrede, pitao sam al` nije znao! On je za sada više `teoretičar
::
::
:: ::
:: :: Ali zasto nisi prvo pitao svog sina..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox e jesu ga naucili... 09.12.2014. 11:17 #574280

status: user
broj poruka: 1389
sta reci - teoretski...
A kad nadje posao po savet na pcberzu...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Re: Bez uvrede... 09.12.2014. 13:17 #574292

status: user
broj poruka: 226
Ne stajte mi na muku! 1300 Eura, ni jedan papir nije dobio, videćemo - što kaže slepac. Nego molio bih još jedan odgovor - ako laptop nema ugrađenu antenu, da li se može koristiti neki antena adapter i preporuka - koji?

Hvala na brzim odgovorima!


:: Ahhhahh. Naravno da nece znati modele, jer se tamo ne uci o tome, nego sama mreza i sve oko toga
:: Nadam se da su imali i praksu bar
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
:: :: Nema uvrede, pitao sam al` nije znao! On je za sada više `teoretičar
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ali zasto nisi prvo pitao svog sina..
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 09.12.2014. 13:32 #574295

status: user
broj poruka: 3346
Svaki laptop, koji ima WiFi, ima ugradjenu `internu` antenu.

Ako laptop nema WiFi, onda moze bilo koji USB WiFI adapter.
Imas sijaset njih, ali uzimas 150Mbps, pa na dalje. Sad, cena zavisi od modela i brzine.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ruter TP Link TL-WR740N 09.12.2014. 14:29 #574311

status: user
broj poruka: 18940
Naravno da može, sve može, ali ako budu zakačena 2 laptopa i 4 kompa, računaj da ćeš morati da ga često restartuješ jer će bagovati. Za laptopove ćeš imati drugi opseg mreže, odnosno na LAN u odnosu na wireless, biće otežan sharring, ali ima rešenje i za to.

2. CD nije potreban.


:: Pozdrav svima
:: Molio bih za mišljenje i savet:
:: 1. Da li se na ruter TP LINK TL-WR740N mogu bežično priključiti dva laptopa i žično do 4 desktop računara
:: 2. Da li se prilikom intalacije laptopa i desk PC-a treba na svakom provesti postupak instalacije pomoću dobijenog CD-a
::
:: Želeo bih i da sa vama podelim radost da mi je sin, pored završenog fakulteta, završio i IT Akademiju - administrator mreže, pa ako neko treba takvog ili zna da nekom treba, neka se slobodno javi
:: Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Ruter TP Link TL-WR740N 09.12.2014. 15:29 #574320

status: user
broj poruka: 226
Evo u čemu je problem: na placu (Fruška Gora), u potkrovlju je antena - modem i kablom se mogu povezati sa laptopom. Da bi mogao da radim u prizemlju, kupio sam Wi-Fi ruter TP-Link i sve radi OK. S obzirom na to da su učestale provale, laptop i ruter se vraćaju u Bgd.

U Bgd imam 2 desktop računara i jedan stari laptop, koji su svi, žično, vezani u mrežu.
Laptop hp 250 (koji šeta plac-Bgd) priključujem na četvrti izlaz rutera Linksys, koji sam dobio od Vektora. Probao sam da taj 4. kabl ukljušim u TP Link i bežično povežem šetajući laptop. Dobijem vezu sa internetom, međutim, nemam vezu sa ostalim računarima. Pokušavao sam sva moguća podešavanja, ali, ne ide. Sad ću da probao da sve računare u kući prebacim na šetajući ruter. Možda uspem da sve povežem u mrežu?!?

Hvala vam na odgovoru, pozdrav, JM


:: Naravno da može, sve može, ali ako budu zakačena 2 laptopa i 4 kompa, računaj da ćeš morati da ga često restartuješ jer će bagovati. Za laptopove ćeš imati drugi opseg mreže, odnosno na LAN u odnosu na wireless, biće otežan sharring, ali ima rešenje i za to
::
:: 2. CD nije potreban
::
::
:: :: Pozdrav svima
:: :: Molio bih za mišljenje i savet:
:: :: 1. Da li se na ruter TP LINK TL-WR740N mogu bežično priključiti dva laptopa i žično do 4 desktop računara
:: :: 2. Da li se prilikom intalacije laptopa i desk PC-a treba na svakom provesti postupak instalacije pomoću dobijenog CD-a
:: ::
:: :: Želeo bih i da sa vama podelim radost da mi je sin, pored završenog fakulteta, završio i IT Akademiju - administrator mreže, pa ako neko treba takvog ili zna da nekom treba, neka se slobodno javi
:: :: Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Ruter TP Link TL-WR740N 09.12.2014. 15:37 #574321

status: user
broj poruka: 18940
Ok, Linksys ti sluzi za internet/LAN. Potrebno je da resetujes tplink i na njemu iskljucis dhcp da ne postoji, jer on rutira na uredjaje pomocu dhcp servisa sa linksys-a, dakle ruter ce sluziti samo za LAN/Wifi, a sve ostalo ce raditi sa linksys(internet+auto dhcp).


:: Evo u čemu je problem: na placu (Fruška Gora), u potkrovlju je antena - modem i kablom se mogu povezati sa laptopom. Da bi mogao da radim u prizemlju, kupio sam Wi-Fi ruter TP-Link i sve radi OK. S obzirom na to da su učestale provale, laptop i ruter se vraćaju u Bgd
::
:: U Bgd imam 2 desktop računara i jedan stari laptop, koji su svi, žično, vezani u mrežu
:: Laptop hp 250 (koji šeta plac-Bgd) priključujem na četvrti izlaz rutera Linksys, koji sam dobio od Vektora. Probao sam da taj 4. kabl ukljušim u TP Link i bežično povežem šetajući laptop. Dobijem vezu sa internetom, međutim, nemam vezu sa ostalim računarima. Pokušavao sam sva moguća podešavanja, ali, ne ide. Sad ću da probao da sve računare u kući prebacim na šetajući ruter. Možda uspem da sve povežem u mrežu?!
::
:: Hvala vam na odgovoru, pozdrav, J
::
::
:: :: Naravno da može, sve može, ali ako budu zakačena 2 laptopa i 4 kompa, računaj da ćeš morati da ga često restartuješ jer će bagovati. Za laptopove ćeš imati drugi opseg mreže, odnosno na LAN u odnosu na wireless, biće otežan sharring, ali ima rešenje i za to
:: ::
:: :: 2. CD nije potreban
:: ::
:: ::
:: :: :: Pozdrav svima
:: :: :: Molio bih za mišljenje i savet:
:: :: :: 1. Da li se na ruter TP LINK TL-WR740N mogu bežično priključiti dva laptopa i žično do 4 desktop računara
:: :: :: 2. Da li se prilikom intalacije laptopa i desk PC-a treba na svakom provesti postupak instalacije pomoću dobijenog CD-a
:: :: ::
:: :: :: Želeo bih i da sa vama podelim radost da mi je sin, pored završenog fakulteta, završio i IT Akademiju - administrator mreže, pa ako neko treba takvog ili zna da nekom treba, neka se slobodno javi
:: :: :: Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Bez uvrede... 09.12.2014. 18:34 #574343

status: user
broj poruka: 9381
Znaci... Ma verujem, sto da ne... Sigurno kod Mice, Megatrenda...
Bolje da si ga pustio da zavrsi za stolara. Ubice ga struja.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
160GB
LC Power 1340MI 75W

Intel Celeron G1820
Asus B85M-G
2GB Kingston 1333MHz
250GB
IGMax 500W


:: Nema uvrede, pitao sam al` nije znao! On je za sada više `teoretičar
::
::
:: ::
:: :: Ali zasto nisi prvo pitao svog sina..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ovo su podaci koji daju odgovor na tvoje prvo pitanje: 09.12.2014. 21:43 #574371

status: user
broj poruka: 10985

4 10/100Mbps LAN Ports
1 10/100Mbps WAN Port

Dakle: da, moguce je bezicno prikljuciti i dva zapeta 9 laptop racunara

http://goo.gl/rFjDgr

Odgovor na drugo pitanje: ne, nije neophodna instalacija bilo cega u vezi samoga rutera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox @torto 09.12.2014. 23:00 #574382

status: user
broj poruka: 1389
Pa odgovorio mu imarkovic to...
Sad treba da mu neko objasni da iskljuci DHCP i promeni adresu na LAN-u ako se gadja sa provajderovim uredjajem (verovatno su oba 192.168.1.1), i da ne ubode kabl u wlan na tp-linu nego na jedan od ona cetiri i sve ce da radi...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Re: Bez uvrede... 09.12.2014. 23:33 #574383

status: user
broj poruka: 226
Ne znam da li je IT Akademija MegaTrendova ....?
A ono za stolara, i meni je žao!!

Po Marfiju: ako nešto može da pođe naopako, to i pođe naopako! Tako je i u ovom slučaju - Linksys je otišao u večna lovišta i zbog toga sva yajevancija!

Hvala svima koji su pomogli, pozdrav svima!



:: Znaci... Ma verujem, sto da ne... Sigurno kod Mice, Megatrenda..
:: Bolje da si ga pustio da zavrsi za stolara. Ubice ga struja
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Sempron 385
:: MSI AM1
:: 2GB Kingston 1600MH
:: 160GB
:: LC Power 1340MI 75
::
:: Intel Celeron G182
:: Asus B85M-
:: 2GB Kingston 1333MH
:: 250G
:: IGMax 500
::
::
:: :: Nema uvrede, pitao sam al` nije znao! On je za sada više `teoretičar
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ali zasto nisi prvo pitao svog sina..
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Brate, administrator mreze 10.12.2014. 00:55 #574387

status: user
broj poruka: 9381
Ej, administrator mreze... A da ne zna to... To je.. To je... Ja ne znam sta je to... Ne mogu da nadjem adekvatno poredjenje, osim sto klinac od mog drugara, koji ima 7 godina, tek posao u skolu i menja im svako malo sifre za WLAN... Poludese od njega...

Zakljucak: Takav `Administrator mreze` tesko da ce ikome zatrebati... No hard feelings, of course. Nije on kriv, kriv je onaj ko mu je dao diplomu, serifikat, stavec... Ili je to rekao, naprosto, da te otkaci :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
160GB
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict IT Akademija 10.12.2014. 13:42 #574423

status: user
broj poruka: 4515
i njihova diploma...
Nece se taj leba najesti od mreze...


:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali postavite pitanje na - -> https://www.umrezen.in.rs/kakoda :



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs