Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Slika sa aparata direktno na racunar tj. monitor ..
STRANA 1 OD 1
executor Slika sa aparata direktno na racunar tj. monitor .. 20.04.2015. 23:22 T61087

status: user
broj poruka: 203
E, ovako.. davno nisam plivao u foto vodama pa me zanima sledece.. Imam stari dobri canon a620 sa kojim sam imao mogucnost da na xp-u instaliram software sa kojim sam, kada sam aparat prikljucio na komp, mogao da odmah vidim sliku koju sam ufotkao i da okidam softwerski.. mislim da se zvao remote capture.. e sad posto ne mogu da instaliram remote na win8 interesuje me dal ima neki univerzalni program za fotoaparate koji moze ovo da radi ili moram da menjam staru masinu za novu..

Ako moram da menjam aparat zanima me koji je dosledan zameni a da ima mogucnost da baci sliku na komp i da okida preko programa na racunaru..?

Unapred hvala


`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 20.04.2015. 23:34 #591705

status: user
broj poruka: 3104

Nije mi sad jasno kako da bas mora program da prebacuje, do sada mi se svaki fotoaparat ucitavao kao USB.

EDIT: Nego, da li si video ove drivere? http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer/digital_cameras/powershot_a_series/powershot_a620#DriversAndSoftware
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 21.04.2015. 08:59 #591737

status: user
broj poruka: 1635
Probaj da li ce da radi tethering na nekim od Raw editora, tipa Lightroom, RawTherapee i slicni (za Lightroom znam sigurno da ima tethering), jesu oni Raw editori ali ne bi trebalo da ima problema sa importom jpg-a, ostaje samo pitanje da li podrzavaju tvoj aparat, sumnjam ali mozes da probas.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor remote 21.04.2015. 10:20 #591742

status: user
broj poruka: 203
nasao sam sta mi u stvari pravi problem.. u pitanju je PSRemote program koji softwerski sa racunara uslikava fotografije sa aparata ali je dostupan samo za 32bitne verzije windowsa..
probao sam sa compactibility podesavanjima ali ne ide.. pa me zanima dal ima neka zamenska varijanta za 64bitni win8 os?

nije problem skinuti fotke sa aparata preko usb ali treba mi da aparat kontrolisem misem preko racunara..

`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 21.04.2015. 11:45 #591746

status: user
broj poruka: 3345
Koliko sam video na Breeze Systems, da PSRemote radi na x32 i x64 verzijama Windowsa. Preporuka je da radi u XP SP2 compatibility modu.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor radi 21.04.2015. 13:08 #591761

status: user
broj poruka: 203
Bokca mu.. izgleda da sam resio problem jos pre godinu dana a nisam ni svestan :)
Secam se da sam izgubio par dana ga da resim ali ne secam se da sam ga i resio :)
fotkao sam par slicica i ostavio tako da cuci do danas..
Problem je u stvari bio sa originalnim Canon remote control programom kojeg nema na sajtu a sa cd-a i ne radi kako treba na osmici pa sam posle naisao na psremote a ono sa problemom za 32 i 64 bitnim jeste u stvari dslr remote koji u stvari i ne radi sa a620.. sve sam pobrkao ali dobro je da sam resio..

U svakom slucaju hvala svima na pomoci


`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 22.04.2015. 08:49 #591864

status: user
broj poruka: 1635
Super sto si resio.

Cisto da ne ostane nejasno, na to sam i mislio, to moze Lightroom, iz njega direktno slikas sa svim kontrolama aparata, i odmah se fotka importuje, radi sa skoro svim dslr aparatima, ali nisam siguran za ostale, vredi probati.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs