Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
IPTV i internet kroz jedan UTP kabl
STRANA 1 OD 1
peterpan IPTV i internet kroz jedan UTP kabl 08.03.2015. 01:54 T60699

status: user
broj poruka: 776
Uskoro treba da dobijem IPTV, ali imam samo jedan UTP kabl od rutera do TV-a. Provlacenje jos jednog kabla nije opcija, jer treba da rusim 3 zida i da skidam sve lajsne na ovom putu.

Znam da u UTP kablu nisu aktivne sve zice (tj 8 njih), pa sam imao ideju da od jednog kabla napravim dva razdvajajuci mu kraj na 4+4 zice, samo ne znam da li je ovo izvodljivo i kako bi izgledala shema za to.
Tako da dajte sve predloge i sugestije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Moze to 08.03.2015. 02:41 #586047

status: user
broj poruka: 1389
Nekulturna varijanata je sa zabicama direktno, ali sa strane rutera to i nije strasno posto su uticnice blizu.
Za prvu vezu koristis one koje se i koriste, narandzastu i zelenu
1 - narabelo, 2 nara, 3 zelebelo, 6 zelena
za drugu vezu braon i plavu
1 - braonbela, 2 braon, 3 plavobela, 6 plava.

E sa druge strane bi bilo lep da uzmes kutiju sa dve zenske uticnice.
Prva veza ide po oznakama na uticnicama, a za drugi kablu braon je narandzasta, a plava zelena parica...


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.03.2015. 02:57 #586049

status: user
broj poruka: 9460
Da, kako je kolega iznad rekao, moze to bez problema.

Uglavnom, za 1. koristis narandzaste i zelene, tj. ostavis ih na kablu kako i jesu, a drugi koristis plave i smedje POE i krimpujes ih na nove konektore istim rasporedom kao i na tom prvom koje ostavljas.

Naravno, sa obe strane skalpelom skines izolaciju i cviknes samo plave i smedje i krimpujes ih ( crosower ) na druge konektore.

http://www.cctvcamerapros.com/CAT-5-Wiring-Diagram-s/293.htm

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 08.03.2015. 08:32 #586057

status: user
broj poruka: 791
moze da radi preko jednog utp-a kao sto je receno
gilopile gresi netreba ti crosower vec straight vezivanje


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 08.03.2015. 11:21 #586071

status: user
broj poruka: 776


Znaci sustinski oba kabla na jednoj strani treba da imaju isti raspored samo razlicite boje? tj 1=narandzasta i zelena i 2=plava i braon

Ako ima neko slikovnu shemu 2 na 2 od jednog kabla da je samo pastuje, raspored 4 zice za jedan i 4 zice za drugi kabl unutar jednog UTPa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x3msvabo pogledaj jel ti ovo moze biti od pomoci 08.03.2015. 12:11 #586078

status: user
broj poruka: 291
http://superuser.com/questions/351934/how-to-get-two-separated-connections-on-one-cable

Imas u prvom odgovoru dijagrame sve moguce pa pogledaj I to

Case: CM 690 (Cooler master)
Motherboard: GA-790XT-USB3 (gigabyte)
Proc: Phenom II x6 1055t + CM hyper 212evo
Graphic card: gigabyte 6870
RAM: 2 x 2GB + 4GB patriot @ 1600MHz
HDD: WD 500 GB + external hard drive 1TB
Psu: axp 630w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: 08.03.2015. 12:59 #586084

status: user
broj poruka: 1227
naravno da to moze da se izvede, ali zar je moguce da niko ne predlaze elegantnu kupovinu jednog najobicnijeg neupravljivog switcha...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Switch imam ali je u upotrebi 08.03.2015. 13:37 #586088

status: user
broj poruka: 776

Pa ne znam da li bi ovo radilo: http://s17.postimg.org/vcu2zbt2n/Untitled.jpg
Da LAN1+LAN2 (mada kod mene i vise konektora) sa jedne strane gde je ruter, a sa druge strane (gde su TV i BD plejer) da se razdvoje na LAN1 i LAN2.
E sada switch ima 5 rj rupa i vec su mi 3 zauzete sa internetom (ulaz iz rutera, PC i BD plejer), ako bih u cetvrtu rupu bocnuo kabl od IPTV-a da li bih dobio ono sto zelim? Internet na dva uredjaja (PC i BD) i IPTV za STB uredjaj?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: re 08.03.2015. 15:49 #586107

status: user
broj poruka: 9460
Radice i crosower. Nekada davno, kada uredjaji nisu imali mogucnost samog konfigurisanja portova je bilo neophodno. Sada ce mu raditi i straight i crossower.

Naravno da ima tih adaptera po principu `ukljucis jedan kabel, dobijes dva ulaz/izlaz) i switch-eva, ali ovo je varijanta bez kupovine i trazenja tih spravica. Nikakva frka, odradi se za 5 min, ali je, naravno, neophodno imati krimp klesta i 2 konektora.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: moze da radi preko jednog utp-a kao sto je recen
:: gilopile gresi netreba ti crosower vec straight vezivanj
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 08.03.2015. 17:08 #586117

status: user
broj poruka: 776
Konektori kostaju 15 din, a kljesta imam. Samo da mi neko potvrdi, je`l ok shema koju sam naveo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.03.2015. 17:22 #586119

status: user
broj poruka: 9460
LAN1 i LAN2 u jednom konektoru na ruteru? Hmm, mislim da nece da radi, ali nisam 100% siguran.

Sto lepo ne razdvojis na oba kraja parice i napravis 2 kabla i spojis kako treba i to ti je to. 100% da ce da radi, kao da imas dva zasebna LAN kabla. Znaci sve po PS-u.

Ali sacekaj da jos neko potvrdi to vezano za LAN1+LAN2 u jednom konektoru. Kazem, prilicno sam siguran da te parice u ruteru, koje su inace namenjene POE-u, na PCB-u nigde ne vode.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re: ... 08.03.2015. 18:46 #586134

status: user
broj poruka: 1673
Mislim da neće moći moraćeš da koristiš odvojene LAN portove na obe strane kabla, dakle jedan kabl i po dva konektora na svakoj strani kabla. Dobro vodi računa o rasporedu parica. Evo šeme.
http://www.dodaj.rs/f/2y/BS/4dSLrkLJ/mrezni-kabla-i-iptv-kroz.jpg



http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: LAN1 i LAN2 u jednom konektoru na ruteru? Hmm, mislim da nece da radi, ali nisam 100% siguran
::
:: Sto lepo ne razdvojis na oba kraja parice i napravis 2 kabla i spojis kako treba i to ti je to. 100% da ce da radi, kao da imas dva zasebna LAN kabla. Znaci sve po PS-u
::
:: Ali sacekaj da jos neko potvrdi to vezano za LAN1+LAN2 u jednom konektoru. Kazem, prilicno sam siguran da te parice u ruteru, koje su inace namenjene POE-u, na PCB-u nigde ne vode
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: 08.03.2015. 18:52 #586136

status: user
broj poruka: 9381
Kako mislis da dva razlicita DHCP klijenta i dva razlicita DHCP servera rade preko jednog switcha?
@petarpan
Uradi kako ti je xenox rekao i to je to, bez suvisnog filozofiranja.

:: naravno da to moze da se izvede, ali zar je moguce da niko ne predlaze elegantnu kupovinu jednog najobicnijeg neupravljivog switcha..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Re: ... 08.03.2015. 19:06 #586139

status: user
broj poruka: 9460
E onda je to to, ne moze LAN1 i LAN2 u isti konektor, kao sto sam i pretpostavio. Drugi par parica je namenjen POE, a u ruterima tog tipa i ne vode nigde.

Jednostavno izvuces taj drugi par zica i krimpujes kao i te sto ce ti ostati i to je to.

Ne tyreba ti nikakva sema, pogledas te narandzaste i zelene i tako spoji s na konektor te plave i smedje koje ces da izvuces iz kabla.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Mislim da neće moći moraćeš da koristiš odvojene LAN portove na obe strane kabla, dakle jedan kabl i po dva konektora na svakoj strani kabla. Dobro vodi računa o rasporedu parica. Evo šeme
:: http://www.dodaj.rs/f/2y/BS/4dSLrkLJ/mrezni-kabla-i-iptv-kroz.jp
::
::
::
:: http://valid.canardpc.com/shbs6
::
:: WOT Nick: Vaske
::
:: :: LAN1 i LAN2 u jednom konektoru na ruteru? Hmm, mislim da nece da radi, ali nisam 100% siguran
:: ::
:: :: Sto lepo ne razdvojis na oba kraja parice i napravis 2 kabla i spojis kako treba i to ti je to. 100% da ce da radi, kao da imas dva zasebna LAN kabla. Znaci sve po PS-u
:: ::
:: :: Ali sacekaj da jos neko potvrdi to vezano za LAN1+LAN2 u jednom konektoru. Kazem, prilicno sam siguran da te parice u ruteru, koje su inace namenjene POE-u, na PCB-u nigde ne vode
:: ::
:: :: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: :: - Hm, mislim da će biti čupavo.

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan e to je to 08.03.2015. 19:57 #586151

status: user
broj poruka: 776
Super shema, jako je jasna. Hvala druze, a i ostalim clanovima koji su pomogli :)
Javljam kako radi TV i internet kad dodje IPTV


:: Mislim da neće moći moraćeš da koristiš odvojene LAN portove na obe strane kabla, dakle jedan kabl i po dva konektora na svakoj strani kabla. Dobro vodi računa o rasporedu parica. Evo šeme
:: http://www.dodaj.rs/f/2y/BS/4dSLrkLJ/mrezni-kabla-i-iptv-kroz.jp
::
::
::
:: http://valid.canardpc.com/shbs6
::
:: WOT Nick: Vaske
::
:: :: LAN1 i LAN2 u jednom konektoru na ruteru? Hmm, mislim da nece da radi, ali nisam 100% siguran
:: ::
:: :: Sto lepo ne razdvojis na oba kraja parice i napravis 2 kabla i spojis kako treba i to ti je to. 100% da ce da radi, kao da imas dva zasebna LAN kabla. Znaci sve po PS-u
:: ::
:: :: Ali sacekaj da jos neko potvrdi to vezano za LAN1+LAN2 u jednom konektoru. Kazem, prilicno sam siguran da te parice u ruteru, koje su inace namenjene POE-u, na PCB-u nigde ne vode
:: ::
:: :: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: :: - Hm, mislim da će biti čupavo.

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 08.03.2015. 20:16 #586154

status: user
broj poruka: 1673
Šema je isprobana, na forumu gde sam je našao tvrde da radi bez problema. Lično je nisam testirao pa nije loše da kada je isprobaš podeliš utiske sa nama. Inače isti problem imam ali ja čak i nemam mogućnost koju ti imaš jer nemam ni jedan kabl a ne buše mi se zidovi. Ako se rešim da to odradim probaću sa prenosom preko strujnih vodova sa odgovarajućim adapterima.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 08.03.2015. 20:41 #586163

status: user
broj poruka: 4054

radice sa slike , ali ako nebudes imao full protok ne obracaj se ovde vec busi zid


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: Re: Re: 08.03.2015. 20:58 #586169

status: user
broj poruka: 1227
kolko sam ja skonto isti je dhcp server, ali ako nije ostaje mu krimp majstorija

:: Kako mislis da dva razlicita DHCP klijenta i dva razlicita DHCP servera rade preko jednog switcha
:: @petarpa
:: Uradi kako ti je xenox rekao i to je to, bez suvisnog filozofiranja
::
:: :: naravno da to moze da se izvede, ali zar je moguce da niko ne predlaze elegantnu kupovinu jednog najobicnijeg neupravljivog switcha..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC IPTV dobija IP adresu od Telekoma kroz LAN2 i LAN3 portove 08.03.2015. 21:08 #586173

status: user
broj poruka: 9381
A racunari dobijaju lokalnu IP adresu od rutera kroz LAN1 i LAN4 port, kao i preko WLANa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Jasno kao dan 08.03.2015. 21:24 #586179

status: user
broj poruka: 4515
Za Fast Ethernet koriste se 4 zice.
U utp kablu imas 8 zica - (potrebno za Gigabit Eth).
Razvojis kabal na ulazu u modem, bila slika gore. Razdvojis kabal na izlazu...
Ne moze obican neupravljivi switch! Ali moze sa dva upravljiva switcha... kako?
U jednu sobu jedan switch... dva access porta i jedan trunk (onaj sto prolazi kroz zid). U drugoj sobi isto to...

Definitivno najlakse da preseces kabal.


:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali postavite pitanje na - -> https://www.umrezen.in.rs/kakoda :



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan hvala momci 09.03.2015. 13:43 #586289

status: user
broj poruka: 776



Cim mi dodje IPTV uredjaj javljam utiske :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Stigao IPTV 14.03.2015. 16:01 #586983

status: user
broj poruka: 776



I sve sljaka kako treba. Iskrimpovao kabl na 2+2 RJ45 i bez problema radi i TV i Youtube na plejeru.

Jos jedno pitanjce imam. Posto mi je ostao slobodan port na ruteru za IPTV, mogu li ja kupiti i koji STB uredjaj da gledam TV na drugom ekranu nezavisno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Mozes 14.03.2015. 16:59 #586994

status: user
broj poruka: 9381
Od provajdera, ali to kosta, 200+ din mesecno (u zavisnosti od provadera i paketa)
Da kupis STB pa da gledas na jos jednom TVu za Dz, nece da moze .) Ti placas konekciju (jednu IP adresu) a koji ce STB uredjaj da je koristi, to nema veze. Isto kao i internet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan msm internet 14.03.2015. 19:44 #587025

status: user
broj poruka: 776

Sam razvukao po kuci na 3 kompa bez problema. A racunam da bi mi bilo jeftinije da kupim svoj STB, ali kazes da ovo ne moze :/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 RE 15.03.2015. 00:01 #587047

status: user
broj poruka: 295
Evo ja sam naleteo na klip sa par stvari za ethernet kabal ( UTP ) koje retko ko gna a mnogo su dobri https://www.youtube.com/watch?v=7iSC9yXxVVc
Nadam se da ce ovo pomoci.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs