Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Smooth video project
STRANA 1 OD 1
bmpdoo Smooth video project 08.02.2015. 16:07 T60436

status: user
broj poruka: 252

Instalirao add on i prezadovoljan sam (bs-player), pa ko zeli da proba evo link-a
http://www.svp-team.com/

Are you classified as human?
`Negative, I am a meat popsicle.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Hvala ve - ce probame... 08.02.2015. 18:57 #582406

status: user
broj poruka: 10985
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 08.02.2015. 19:14 #582407

status: user
broj poruka: 1636
Jel to ono sto na novim televizorima napravi da film izgleda kao da je snimljen kamkoderom?


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 08.02.2015. 19:58 #582416

status: user
broj poruka: 939
Lici da je to u pitanju. Ako je to, onda je to sranje. Tzv. Soap opera effect.
Nije lose za neke dokumentarce, dok filmove, bar meni, cini negledljivim (iako stvarno frejmovi idu glatko)


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 08.02.2015. 20:43 #582423

status: user
broj poruka: 3529
Sve i svasta sam do sada probao od software-a kada je poboljsanje i generalno da ga nazovem `boost` slike dok gledam neki film. Ubedljivo najbolji player koji me je poprilicno zadovoljio i odusevio sa efektima je SplashPro, ima i narodna verzija da se skine. Ima sve zivo a vrlo je lep efekat light boost i detail boost, kao i Motion, koji je zapravo isto ovo kao sto je smooth video. :)
Ima odlicno procesiranje slike, vrlo kvalitetno odradjen player, kao i podrsku za hardware-sko procesiranje hd materijala, kako za NV tako i za AMD.

https://mirillis.com/en/products/splash_features.html


Eto mogli biste i ovo da probate, a Motion efekat je extra kada se gledaju crtaci, onda je bas bas super! Za klasicne filmove bas i ne preporucujem, umeju da deluju kao da su televizijski, dok su ostali efekti(detail i light) odlicni za all time koriscenje.


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, ovo ShonEtovo ce skinemo, ali aristokratsko izdanje, kod... 09.02.2015. 01:50 #582462

status: user
broj poruka: 10985
Binga kojeg je snabdeo Sir Oliver... Narod neka gleda brez veze...

Eto, sad da vidimo sta to ima tu da se gledi...
- - - - - - - - - - -
Vala, bata-ShonEk, nisam se ovako prijatno iznenadio media player-om jos od vremena kada sam otkrio PowerDVD (dosao bio kao ``bundled soft``, uz neku GeForce, tamo negde pocetkom ovog veka)... Sjajno shljaka, cak i sa Intelovom integralkom (i5-3570, trenutno sam u gostima), jedino sto nece da pusti, ha, ha, ha!, smrdljivi majkrosoftov wmv (``Wildlife`, koji dolazi uz win7 kao ``sample video``) ako je ukljucena GPU acceleration, ali zato i u softverskoj daje dvaput bolju sliku od smrada zvanog winmediaplayer... Sve ostalo, ukljucujuci VOB, BluRay ripove itd., cita sa hardverskom acc. i to VRHUNSKI... Iz previse kompresovanih divXa, potpuno se izgube one sive fleke, pa crno opet bude crno (black is black - I want my baby back)...

Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: E, ovo ShonEtovo ce skinemo, ali aristokratsko izdanje, kod... 09.02.2015. 09:17 #582486

status: user
broj poruka: 3529
Nema na cemu!

Rekoh ja, probao sam sve i svasta za svog zivota, i kada je software u pitanju ovo je nesto najbolje sto sam do sada probao kada je u pitanju kvalitet slike.
Ima tu dosta playera koji mogu da mu pariraju a jedan od njih definitivno jeste KMplayer, ali on ima dosta nekih svojih bubica, i znam da su sa nekom od poslednjih verzija zeznuli prevode pa tako nema srpskih slova, nisam ni proveravao, mozda su ispravili problem. Ali na KM-u da bi podesio nesto moras bas specificno da trazis i da se smaras, da se razumes u tematiku, dok kod Splash-a ti je sve na izvolte.
Svaki player ima neku svoju bubicu, pa tako i Splash, s vremena na vreme se pojavi neki format MKV fajla koji jednostavno ne moze da iscita, ali uglavnom novija verzija ispravlja problem.

Kao zamenski player tu je naravno MediaPlayerClassic koji uz odredjene kodeke i pluginove definitivno jeste odlican, mada vise za naprednije korisnike koji vole da cackaju.

Sto se kaliteta slike tice, smatram da je:

1. Splash Pro
2. CoreAVC kodek, koji moze da se integrise i u KMPlayer ili recimo MediaPlayerClassic
http://www.corecodec.com/products/coreavc

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: Binga kojeg je snabdeo Sir Oliver... Narod neka gleda brez veze..
::
:: Eto, sad da vidimo sta to ima tu da se gledi..
:: - - - - - - - - - - -
:: Vala, bata-ShonEk, nisam se ovako prijatno iznenadio media player-om jos od vremena kada sam otkrio PowerDVD (dosao bio kao ``bundled soft``, uz neku GeForce, tamo negde pocetkom ovog veka)... Sjajno shljaka, cak i sa Intelovom integralkom (i5-3570, trenutno sam u gostima), jedino sto nece da pusti, ha, ha, ha!, smrdljivi majkrosoftov wmv (``Wildlife`, koji dolazi uz win7 kao ``sample video``) ako je ukljucena GPU acceleration, ali zato i u softverskoj daje dvaput bolju sliku od smrada zvanog winmediaplayer... Sve ostalo, ukljucujuci VOB, BluRay ripove itd., cita sa hardverskom acc. i to VRHUNSKI... Iz previse kompresovanih divXa, potpuno se izgube one sive fleke, pa crno opet bude crno (black is black - I want my baby back)..
::
:: Hvala
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 TV 09.02.2015. 09:48 #582491

status: user
broj poruka: 2076
Jel moze taj efekat nekako da se iskljuci na TV?

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: TV 09.02.2015. 12:27 #582503

status: user
broj poruka: 3529
U zavisnosti od TV-a, ali svakako da moze ako tv ima podrsku za to, ja ga imam na LG-u, zove se TrueMotion, ima nekoliko nivoa preseta, i kada gledam filmove iskljucen je, dok je za tv kanale skroz OK i konstantno je blago ukljucen. Po nekada kada recimo gledam neku seriju a nije MKV i generalno je losija slika, recimo neki divx, pa jos fali po koji frejm, ne da pomogne nego extra ispegla sliku. .)


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: Jel moze taj efekat nekako da se iskljuci na TV
::
:: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Re: TV 09.02.2015. 13:41 #582509

status: user
broj poruka: 2076
hvala druze na odgovoru

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: U zavisnosti od TV-a, ali svakako da moze ako tv ima podrsku za to, ja ga imam na LG-u, zove se TrueMotion, ima nekoliko nivoa preseta, i kada gledam filmove iskljucen je, dok je za tv kanale skroz OK i konstantno je blago ukljucen. Po nekada kada recimo gledam neku seriju a nije MKV i generalno je losija slika, recimo neki divx, pa jos fali po koji frejm, ne da pomogne nego extra ispegla sliku. .
::
::
:: AMD FX-8350 + Noctua NH-D1
:: MSI 990FXA-GD8
:: Kingston 16GB 1600MHz Hyper Gre
:: MSI GTX780 Lightnin
:: Dell U2412M + LG D2343 3
:: SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: Creative X-Fi Titanium
::
:: :: Jel moze taj efekat nekako da se iskljuci na TV
:: ::
:: :: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.02.2015. 10:08 #582644

status: user
broj poruka: 9460
Ja koristim za neke live kanale preko DVBWiewer-a i nije lose. Za film nikako nije dobro, jer svaki lici na spansu seriju :D

Nego, imam problem. Kada gledam SD kanale, onda radi, a na HD kanalima, jok. Mada sam podesio da HD kanali idu preko FFDshow-a umesto LAV koji je extra, ali i dalje ne prepoznaje video.Hmmmm

EDIT:
Evo uspeo sam, morao sam uninstall LAV, jer je video isao preko njega bez obzira sto sam u programu stiklirao da ide preko ffdshow...
ALi UBIJA procesor. Ide do 80% na full HD kanalima, jbt. Phenom II x4 @3.3Ghz Bez njega ni 20%...
- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs