Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ASUS RT-AC3200 Wi-Fi ruter - recenzija
STRANA 1 OD 1
jale ASUS RT-AC3200 Wi-Fi ruter - recenzija 29.06.2015. 09:19 T61583

status: user
broj poruka: 24
Pozdrav ljudi.
Posle video priloga ASUS RT-N12 D1 Wi-Fi Rutera: https://www.youtube.com/watch?v=6ddkFSCR0D8
stiglo mi je veoma interesantno parče hardvera. U pitanju je RT-AC3200 Wi-Fi ruter. Izgleda moćno ali i isto toliko dobro i radi :) Ako bilo ko želi nešto da pita ili da prokomentariše dobrodošao je. .)

https://www.youtube.com/watch?v=ZP7LjKjRDGo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ASUS RT-AC3200 Wi-Fi ruter - recenzija 29.06.2015. 09:38 #597755

status: user
broj poruka: 18940
Stvarno ne znam šta je bilo dizajnerima u glavi kada su zakačili čak 6 antena. Verovatno nisu bile dovoljne 2 jače za tu veličinu, ili 3, nego 6.. izgleda kao neki džinovski insekt.
Sigurno su mu nafurali cenu od 300eu, jesam li u pravu..? Pitam se, ko kupuje ovo, kada kao kvalitetnije rešenje postoji kvalitetan AP i ruter za tri puta manje para.


:: Pozdrav ljudi
:: Posle video priloga ASUS RT-N12 D1 Wi-Fi Rutera: https://www.youtube.com/watch?v=6ddkFSCR0D8
:: stiglo mi je veoma interesantno parče hardvera. U pitanju je RT-AC3200 Wi-Fi ruter. Izgleda moćno ali i isto toliko dobro i radi :) Ako bilo ko želi nešto da pita ili da prokomentariše dobrodošao je. .
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=ZP7LjKjRDGo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.06.2015. 09:43 #597756

status: user
broj poruka: 9460
Izgleda mocna neka sprava. Koliko vidim moze da emituje istovremeno 2.4 i 5GHZ.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Ma..... 29.06.2015. 19:38 #597787

status: user
broj poruka: 997
E ako je bolji i od MikroTika svaka cast...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ma..... 29.06.2015. 19:45 #597788

status: user
broj poruka: 18940
Nije bolji naravno, niti je mikrotik bolji od ovog, u smislu da i jedan i drugi imaju neke svoje mogucnosti, pa je to sve shodno potrebama, a svakako nije sigurno konfigurabilan kao mikrotik


:: E ako je bolji i od MikroTika svaka cast..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Jeste 29.06.2015. 20:05 #597791

status: user
broj poruka: 997
Pa sad nije bolji ni od nekog tp-linka samo ima malo vise mogucnosti ako se tako vodimo....

Sad AP mozes i na mikrotik da kacis i na 2.4 i na 5Ghz koliko ti treba.....




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.07.2015. 10:21 #597932

status: user
broj poruka: 9460
Mikrotik nema konkurenta, ali nije za svakog korisnika, jer nije bas plug&play i treba odredjeno znanje da se podesi , dok ovaj Asus jeste. Bocnes i vozi...
Ja sam mecku rodio dok nisam savladao neke osnovne stvari na MT-u, tipa podesiti da radi kao AP, PPPoE server, AP, Radius i tako to. A ima tu jos milion stvari koje mi prosto jos ne idu od ruke....Dosta imam predznanja i nisam od jucer u tim vodama, a sad zamisli nekoga ko samo zna da ukljuci komp...:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.07.2015. 10:59 #597933

status: user
broj poruka: 18940
Da, zato je bolji, jer je plug&play, što je san za sve korisnike.
Btw, gde je mislio gosn` Jale da postavljamo pitanja, ovde, ili na youtube kanalu?


:: Mikrotik nema konkurenta, ali nije za svakog korisnika, jer nije bas plug&play i treba odredjeno znanje da se podesi , dok ovaj Asus jeste. Bocnes i vozi..
:: Ja sam mecku rodio dok nisam savladao neke osnovne stvari na MT-u, tipa podesiti da radi kao AP, PPPoE server, AP, Radius i tako to. A ima tu jos milion stvari koje mi prosto jos ne idu od ruke....Dosta imam predznanja i nisam od jucer u tim vodama, a sad zamisli nekoga ko samo zna da ukljuci komp...:
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.07.2015. 11:07 #597934

status: user
broj poruka: 9460
Verovatno na YT kanalu, jer ovde, koliko sam primetio, samo okaci link i ne komentarise dalje.
More mamu li mu njegovu! :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Posle kao `zabranjeno je reklamiranje, pominjanje firmi` 01.07.2015. 11:21 #597935

status: user
broj poruka: 4866

Blah, blah, trutj, trutj.

Ima od sad da reklamiram Omicron pljeskavice ovde!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Posle kao `zabranjeno je reklamiranje, pominjanje firmi` 01.07.2015. 11:34 #597937

status: user
broj poruka: 18940
E, te pljeskavice ako bude brendirao kao fransizu, ima da ga tuzim:)


::
:: Blah, blah, trutj, trutj
::
:: Ima od sad da reklamiram Omicron pljeskavice ovde!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: Posle kao `zabranjeno je reklamiranje, pominjanje firmi` 01.07.2015. 11:50 #597941

status: user
broj poruka: 4866

Dobro ti razmisli pre tuzbe, obzirom da su prodavaci pljeskavica japanske nindza-mindze. :)

:: E, te pljeskavice ako bude brendirao kao fransizu, ima da ga tuzim:
::
::
:: ::
:: :: Blah, blah, trutj, trutj
:: ::
:: :: Ima od sad da reklamiram Omicron pljeskavice ovde!!
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SpaceMarko Ja probao :) 07.07.2015. 10:37 #598485

status: user
broj poruka: 119
Može pitanje i ovde. Inače i ja sam ga juče probao, i već jutros ga vratio. Po meni pored brdo opcija najbitnija je pokrivenost. Recimo, u trećem bloku na sredini parka videle su se tri mreže, preko Note 4, dok je sa ovim čudom prijem bio duplo bolji, tj. ove ostale dve mreže čas su se videle čas ispadale, dok je na mojoj mreži net šljakao bez greške. Udalejnost od mog stana cirka nekih 100m, sa tim što je moj stan okrenut ka drugoj strani, suprotno od parka. Teoretski bi trebao da pokrije više od 450m2, međutim i sami znate koliko utiče faktora da bi se moglo iole precizno oceniti koliko stvarno dobacuje (debljina zidova, koliko ima zidova, smetnje itd).

Meni se recimo ne dopada ovoliki broj antena, deluje kao pauk okrenut na leđa :D, ali opet to je stvar ukusa. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs