Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
5.1 receiver i zvucnici, harman kardon?!
STRANA 1 OD 1
azmeutin 5.1 receiver i zvucnici, harman kardon?! 12.03.2015. 10:51 T60748

status: user
broj poruka: 2
Dragi svi,


Treba mi pomoc oko izbora 5.1 AV Receivera i 5.1 zvucnika.

Moja ideja je bila da uzmem Harman Kardon AVR 151 receiver i Harman Kardon HKTS 9 zvucnike, koji su trenutno snizeni u nama bliskoj drzavi (ukupno ispadnu 475 EUR sa HUF, 380 EUR kad se vrati), te kako sam cuo da su podesavanja na njima prilagodjena nasim kablovskim operaterima (http://forum.hardwarebase.net/viewto...32433&p=450527) i uopsteno imaju dobre ocene korisnika i na nekim forumima, pa i u par net casopisa.

U osnovi po mom misljenju gubitak od 5W, koje gornji receiver ne moze da proizvede jer je 75W po kanalu, a zvucnici po 80W (dok je bas aktivni 200w), je zanemarljiv, a osim sto bi trebalo vrhunski da zvuce (sto mi je prioritet), lepo i izgledaju.

E sad naisao sam na kritiku na netu (http://tech.firstpost.com/reviews/ha...iew-84010.html) koja izuzetno nipodostava gore navedene zvucnike za reprodukciju muzike i navodi da je srednji bas nikakav. Naravno to je bilo u trenutku kad su bili mnogo skuplji i mnogo vise je ocekivano od njih, ali svejedno ja bih ih koristio i za muziku, pa sam hteo da vidim da li neko ima bolji predlog za all in one resenje (muzika, tv, igranje, filmovi) i da li je po Vama ovo best buy.

Dodao bih samo jos Logitech Bluetoth audio adapter za streamovanje muzike sa fona i laptopa, desktop bih direktno prikacio, a koristio bih ga kao media centar posto je sve prikaceno na tv kao monitor. Ne verujem da bih uzimao polovne komponente jer ne znam kako bih mogao da isproveravam da li sve radi, a razmisljao sam i o Pioneer HTP 072/073, koji je kod nas ok cena, ali koliko sam razumeo ima bas lose zvucnike.

Hvala unapred na bilo kojim sugestijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 5.1 receiver i zvucnici, harman kardon?! 12.03.2015. 11:13 #586667

status: user
broj poruka: 18940
Nema tu gubitka, tih 5W ne znače apsolutno ništa, bilo bi svejedno potpuno da na izlazu imaju 80W, jer nećeš sigurno da ih čepiš do tih 80W snage, nemoj da obraćaš pažnju na to, što se tiče receivera, trebalo bi da bude logičan izbor HK, s tim da bi trebao to da čuješ i možeš u BGB studio-u, tamo već imaš taj sistem, pa vidi koliko ti se isplati, slušanje pre kupovine je osnovno pravilo kad se kupuju zvučnici. Što se tiče slušanja muzike, biće to ok, ali nikad ne može da bude kao stereo sistem koji je namenjen za slušanje muzike. Ako hoćeš da se uveriš, traži im da ti puste film na tom surround-u, zatim muziku, zatim muziku na nekom stereo sistemu sa npr. Wharfdale zvučnicima i Denon-om, eventualno Onkyo ako imaju sve to izloženo.
Naravno, biće to super i za tu namenu, i verovatno ćeš biti zadovoljan, ne znam kakvi su ti kriterijumi i kakvu muziku slušaš, ljudi su mnogo različiti po tom pitanju.
Ne mogu srednji i visoki da budu tako precizni na tim zvučnicima, zato su ih tako i ocenili, ali ponavljam, ti zvučnici i nisu namenjeni za muziku, kao ni jedan 5.1.

:: Dragi svi
::
::
:: Treba mi pomoc oko izbora 5.1 AV Receivera i 5.1 zvucnika
::
:: Moja ideja je bila da uzmem Harman Kardon AVR 151 receiver i Harman Kardon HKTS 9 zvucnike, koji su trenutno snizeni u nama bliskoj drzavi (ukupno ispadnu 475 EUR sa HUF, 380 EUR kad se vrati), te kako sam cuo da su podesavanja na njima prilagodjena nasim kablovskim operaterima (http://forum.hardwarebase.net/viewto...32433&p=450527) i uopsteno imaju dobre ocene korisnika i na nekim forumima, pa i u par net casopisa
::
:: U osnovi po mom misljenju gubitak od 5W, koje gornji receiver ne moze da proizvede jer je 75W po kanalu, a zvucnici po 80W (dok je bas aktivni 200w), je zanemarljiv, a osim sto bi trebalo vrhunski da zvuce (sto mi je prioritet), lepo i izgledaju
::
:: E sad naisao sam na kritiku na netu (http://tech.firstpost.com/reviews/ha...iew-84010.html) koja izuzetno nipodostava gore navedene zvucnike za reprodukciju muzike i navodi da je srednji bas nikakav. Naravno to je bilo u trenutku kad su bili mnogo skuplji i mnogo vise je ocekivano od njih, ali svejedno ja bih ih koristio i za muziku, pa sam hteo da vidim da li neko ima bolji predlog za all in one resenje (muzika, tv, igranje, filmovi) i da li je po Vama ovo best buy
::
:: Dodao bih samo jos Logitech Bluetoth audio adapter za streamovanje muzike sa fona i laptopa, desktop bih direktno prikacio, a koristio bih ga kao media centar posto je sve prikaceno na tv kao monitor. Ne verujem da bih uzimao polovne komponente jer ne znam kako bih mogao da isproveravam da li sve radi, a razmisljao sam i o Pioneer HTP 072/073, koji je kod nas ok cena, ali koliko sam razumeo ima bas lose zvucnike
::
:: Hvala unapred na bilo kojim sugestijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
azmeutin Re: Re: 5.1 receiver i zvucnici, harman kardon?! 12.03.2015. 14:25 #586703

status: user
broj poruka: 2

Hvala na odgovoru. Otprilike i ja sam tako nesto razmisljao, a otici cu svakako da ih cujem u BGB.

Eventualno mozda samo uzmem AVR 171 posto podrzava 7.2. pa u nekoj daljoj buducnosti prikacim i jos jedan 2.1



:: Nema tu gubitka, tih 5W ne znače apsolutno ništa, bilo bi svejedno potpuno da na izlazu imaju 80W, jer nećeš sigurno da ih čepiš do tih 80W snage, nemoj da obraćaš pažnju na to, što se tiče receivera, trebalo bi da bude logičan izbor HK, s tim da bi trebao to da čuješ i možeš u BGB studio-u, tamo već imaš taj sistem, pa vidi koliko ti se isplati, slušanje pre kupovine je osnovno pravilo kad se kupuju zvučnici. Što se tiče slušanja muzike, biće to ok, ali nikad ne može da bude kao stereo sistem koji je namenjen za slušanje muzike. Ako hoćeš da se uveriš, traži im da ti puste film na tom surround-u, zatim muziku, zatim muziku na nekom stereo sistemu sa npr. Wharfdale zvučnicima i Denon-om, eventualno Onkyo ako imaju sve to izloženo
:: Naravno, biće to super i za tu namenu, i verovatno ćeš biti zadovoljan, ne znam kakvi su ti kriterijumi i kakvu muziku slušaš, ljudi su mnogo različiti po tom pitanju.
:: Ne mogu srednji i visoki da budu tako precizni na tim zvučnicima, zato su ih tako i ocenili, ali ponavljam, ti zvučnici i nisu namenjeni za muziku, kao ni jedan 5.1.
::
:: :: Dragi svi
:: ::
:: ::
:: :: Treba mi pomoc oko izbora 5.1 AV Receivera i 5.1 zvucnika
:: ::
:: :: Moja ideja je bila da uzmem Harman Kardon AVR 151 receiver i Harman Kardon HKTS 9 zvucnike, koji su trenutno snizeni u nama bliskoj drzavi (ukupno ispadnu 475 EUR sa HUF, 380 EUR kad se vrati), te kako sam cuo da su podesavanja na njima prilagodjena nasim kablovskim operaterima (http://forum.hardwarebase.net/viewto...32433&p=450527) i uopsteno imaju dobre ocene korisnika i na nekim forumima, pa i u par net casopisa
:: ::
:: :: U osnovi po mom misljenju gubitak od 5W, koje gornji receiver ne moze da proizvede jer je 75W po kanalu, a zvucnici po 80W (dok je bas aktivni 200w), je zanemarljiv, a osim sto bi trebalo vrhunski da zvuce (sto mi je prioritet), lepo i izgledaju
:: ::
:: :: E sad naisao sam na kritiku na netu (http://tech.firstpost.com/reviews/ha...iew-84010.html) koja izuzetno nipodostava gore navedene zvucnike za reprodukciju muzike i navodi da je srednji bas nikakav. Naravno to je bilo u trenutku kad su bili mnogo skuplji i mnogo vise je ocekivano od njih, ali svejedno ja bih ih koristio i za muziku, pa sam hteo da vidim da li neko ima bolji predlog za all in one resenje (muzika, tv, igranje, filmovi) i da li je po Vama ovo best buy
:: ::
:: :: Dodao bih samo jos Logitech Bluetoth audio adapter za streamovanje muzike sa fona i laptopa, desktop bih direktno prikacio, a koristio bih ga kao media centar posto je sve prikaceno na tv kao monitor. Ne verujem da bih uzimao polovne komponente jer ne znam kako bih mogao da isproveravam da li sve radi, a razmisljao sam i o Pioneer HTP 072/073, koji je kod nas ok cena, ali koliko sam razumeo ima bas lose zvucnike
:: ::
:: :: Hvala unapred na bilo kojim sugestijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs