Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
POMOC Ljudi!!!
STRANA 1 OD 1
darcilo POMOC Ljudi!!! 12.02.2015. 08:37 T60468

status: user
broj poruka: 689
Lm, imam adsl i ono malo belo *ovance od rutera, na njemu iptv, sve to lepo radi kod mene u kuci! E sad, hocu da prebacim net kod buraza u kucu pored, kupio 30m lan-a i jos jedan ruter (Tenda, sa antenom :)), ubo kod mene na keca, kod njega na WAN, povezao na laptop i sljaka! E sad, ne mogu nikako sa tog njegovog da rasirim wi-fi kod njega u kuci?! Ugasio sam dhcp kod njega, da se ne kose, promenio ip na 0.1, podesio sve sto se tice wi-fi-a na ruteru i NE MOZE! :/ Da li neko mozda zna ili ima resenje? HVala .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ... 12.02.2015. 08:50 #582872

status: user
broj poruka: 9381
Upali DHCP
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 12.02.2015. 08:56 #582874

status: user
broj poruka: 9460
A jesi li podesio gatevay u kompu/ IP protocol ako si ugasio DHCP?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 12.02.2015. 09:30 #582883

status: user
broj poruka: 791
moj savet
ip adrese od modema i rutera postavi da su u istom domenu ,po difoltu umeju biti 192.168.1.1 ali nikako da su iste pa pomeris ruteru na 192.168.1.2 (podrazumevano da DHCP na modemu ne dodeljuje tu adresu)
ADSL modem ostavi da bude DHCP a na wi fi ruteru ukines
utp kabel sa te jedinice na modemu s druge strane ubodi u neki od portova na ruter a ne na wan podesi wi fi parametre i kaci se na ruter i preko preostalih portova i preko wi fi-ja
racunari , telefoni ... ostaju na automatici
ako kojim slucajem imas problema sa kacenjem na wi fi sto se cesto desava na Huawei modemima, ubaci u pristupnu listu mac adrese od tvojih bezicnih uredjaja to u vecini slucajeva pomaze

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: re 12.02.2015. 13:40 #582907

status: user
broj poruka: 1066
Ma ne treba ti to . Makni to iz wana lupi to u Lan bilo koji nek dobija direktan dhcp ssa drugog da ti se ne kolju lan adrse rutera i vozi!

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard ASUS M5A99FX PRO R2.0
Kingston HyperX Blue 2x4 gb 1600
Gigabyte R9 270 OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Thermatle Purepower 600 Wati<

:: moj savet
:: ip adrese od modema i rutera postavi da su u istom domenu ,po difoltu umeju biti 192.168.1.1 ali nikako da su iste pa pomeris ruteru na 192.168.1.2 (podrazumevano da DHCP na modemu ne dodeljuje tu adresu)
:: ADSL modem ostavi da bude DHCP a na wi fi ruteru ukines
:: utp kabel sa te jedinice na modemu s druge strane ubodi u neki od portova na ruter a ne na wan podesi wi fi parametre i kaci se na ruter i preko preostalih portova i preko wi fi-j
:: racunari , telefoni ... ostaju na automatic
:: ako kojim slucajem imas problema sa kacenjem na wi fi sto se cesto desava na Huawei modemima, ubaci u pristupnu listu mac adrese od tvojih bezicnih uredjaja to u vecini slucajeva pomaz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darcilo Re: Re: re 12.02.2015. 22:33 #582977

status: user
broj poruka: 689
Hvala svima, poslusao sam Jamira i sad sve sljaka! .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs