Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e...
STRANA 1 OD 2  
Zajebani76 Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e... 13.12.2014. 10:17 T59862

status: user
broj poruka: 538
Budzet do 500e nov ili polovan. Zanima me aparat sto jednostavniji za koriscenje, da nemoram gotovo uopste da se cimam oko nekih podesvanja itd. Da moze upravo bez tog cimanja da se koristi na dnevnom svetlu, i u salabo osvetljenom prostoru, a da slike budu pristojnog kvaliteta. Podesi se sve na autu i slike budu dobre u svim uslovima. Da li tako nesto postoji i sta bi ste mi preporucili da uzmem. Koja kombinacija tela i objektiva za ovo sto zelim, i da li uopste treba neki poseban objektiv. Jasno je da ne zalim neki spektakl, ali ne zelim ni neki krsic koji je na nivou mobilnog telefona :D:P

Pre svega je bitno jednostavno korsicneje, ako hocu nesto da uslikam jednostavno uzmem aparat slikam, i ta slika bude dobrog kvaliteta :)

Imam nameru malo da se edukujem, ali to zavisi od slobodnog vremna, za sad mi treba ovako nesto pa cu se na tom takvom aparatu uciti koliko to sam uredjaj dozvoljava...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko za pocetak 13.12.2014. 10:38 #574863

status: user
broj poruka: 242



https://www.youtube.com/watch?v=yl0IAYPMJ_E
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: 13.12.2014. 10:40 #574864

status: user
broj poruka: 4187
Ako zelis kad tad na ucis malo o fotografiji, definitivno dslr. Koji god da uzmes bice dobar za pocetak...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd RE: 13.12.2014. 11:32 #574867

status: user
broj poruka: 1004
Ako ti ne smeta da teglis DSLR sa objektivom onda imas za oko 500e Nikon d5100 sa 18-105 objektivom iz HU.
Mozda bi mogla da se nadje i polovna kombinacija canon 600d + 18-135 za slicne pare...
Generalno su tu negde sto se tice fotografije s tim da canon pravi dosta bolji video zapis...

Ako hoces nesto manje, bez cimanja sa objektivima, a dovoljno mocno onda definitivno Canon G1x, on je negde oko 470e po nasim radnjama.

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 .... 13.12.2014. 12:03 #574872

status: user
broj poruka: 538
Ozbiljno je dobar ovaj D5200 a dopada mi se i ovaj Canon G1x nekako je blizi onome cemu tezim, a opet bih zelo neki DSLR koji je blizi ovom G1x koji valjda nije DSLR :P

Citam sada nesto Canon G1x se pojavi na trzistu pocetkom 2012god, da li se do danas mozda pojavio neki model koji je naslednik ovog modela ?

Hvala na savetima :)

Voleo bih da cujem jos neki predlog...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e... 13.12.2014. 12:23 #574877

status: user
broj poruka: 1635
Dobar kvalitet fotografije je vrlo relativna stvar, nemoj da ocekujes da ces dslr-om da stavis na auto i da imas 5 puta bolju fotku od aparata od 100e, naprotiv moze lako da se desi da bude i gora.

Ako zelis da ucis uzmi nesto tipa Nikon D3200 sa 18-55 ili 18-105 (ili canon ekvivalent), upravo je prestala proizvodnja D3200 i cene ce biti povoljne.
D5200 je cisto bacanje para (kao i svi ostali aparati nikonove D5xxx serije) osim ako iz nekog razloga ne mislis da rotirajuci display vredi tu razliku u ceni. Druge razlike su apsolutno zanemarive.

Moja preporuka je da ides na neki mirrorless aparat, procunjaj po netu vidi sta se nudi za tu svotu.

Ne daj da te uhvati dslr groznica i da ti aparat napipa prasinu, samo zato sto se prica da su fotke `kvalitetne`, dslr ne moze da napravi kvalitetniju fotku (u odnosu na druge aparate) bez dobrog fotografa i retouch-era.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Budzet do 500e nov ili polovan. Zanima me aparat sto jednostavniji za koriscenje, da nemoram gotovo uopste da se cimam oko nekih podesvanja itd. Da moze upravo bez tog cimanja da se koristi na dnevnom svetlu, i u salabo osvetljenom prostoru, a da slike budu pristojnog kvaliteta. Podesi se sve na autu i slike budu dobre u svim uslovima. Da li tako nesto postoji i sta bi ste mi preporucili da uzmem. Koja kombinacija tela i objektiva za ovo sto zelim, i da li uopste treba neki poseban objektiv. Jasno je da ne zalim neki spektakl, ali ne zelim ni neki krsic koji je na nivou mobilnog telefona :D:P
::
:: Pre svega je bitno jednostavno korsicneje, ako hocu nesto da uslikam jednostavno uzmem aparat slikam, i ta slika bude dobrog kvaliteta :)
::
:: Imam nameru malo da se edukujem, ali to zavisi od slobodnog vremna, za sad mi treba ovako nesto pa cu se na tom takvom aparatu uciti koliko to sam uredjaj dozvoljava..
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: Re: Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e... 13.12.2014. 12:37 #574880

status: user
broj poruka: 1004
Malo mi je nejasna konstatacija da je d5xxx serija bacanje para u odnosu na d3xxx. Po toj logici onda nema nesto razlike izmedju d5100 i d3100, ili te nisam dobro skapirao?
Kada sam kupovao d5100 krajem 2012. 3200 je bio skuplji, a jedina, da kazemo prednost na strani d3200 je bila veca rezolucija fotografije...

@zajebani
ima naslednik g1x mark II al je oko 200e skuplji...
Ja sam ti inace predlozio d5100, on ti se jedino uklapa u cenu, d5200 ti probija budzet.

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: Dobar kvalitet fotografije je vrlo relativna stvar, nemoj da ocekujes da ces dslr-om da stavis na auto i da imas 5 puta bolju fotku od aparata od 100e, naprotiv moze lako da se desi da bude i gora
::
:: Ako zelis da ucis uzmi nesto tipa Nikon D3200 sa 18-55 ili 18-105 (ili canon ekvivalent), upravo je prestala proizvodnja D3200 i cene ce biti povoljne.
:: D5200 je cisto bacanje para (kao i svi ostali aparati nikonove D5xxx serije) osim ako iz nekog razloga ne mislis da rotirajuci display vredi tu razliku u ceni. Druge razlike su apsolutno zanemarive.
::
:: Moja preporuka je da ides na neki mirrorless aparat, procunjaj po netu vidi sta se nudi za tu svotu
::
:: Ne daj da te uhvati dslr groznica i da ti aparat napipa prasinu, samo zato sto se prica da su fotke `kvalitetne`, dslr ne moze da napravi kvalitetniju fotku (u odnosu na druge aparate) bez dobrog fotografa i retouch-era
::
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
:: :: Budzet do 500e nov ili polovan. Zanima me aparat sto jednostavniji za koriscenje, da nemoram gotovo uopste da se cimam oko nekih podesvanja itd. Da moze upravo bez tog cimanja da se koristi na dnevnom svetlu, i u salabo osvetljenom prostoru, a da slike budu pristojnog kvaliteta. Podesi se sve na autu i slike budu dobre u svim uslovima. Da li tako nesto postoji i sta bi ste mi preporucili da uzmem. Koja kombinacija tela i objektiva za ovo sto zelim, i da li uopste treba neki poseban objektiv. Jasno je da ne zalim neki spektakl, ali ne zelim ni neki krsic koji je na nivou mobilnog telefona :D:P
:: ::
:: :: Pre svega je bitno jednostavno korsicneje, ako hocu nesto da uslikam jednostavno uzmem aparat slikam, i ta slika bude dobrog kvaliteta :)
:: ::
:: :: Imam nameru malo da se edukujem, ali to zavisi od slobodnog vremna, za sad mi treba ovako nesto pa cu se na tom takvom aparatu uciti koliko to sam uredjaj dozvoljava..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 ... 13.12.2014. 12:55 #574884

status: user
broj poruka: 538
Citao sam malo i definitivno za mene je nesto poput G1x, znaci bez menjanja objektiva iz razloga sto ja nisam ni fotograf, a kamoli dobar :P i kao sto rece @quna za DSLR je potrebno malo vise posvecenosti inace od dobrih slika nema nista...

Bas su mi koristili savet da malo definisem sta mi ustvari treba :)

Nadalje ako mogu samo predlozi vezano za kompakt aparate, za sad je G1x favorit...

@vladapsd
Hvala druze na dobrom savetu... Budzet je naveden okvirno, ali u sustine nije ogranicen, samo ne zelim da dajm novac ako to nema smisla. Platio bih i 1000, 1500e za aparta poput ovog G1x ako stvarno vredi te razlike, ali poneta je da pripada tom tipu uredjaja na kome se ne menja objektiv i da nije vec od G1, samo mi se cini da nema skupljekg od ovog modela, a da je ta cena opravdana kvalitetom :)

Koja je osnovna razlika Canon G1 X Mark II u odnosu na G1 ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 13.12.2014. 13:30 #574894

status: user
broj poruka: 1004
http://snapsort.com/compare/Canon-G1X-vs-Canon-PowerShot-G1X-Mark-II

Ovde mozes videti osnovne razlike i po specifikacijama izgleda da stariji model ima po specifikacijama nesto bolji kvalitet fotografije, dok noviji ima touch screen (po meni totalno nepotrebno), siri objektiv, malo veci digitalni zum i mogucnost dosta blizeg fotografisanja objekata...

Samo znam da sam zimus hteo da kidnem iz Saturna u Drezdenu sa G1x-om, al sam imao tezak ranac pa bi me stigli, a i verovatno bi mi uhapsili i zenu koja ne bi imala pojma sta se desava ...
Mislim da je za te pare ipak najbolji odnos cene i kvaliteta G1x (svidja se meni i Panasonic DMC-LX100, al je duplo skuplji).

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Re: Re: Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e... 13.12.2014. 13:33 #574895

status: user
broj poruka: 1635
@Zajebani: Samo da ti zagolicam mastu :D http://goo.gl/UsoaGY


Nikave posebne razlike (d3100-d5100), minimalne razlike u ISO performansama i dinamickom opsegu, nesto sto ogroman procenat potencijalnih korisnika tih aparata nema teoretske sanse da oseti i sto definitivno nece da igra nikakvu posebnu ulogu u kompletnom proizvodu jer su jos ccd senzori mogli da prave fantasticne fotke sa mnogo manje sofisticiranom tehnologijom, kamoli da sada nekakvu vaznu ulogu imaju tako male razlike izmedju senzora iste cmos generacije.
Mnogo vecu ulogu u krajnjoj fotografiji i samom rukovanju sa aparatom imaju druge stvari.

Sa druge strane razlika u ceni ne donosi ni sekundarni display, ni podrsku za starija stakla, ni fokus motor, ni sekundarni komandni tockic, ni mnogo vise eksternih kontrola, ni CLS commander, ni brzi zatvarac, ni robusnije kuciste... Dobija se samo neupotrebljiv exposure stacking (ko jos pravi hdr od samo 3 fotke? - hdr moda je odavno i prosla, osim ako nije za 3d osvetljenje) i rotirajuci diplay koji nekome moze da igra neku ulogu, a nekome i ne.

D3200 je bio svez model sledece generacije, otuda cena, 2013. je kostao isto kao D5100, u tom trenutku je svakako bolji izbor D5100 ali D3100 jos bolji jer ce manje da olaksa dzep a prakticno nista nece da se izgubi.Razlika u ceni moze da se preusmeri ka objektivu ili blicu.
D3200 treba da poredimo sa D5200 i tu D5200 nikako ne opravdava razliku u ceni, jer se opet za tu razliku ne dobija nista krucijalno, ne dobija se ozbiljan aparat kao sto je D90 koji je ako me secanje dobro sluzi mozda cak bio i znacajno jeftiniji nego D5200 kad se pojavio.

Za pocetnike i one koji zele dobro lagano telo D3xxx serija, za one koji zele aparat bez kompromisa D7xxx.
Ko zeli rotirajuci ekran D5xxx.

http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Malo mi je nejasna konstatacija da je d5xxx serija bacanje para u odnosu na d3xxx. Po toj logici onda nema nesto razlike izmedju d5100 i d3100, ili te nisam dobro skapirao
:: Kada sam kupovao d5100 krajem 2012. 3200 je bio skuplji, a jedina, da kazemo prednost na strani d3200 je bila veca rezolucija fotografije..
::
:: @zajeban
:: ima naslednik g1x mark II al je oko 200e skuplji..
:: Ja sam ti inace predlozio d5100, on ti se jedino uklapa u cenu, d5200 ti probija budzet
::
:: I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D
::
:: :: Dobar kvalitet fotografije je vrlo relativna stvar, nemoj da ocekujes da ces dslr-om da stavis na auto i da imas 5 puta bolju fotku od aparata od 100e, naprotiv moze lako da se desi da bude i gora
:: ::
:: :: Ako zelis da ucis uzmi nesto tipa Nikon D3200 sa 18-55 ili 18-105 (ili canon ekvivalent), upravo je prestala proizvodnja D3200 i cene ce biti povoljne.
:: :: D5200 je cisto bacanje para (kao i svi ostali aparati nikonove D5xxx serije) osim ako iz nekog razloga ne mislis da rotirajuci display vredi tu razliku u ceni. Druge razlike su apsolutno zanemarive.
:: ::
:: :: Moja preporuka je da ides na neki mirrorless aparat, procunjaj po netu vidi sta se nudi za tu svotu
:: ::
:: :: Ne daj da te uhvati dslr groznica i da ti aparat napipa prasinu, samo zato sto se prica da su fotke `kvalitetne`, dslr ne moze da napravi kvalitetniju fotku (u odnosu na druge aparate) bez dobrog fotografa i retouch-era
:: ::
:: ::
:: :: http://tiny.cc/My500p
:: :: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
:: ::
:: :: :: Budzet do 500e nov ili polovan. Zanima me aparat sto jednostavniji za koriscenje, da nemoram gotovo uopste da se cimam oko nekih podesvanja itd. Da moze upravo bez tog cimanja da se koristi na dnevnom svetlu, i u salabo osvetljenom prostoru, a da slike budu pristojnog kvaliteta. Podesi se sve na autu i slike budu dobre u svim uslovima. Da li tako nesto postoji i sta bi ste mi preporucili da uzmem. Koja kombinacija tela i objektiva za ovo sto zelim, i da li uopste treba neki poseban objektiv. Jasno je da ne zalim neki spektakl, ali ne zelim ni neki krsic koji je na nivou mobilnog telefona :D:P
:: :: ::
:: :: :: Pre svega je bitno jednostavno korsicneje, ako hocu nesto da uslikam jednostavno uzmem aparat slikam, i ta slika bude dobrog kvaliteta :)
:: :: ::
:: :: :: Imam nameru malo da se edukujem, ali to zavisi od slobodnog vremna, za sad mi treba ovako nesto pa cu se na tom takvom aparatu uciti koliko to sam uredjaj dozvoljava..
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @vladapsd @quna 13.12.2014. 13:42 #574896

status: user
broj poruka: 538
Kako vam se cini Canon PowerShot G7 X ?

Gledam na njihovom sajtu prezentaciju zaista deluje impresivno, narocito opcija HDR, ne znam da li G1 ima tu opciju ? Slika na sajtu sa i bez HDR, sto bi reko nas narod dupe i oko haha

Po vama od ova 3 ne vezano za cenu sta ti se cini da je za mene kao totalnog amatera najprakticinije...

Canon PowerShot G1 X
Canon PowerShot G1 X Mark II
Canon PowerShot G7 X

Neki od ova tri cu sigurno uzeti samo ne znam na osnovu cega da odlucim koji, cena vise ne igra ulogu nego sta je najbolje od ova tri. Nemam dovoljno znanja da sagledam sve parametre ova tri modela kako bih odlucio, ako cena odredjuje koji je najbolji onda je to Canon PowerShot G1 X Mark II, ali mene je kupila prezentacija G7 X sa Canon sajta...

http://www.canon.rs/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_G7_x/index.html

@quna
Ne svidja mi se izgled ovog Fuji X20 :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 13.12.2014. 14:11 #574901

status: user
broj poruka: 1004
Cini mi se da G7x ne pristaje nekom ciji je nick Zajebani ...ipak je g1x ko tenkic robustan i kvalitetan, a ima i veci senzor...Prava prednost G7x u odnosu na njega je povecan dinamicki opseg...

HDR mozes da radis u photoshop-u kako ti je volja, samo procitaj malo vise o tome...Ionako su HDR-ovi iz aparata samo za prvu pomoc...

@quna
Meni se licno cini da ISO performanse d5100 vs d3100 nisu bas zanemarljive, posebno na 3200 i vise. (inace dosta korstim ove i vece vrednosti za nocnu fotografiju...)
da su sve ove prednosti, ili bar deo uvrstili u d5100, bilo bi onda pitanje kome bi prodali d7000?
Ipak za razliku u ceni od oko 115e, kolika je bila krajem 2012, mislim da je d5100 ipak opravdao cenu u odnosu na d3100...
Iskreno, prva mana d5100 kada sam ga uzeo u ruke bila je premali grip, a onda sam uzeo d3100 i shvatio da ipak nije...

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Zajebani 13.12.2014. 17:18 #574918

status: user
broj poruka: 18472
`Zanima me aparat sto jednostavniji za koriscenje, da nemoram gotovo uopste da se cimam oko nekih podesvanja itd. `

I ako sam ja laik za ljude koji se tim bave zaista profesionalno opet sa druge strane imao sam neko svoje iskustvo na kome se temelji tvoja recenica.

Probao sam razne DSLR aparate, neke cak i podesene, neke sto bi se reklo out of box.
I ja sam tip koji nema zivaca (bar za sad) da se cima oko podesavanja tako da me interesuje kvalitet koji se dobije na auto.

Ni jedan od aparata koje sam probao, neki koji po klasama ne mogu ni da se porede i koji su daleko skuplji nije imao sliku na auto kao Sony. Ali interesantno je sto koji god Sony da probas dobices isti rezultat na auto i bices prezadovoljan.

U tom cenovnom rangu videh ovo :

http://www.sony.rs/electronics/cyber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-rx100m3#product_details_default

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Re: 13.12.2014. 18:18 #574929

status: user
broj poruka: 1635
Pazi, vrlo je specifican zahtev da se konstantno fotka na ivici ISO upotrebljivosti, to znaci da je tu fotografiju nemoguce napraviti samo jednom generacijom starijim aparatom (a da bude iole pristojna), ipak je visoki ISO poslednje uporiste, ja bih svakako pre toga isao na brzi objektiv, monopod/tripod, blic.

Ja opet na to gledam drugacije, D5xxx mi uopste nije na pola puta od D3xxx do D7xxx, vec samo D3xxx sa par gimmick-a. Generalno D5xxx serija je osmisljena kao vise video masina, kada je video usao u dslr svet.


@Sky - Na koja podesavanja mislis? Jpeg? Jpeg podesavanja na auto su generlno neutralna, ali svaki aparat ima bar jos par preset-a medju kojima je i vivid kakav sony voli da isforsira out of the box. Auto white balance isto moze da ima drugacija setovanja od modela do modela, pa mozda sony daje toplije rezultate.
Sa danasnjim senzorima i raw fajlovima koje prave je suludo fotografisati u jpeg-u osim ako je neophodno da se fajlovi istog trenutka proslede negde, na net ili izradu.

http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Cini mi se da G7x ne pristaje nekom ciji je nick Zajebani ...ipak je g1x ko tenkic robustan i kvalitetan, a ima i veci senzor...Prava prednost G7x u odnosu na njega je povecan dinamicki opseg..
::
:: HDR mozes da radis u photoshop-u kako ti je volja, samo procitaj malo vise o tome...Ionako su HDR-ovi iz aparata samo za prvu pomoc..
::
:: @quna
:: Meni se licno cini da ISO performanse d5100 vs d3100 nisu bas zanemarljive, posebno na 3200 i vise. (inace dosta korstim ove i vece vrednosti za nocnu fotografiju...
:: da su sve ove prednosti, ili bar deo uvrstili u d5100, bilo bi onda pitanje kome bi prodali d7000
:: Ipak za razliku u ceni od oko 115e, kolika je bila krajem 2012, mislim da je d5100 ipak opravdao cenu u odnosu na d3100..
:: Iskreno, prva mana d5100 kada sam ga uzeo u ruke bila je premali grip, a onda sam uzeo d3100 i shvatio da ipak nije..
::
:: I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Canon-i serije ``G`` su odlicni - ni ovaj model nije izuzetak. Uzmi. 13.12.2014. 18:18 #574930

status: user
broj poruka: 10985
@Quna: nepravedno potcenjujes seriju D5xxx. Ne zaboravi da 5100, 5200 i 5300 imaju isti senzor kao i serija D7xxx (7000, 7100), kao i cinjenicu da (p)okretni displej ume da bude izuzetno korisna stvarcica (zablja/pticja perspektiva, macro itd.). Imajuci ovo u vidu, moglo bi se zakljuciti da serija D5xxx pretstavlja unekoiko osiromasenu varijantu serije D7xxx, s tim sto ima i prednost u odnosu na obe serije (D3xxx i D7xxx) - pokretni displej.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.12.2014. 21:27 #574949

status: user
broj poruka: 18472
@quna

Kao sto sam rekao ja o tome jako malo mogu da pricam jer se ne razumem u tu tematiku dovoljno.
Ali ono sto znam recimo jeste da je drugar dosao kod mene sa aparatom koji izuva i koji je bio nastelovan bar je on tako rekao i slike su bile prosecne.

Jos jedan od razloga zasto mi je lakse da se sluzim metodom `sipas i ne mislis`
Ne kazem da sam u pravu niti da je Sony najbolji vec smatram da nije slucajno da na setovanjima na auto Sony daje fantasticne slike koje u najmanju ruku suma prakticno i nemaju. Slike su kristalno jasne, ostre, ciste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @SkyFire 14.12.2014. 01:11 #574964

status: user
broj poruka: 538
Dobar je ovaj RX100, cak sta vise sve u svemu mozda i najbolja opcija do sada. Svakako je najlepsi :) Nego nekako sve mislim kao je Canon bolji za aparate jer im je to primarna delatnost, tako da sam jos uvek neodlucan, a do ponedlejka je ostalo jos malo haha :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 14.12.2014. 01:27 #574966

status: user
broj poruka: 18472
Pa u svetu fotografa kazu zapravo da je Nikon najbolji a sa druge strane vidjao sam dosta ljudi koji koriste Sony aparate. Sve zavisi. U svakom slucaju Sony ne treba potcenjivati jer ni najmanje ne zaostaje. Ali ako ti vise Canon uliva poverenje ti uzmi njega.

Ja sam ti samo preneo moje iskustvo i sa druge strane moj buduci aparat koji isto planiram da uzmem uskoro bice Sony :)

E sad mozda sam ja i malo pristrasan, mozda zbog tog auto iskustva a mozda i zbog nedovoljno poznavanje ove materije.

U svakom slucaju zeleo sam da pomognem a ona tvoja recenica mi je bila kao da sam je ja rekao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @SkyFire 14.12.2014. 03:08 #574974

status: user
broj poruka: 538
Sve mi se cini da cu uzeti ovaj RX100 III, dopada mi se sve vezano za ovaj aparat. Od jednostavnog koriscenja do velicine, dobart kvalitet videa, ekran koji moze da se rotira, sve karakteristike su vrhunske kod ovog aparata... Canon PowerShot G7 X nema kod nas da se kupi pa to dodatno utice na moju vec gotovo formiranu odluku da uzmem ovaj aparat.

Svuda gde sam imao prilike da nesto procitam o ovoj grupi aparata bas ovaj se pominje kao najbolji :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 14.12.2014. 03:09 #574975

status: user
broj poruka: 18472
Eto drago mi je da sam pomogao. Javi mi kad uzmes kakve su ti slike i kako si zadovoljan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd RE: 14.12.2014. 11:13 #574995

status: user
broj poruka: 1004
Kada vec hoces sony - RX100 - 389e. RX100 III - 800e - poboljsanja totalno ne opravdavaju trenutno duplu cenu...cene su inace u radnji kod nas...u austriji je 50-ak evra jeftiniji RX100 III, al opet oko 350e skuplji.

Inace sony po pravilu ima agresivniju obradu suma pa onda deluje da ga manje ima, ali se pri tom gubi i na detaljnosti...

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac evo par fotografija snimljenih 14.12.2014. 11:19 #574996

status: user
broj poruka: 488
sa RX 100 ali prvom verzijom iz 2012-te:
http://www.dodaj.rs/f/3Z/Hk/4eXOTAJJ/dsc00629.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1a/tQ/3854ASUQ/dsc00630.jpg

Sigurno je ova treca verzija jos bolja, bas sam se bio odusevio kad sam video kako pravi nocne slike.

Moja ala: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1763839

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coa87 re 14.12.2014. 11:45 #574998

status: user
broj poruka: 372
Po meni bolji izbor umesto tog Sony-a je Panasonic Lumix DMC-LX100, ako mozes da ga nabavis...
Ipak Sony puno pegla, ali ima dobar video...

http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100


A ovde mozes da ih uporedis...

http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=panasonic_dmclx100&products=sony_dscrx100m3



http://valid.canardpc.com/gseyus
http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.png
http://www.speedtest.net/result/3812088042.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coa87 re 14.12.2014. 11:52 #574999

status: user
broj poruka: 372
Evo jos jedno odlicno poredjenje...

http://www.imaging-resource.com/cameras/panasonic/lx100/vs/sony/rx100-iii/



http://valid.canardpc.com/gseyus
http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.png
http://www.speedtest.net/result/3812088042.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: evo par fotografija snimljenih 14.12.2014. 12:01 #575000

status: user
broj poruka: 4187
Detalja nigde... Bolje da imas sum i detalje, pa to obradis posle nego nemati sum niti detalje. :)


:: sa RX 100 ali prvom verzijom iz 2012-te:
:: http://www.dodaj.rs/f/3Z/Hk/4eXOTAJJ/dsc00629.jp
:: http://www.dodaj.rs/f/1a/tQ/3854ASUQ/dsc00630.jp
::
:: Sigurno je ova treca verzija jos bolja, bas sam se bio odusevio kad sam video kako pravi nocne slike
::
:: Moja ala: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=176383
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 @Zajebani 14.12.2014. 12:04 #575001

status: user
broj poruka: 4187
Nemoj da se dvoumis, ako hoces novo uzimaj 5100/5200, ako moze i polovno sto nije losa ocpija, mozes da biras mnogo vise. Nije ni Canon los ako ces dslr, sve zavisi od serije, nikako nemoj gledati sta je bolje ili Nikon ili Canon- to je sve razlika u serijama- na kraju oba fotoaparata daju fotografiju koju ti napravis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs