Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Koji joypad koristite? Iskustva, prednosti/mane ...
STRANA 1 OD 2  
-ShonE- Koji joypad koristite? Iskustva, prednosti/mane ... 12.02.2015. 22:47 T60477

status: user
broj poruka: 3529
Ne znam da li je bila neka generalna tema za joypad-e, pa reko aj da napravim jednu.

Bilo bi fino da u ovoj temi svako napise koji joypad koristi, iskustva sa istim, mane, prednosti, itd..., a sve u cilju kako bi se napravilo neko generalno poredjenje i samim tim pomoglo svima koji imaju bilo kakvu dilemu oko kupovine, zamene i slicno.

Pa evo, ja prvi da pocnem. Imam dva komada, Logitech F710 koji koristim vec par godina, i od pre neki dan Sony DualShock 4.

*Logitech F710
F710 ima vrlo kvalitetno odradjenu zavrsnu obradu, sa donje strane je gumiran tako da nema klizanja iz ruku, i evo posle par godina nista se nije izgulio, i dalje je prakticno ko nov. Sto se tice preciznosti i laga tice, tu je situacija skroz OK, tu i tamo se povremeno ume primetiti neki malecki lag, ali to je bas bas jedva primetno, i u principu zavisi od samog stanja baterija u njemu.
Odlicna prednost ovog joypad-a se ogleda u samom prekidacu koji poseduje i koji ga hardware-ski prebacuje u Xinput mod i samim tim on momentalno postaje xbox 360 joypad, a i boja i raspored tastera su identicni, pa ga windows tako i detektuje i potrebno je samo instalirati oficijelni driver za xbox 360 joy. Svaka im cast na ovome. Napomenuo bih samo da su neke stare verzije driver-a bile malo musicave i nisu bas radile i prepoznavale ga kako treba i iz prve, ali sa poslednjom verzijom tih problema uopste nema.
Domet nije los, a preporuka je da se usb dongle drzi na vidnom polju, najbolje negde na stolu ispred monitora/tv-a, ponajvise zbog laga.
L2 i R2 analogni trigeri su vrhunski, po mom ukusu totalno, imaju dobar otpor i bas se lepo moze sa njima kontrolisati recimo brzina auta u voznji, bas bas su dobro uradjeni.
Od mana naveo bih tezinu, tezak je poprilicno, a verovatno ponajvise zbog dve AA baterije koje koristi, trigeri L1/R1 su uzasni, previse glasni i kada ih pritiskam paraju usi i odaju utisak kao da koristim nekog kineza, a nista bolji nisu ni tasteri x,y,a,b, previse kruti i tvrdi.
Leva pecurkica, koja se najvise i koristi je posle gotovo nedelju dana dobila mali luft, ali ne luft u smislu da je izgubio na preciznosti pa da recimo vuce na jednu stranu, vec kao da se napravio mali luft izmedju same plastike i palice pa nekako ne deluje bas onako utegnuto ako me razumete, i to me po malo nervira. Dobra okolnost je sto je taj mali luft napravljen odmah i nakon toga se ne siri nista dalje tako da i ne utice na funkcionalnost uopste.
Vibracija mu nije neka, verovatno zbog ustede baterije, ipak bih voleo da je malo jaca.
Lezanje u ruci mi nije bas nesto, mada ja imam malo sire i krupne sake, i nekako mi je skucen i ume da me zamori ako se duze igram.

Moze se reci solidan joypad.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Sony DS 4 12.02.2015. 22:48 #582978

status: user
broj poruka: 3529

*Sony DualShock 4
DS4 ima savrsenu zavrsnu obradu i rekao bih nesto najbolje sto sam drzao u ruci, savseno mi lezi i ima tu neku odmerenu sirinu.
Tasteri su mu odlicni, nista se ne cuje i potpuno su prijatni na pritisak, kao i pecurke koje odaju utisak savrsene preciznosti i poprilicno su mekane, pa je bas uzivanje igrati se sa njim.
Odlicna stvar je to sto se preko bluetooth-a moze kaciti na komp, kao i preko standardnog micro usb kabla, pa ko sta voli.
Ima punjivu bateriju i svaka im cast na tome, koja je inace vrlo lako izmenjiva kasnije ako crkne nekada, puni se preko usb-a.
Ima pozadi veliki led koji svetli u zavisnosti od rezima rada, ili recimo stanja baterije itd....
Veli plus je sam software, koji je nesto najbolje sto sam ikada video kada su setovanja joypad-a u pitanju, a software je DS4windows, i ima pregrst podesavanja, kao sto su recimo akceleracije pecurki, kreiranje makroa, pravljenje raznih kombinacija tastera itd....
Ima na sredini touch senzor koji uz pomoc pomenutog software-a se pretvara u mis, ima desni, levi i srednji klik, pa je prakticno jedan pravi remote control za komp iz fotelje, a pomenuo bih recimo scroll stranice sa dva prsta, ma odlicna i vrlo upotrebljiva stvar.
Uz pomoc programa je moguce nasetovati i da pokrece odredjene aplikacije, kao na primer virtuelnu tastaturu po potrebi ili nesto trece.
Joypad ima i ziroskop, poput mobilnih telefona, pa mu je upotrebna vrednost jos veca.
Evo recimo, mene nervira sto mu je led non stop svetleo pa sam ga preko software-a nasetovao da kada ga podignem-tiltujem na gore led mu se ukljuci i pokaze mi zelenu ili crvenu boju u zavisnosti od trenutnog stanja baterije, a vracanjem joypada u polozaj drzanja u ruci led se iskljucuje. .)
Software mu radi emulaciju xinput-a pa se i on u igrama vidi kao xbox 360 i potpuno je podrzan u igrama i ugodan. Ima vrlo jaku i intenzivnu vibraciju sto doprinosi ugodjaju u igrama.
Vrlo je lagan sto je dobar plus.
Od mana bih naveo gumu na pecurkama koja se, bar po netu tako kruzi prica, vrlo brzo trosi, a i na dodir se oseca da je poprilicno mekana. Inace vrh pecurkica je male povrsine i smatram da su trebale malo vece da budu. Ali za ovo ima resenje, za 200-300 din. imaju da se poruce kapice-navlake koje em sto povecavaju povrsinu i stite pecurke od trosenja pa ovo nije preteran problem, vrlo lako resiv.
Zadnji analogni trigeri L2 i R2 odaju utisak isuvise neznih i laganih(za razliku od F710), pa se nekako plasim da ih naglo i jako pritisnem, a i cuo sam da umeju da stradaju, ali se lako menjaju, nekako su im opruge za moj pojam isuvise mekane.
Koristan link za fantasticni DS4windows software: http://bit.ly/1tGpUph

Vrlo dobar i odlican joypad.

Nikad nisam probao xbox 360, a verujem da je i on vrlo dobar.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Tastatura .) 12.02.2015. 23:14 #582979

status: user
broj poruka: 3737
Miš i tastatura isključivo...možda sam zadrt ali ništa ne može to da mi zameni :)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 12.02.2015. 23:18 #582980

status: user
broj poruka: 853
Razmisljam se da uzmem F710, a sad videh da moze DS4 na PC, jel ga koristis preko BT ili na kabl? I koji BT koristis? A trenutno za igrice iz treceg lica logitech chillstream, bzvz je joypad :), uzak i debeo, al ga imam bas dugo bilo mi gotivno da mi hladi ruke :)!


Pozdrav

MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.0Ghz+CM TX3 noctua/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850/WD Black 500gb/Thermaltake V6/ViewSonic 22`/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 12.02.2015. 23:28 #582981

status: user
broj poruka: 18472
Taj Dual Shock je razocaravajuc, bar za mene. Jeftina izrada, ona gumica na pecurkama se trosi i stalno spada, jeftini materijali i sama zavrsna obrada je smesna. Ne znam kako si ti stekao takav utisak. Ovo prosto vidis da je radio kinez. Ni blizu ne lezi u ruci kao Logitech Rumblepad Double Vibration koji imam itd. Tasteri kod tog Sony su previse mekani, odaju utisak gamepad-a kog kupis na pijaci tj buvljaku, neki no name ili te kineske firme, kopije.



Ja planiram da nabavim http://shield.nvidia.com/game-controller/
cisto da vidim kakav je, da me mine zelja jer mi deluje jako kvalitetno.

Za sad Logitech radi posao toliko godina unazad, realno nemam potrebu ni da ga menjam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 12.02.2015. 23:42 #582983

status: user
broj poruka: 3974
JE L` IMA EVGA JOYPAD?!

Sto kaze Dusko Dugousko samo mis i tastatura, ako bi uzimao neki dzojstik, verovatno bi to bio od Sony 4-ke jer je vrhunski.

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 12.02.2015. 23:47 #582984

status: user
broj poruka: 18472
O tom gamepadu i jeste rec. Prvi put kad sam ga uzeo u ruke razocarao sam se maksimalno koliko jeftino deluje. Sve ostalo sam vec naveo. Samo na slici izgleda lepo. Drugacije je kad ga koristis, vidis, probas. Cak ni kutija (konzola) nije nista posebno, teski plastikaner koji crvci na sam dodir, bas jeftina plastika. XboX je bolje odradjen.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.02.2015. 00:04 #582989

status: user
broj poruka: 3529
@harry87
Koristim ga vezanog na komp preko bluetooth-a, koristim Asus BT 211, malo starija sprava ali fino radi. Mislim da bi to i bio neki minimum za njega, dakle bluetooth 2.1+edr.

@SkyFire
Da budem iskren F710 mi deluje cvrsce i glomaznije od DS4, a samim tim i tezi, ali to da je krs DS4 to je stvarno totalno neosnovano, trebas malo da ga koristis i siguran sam da bi promenio misljenje. Pecurke jesu mekane i to mu je generalna mana. Vec sam naveo da me na logitech-u uzasno nervira tvrdoca tastera, uopste mi to ne odgovara, dok je kod sony-a to sve malo suptilnije odradjeno. Mislim oba su od plastike, nema tu mnogo neke filozofije, meni licno sony bolje lezi, mozda je individualno. Zeleo sam da ga probam i zbog te zelje sam ga kupio, mada prvi pik mi je bio xbox 360 iskreno, ali sam software DS4windows me je naterao da promenim misljenje i nisam zazalio.


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 13.02.2015. 00:14 #582991

status: user
broj poruka: 2351
DS3 - star jedno 5 godina, nemam nikakvih zamerki, sve moguce kopije tog kontrolera sam probao, ali definitivno nijedna nije dorasla ni DS1 a kamo li DS3/4
DS4 - od pre nekih 2 meseca, odlican kontroler, dosledan naslednik DS3-ke

Saitek X52 - solidan HOTAS, fale samo nozne komande, malo neprecizan prilikom sitnog regulisanja na samoj palici (postoji magnet mod za to), i eventualno mogla je malo drukcija izvedba same opruge na palici kako bi se dobio bolji feedback

Logitech G27 - odlican komplet za simulacije voznje, nemam nikakvih zamerki. Predhodno sam koristio Force GT, nedostatak tog je bilo kvacilo, pravi manuelni menjac, i naravno, same pedale su bile bas low cost quality. Buka samog volana mi nije toliko smetala i veoma dobro je sluzio za sta je napravljen, naravno G27 je klasa iznad :)

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD FX-8350 BE
MSI 970A-G46
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.02.2015. 01:28 #582996

status: user
broj poruka: 18472
@Shone

Moram skrenuti paznju na konstataciju da je plastika-plastika i da tu nema mnogo polemike.
Ne mogu se sloziti. Kao i svi ostali materijali i plastika ima svoje nivoe kvaliteta kao i sastav. Nije svaka plastika ista kao recimo reciklirano djubre koje se danas koristi za izradu mnogih elemenata.

Logi prosto odise kvalitetom, cvrstina, tezina, zavrsna obrada. Taj Sony jednostavno je jeftino odradjen jer su sirovine jeftine, materijali.

A to da li se tebi vise svidjaju mekani tasteri to je stvar individualne prirode.
Ja recimo ne volim mekane, nekad se desi da budu toliko mekani da se od malo jaceg pritiska podvlace ispod lezista, dajem samo primer sto ne znaci da je on prisutan svugde.

Takodje Sony mi u ruci uopste ne lezi lepo, opet sa druge strane to je subjektivno ali ce neko doziveti slican osecaj itd..

Ono sto je poenta je da si ti zadovoljan jer svaka roba ima svog kupca.
Tebi je taj Sony ok meni ne odgovara i to je sasvim u redu.

Svi imamo razlicite standarde prema kojim se vodimo.

Ono sto generalno smatram jeste da je Logitech ipak klasa iznad kad je u pitanju sveukupan kvalitet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes cyborg rumble pad 13.02.2015. 01:55 #583004

status: user
broj poruka: 492
http://cyborggaming.com/prod/cyborgpad.htm
jer i posle 5+ godina on i dalje radi ( iako je zlostavljan raznim igricama)

GPU History:
NvidiaMX440
Club 3D9250
Foxconn7600GT
MSI9600GT
MSI GTX660Ti PE OC
GPU Future:
MSI GTX970 Gaming OC - > Coming soon very soon :D
https://www.youtube.com/watch?v=He9-p7f3DEA<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MadCatz .......... 13.02.2015. 02:33 #583006

status: user
broj poruka: 608
smesno je porediti bilo sta sto nije sonijev joypad... pojam bio i ostao za pes bilo koje izvedbe,... sve drugo su smesne kopije...


ASUS P8Z77V-DELUXE
INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H100
4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MHZ
MSI GTX970 GAMING
INTEL SSD 330 60GB
NZXT PHANTOM NEON MODDED
MAD CATZ R.A.T. 7
CORSAIR HX850
ASUS MX279

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 13.02.2015. 08:28 #583013

status: user
broj poruka: 3346
XBOX 360 wireless gamepad.

Odlicno je uradjen dzojstik, kao i prethodni zicni koji sam imao (traje jos uvek, posle 4 godine poklonio ortaku). Cak i battery pack segment uopste ne pravi probleme pri drzanju. Tasteri i pecurkice se super ponasaju. Nit` su pretvrde, niti premekane. Cak, sto mi se svidja, gasi se posle nekog vremena neaktivnosti, mada postoji fajl na netu, koji je deo XLive komponente, koji je izvucen i preradjen, da manuelno mozete da iskljucite gamepad (dvoklikom).

E sad, ono sto je bitno, ne lezi svakome ovaj gamepad u ruci. Sto zbog navike (uvek covek moze da se navikne) ili zbog velicine/battery pack segmenta (neko ima male, neko velike ruke/prste).

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 XBOX 360 s kabal 13.02.2015. 08:47 #583018

status: user
broj poruka: 6086
Kupio sam ga pre nekoliko meseci. Video da ga dosta hvale, pa ajd da se i ja isprsim malo više, jer ovi jeftiniji s analognim palicama i vibraciju nisu bili ni za šta. Za sada sam zadovoljan.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- @SkyFire 13.02.2015. 08:57 #583021

status: user
broj poruka: 3529
Naravno da postoji vise nivoa kvaliteta plastike, ali u ovom slucaju, kada sam rekao plastika je plastika, napravio sam poredjenje izmedju sony-a i logitech-a, a ne izmedju jednog od ova dva i nekog kineza koji ima glossy plastiku, daj molim te, vrlo dobro znas. Zvrsna obrada je drugacija kod oba, sa donje strane F710 je gumiran dok sony ima neku sitnu texturu na plastici koja je bas prijatna na dodir.
Inace i dalje ne shvatam sta je toliko lose na DS4 pa da kazes da je krs. Jeste, priznajem, F710 je cvrsci nekako i robusniji, ali ni sony nije krs veruj mi, pa evo vidis da je vec nekoliko ljudi napisalo sve u superlativu za DS4, ne znam sta da ti kazem.
Inace generalno gledano smatram da DS4 ima najvecu upotrebnu vrednost od svih, ima najvise inovacija na sebi. Bas me zanima da li ce da dodje trenutak pa da naprave i software koji ce moci da ti strimuje zvuk direktno na njega, zamisli tek to, djuskas igru zavaljen u fotelji i ubacis sluske u joypad.


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Logitech Dual Action 13.02.2015. 12:58 #583046

status: user
broj poruka: 1196
+ Koristim ga desetak godina već i ništa mu ne fali
- Nema vibracije :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.02.2015. 13:27 #583049

status: user
broj poruka: 12785
Ja koristim wireless Xbox 360 gamepad i odličan je, težina je super, baterija traje jako dugo, jedino me malo smara directional pad ali stvar navike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t ... 13.02.2015. 13:54 #583055

status: user
broj poruka: 430
Kad je neka normalna ekipa i igra se nba2k onda xbox 360...
Za PES imam neke shklj jetion 2in1 pa nek ih lome koliko zele, 700 din su i po meni najbolje bacene pare kad ti dodju ortaci divljaci i kad se sve malo zacini nekim picem.

AMD phenom II x4 955BE @ 3.7GHz / Raijintek EreBoss / GA-MA770-UD3 rev 2.0 / 3x2GB Kingston V ddr2 800MHz / PowerColor ATI 4870 1GB / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Logitech g230 / Samsung T220 x2.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre XBOX 13.02.2015. 15:13 #583069

status: user
broj poruka: 77
XBOX 360 bez kabli - uz gamepad imam USB risiver koji se kači na PC. Vata po celoj kući, 90% PC igara ima oznake xboxa (pritisni x,y itd..), mnogo je dobar!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 13.02.2015. 15:24 #583071

status: user
broj poruka: 2855
@-ShonE-

Drago mi je da si poslusao moj savet i uzeo DS4. Kontam da si samo potvrdio sve sto sam ti napisao pre par nedelja u onoj temi.

Cinjenica je da nema boljeg joypada trenutno na svetu. Ove sto samaraju za DS4 jednostavno ignorisi, gledaj kroz te postove kao kroz staklo, nema tu na cemu pogled da se zadrzi...

Pozdrav i neka te lepo sluzi.

P.S. Inace ja sam preko aliexpresa za 3$ narucio silikonsku oblogu i navlake za `pecurkice`.
Evo fotka da vidis kako naleze: http://i.imgur.com/HcNo8on.jpg http://i.imgur.com/wjCE7fp.jpg




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.02.2015. 15:38 #583073

status: user
broj poruka: 12785
Directional pad je svakako bolji na DS4, ergonomija mi više odgovara na Xbox 360 gamepadu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 OK 13.02.2015. 15:40 #583074

status: user
broj poruka: 17084
Za mojih 15 godina staza sa dzojpedima

Sony dual shock ps4 / ps3/ ps2 /ps1 (isti djavo)
xbox
lodzitek

pa svi ostali.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Logi iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: ... 13.02.2015. 15:50 #583076

status: user
broj poruka: 2855
Imam i jedan i drugi. Meni vise odgovara oblik DS4. E sad to je nesto sto zavisi samo od vasih saka i navika. Nesto slicno kao i sa misevima, nekom odgovara `claw` a nekom regularni grip.



Skyfire: ...frekfencija...

:: Directional pad je svakako bolji na DS4, ergonomija mi više odgovara na Xbox 360 gamepadu..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Dautovic 13.02.2015. 15:53 #583077

status: user
broj poruka: 17084
Slazem se da je stvar navike i licnih preferencija za obil/ergonomiju,
ali debeli krstic koji je na lodziteku i xboxu je losiji daleko od tankog i lepo odvojenog ( a ne jedan krug za sve) ps krstica, to je najveca prednost meni licno.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Logi iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 13.02.2015. 16:00 #583081

status: user
broj poruka: 2855
Ne volim ni ja spojen krstic. A logi realno nije ta `top` klasa kao DS i 360. Nihova firma je vec nekoliko godina u padu. Prosle su njihove zlatne godine.

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.02.2015. 16:13 #583084

status: user
broj poruka: 12785
Zato su i stavili razdvojen directional pad na Xbox One kontroleru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs