Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
HELLAS firma. ima li neko iskustva
STRANA 1 OD 4  
vuk125 HELLAS firma. ima li neko iskustva 12.01.2015. 09:12 T60120

status: user
broj poruka: 2929
U pitanju je rklamacija . Mrtav pixel na Ltop-u doduse jedan mada i to je dosta
Ltop kupljen pre par dana. Mslim da je prosle ned bilo u cetvrtak.
Da znamo da se pripremimo ako bude bilo potrebe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Jesam kupovao kod njih... 12.01.2015. 09:22 #578080

status: user
broj poruka: 3737
ali nemam iskustva što se reklamiranja tiče.

Ako je star par dana, što ga ne spakuješ i vratiš i kažeš da nisi zadovoljan proizvodom, a kada pitaju što kažeš, pa zbog mrtvog piksela...ako su u fazonu da menjaju sami će se ponuditi, ako ne zimaj pare.

Ja sam kupovao sitnice koje rade svoj posao super. Likovi u radnji su sasvim korektni i ljubazni, pa ti želim sve najbolje u rešavanju problema.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 12.01.2015. 09:50 #578082

status: user
broj poruka: 2480
Cuo sam da je grk jako korektan, nisam imao licna iskustva.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Zapravo sam napisao REKLAMIRANJE 12.01.2015. 09:58 #578083

status: user
broj poruka: 3737
lice šaka pljas!!! reklamacija...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HELLAS firma. ima li neko iskustva 12.01.2015. 10:10 #578085

status: user
broj poruka: 18940
Korektna firma, kao i vlasnik, mislim da ce ti uvaziti taj jedan mrtvak, pozovi telefonom, pitaj, javice ti se ili Grk, ili zaposleni koji sedi odmah pored, dobijas info iz prve ruke.


:: U pitanju je rklamacija . Mrtav pixel na Ltop-u doduse jedan mada i to je dost
:: Ltop kupljen pre par dana. Mslim da je prosle ned bilo u cetvrtak
:: Da znamo da se pripremimo ako bude bilo potrebe
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: HELLAS firma. ima li neko iskustva 12.01.2015. 10:13 #578086

status: user
broj poruka: 2929
Sad cu zvati, da vidim sta ce reci. Nadam se da ce biti sve ok. Ne bih bas da sa batinama ulazimo u radnju. Ipak su Grci na neki nacin nasa braca.

:: Korektna firma, kao i vlasnik, mislim da ce ti uvaziti taj jedan mrtvak, pozovi telefonom, pitaj, javice ti se ili Grk, ili zaposleni koji sedi odmah pored, dobijas info iz prve ruke
::
::
:: :: U pitanju je rklamacija . Mrtav pixel na Ltop-u doduse jedan mada i to je dost
:: :: Ltop kupljen pre par dana. Mslim da je prosle ned bilo u cetvrtak
:: :: Da znamo da se pripremimo ako bude bilo potrebe
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 12.01.2015. 10:16 #578087

status: user
broj poruka: 546
Dobra je to firma, ja sam na kraju mislio da uzmem Rampage 5 Extreme i 5820K tamo.
Zgodno je jer moze da se sklopi i testiraju i imaju dobru saradnju sa distributerima velikim. Taj covek se dugo bavi prodajom racunara tako da ima iskustva.
Tesko je kod nas naci radnju gde mozes da doneses komp i delove i sa tim sto kupis tamo da sklopis da provrtis 2-3 testa.... Zato sto nisam bas rad da ostavljam moje delove preko noci nigde. Nema da se kupe ovde, nemaju sta da ponude zanimjivo i vredno ako se desi nesto. Mislim da su se preselili.
Najbolji sam procesor dobio od PINa, u zivotu, to je ovaj i7-3770K, zanimljivo je da ga nisu imali i da su verovatno uzeli od Intela od nekih prvih koji su stigli. Moguce i da je zato dobar, tako su oni slali i za 4770k a prodavali sasvim nesto drugo. To je najbolje kada znas radnju koja sklapa dosta masina za firme i svaka radnja testira stabilnost. Ne mora nista on da pokusava, dovoljno da nadje procesor koji ce proci test ako mu podigne klok za 500-600-700MHz bez dizanja voltaze i da ti odvoji sa strane a da ti firmi otpakuje drugi. Samo ne uzimaju se svaki dan u Srbiji 5820K tek tako.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 12.01.2015. 10:17 #578088

status: user
broj poruka: 12785
↑ Zabole ljude iskreno šta si ti hteo da fantaziraš i uzmeš kod njih ↑

@Vuk125, ja sam imao pozitivna iskustva što se tiče kupovine, ali nisam imao za sad ništa da reklamiram.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: ... 12.01.2015. 10:28 #578090

status: user
broj poruka: 2929
Videcemo, nadam se da ce bude ok. Milsim nisu svi isti ima i ok firmi.
Jednom sam iamo prilke da napucam izvesnog To..ava iz necu da imenujem firme posto nisu su svi ljigavi mulajtori kao on ima i ok ljudi tamo kojima je jasno da kupici nisu nepismeni sabani. To..av nje tako mislio pa se bahatio i muljao.
Sve da sam otisoa u Padnjak ne bi mi bilo zao. Tih par minuta zadovoljstva ni mrtav ne bih propustio to sam i sudiji rekao, posto smo dogurali dotle.
Verovatno ovo cita :)
Meni sam zao sto nisam imao vremena da jos koji min upraznjavam takvo zadovljstvo. Lik je toliko djubre da ga i likvidira neko nikome ne bi nedostajao.

:: ↑ Zabole ljude iskreno šta si ti hteo da fantaziraš i uzmeš kod njih
::
:: @Vuk125, ja sam imao pozitivna iskustva što se tiče kupovine, ali nisam imao za sad ništa da reklamiram
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
telematrix Čisto radi poznavanja istorije radnji u BGu 12.01.2015. 10:34 #578091

status: user
broj poruka: 16

Veseli Grk Alex je starija firma od recimo, Gigatrta, Win-Swinja,Konjtrade šoka i gomile drugih, napucanih s lepim policama i začešljanim prodavačicama koje se daleko bolje razumeju u krivog milojka no u robu koju valjaju. On je veliki tehnofil i retko imaš danas firmu gde ćeš se ko nekad s gazdom zaljubljenikom u hardver moći posavetovati oko kasvetnijih komponenti itd...
Štos tiče warranty-ja , oni ništa ne uvoze tako da će ti biti kako ti PIN (koji je pošteniji) ili Perica Ovčica , koji je, khm... odrede.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: ... 12.01.2015. 10:42 #578092

status: user
broj poruka: 18940
Jel prezime na Rat....? Ja sam retko bio s njim u kontaktu, vise sa Nenadom koji je cool lik, a najvise sa Vesnom, ona je bas super, veoma dugo radi tamo i vodi glavnu rec, generalno retkost, ali tamo se oseti gostoprimljivost i ljubaznost, sokic, kafica ovo-ono kad god kupujem nesto.
Ti si mi kolega nesto sumnjiv, u svakoj firmi pravis rasulo, mnogo si violentan


:: Videcemo, nadam se da ce bude ok. Milsim nisu svi isti ima i ok firmi
:: Jednom sam iamo prilke da napucam izvesnog To..ava iz necu da imenujem firme posto nisu su svi ljigavi mulajtori kao on ima i ok ljudi tamo kojima je jasno da kupici nisu nepismeni sabani. To..av nje tako mislio pa se bahatio i muljao.
:: Sve da sam otisoa u Padnjak ne bi mi bilo zao. Tih par minuta zadovoljstva ni mrtav ne bih propustio to sam i sudiji rekao, posto smo dogurali dotle
:: Verovatno ovo cita :
:: Meni sam zao sto nisam imao vremena da jos koji min upraznjavam takvo zadovljstvo. Lik je toliko djubre da ga i likvidira neko nikome ne bi nedostajao
::
:: :: ↑ Zabole ljude iskreno šta si ti hteo da fantaziraš i uzmeš kod njih
:: ::
:: :: @Vuk125, ja sam imao pozitivna iskustva što se tiče kupovine, ali nisam imao za sad ništa da reklamiram
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion :D 12.01.2015. 11:01 #578093

status: user
broj poruka: 2480
Ako ti nasilje ne resava sve probleme, jednostavno ga ne koristis u dovoljnoj kolicini
i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: ... 12.01.2015. 11:12 #578094

status: user
broj poruka: 2929
A nije svaka firma. U vecini slucajeva problem resim odmah tj ljubazni su u vecini slucajeva. Na par mesta sam samo imao problem.
Neuracunjiv postajem kada vidm da neko mase diplomom megatrenda ispred nosa kao da mene to briga gde je ko studirao a da pritom ne zna odakle je supalj dok prst ne umetne. Posto je doticni merio povrsine u m3 i lupetao budalastine da nocu napon u stekru postaje 300v mesto 220v pa se stoga neki punjaci napajanja ne bi trbalo koristi nocu, tj morate svoje napajanje iz racunara istekati preko noci. slozicete se sa mnom ja ovakvu glupost u zivotu nisam nigde cuo. Pa mi bio pu q..c takve vrste bahacenja i lupetnja da mi je pala roletna.


:: Jel prezime na Rat....? Ja sam retko bio s njim u kontaktu, vise sa Nenadom koji je cool lik, a najvise sa Vesnom, ona je bas super, veoma dugo radi tamo i vodi glavnu rec, generalno retkost, ali tamo se oseti gostoprimljivost i ljubaznost, sokic, kafica ovo-ono kad god kupujem nesto.
:: Ti si mi kolega nesto sumnjiv, u svakoj firmi pravis rasulo, mnogo si violentan
::
::
:: :: Videcemo, nadam se da ce bude ok. Milsim nisu svi isti ima i ok firmi
:: :: Jednom sam iamo prilke da napucam izvesnog To..ava iz necu da imenujem firme posto nisu su svi ljigavi mulajtori kao on ima i ok ljudi tamo kojima je jasno da kupici nisu nepismeni sabani. To..av nje tako mislio pa se bahatio i muljao.
:: :: Sve da sam otisoa u Padnjak ne bi mi bilo zao. Tih par minuta zadovoljstva ni mrtav ne bih propustio to sam i sudiji rekao, posto smo dogurali dotle
:: :: Verovatno ovo cita :
:: :: Meni sam zao sto nisam imao vremena da jos koji min upraznjavam takvo zadovljstvo. Lik je toliko djubre da ga i likvidira neko nikome ne bi nedostajao
:: ::
:: :: :: ↑ Zabole ljude iskreno šta si ti hteo da fantaziraš i uzmeš kod njih
:: :: ::
:: :: :: @Vuk125, ja sam imao pozitivna iskustva što se tiče kupovine, ali nisam imao za sad ništa da reklamiram
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja sam mislio da uzmem 1M u Delti 12.01.2015. 18:33 #578169

status: user
broj poruka: 9381
Hellas je OK. Neces imati problema.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
60GB Kingston V300
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coa87 re 13.01.2015. 01:42 #578219

status: user
broj poruka: 372
Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi...


http://valid.canardpc.com/gseyus
http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.png
http://www.speedtest.net/result/3812088042.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: re 13.01.2015. 08:09 #578222

status: user
broj poruka: 2929
OK je sve sto se ltopa tice to je sve kako treba, sramota me da vam kazem sta je u stvari bio problem :), to ti je kada zene procenjuju isparvnost kompa.:) na svu srecu nije trebala reklamacija inace bi se verovatno natezali.
Hteo sam da pazarim kod HELLa-sa i monitor neki, ja reko ajde da ga pridobijem da mi odradi eventualnu reklamaciju brze, nje dozvolio da ga istestiram na lose pixele na licu mesta ili da to uradim kod kuce pa ako se pojave u roku od par dana da mogu da vratim. Ja sam u napred napomenio da cu to zahtevati kad stigne u prodavnicu i odbili su. NA zaost to su moji uslovi drugacije ne placam monitor koji porucim. NOvac je tu u novcaniku pustaj ako ne moze da se vidi sta kupujem izl.azim iz radnje. JA to nikad ne kazem u napred da cu to uraditi nego ih dovodim pred svrsen cin.
Prodavci su svesni da u Srbiju dolazi roba sumnjivog kvaliteta koja ne prolazi kontrolu i stoga se boje tog otvaranja kutija ponajvise monitra jer znaju da paneli mogu biti vrlo lako defektni.
Stoga sam pokusao da se dogovorim u startu. Dosta firmi to dozvoljava i ne prave pitanje oko vracanja. Pohvalio bi neke ali necu da reklamiram. Pitao sam i u EMMI-u
da i je moguce proveriti mon pre kupovine tj kada stigne ako je ok placam i nosim ni oni to ne dozvoljavaju. Ima ih par u gradu kod kojih ako kupujes display kupujes prakticno mackuu dzaku pa sta ti zapadne. Evo sada se ispostavilo da je na tom sspisku i Hellas.
Nema para dok se pesma ne odsvira, ovdasnji trgovci i firme nikako to ne mogu da razumeju.
KAzem opet velika vecina usvaja zalbe ukoliko se pojave defektni paneli ali ima i onih sa kojima moras da se natezes. Takvi ce imati samo negativnu reklamu i minuse na svim forumima koji mi zapadnu pod ruku. Na zalost nikome necu preporuciti da kupuje mon kod Hella-sa. Firma je ok dok ne das pare ali kada treba nesto da se reklamira onda to ne ide tako fino. Jos oon meni preko telfona kaze, ma jok ja nikada nisam imao defektan panel u svojoj karijeri u radnji budi bez brige, pa ako je tako siguran sto nije dozvolio da se mon proba pre placanja?


:: Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi..
::
::
:: http://valid.canardpc.com/gseyu
:: http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.pn
:: http://www.speedtest.net/result/3812088042.pn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: re 13.01.2015. 09:13 #578230

status: user
broj poruka: 9381
A jel bi ti kupio otvaran monitor?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
60GB Kingston V300
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: OK je sve sto se ltopa tice to je sve kako treba, sramota me da vam kazem sta je u stvari bio problem :), to ti je kada zene procenjuju isparvnost kompa.:) na svu srecu nije trebala reklamacija inace bi se verovatno natezali
:: Hteo sam da pazarim kod HELLa-sa i monitor neki, ja reko ajde da ga pridobijem da mi odradi eventualnu reklamaciju brze, nje dozvolio da ga istestiram na lose pixele na licu mesta ili da to uradim kod kuce pa ako se pojave u roku od par dana da mogu da vratim. Ja sam u napred napomenio da cu to zahtevati kad stigne u prodavnicu i odbili su. NA zaost to su moji uslovi drugacije ne placam monitor koji porucim. NOvac je tu u novcaniku pustaj ako ne moze da se vidi sta kupujem izl.azim iz radnje. JA to nikad ne kazem u napred da cu to uraditi nego ih dovodim pred svrsen cin
:: Prodavci su svesni da u Srbiju dolazi roba sumnjivog kvaliteta koja ne prolazi kontrolu i stoga se boje tog otvaranja kutija ponajvise monitra jer znaju da paneli mogu biti vrlo lako defektni
:: Stoga sam pokusao da se dogovorim u startu. Dosta firmi to dozvoljava i ne prave pitanje oko vracanja. Pohvalio bi neke ali necu da reklamiram. Pitao sam i u EMMI-
:: da i je moguce proveriti mon pre kupovine tj kada stigne ako je ok placam i nosim ni oni to ne dozvoljavaju. Ima ih par u gradu kod kojih ako kupujes display kupujes prakticno mackuu dzaku pa sta ti zapadne. Evo sada se ispostavilo da je na tom sspisku i Hellas
:: Nema para dok se pesma ne odsvira, ovdasnji trgovci i firme nikako to ne mogu da razumeju.
:: KAzem opet velika vecina usvaja zalbe ukoliko se pojave defektni paneli ali ima i onih sa kojima moras da se natezes. Takvi ce imati samo negativnu reklamu i minuse na svim forumima koji mi zapadnu pod ruku. Na zalost nikome necu preporuciti da kupuje mon kod Hella-sa. Firma je ok dok ne das pare ali kada treba nesto da se reklamira onda to ne ide tako fino. Jos oon meni preko telfona kaze, ma jok ja nikada nisam imao defektan panel u svojoj karijeri u radnji budi bez brige, pa ako je tako siguran sto nije dozvolio da se mon proba pre placanja
::
::
:: :: Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi..
:: ::
:: ::
:: :: http://valid.canardpc.com/gseyu
:: :: http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.pn
:: :: http://www.speedtest.net/result/3812088042.pn
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: :D 13.01.2015. 09:17 #578232

status: user
broj poruka: 4866
Ovo mi zvuci kao recenica iz nekog krimi filma. :-D


@vuk

Nemam iskustva sto se tice reklamacije, tamo sam kupio Xonar U7 i jako su ljubazni i korektni ljudi, izasli su mi u susret posto taj dan nisam mogao nigde da je nadjem, a hitno mi je trebala.

Ostale firme su je `imale` na stanju a zapravo nisu, covek iz Hellas-a mi je isti dan nabavio i sacekao me da dodjem i preuzmem.

Sto se toga tice, sa moje strane sve pohvale.

:: Ako ti nasilje ne resava sve probleme, jednostavno ga ne koristis u dovoljnoj kolicini
:: i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: re 13.01.2015. 09:32 #578236

status: user
broj poruka: 18940
Čudno, ja sam u Emmi-ju tako kupio svoj Samsung, čak mi je covek 3x sugerisao da otvori i da ga sam istestiram, nisam mu tražio. Usput mi je ispipkao dobro ceo ekran monitora znojavim prstima, fazon `pod mišku`

Naravno, niko ne bi kupio otvaran monitor, ali ako je feleričan, njima onda nije važno što je otvaran, odmah vraćaju dobavljaču i dobijaju nov. Problem je jedino ako nema fehlera, a kupac se predomisli, ali šta da se radi, kupac nije uvek zadovoljan, a prodavac treba da bude spreman i na to.. ako je neki skup monitor, e pa bože moj..


:: OK je sve sto se ltopa tice to je sve kako treba, sramota me da vam kazem sta je u stvari bio problem :), to ti je kada zene procenjuju isparvnost kompa.:) na svu srecu nije trebala reklamacija inace bi se verovatno natezali
:: Hteo sam da pazarim kod HELLa-sa i monitor neki, ja reko ajde da ga pridobijem da mi odradi eventualnu reklamaciju brze, nje dozvolio da ga istestiram na lose pixele na licu mesta ili da to uradim kod kuce pa ako se pojave u roku od par dana da mogu da vratim. Ja sam u napred napomenio da cu to zahtevati kad stigne u prodavnicu i odbili su. NA zaost to su moji uslovi drugacije ne placam monitor koji porucim. NOvac je tu u novcaniku pustaj ako ne moze da se vidi sta kupujem izl.azim iz radnje. JA to nikad ne kazem u napred da cu to uraditi nego ih dovodim pred svrsen cin
:: Prodavci su svesni da u Srbiju dolazi roba sumnjivog kvaliteta koja ne prolazi kontrolu i stoga se boje tog otvaranja kutija ponajvise monitra jer znaju da paneli mogu biti vrlo lako defektni
:: Stoga sam pokusao da se dogovorim u startu. Dosta firmi to dozvoljava i ne prave pitanje oko vracanja. Pohvalio bi neke ali necu da reklamiram. Pitao sam i u EMMI-
:: da i je moguce proveriti mon pre kupovine tj kada stigne ako je ok placam i nosim ni oni to ne dozvoljavaju. Ima ih par u gradu kod kojih ako kupujes display kupujes prakticno mackuu dzaku pa sta ti zapadne. Evo sada se ispostavilo da je na tom sspisku i Hellas
:: Nema para dok se pesma ne odsvira, ovdasnji trgovci i firme nikako to ne mogu da razumeju.
:: KAzem opet velika vecina usvaja zalbe ukoliko se pojave defektni paneli ali ima i onih sa kojima moras da se natezes. Takvi ce imati samo negativnu reklamu i minuse na svim forumima koji mi zapadnu pod ruku. Na zalost nikome necu preporuciti da kupuje mon kod Hella-sa. Firma je ok dok ne das pare ali kada treba nesto da se reklamira onda to ne ide tako fino. Jos oon meni preko telfona kaze, ma jok ja nikada nisam imao defektan panel u svojoj karijeri u radnji budi bez brige, pa ako je tako siguran sto nije dozvolio da se mon proba pre placanja
::
::
:: :: Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi..
:: ::
:: ::
:: :: http://valid.canardpc.com/gseyu
:: :: http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.pn
:: :: http://www.speedtest.net/result/3812088042.pn
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: re 13.01.2015. 09:54 #578238

status: user
broj poruka: 2929
Ako je sa njim sve u redu, ako je full garancija, i ako je uz popust, bio izlozen ili je iz nekog razloga kuija otvorena sto da ne. Tj ako mi se isplati(diskcount se obicno to zove na zapadu). Naravno da takva roba koja je otvarana mora imati popust, to se u civilizovanim drustvima tako radi. I naravno da ce neko zahtevati test pre kupivine jer se neretko desva da se i na skupim monitorima pojavljuju mrtvaci i defekti na panelu out of the box.
Ali ovde nije rec o tome, ovde se radi o testu na mrtvake. JA nisam reko da cu da otovrim kutiju i da isetamn iz radnje i kazem pa dobro vido sam ko vas jebe,
Ja zahtevam da se monitor istyestira na licu mesta na mrtve lose ili zaglavljene pixele. Akoje sve u redu sa panelom nema nekih defekata placam i nosim.
A moje pitanje tebi bi bilo da li bi ti za monitor platio 300-500e da ima defektan panel?
Niko care ne daje te pare a da ne zna sta se u kutiji nalazi.


:: A jel bi ti kupio otvaran monitor
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Sempron 385
:: MSI AM1
:: 2GB Kingston 1600MH
:: 60GB Kingston V30
:: LC Power 1340MI 75
::
:: MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012
::
:: :: OK je sve sto se ltopa tice to je sve kako treba, sramota me da vam kazem sta je u stvari bio problem :), to ti je kada zene procenjuju isparvnost kompa.:) na svu srecu nije trebala reklamacija inace bi se verovatno natezali
:: :: Hteo sam da pazarim kod HELLa-sa i monitor neki, ja reko ajde da ga pridobijem da mi odradi eventualnu reklamaciju brze, nje dozvolio da ga istestiram na lose pixele na licu mesta ili da to uradim kod kuce pa ako se pojave u roku od par dana da mogu da vratim. Ja sam u napred napomenio da cu to zahtevati kad stigne u prodavnicu i odbili su. NA zaost to su moji uslovi drugacije ne placam monitor koji porucim. NOvac je tu u novcaniku pustaj ako ne moze da se vidi sta kupujem izl.azim iz radnje. JA to nikad ne kazem u napred da cu to uraditi nego ih dovodim pred svrsen cin
:: :: Prodavci su svesni da u Srbiju dolazi roba sumnjivog kvaliteta koja ne prolazi kontrolu i stoga se boje tog otvaranja kutija ponajvise monitra jer znaju da paneli mogu biti vrlo lako defektni
:: :: Stoga sam pokusao da se dogovorim u startu. Dosta firmi to dozvoljava i ne prave pitanje oko vracanja. Pohvalio bi neke ali necu da reklamiram. Pitao sam i u EMMI-
:: :: da i je moguce proveriti mon pre kupovine tj kada stigne ako je ok placam i nosim ni oni to ne dozvoljavaju. Ima ih par u gradu kod kojih ako kupujes display kupujes prakticno mackuu dzaku pa sta ti zapadne. Evo sada se ispostavilo da je na tom sspisku i Hellas
:: :: Nema para dok se pesma ne odsvira, ovdasnji trgovci i firme nikako to ne mogu da razumeju.
:: :: KAzem opet velika vecina usvaja zalbe ukoliko se pojave defektni paneli ali ima i onih sa kojima moras da se natezes. Takvi ce imati samo negativnu reklamu i minuse na svim forumima koji mi zapadnu pod ruku. Na zalost nikome necu preporuciti da kupuje mon kod Hella-sa. Firma je ok dok ne das pare ali kada treba nesto da se reklamira onda to ne ide tako fino. Jos oon meni preko telfona kaze, ma jok ja nikada nisam imao defektan panel u svojoj karijeri u radnji budi bez brige, pa ako je tako siguran sto nije dozvolio da se mon proba pre placanja
:: ::
:: ::
:: :: :: Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: http://valid.canardpc.com/gseyu
:: :: :: http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.pn
:: :: :: http://www.speedtest.net/result/3812088042.pn
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: re 13.01.2015. 10:04 #578240

status: user
broj poruka: 2929
Vidi niko nije lood da da veci novac za monitor a da muuse pojave mrtvaci iz kutije.
Ja sam mogao da kupim monitor kod njih i da odem kuci i da istestirma i ako nadjem ijednu tackicu ili neku drugu anomaliju vratim isti dani da kazem ovo ne vlja ocu drugi ili pare, nisam zadovoljan. Zakon je takav i tu vise vrdanja nema.
Ali prvo necu da se cimam, drugo necu da trisom vreme i benzin i trece najvaznije necu da sebe dovodim u situaciju da moram da potezem inspekciju ili batinu.

:: Čudno, ja sam u Emmi-ju tako kupio svoj Samsung, čak mi je covek 3x sugerisao da otvori i da ga sam istestiram, nisam mu tražio. Usput mi je ispipkao dobro ceo ekran monitora znojavim prstima, fazon `pod mišku`
::
:: Naravno, niko ne bi kupio otvaran monitor, ali ako je feleričan, njima onda nije važno što je otvaran, odmah vraćaju dobavljaču i dobijaju nov. Problem je jedino ako nema fehlera, a kupac se predomisli, ali šta da se radi, kupac nije uvek zadovoljan, a prodavac treba da bude spreman i na to.. ako je neki skup monitor, e pa bože moj.
::
::
:: :: OK je sve sto se ltopa tice to je sve kako treba, sramota me da vam kazem sta je u stvari bio problem :), to ti je kada zene procenjuju isparvnost kompa.:) na svu srecu nije trebala reklamacija inace bi se verovatno natezali
:: :: Hteo sam da pazarim kod HELLa-sa i monitor neki, ja reko ajde da ga pridobijem da mi odradi eventualnu reklamaciju brze, nje dozvolio da ga istestiram na lose pixele na licu mesta ili da to uradim kod kuce pa ako se pojave u roku od par dana da mogu da vratim. Ja sam u napred napomenio da cu to zahtevati kad stigne u prodavnicu i odbili su. NA zaost to su moji uslovi drugacije ne placam monitor koji porucim. NOvac je tu u novcaniku pustaj ako ne moze da se vidi sta kupujem izl.azim iz radnje. JA to nikad ne kazem u napred da cu to uraditi nego ih dovodim pred svrsen cin
:: :: Prodavci su svesni da u Srbiju dolazi roba sumnjivog kvaliteta koja ne prolazi kontrolu i stoga se boje tog otvaranja kutija ponajvise monitra jer znaju da paneli mogu biti vrlo lako defektni
:: :: Stoga sam pokusao da se dogovorim u startu. Dosta firmi to dozvoljava i ne prave pitanje oko vracanja. Pohvalio bi neke ali necu da reklamiram. Pitao sam i u EMMI-
:: :: da i je moguce proveriti mon pre kupovine tj kada stigne ako je ok placam i nosim ni oni to ne dozvoljavaju. Ima ih par u gradu kod kojih ako kupujes display kupujes prakticno mackuu dzaku pa sta ti zapadne. Evo sada se ispostavilo da je na tom sspisku i Hellas
:: :: Nema para dok se pesma ne odsvira, ovdasnji trgovci i firme nikako to ne mogu da razumeju.
:: :: KAzem opet velika vecina usvaja zalbe ukoliko se pojave defektni paneli ali ima i onih sa kojima moras da se natezes. Takvi ce imati samo negativnu reklamu i minuse na svim forumima koji mi zapadnu pod ruku. Na zalost nikome necu preporuciti da kupuje mon kod Hella-sa. Firma je ok dok ne das pare ali kada treba nesto da se reklamira onda to ne ide tako fino. Jos oon meni preko telfona kaze, ma jok ja nikada nisam imao defektan panel u svojoj karijeri u radnji budi bez brige, pa ako je tako siguran sto nije dozvolio da se mon proba pre placanja
:: ::
:: ::
:: :: :: Alex je moj dugogodisnji prijatelj, tako da budi siguran, ono sto je do njega to ce sigurno odraditi..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: http://valid.canardpc.com/gseyu
:: :: :: http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.pn
:: :: :: http://www.speedtest.net/result/3812088042.pn
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 13.01.2015. 10:08 #578242

status: user
broj poruka: 546
EVGA to obicno salje kao RMA posle dugog perioda.
Ako recimo se provali da je neka GTX780 bezveze vracena, potpuno ispravna i pojavi se covek kome je riknula GTX580 ili GTX680 on moze da dobije to spakovano u specijalnu kutiju na kojoj pise samo EVGA i ne ime hardwara. Svakako da su ti ljudi obicno zadovoljni jer se to desava za neki hardware koji je dugo u garanciji.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: :D 13.01.2015. 10:17 #578244

status: user
broj poruka: 2929
Da tu si u pravu meni kada bi radnji neko postavio ovakvo pitanje, da ja otovrim mon i nadjem nesto sto ne bi trbalo da nadjem. Ne znam da li bi se pokidao od smeha ili nekog napucao.



:: Ovo mi zvuci kao recenica iz nekog krimi filma. :-
::
::
:: @vu
::
:: Nemam iskustva sto se tice reklamacije, tamo sam kupio Xonar U7 i jako su ljubazni i korektni ljudi, izasli su mi u susret posto taj dan nisam mogao nigde da je nadjem, a hitno mi je trebala
::
:: Ostale firme su je `imale` na stanju a zapravo nisu, covek iz Hellas-a mi je isti dan nabavio i sacekao me da dodjem i preuzmem
::
:: Sto se toga tice, sa moje strane sve pohvale
::
:: :: Ako ti nasilje ne resava sve probleme, jednostavno ga ne koristis u dovoljnoj kolicini
:: :: i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: re 13.01.2015. 10:40 #578246

status: user
broj poruka: 9381
Da, placao sam i vise. Mnogo vise. Nikada nisam otvarao dok nisam dosao kuci, niti sam ikada imao ikakav problem.
Ovde se ne radi o tome posto bi ga kupio, svako bi kupio na diskountu bez pitanja po znatno nizoj ceni.
Radi se o sledecem:
Ti si OK, ne dovodim to u pitanje i dosao si sa parama u dzepu. Veruj mi, dobar deo ljudi, ne samo srba :) nije takav.
Porucis mi monitor od 300-350€, ja na njemu imam 5-20€ (nazalost), ti ga ne platis, otvoris, sve sa njim u redu (nema bed pixele niti ista sl.), ali jbga, `uzivo ti se ne dopada`, okrenes se i odes. Monitor otvaran, moram da ga pustim na discount i moja zarada ode, ne samo ona, vec mora da ide i u minus. Kapiras?
Platis, pa se ... Pa ga otvaras. Ako ima bed pixele, zamenicemo ga, reklamarircemo ga, nema problema, vratice ti se novac, kakogod, to je onda druga situacija, gde ja mogu da se peglam sa dobavljacem, ali NE MOZES OTVARATI MONITOR PRE NEGO GA PLATIS. TACKA.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
60GB Kingston V300
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: A moje pitanje tebi bi bilo da li bi ti za monitor platio 300-500e da ima defektan panel
:: Niko care ne daje te pare a da ne zna sta se u kutiji nalazi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: Re: Re: re 13.01.2015. 10:58 #578249

status: user
broj poruka: 2929
Opet nesto pokusavas da dokaes sto se dokazati ne moze.
Ako nema muzke nema druze para. to sto ti radis za 5e ili 10e to je tvoj problem i to mene ne interesuje. Ako ti je malo para bavi se necim drugim pa zaradjuj vise.
Ja necu platiti stvar pre nego sto je proverim da je sa njom sve u redu.
Pare su tu otvaraj da vidimo sta placam. Ne moze, ja ti lepo issetam iz radje i idem na drugo mesto gde cu to bez problema obaviti. I ti ne prodas, i ja te trpam na svakom IT forumu, jer neprofesionalan ili pilicaris.
JA nema vreman za cimanje i izbegavm da dolazim ne jedno mesto 3x da obavim posao ,samo ako moram. Necu bre da se umaram kapiras.
Zakon je svejedno decidno jasan, ja mogu i da odem kuci sa monitorom od 500e i da ti ga vratim posle 3 min i kazem ne svidja mi se nisam zadovoljan i ti nemas kud. naravno niko normalan to ne bi uradio, nije toliko dokon.
Ja znam da je ovde pre par godina bila Meka za trgovce, jer je mogla da se razvalci reklamacija mesecima jer cekamo deo iz neke Vukojebine pa kasni isporuka, jer je moglo da se uvaljuje svakakvo djubre za velike pare. jer se koristilo nezanje vecinom tehnicki nepsimene populacije. Zakon je promenjen IT nepsimeni su otisli u penzije. na zalost ovi koji placaju monitoore po 500+e znajiu po nesto, pa te spike vise ne prolaze.
Imamo gomilo IT foruma gde svako svakog poznaje , obicno IT konzumeti tu obitavaju u slobodno vreme. I ti mozes dobiti sammo trpacinu i negatvnu reklamu ako tako poslujes. Trziste je malo ali mngo firmi, niko nece crci ako ne kupi kod tebe, koji prvo trazis pare pa onda izvrsavas uslugu.


:: Da, placao sam i vise. Mnogo vise. Nikada nisam otvarao dok nisam dosao kuci, niti sam ikada imao ikakav problem
:: Ovde se ne radi o tome posto bi ga kupio, svako bi kupio na diskountu bez pitanja po znatno nizoj ceni
:: Radi se o sledecem
:: Ti si OK, ne dovodim to u pitanje i dosao si sa parama u dzepu. Veruj mi, dobar deo ljudi, ne samo srba :) nije takav
:: Porucis mi monitor od 300-350€, ja na njemu imam 5-20€ (nazalost), ti ga ne platis, otvoris, sve sa njim u redu (nema bed pixele niti ista sl.), ali jbga, `uzivo ti se ne dopada`, okrenes se i odes. Monitor otvaran, moram da ga pustim na discount i moja zarada ode, ne samo ona, vec mora da ide i u minus. Kapiras
:: Platis, pa se ... Pa ga otvaras. Ako ima bed pixele, zamenicemo ga, reklamarircemo ga, nema problema, vratice ti se novac, kakogod, to je onda druga situacija, gde ja mogu da se peglam sa dobavljacem, ali NE MOZES OTVARATI MONITOR PRE NEGO GA PLATIS. TACKA
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Sempron 385
:: MSI AM1
:: 2GB Kingston 1600MH
:: 60GB Kingston V30
:: LC Power 1340MI 75
::
:: MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012
::
:: :: A moje pitanje tebi bi bilo da li bi ti za monitor platio 300-500e da ima defektan panel
:: :: Niko care ne daje te pare a da ne zna sta se u kutiji nalazi
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jbga, ti za svoje pare kupujes gde hoces i kako hoces 13.01.2015. 11:50 #578254

status: user
broj poruka: 9381
Ja svoju robu prodajem kako hocu i kome hocu.
Mislim da je to posteno. A trpanje po forumima je samo stvar sujete. Ako neko ne zeli da ti proda po nekim uslovima, to svakako normalnom coveku nije povod za trpanje po forumima.
Hoces gledas, moze ako platis. Objasnio sam ti i zasto. Pritom, ako si ozbiljan kupac, nemas nikakvu stetu, jer ako ima feler, situacija se resava istog trenutka, kroz povracaj novca ili zamenu za drugi u najkracem roku.
Ako neces tako, isetas iz radnje i sve OK. Niko na steti... Onaj ko hoce da ti udovolji, OK, to je opet njegovo pravo i povod da ga, kao zadovoljni kupac, pohvalis na forumu :)

Udjem u Deltu i kazem: `Dobar dan, hocu jedan M4, kabrio Performance kit.` Kada mi ga doteraju, kazem: `Necu, ne dopada mi traka od fara do stopa.`
(Mislis da ce da mi ga i poruce bez avansa od 10k€...? Aha...)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
60GB Kingston V300
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs