Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Wireless AP vs Wifi Pass na ADSL ruteru
STRANA 1 OD 1
alexi Wireless AP vs Wifi Pass na ADSL ruteru 09.03.2015. 08:18 T60710

status: user
broj poruka: 677
Zdravo svima,

Drugar ima problem na mrezi oko kog se nerviramo vec duze vreme pa resih da priupitam ovde.

Naime, koristi Grid antenu na 2.4 i WA501G TP LINK AP. Usmerena je ka mom ADSL Wifi ruteru (TP LINK takodje, nisam siguran za model skoro ga preuzeh od provajdera). Kada je moja mreza otvorena dakle bez sifre za pristup on ima internet bez problema kada se konektuje na istu. Cim stavim pass za wifi on se konektuje isto kao i u prethodnoj varijanti ali nema protoka.

Da li neko mozda zna gde je neophodno uneti moj Wifi pass kod njega da bi on imao neometan pristup netu kada mu je potreban a da pritom ja sprecim ostale komsije da se kace? Pretrazio sam sve ali nikako ne uspevam takvu opciju da pronadjem kod njega u AP-u.

Unapred hvala na odgovoru!

Wait in here small rune.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 09.03.2015. 09:32 #586249

status: user
broj poruka: 1060
A da probas da rucno napravis sta ti treba, iz wina direktno?
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 09.03.2015. 09:34 #586250

status: user
broj poruka: 1060
A da probas da rucno napravis sta ti treba, iz wina direktno?
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 09.03.2015. 09:58 #586258

status: user
broj poruka: 503

Prvo moras kod tebe da vidis dal je WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK data security i koja je enkripcija TKIP/AES

A kod njega se udjes u Security settings pa tu izaberes istu enkripciju i stavis pass http://www.dodaj.rs/f/3T/Ff/gkKOUa5/captures.png
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ostaje ti samo MAC address filter 09.03.2015. 13:04 #586287

status: user
broj poruka: 4515
Ako na strani AP-a unaped ne predefinises key, auth metod, kao sa ove slike iznad... on ne moze ni da se nakaci. A ako si sve to uradio, on se konektuje a ne radi... to je onda bag. Upgrejduj fw na tom AP-u.. za start.
U najgorem slucaju napravi mac address white list.


:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali postavite pitanje na - -> https://www.umrezen.in.rs/kakoda :



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs