Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Preporuka rutera..
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Preporuka rutera.. 05.02.2015. 10:15 T60403

status: user
broj poruka: 1130
Na poslu bez interneta nema posla,

Naime da bi nasi legalni programi radili potreban je internet i ako se on prekine sve staje izgleda da je nasem ruteru dosao kraj jer se po stoti put usporava i mora da se restartuje,cas ima cas nema WIFI ja sam cak pokusao da mu stavim noviju verziju softvera ali nista nisam dobio,isto se desava. Primetio sam da kada pipnem ruter ispod da je skoro usijan i da se mnogo greje. U pitanju je Firmware Version:
3.12.25 Build 130322 Rel.33803n
Hardware Version ili ruter tp link:
WR842ND v1 00000000

Dobio sam odresene ruke da kupim ruter koji ce na duze staza da bude stabilan dobrog kvaliteta barem da traje par godina pa imam buzet do max 120 eura..

Predlozi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.02.2015. 10:34 #581910

status: user
broj poruka: 3345
Ne verujem da je do rutera.
Npr. kupio sam za firmu isto TP-Link ruter, koji ovde stoji za badava. U firmi ne radi kako treba, izbacuje kompove sa WiFi, pa se vrati posle nekog vremena, neki put zaredja dane da radi, pa neki put ne....itd...itd. I naravno resenje je reset. Neki put kompovi prikazu da nema konekcije, neki put prikaze da ima, ali je nema.

A kod moje kuce i kod devojke on radi besprekorno. Tako da postoje moguca 2 problema. Posto pretpostavljam da imate kablovski net, postoje 2 opcije koje prave problem. Kablovski modem ili sam signal koji dolazi u njega. Cesce je ovo drugo i to mora da se resi sa kablovskom. Kod nas u firmi je kablovska `ona matematicka funkcija`, sa njima je razgovor nemoguc, jer tvrde da je sve OK. A prijatelj koji je imao problema sa kablovskom `4 slova`, resio je tako sto su dosli kod njega, sredili cvor, sredili kablove, pa mu je ASUS-ov ruter proradio kako treba. Isti simptomi bili.



_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: .... 05.02.2015. 10:50 #581913

status: user
broj poruka: 1130
Mogu i to da proverim inace imamo kablovsku onu koju na radiju onaj lik izgovara pogresno pa ga ovaj ispravlja :D

Poenta je u tome da je tp link od kako smo se preselili u novi prostor radio super skoro 1 god ovi problemi su poceli da se desavaju pre oko 1 mesec i konstantni su nije mi jasno..


:: Ne verujem da je do rutera
:: Npr. kupio sam za firmu isto TP-Link ruter, koji ovde stoji za badava. U firmi ne radi kako treba, izbacuje kompove sa WiFi, pa se vrati posle nekog vremena, neki put zaredja dane da radi, pa neki put ne....itd...itd. I naravno resenje je reset. Neki put kompovi prikazu da nema konekcije, neki put prikaze da ima, ali je nema
::
:: A kod moje kuce i kod devojke on radi besprekorno. Tako da postoje moguca 2 problema. Posto pretpostavljam da imate kablovski net, postoje 2 opcije koje prave problem. Kablovski modem ili sam signal koji dolazi u njega. Cesce je ovo drugo i to mora da se resi sa kablovskom. Kod nas u firmi je kablovska `ona matematicka funkcija`, sa njima je razgovor nemoguc, jer tvrde da je sve OK. A prijatelj koji je imao problema sa kablovskom `4 slova`, resio je tako sto su dosli kod njega, sredili cvor, sredili kablove, pa mu je ASUS-ov ruter proradio kako treba. Isti simptomi bili
::
::
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 05.02.2015. 13:24 #581932

status: user
broj poruka: 851
IKOM je u pitanju, kod istog smo zaglavili :) E sad jel ti kompovi samo nemaju izlaz na internet ili ti pukne i wifi mreza?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: re 05.02.2015. 15:31 #581947

status: user
broj poruka: 1130
Pukne veza odjedamput mada se dosta vise desava da se brzina interneta smanji pa nestane u podponosti WIFI zavisi ima signal nekada ali neam internet preko njega ili ga jednostavno nema.

Ali ovde ima jos nesto sto nisam rekao 3 kompa dele isti fajl a taj fajl se nalazi u HDD-u koji se nalazu u svom kustcistu koje se nalazi poed TP linka, spojeni su sa lan kablom i desava se da se toliko tp link izgubi da jednostavno taj fajl nestane pa se pojavi i tako :S


:: IKOM je u pitanju, kod istog smo zaglavili :) E sad jel ti kompovi samo nemaju izlaz na internet ili ti pukne i wifi mreza?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs