Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
S5 ne vidi NTFS microSD
STRANA 1 OD 1
Error S5 ne vidi NTFS microSD 25.05.2015. 20:24 T61355

status: user
broj poruka: 133
Stvarno su kreteni, necu namerno da rootujem fon a mrzi me da probam sa exFat jer moram opet da rasturam fon.
Jel ima neka fora da se sd kartica formatira iz fona u exfat ili ntfs a da ne mora root? ne bih se igrao sa spravicom koja bije 250+ jura polovna
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 26.05.2015. 10:26 #594939

status: user
broj poruka: 3346
http://tinyurl.com/ok5mj5y

Google Play je tvoj drug.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.05.2015. 10:49 #594941

status: user
broj poruka: 18940
`Requires root`, on nece na taj nacin, morace da izvadi karticu..


:: http://tinyurl.com/ok5mj5
::
:: Google Play je tvoj drug
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.05.2015. 11:47 #594945

status: user
broj poruka: 3346
Do kurca. Jbg. posto ga drzim na svom fonu, a nisam citao za `requires root`. Nista kartica u PC, pa tu da formatira preko Win 7 ili Win 8...sta vec ima.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 26.05.2015. 12:48 #594949

status: user
broj poruka: 1636
Jel sam ja nesto propustio pa ne moze da prikaci telefon preko usb-a i formatira karticu preko kompa?


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.05.2015. 12:53 #594950

status: user
broj poruka: 3346
Trebalo bi, nisam probao. Samo da instalira Samsung USB drajvere sa njihovog sajta, posto nemam pojma da li bez njih prepoznaje SD i internu memoriju.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error Dakle posto sam i sam sebi konfuzan u pocetnom postu 26.05.2015. 15:16 #594967

status: user
broj poruka: 133
Da objasnim sta sam uradio, znaci ubacio sam preko adaptera karticu u lap (16 gb kingston class 10), formatirao je u NTFS (i to onaj dugi format ne quick). Nakon toga je bocnem u telefon i trazim je i nje nema. Probam mount sd card, fon krene nesto da se gubi i izbaci je (ispise da moze da se izvadi). Ja se zgranem sto mi nije dao opciju da je formatiram (u FAT32), probam opet mount, i negde mi slucajno izleti opcija i formatira je na 14.56 GB). Komp je inace formatira na 14.8 a sam NTFS pojede 0.01 GB tako da je 14.7 GB upotrebljivo.

E sad opet pitam, da ne bi skidao ovu mrtvu futrolu, da ne bi cupao poklopac sa 310590139 zabica i da ne bi vadio bateriju da li da URADIM OVO ISTO samo u exFAT, ili da batalim i ostavim siptarsung da radi kako radi sada, ionako je neupotrebljiva kartica za neke druge stvari osim za move to sd card za neke aplikacije ili eventualno da bude memorija za fotke i snimke, koje stvarno retko pravim jer za to se koristi ili normalan fotoaparat ili normalna kamera a ne siptarsungovo vnogo.

Dakle? Ovog puta cekam odgovor, i napominjem da je Siptarsung Sljam-5 apdejtovan zadnjim Smoripopom, juce i nekim zadnjim apdejtom, i ponavljam NTFS formatiran microSD nije hteo da vidi ni mauntuje.

ROOT ni pod razno, necu da gubim garanciju i najverovatnije ce ovo VNOGO na mrtvi kradempapreprodajem.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nema to veze ni sa telefonom ni sa SD karticom... 26.05.2015. 15:29 #594968

status: user
broj poruka: 7761
Ovo se javlja kod novijih android sistema...
Ja to na telefonu sa androidom 4.0.3 ne primecujem ali mi se cini da vec od verzije 4.1 zajebava sa dodatnim karticama... kad je ubacis u telefon tablet ili sta vec uredjaj trazi da se ona ponovo formatira (izgovor je bio sigurnost i zastita autorskih prava)...

Ali zato sam doziveo smor sa novom 64GB mikro SD karticom koju sam nabo u tablet Lenovo s8-50fi nakon sto sam prethodno na nju iskoprao brdo stripova, magazina i serija ubacim u OS me ladno otkaci u fazonu format kartice nije podrzan i zdusno mi ponudi da je formatira kako bi jelte bila spremna za napredno koriscenje... naravno posto nema druge mora format pa onda ponovo kopiranje svega sto se vec ranije pre android formatiranja nalazilo na kartici...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error Re: Nema to veze ni sa telefonom ni sa SD karticom... 26.05.2015. 15:46 #594972

status: user
broj poruka: 133
Saosecam sa tobom. Ja srecom na mojoj nemam trenutno nista pa sam spreman da odradim taj poslednji eksperiment sa SD karticom a onda lepo na stari `DOBRI` samsungov format.


:: Ovo se javlja kod novijih android sistema..
:: Ja to na telefonu sa androidom 4.0.3 ne primecujem ali mi se cini da vec od verzije 4.1 zajebava sa dodatnim karticama... kad je ubacis u telefon tablet ili sta vec uredjaj trazi da se ona ponovo formatira (izgovor je bio sigurnost i zastita autorskih prava)..
::
:: Ali zato sam doziveo smor sa novom 64GB mikro SD karticom koju sam nabo u tablet Lenovo s8-50fi nakon sto sam prethodno na nju iskoprao brdo stripova, magazina i serija ubacim u OS me ladno otkaci u fazonu format kartice nije podrzan i zdusno mi ponudi da je formatira kako bi jelte bila spremna za napredno koriscenje... naravno posto nema druge mora format pa onda ponovo kopiranje svega sto se vec ranije pre android formatiranja nalazilo na kartici..
::
:: Citat:
:: `Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим С
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 khmmm S5 vnogo?! Interesantan nacin izrazavanja... 26.05.2015. 17:52 #594981

status: user
broj poruka: 294
Iskreno ne vidim razlog sta ce ti na kartici od 16GB NTFS fajl sistem. Generalno ako ces da trpas vece fajlove od 4GB treba ti veca kartica. S obzirom ako vec mora da se rutuje za NTFS za koji si ti toliko zapeo onda ga rutuj a ne da ludujes da su kreteni... Ako se bojis da ga rutujes, onda jednostavno to nije za tebe i pomiri se sa time...

Sto se samih snimaka tice, isti ti je djavo da li si sa fotoaparatom ili telefonom, ja sam imam DSLR-a i IXUS-a i iskreno DSLR-a nosim u 5% situacija, a IXUS-a sa 12MP pored S5-ice uopste ne nosim....

Jednostavno sam sistem nije takav da prepoznaje NTFS jer nema potrebe za istim...

A posto vidim da se bacakas sa parama jer ti S5 ne odgovara uzmi S6 ili nesto drugo, nisu svi kvalitetni uredjaji za svakoga...

Ako se garancije bojis, lepo na XDA developers forum, tamo ima za svaki droid dovoljno materije da ga izmislis od kuce, pa korak po korak i nema problema...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.05.2015. 19:00 #594984

status: user
broj poruka: 3346
Android ne cita NTFS, bar jos ne. Cita pomocu nekih aplikacija sa Google Play, ali nativno ne, osim kada je rutovan i debelo modovan (kernel). Generalno, jer je NTFS Windows proizvod, da parira Linux/Unix formatima.

Za sada je pozeljno FAT32 i exFAT za tu karticu.

Android 4.1 pa na dalje (nisam sigruan za 5.x) zakljucava karticu od upisa i modifikovanja sa eksterne strane, delimicno i sa interne. Jer Google brine za svoje korisnike, da slucajno ne ubrlajs nesto. Samo kada je rootovan, iskoristi se jedna aplikacija koja to oslobadja.

Tako da je jedino resenje vadjenje kartice, pa u citac i tu da je formatiras u exFAT.

Sto se tice otvaranja, pa svaki telefon koji ima onaj mali prorez sa strane, lako se otvara. Samo tu otvoris i prodjes noktom po prorezu.

Nije to bas HTC Desire pa da moras da savijas masku na jednom delu i izvlacis uredjaj. :)
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error Ma sve trcim da uzmem S6 27.05.2015. 02:38 #595038

status: user
broj poruka: 133
Sta ce mi blindirani telefon? Pre bi ko i svaki kreten koji ce to vnogo da kupi uzeo bar iPhone 5S ako ne i sami iPhone6 i cao. Ja ne volim aparate koji ne mogu da se rasture, da im se zameni baterija, sd kartica, itd, itd, itd.

A sto se NTFSa tice to jeste Microsoftova tvorevina i sad mi je mnogo jasnije jer exFAT radi super, samo je takav FS da dok se recimo klip koji skidas (npr film od 6 gb) komplet ne upise (za pocetak nulama) do kraja, nema nista od downloada. Ima dosta diskusija po netu i tome ali exFAT je definitivno ujedinio MS i Linux, za Mac ne znam da li ga vidi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error I kad vec pomenu IXUSa 12 27.05.2015. 02:40 #595039

status: user
broj poruka: 133

Ja sam za manje i tanje ali kvalitetno naravno. Ipak je ovaj IXUS ko granatu da nosis u dzepu. A S5 ko da nosis rucnu bombu. Ja taj fon u farmerke ne bi stavio pa sve i da mi das nov ako ovaj pukne u njima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .... 27.05.2015. 11:10 #595051

status: user
broj poruka: 7761
Dobro hajde pojasni mi recimo moj slucaj...
Ja sam kupio novu mikro SD izvadio iz pakovanja i zabo u laptop prekopirao i to je to...
Kartica sama po sebi nije bila NTFS...
Tablet je sve jedno trazio format iste...

Inace kopiranje na nju kad je formatirana kroz tablet je normalno kao da je obican USB stikic... tako da ne vidim svrhu tog dodatnog i obaveznog formata kad je zabodes u android uredjaj...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: Android ne cita NTFS, bar jos ne. Cita pomocu nekih aplikacija sa Google Play, ali nativno ne, osim kada je rutovan i debelo modovan (kernel). Generalno, jer je NTFS Windows proizvod, da parira Linux/Unix formatima
::
:: Za sada je pozeljno FAT32 i exFAT za tu karticu
::
:: Android 4.1 pa na dalje (nisam sigruan za 5.x) zakljucava karticu od upisa i modifikovanja sa eksterne strane, delimicno i sa interne. Jer Google brine za svoje korisnike, da slucajno ne ubrlajs nesto. Samo kada je rootovan, iskoristi se jedna aplikacija koja to oslobadja
::
:: Tako da je jedino resenje vadjenje kartice, pa u citac i tu da je formatiras u exFAT
::
:: Sto se tice otvaranja, pa svaki telefon koji ima onaj mali prorez sa strane, lako se otvara. Samo tu otvoris i prodjes noktom po prorezu
::
:: Nije to bas HTC Desire pa da moras da savijas masku na jednom delu i izvlacis uredjaj. :
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs