Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Putovanja - autobuska tura
STRANA 1 OD 1
neXus2000 Putovanja - autobuska tura 20.02.2015. 22:50 T60554

status: user
broj poruka: 3342
Moramo ovako da bi izaslo na front page.

Zanima me neka dobra putnicka agencija koja organizuje ture, a da ne uvale neki shlj smestaj ili slicno, kao i da su ture normalne, a ne da nas vode preko njiva.

Nesto sam gledao za turu do Barseolone. Ide se tipa: Srbija - Hrvatska - Slovenija - Azurna Obala - Lloret de Mar - Barselona - Figueros - Milano - Venecija.

Ili: Nica - Monako - Monte Karlo - Kan - Barselona - Verona - Venecija. Otprilike slicna mesta

Ima jos jedna agencija, pa otprilike slicno, samo sto je i Kan ukljucen u turu. Sve kosta otprilike po osobi neki 300 evrica.

Aj bacite neke pouzdane agencije, samo da nije Kontiki, koji ubija sa cenama.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 21.02.2015. 00:18 #584079

status: user
broj poruka: 12785
Kan ti je izvikani grad pun prljavštine koji se sredjuje jednom godišnje zbog festivala, možeš slobodno da ga preskočiš, razočaraćeš se.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Suvise lepa tura da bi je prosao sa nekom agencijom 21.02.2015. 00:58 #584080

status: user
broj poruka: 9369
Mi smo isli autom u Barselonu, sa zadzavanjem 2 dana u Nici (nismo hteli vise, jer smo vec bili na Azurnoj obali, takodje autom Nica, Kan, Mk, St Trope, Venecija)
Dakle, BG-Nica 2 dana-Barselona 10 dana- u povratku Figueras-Istra 5 dana najlepse potrosenih 1700€ za 19 dana za dve osobe, druga polovina septembra.

Ubila me malo 24h voznja od Barselone do Poreca, sticajem okolnosti toliko je trajala. Stajanje je bilo samo u Figuerasu na 2 sata.

Ako budes isao preko agencije, od svega ces samo videti Ljoret del mar, od ostalog samo mrvu, povrsno. Za Barselonu je greota biti ispod 7 dana, 10 je prava mera. Najlepsi grad na svetu videces. Nesto neverovatno, druga dimenzija od svih Evropskih gradova.

Ako te zanima trosak, 700€ put, 25€ smestaj u Nici (50€), 35€ u Barseloni (350€) i 30€ u Porecu (150€). Za dve osobe, ukupno, sve preko booking.com.

Slazem se sa Daumom, Kan je izvikan a Sent Trope jos vise. 4 sata u koloni ulazis u selo i jos dva sata izlazis iz njega.
Monte Karlo je prelep, treba odvojiti jedan dan za njega.
Sanremo takodje.
Venecija, kada je vec usput (dobro je doci u nju ujutru i izaci uvece).

Naravno, razumem da to prevazilazi okvire 300€ po osobi + troskovi, ali znacajno ih mozes smanjiti ukoliko se uputis pravo u Barselonu nekom Low Cost avio kompanijom, veruj mi, to ce ti putovanje vredeti svaki dinar... A za turu, kada skupis pare, onda se autom zaputi do Azurne obale...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Putovanja - autobuska tura 21.02.2015. 13:38 #584123

status: user
broj poruka: 1261
Ja sam za NG opalio upravo takvu turu jer nisam hteo još jednu NG da provedem u srbiji. Verovao ili ne izašlo me je 140€ put i smeštaj. VMARC je apsolutno u pravu, šteta je biti ograničen vremenom na takvom putovanju, tako da ako imaš uslove za put u sopstvenoj režiji svakako preporučujem.
Ako nemaš mogućnosti da ideš sopstvenim prevozom i ako ti ne predstavlja problem dvodnevno putovanje busom (ako si mlad i pun energije) slobodno raspali. Meni je bilo brutalno. Jeste malo maltretiranje spavati u busu ali ako ideš s ekipom zezanje je zagarantovano tako da ni ne osetiš. .)
Preko agencije bi bio u Barseloni maksimalno 4-5 dana, takvi su aranžmani. Slažem se da bi bilo bolje bar 7-10 dana ali ako se dobro organizuješ možeš većinu (ne i sve) od onoga što te interesuje da obiđeš. Ja sam uspeo da obiđem sve što sam želeo za samo 4 dana ali zato nisam imao nikog da me koči, i naravno korstio sam metro. Što se tiče ostalih mesta na toj ruti slažem se sa kolegama, vredi obići Nicu, Monte Karlo i Veneciju, ostalo je izvikano. Ako gotiviš Salvadora Dalija onda i Figueres obavezno (Dalijev Museo-Teatro). E sad, ako ti Monte Karlo nije uključen u turu Nica sigurno jeste tako da ti je najmanji problem da iz Nice raspališ vozom do MK. Treba ti bukvalno 15 min vozom a karta je 7€.
Mogu ti dati savete kako najbolje da iskoristiš turu ako te interesuje. A što se tiče agencija baciću ti na mail da ne reklamiram sad. Živ bio!!

:: Moramo ovako da bi izaslo na front page
::
:: Zanima me neka dobra putnicka agencija koja organizuje ture, a da ne uvale neki shlj smestaj ili slicno, kao i da su ture normalne, a ne da nas vode preko njiva
::
:: Nesto sam gledao za turu do Barseolone. Ide se tipa: Srbija - Hrvatska - Slovenija - Azurna Obala - Lloret de Mar - Barselona - Figueros - Milano - Venecija
::
:: Ili: Nica - Monako - Monte Karlo - Kan - Barselona - Verona - Venecija. Otprilike slicna mest
::
:: Ima jos jedna agencija, pa otprilike slicno, samo sto je i Kan ukljucen u turu. Sve kosta otprilike po osobi neki 300 evrica
::
:: Aj bacite neke pouzdane agencije, samo da nije Kontiki, koji ubija sa cenama
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 21.02.2015. 14:42 #584131

status: user
broj poruka: 4537

Najbolje da baziras odmor samo u Spaniji.
Neka kombinacija Barselona - Valensija i tome slicno.

Ovako vidis sve po malo ali nemas dovoljno vremena.

Sledece godine odvojis za Azurnu obalu a od Italije individualna poseta Rimu i Firenci.

Sa Milanom ces se razocarati grad Wladinih drugara i nafuranih manekena sa malo atrakcija slicno i Venecija zabokrecina i skupoca.

Spanija je najbolja destinacija za odmor.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum Re: Suvise lepa tura da bi je prosao sa nekom agencijom 22.02.2015. 15:32 #584216

status: user
broj poruka: 1301
Jbg,ovo je već `đet-set` putovanje i nije ono što autor teme traži

Za 2000 dolara možeš komotno pola godine putovati po svetu i obići pola zemaljske kugle


:: Dakle, BG-Nica 2 dana-Barselona 10 dana- u povratku Figueras-Istra 5 dana najlepse potrosenih 1700€ za 19 dana za dve osobe, druga polovina septembra
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Suvise lepa tura da bi je prosao sa nekom agencijom 22.02.2015. 16:05 #584224

status: user
broj poruka: 9369
Dve osobe ne mogu pola godine putovati po svetu za 2000$
300€ po osobi, autobusom, ne vise od 10 dana (ako je i toliko) + 200€ minimum trosak (a i vise) za dve osobe = 1000€ I videces od svega po malo, kada sve sumiras, zakljucices da nisi video nista. 1700€ za dve osobe, 19 dana, ne znam sta je tu `djet-set` a obisao si i video sve sta si hteo...
300€ je ponuda, bez dodatnih troskova, po osobi...
Ako svoj odmor bazira samo u Barseloni, 10 dana, onda nema trosak od 700€ za put, vec moze proci sa 250€ (za dve osobe) Low Cost letom... Tako da... Autobusom po Azurnoj obali je samo mazanje ociju, veruj mi...
350€ smestaj za dve osobe, 250€ let, po 200€ za trosak i nezaboravan provod za dve osobe za 1000€.
300€ po osobi, + 200€ za trosak = mrcvarenje autobusom da se zapljunes u par najatraktivnijih gradova na Azurnoj obali = 1000€ za dve osobe (7-10 dana)



:: Jbg,ovo je već `đet-set` putovanje i nije ono što autor teme traž
::
:: Za 2000 dolara možeš komotno pola godine putovati po svetu i obići pola zemaljske kugl
::
::
:: :: Dakle, BG-Nica 2 dana-Barselona 10 dana- u povratku Figueras-Istra 5 dana najlepse potrosenih 1700€ za 19 dana za dve osobe, druga polovina septembra
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 22.02.2015. 16:54 #584233

status: user
broj poruka: 1301
Nisam obrisao `sve što sam hteo` nego sam citirao samo jednu rečenicu.
Nisam bukvalno mislio džet set,nego na to da čovek pita za turu od 300e,a ti govoriš kako si potrošio 1700e i putovao svojim kolima,što je naravno dosta skuplje nego neki `alternativni prevoz`

Dve osobe možda ne bi mogle,ali jedna itekako može i još da vratiš nešto novca kući.
Barselona i upšte Evropa,Severna Amerika,Australija i pojedine azijske zemlje su `skupe` i tu nebi mogao da se uklopiš u tu cifru,a li za ostatak sveta bi bilo i više nego dovoljno.

Ovih dana baš razrađujem putovanje za ovu godinu i razmatram gde bi mogao da odem,a da vidim nešto što me zanima i što mi se uklapa u budžet.

Prva varijanta:Iran,Pakistan,Indija i Nepal.
Putovao bi vozom i cena karti u `oba` pravca ne bi trebala da izađe više od 400-500$.Na to treba dodati još vize za sve 4 nabrojane zemlje i to bi bilo još nekih 200$.Ne znam da li treba da napomenem da jedan dan u tim zemljama sa nekim jeftinijim smeštajem i hranom prolaziš komotno za 5-10$,pa čak i manje.

Druga varijanta:Rusija,Mongolija,Kina,Vladivostok.
Ovde bi put izašao još jeftinije (takođe vozom,TransSibirskom železnicom)Sem moskve koja je među najskupljim gradovima Evrope (a tu smeštaj i hranu ne bi ni plaćao),sve ostalo je baš jeftino,jeftinije dosta od Srbije.Hrana u Pekingu u radničkim restoranima je par desetina centi za porciju.

Sve u svemu,za koju god da se varijantu odlučim-1000e za 3-4 meseca putovanja po nabrojanim zemljama je itekako dovoljno.

Ako bih putovao avionom,sopstvenim prevozom kao ti,ili preko agencija-nikad nigde ne bi ni otišao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Druze, drume 22.02.2015. 18:21 #584248

status: user
broj poruka: 9369
Ajd sad po treci put.
Ja pricam o 1700€ za 19 dana za DVE osobe, a za te pare DVE osobe ne mogu putovati preko pola godine, osim ako to nije Prilep, Prčanj, Nevesinje ili Bački Jarak.

Ako sada nisi shvatio o cemu pricam, onda OK. Mislim da autor teme jeste i da je odavno ukacio poentu.
Njega taj put nece kostati 300€, vec minimum 500€ za 10 dana, a mene je kostao 850€ 19 dana u sopstvenoj reziji. Ja sam mu preslozio kako pametnije moze da potrosi 2x500€, jer veroatno na put ne ide sam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs