Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Stari laptop kao WIFI ruter
STRANA 1 OD 1
MareR Stari laptop kao WIFI ruter 26.06.2015. 15:51 T61568

status: user
broj poruka: 10
Poz, imam stari laptop koji nema ekran i imam usb internet (orionov), znam da laptop moze da sluzi kao wifi hotspot pomocu programa mhotspot, imam 4 pitanja: posto na tom laptopu hard disk mnogo zuji (ali bas mnogo) kada se koristi, da li mogu nekako da od 300gb koliko ima memorije da izdvojim 10-ak GB i na njih da instaliram samo windows, drajvere sa wifi karticu, drajvere za usb modem i mhotspot, i da pogasim sve ostalo sto je nebitno za rad tih programa?
i da li nekako mogu da ogranicim da taj internet mogu da koristim samo sa uredjaja sa kog se konektujem na taj mhotspot (hocu da kazem da laptop koji ce mi sluziti kao ruter uopste ne koristi internet za update i tako te stvari da mi ne bi usporio protok)
Posto kao sto sam vec rekao, nema ekran, ja bih ga spojio na externi monitor samo dok ne podesim sve to i onda bih ga ostavio da stalno stoji upaljen, koliko je i da li je to stetno za modem?
i da li mi mogao da instaliram android na laptop i koristim onaj `tetering` umesto mhotspota, cenim da mi android manje trosio memorije i da bi radio brze, samo da li bi mi radila wifi kartica i usb?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 26.06.2015. 17:09 #597549

status: user
broj poruka: 9369



Moze sve kako si zamislio, osim mozda Androida, za to moramo da znamo konfiguraciju laptopa.
E sad...
Zaso jednostavno od provajdera ne uzmes hotspot ruter i manes se zaj@bancije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MareR b560 26.06.2015. 18:05 #597551

status: user
broj poruka: 10



Mislio sam da mi se vise isplati posto vec imam taj stari laptop koji skuplja prasinu da iskoristim umesto da dajem pare za ruter, jer koristim prepaid net pa ga ne bi dobio od provajdera, a i onako cu za 2 meseca da predjem na adsl. Razmisljao sam malo o ovome vezano za android, on moze da se pokrene i sa usb stika ali ne verujem da bi radilo jer nzm kako bih instalirao drajvere i connection manager od modema, ne verujem ni da bi prepoznao usb portove...pokusacu sa windowsom, ali treba mi neki sto laganiji da bih izbegao to zujanje hard diska, nzm dal postoje drajveri za win xp i dal postoji program za njega kao sto je hotspot.
model laptopa je Lenovo B560. sa 2gb rama i procesorom 2.13 posto ima i jaca verzija tog modela
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MareR 27.06.2015. 01:01 #597587

status: user
broj poruka: 10

Da li je moguce namestiti da mi internet ide samo preko mhotspota, tj da taj laptop uopste ne trosi ni na sta drugo, da mi ne bi usporio protok?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 27.06.2015. 11:05 #597601

status: user
broj poruka: 9460
Napisi model laptopa i USB WI-Fi kartice.

Mozda MikroTik RouterOS x86 da instaliras...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MareR 27.06.2015. 17:49 #597627

status: user
broj poruka: 10
Laptop je Lenovo B560, a ako mislis na usb net, on je Orion, modem Vertex wireless 110e

Da li se taj MikroTik router instalira kao poseban OS ili s instalira kao program u windows?
ako je ovo prvo, da li ce mi raditi drajveri za linux od usb modema?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs