Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
2 bromazepama
STRANA 1 OD 1
kompljutor 2 bromazepama 09.07.2015. 10:14 T61656

status: user
broj poruka: 61
Pre neki dan sam otvarao temu pitavsi za tablet, posto mi je jedan nas veliki provajder, kod kojeg imam adsl, poslao ponudu.
Posle podnosenja zahteva, tablet cekao 8 dana, posto su imali problem u sistemu, pa nisu mogli da mi izdaju tablet. Dogadjaji ispod su u tom periodu od 8 dana.

Pa kaze:

- posto je brzina duplirana, bilo je potrebno da stari huawei hg250s zamenim za neki vdsl zte, ne znam tacno koji je model. Taj modem sam dobio odmah, bez tableta

- montiram bez problema, download povecan, upload ne, brat mi kasnije u toku dana kaze da ne rade serveri za cs

- zovem podrsku prvi put - znate portovi su Vam pozakljcavani, ali sacekajte dan dva, posto ste u fazi prebacivanja.

- posle dva dana skontam da ne rade ni torrenti. Zovem podrsku drugi put, da kazem da se otkljucaju portovi ili sta vec (napravim se mnogo glup) i da prijavim mali upload. Razgovor - ne mogu ja tek tako da vam otkljucam portove. ja kazem da razumem, ali da ne znam sta je potrebno da mi proradi torent i serveri za igre, da sredi samo to, na sta lik `ladno kaze - ja to ne mogu, nego vi vidite po forumima sta je potrebno... Tu sam razmisljao da popijem prvi lekic.

- zlo nevoljno uspem da prijavim problem sa torentom i (mislio sam) sa uploadom, posle nekih dva sata me zove devojka i kaze da je sredila torrente. - hvala a upload? ne znam ja za to. Toj devojci (opet) prijavim problem sa uploadom

- tada je vec proslo nekoliko dana. Internet radi kako treba, rade i torrenti, tablet nisam dobio. Nekoliko puta me je devojka iz jedne njihove poslovnice zvala da obavestava sta i kako, i konacno sam uspeo da odem po tablet. To je bilo prekljuce.

- juce, u toku dana vidim da je download sa 19.2mbs spao na 7.2mbs. Sto je manje nego sto sam imao. Tada sam razmisljao o drugom lekicu. I normalno pozvao call centar, sada vise ne znam koji put.

- zove me covek iz telekoma juce, ali ljudi zove me za problem sa uploadom iz 3. i 4. pasusa, ne sa smanjenim paketom. I lik kaze ovako: prijavljen mi je problem sa internetom, ja objasnim da sam imao veci paket, i da ga vise nemam. On lik kaze da prvi put cuje... Posto ja ne mogu ujutru, a oni ne rade popodne, zamolim ga da proba da resi telefonom: odgovor: brate oni su tebi pustili manji internet... Izmeri juce brat net, down 19.2, up 1.2... ok radi...

- ... ali posle 2 sata saznam da ne radi fiksni... Zvao... prijavio... treba da dodju...

Nikome ne zelim isto ovo sto se meni desavalo, u medjuvremenu mi je jedan lik iz njihove centrale rekao da imaju problem sa tim zte ruterima koje ljudi dobijaju za adsl... ali da mi definitivno ovih dana ne valja horoskop, to znam.

Post je ogroman, mozda ni tema nije po pravilima, ali ako i jedan covek ovo procita, bicu srecan, ako nista drugo, bar da zna da je i ovo moguce, ukoliko razmislja o potpisivanju aneksa ugovora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 09.07.2015. 10:28 #598663

status: user
broj poruka: 9381
Ma sve je to OK .)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 sta reci 09.07.2015. 10:37 #598664

status: user
broj poruka: 3277

za telekonj, ma ne trebaju mi ni za lek .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor a jbg... 09.07.2015. 10:40 #598666

status: user
broj poruka: 61
ja onda nisam imao neku alternativu, i stvarno do pre ovih 8 dana, vec godinama nisam imao problema, zvao sam ih sve zajedno mozda 2 puta. Ali od tada... Kazem samo da procita neko ko razmislja da uzme tablet (koji za sada radi ok, da ne gresim dusu) i da potpise aneks ugovora, da zna sta sve moze da se desi...

Ostajem duzan tacan model zte-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Jos ti imas druze i srece sto se jave pa ti i rese problem koliko toliko. 09.07.2015. 11:29 #598671

status: user
broj poruka: 4866

Ja sam na mrtvi SBB cekao skoro tri meseca, zvao ko zna koliko puta, sve kao dolaze, evo danas, sutra, zovemo vas i nista dok nisam potegao vezu, posle su dosli u roku od dan. A `majstor` `tard je stavio spliter koji nema mogucnost da propusti dovoljno jak signal i kada se sve poveze, ne radi nista, jos mi rekao `proradice to za sat-dva, evo napisacu na nalogu da nemate signal` i lik nije ni napisao nista sto sam saznao tek kasnije.
Tako da znam kako ti je druze, budi samo smiren i imaj strpljenja sa maloumnicima.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Jos ti imas druze i srece sto se jave pa ti i rese problem koliko toliko. 09.07.2015. 11:52 #598673

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam onda ili imao srece, ili su za moj region `drugaciji`. Ili mozda zato sto sam `svez`, skoro sam uveo sbb kablovsku/internet i to u stvarno kratkom roku, doziveo sam retku profesionalnost sto se tice montera, izasli su mi maksimalno u susret i mojim zahtevima, kao i covek koji je dosao da poveze sve to, posle toga sam imao nekoliko pitanja preko telefona, apsolutno nikakvo cekanje niti problem, a bio sam skeptican jer su se ljudi zalili na njih. Ocito da je to na totalno subjektivnom nivou.


::
:: Ja sam na mrtvi SBB cekao skoro tri meseca, zvao ko zna koliko puta, sve kao dolaze, evo danas, sutra, zovemo vas i nista dok nisam potegao vezu, posle su dosli u roku od dan. A `majstor` `tard je stavio spliter koji nema mogucnost da propusti dovoljno jak signal i kada se sve poveze, ne radi nista, jos mi rekao `proradice to za sat-dva, evo napisacu na nalogu da nemate signal` i lik nije ni napisao nista sto sam saznao tek kasnije
:: Tako da znam kako ti je druze, budi samo smiren i imaj strpljenja sa maloumnicima
::
:: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever RE 09.07.2015. 12:09 #598677

status: user
broj poruka: 4866

Pa eto, ti si imao srece, ja kad god sam imao problem to je uvek bilo neko natezanje sa njima, a njihov sam korisnik od 2002 godine.


br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 09.07.2015. 12:29 #598678

status: user
broj poruka: 3346
Zakljucavanje bilo kog porta ili vise njih, to nemaju apsolutno nikakvo pravo da rade. Jer, ti mozes da pravis remote session, vpn ili bilo sta na portu po tvom izboru. Oni moraju da ti daju `untouched` verziju interneta, bez ikakvog limitiranja. To sto se prave ludi, posebno da ti pronalazis nesto na netu, a nije tvoja oprema, to je bezobrazluk i neznanje.

Drugo, smanjenje uploada i downloada je isto bezobrazluk. Ako imas 20/2Mbps brzinu (primera radI(, ti bi realno trebao da dobijes 19.5 / 1.95 ili 1.90, jer uvek postoji ta komunikacija koja proverava `online status` i trosi mrvu neta.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor heh 09.07.2015. 12:30 #598679

status: user
broj poruka: 61
jadna je ta zemlja kad treba da budem srecan sto neko ima vece probleme od mene :-D

Videcu sta ce biti kad budu opravili fiksni. Mozda se internet prekine a racunar zapali. Ko ce ga znati vise...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 09.07.2015. 12:32 #598680

status: user
broj poruka: 3346
prvo trazi nadleznog, sefa ili koga vec, ako nece, ne zele itd...milion razloga izmisljenih, samo im spomeni: `Posto vas placam da ovo sve radi i da dobijam ono sto pise, a vi dobijate plate od nas korisnika, ako ne proradi u roku od jedan dan, raskidam ugovor, jer se ne pridrzavate istog.` Ima da ti ga srede u roku od sekund.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor ... 09.07.2015. 12:43 #598682

status: user
broj poruka: 61
U pravu si sto se tice insistiranja na otkljucavanju portova. Medjutim nije to ono sto me je iznerviralo do te mere da javno pisem sta se sve desavalo, vec reakcija izvesnog radnika u call centru, koji mrtav ladan kaze - pa nemam pojma, vidi po forumima sta ti treba. E to je bezobrazluk.

Za portove i dodatne zahteve verovatno da imaju neka uputstva sta se radi sto se tice portova i ostalih zahteva, koje oni ocigledno ne smatraju da trebam da imam ja ili bilo koji drugi korisnik. Sad pokusavam da situaciju dovedem na onu od pre desetak dana, pa da naknadno resavam ostalo. Samo se bojim da ne pocnem da ih zovem svaki drugi dan u narednom periodu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR procitao 09.07.2015. 13:08 #598684

status: user
broj poruka: 819
sam op ceo

sto se tice Telekoma u Indjiji ja izgubim internet 2-6 puta godisnje na 8-24 sata

ove godine jos uvek se nije desilo

sto se tice podrske i servisera 10 od 10 sve OK tacno je da ne mogu uvek da ti rese problem ili neki ne znaju

ali kad imam problem ja nazovem i kazem posaljite servisera na adresu sutradan u 9 ujutro on je tu

e sad sto se tice konkurencije NAZALOST u Indjiji Radijus Vektor i Telekom drze monopol
kablovska TV teski lopovluk a adsl je ok


ja sam se zeznuo zesce

odem ja pre neki dan i uzmem box2 sa adsl i fiksnim u cilju smanjenja troskova
dodjem kuci i uzmem racun od telefon i na poledjini vidim 20/2 ili 50/2 Mbit za 1700 din
WOW

zovem ja odma da me prebace kazu u box paketima max 10/1 :(

trenutno najveci problem je kablovska tv 1700 din 200+ kanala A OD TOGA

130 zakljucano
od ostalih 70 samo dva 1080p i 3 720p
od tih 3 720p jedan je njihov promotivni kanal
ostalo sve smaracki sport i pink

znaci ima da se gleda nesto mozda na samo 20 kanala

e sad ako hocu da otljucam sve plus hd to je jos 2000+ din LOL
a Ci+ karticu daju samo Beogradjanima

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Na konto teme... 09.07.2015. 13:24 #598687

status: user
broj poruka: 440
Svi moji klijenti koji su presli na nove rutere, sto zbog toga sto su stari korisnici pa im je telekom ponudio vece pakete-bolje uslove, ili zbog tableta, su imali manje vise slicne probleme...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor obecao sam danas 09.07.2015. 19:38 #598701

status: user
broj poruka: 61
Tacan model uredjaja koji sam dobio: ZTE VDSL H168N


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tartek Bolji je rivotril 10.07.2015. 12:02 #598739

status: user
broj poruka: 227
Zvuci sci -fi meni ruter rikne na badnje vece i ja ono ko zna kad ce doci ono za 7 danaa kad eto ih odmah sutra za Bozic doneli mi ruter,mnogo cudni,i kazu od sad ako se desi da rikne ruter user snosi troskove,jer `razni pametnjakovici cackaju tamo gde ne trebaju i onda pokvare` to je rekao kad sam mu spomenuo skriptu za reconnect koja ne moze da sj*e ruter
Thailand,fighting the last boss



┏━━━┓╋╋╋┏┓╋┏┓┏━━━┓
┃┏━━┛╋╋╋┃┃┏┛┗┫┏━━┛
┃┗━━┳┳━━┫┗┻┓┏┫┗━━┳━━┳━┓
┃┏━━╋┫┏┓┃┏┓┃┃┃┏━━┫┏┓┃┏┓┓
┃┃╋╋┃┃┗┛┃┃┃┃┗┫┃╋╋┃┏┓┃┃┃┣┓
┗┛╋╋┗┻━┓┣┛┗┻━┻┛╋╋┗┛┗┻┛┗┻┛
╋╋╋╋╋┏━┛┃

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 10.07.2015. 14:18 #598755

status: user
broj poruka: 3346
Jel` ti pise negde u ugovoru?

Usput, ti ruteri kostaju 15 evra u nabavci. U maloprodaji, ekvivalent tom ruteru koji je jos bolji, kosta oko 6000 dinara. Tako da ne mogu da ti naplate ni 50 ni 100 evra, s` obzirom da su nabavljali veliku kolicinu.

P.S. Drugi model, vrlo slicnih karakteristika:

http://tinyurl.com/ojrrghv

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Iz iskustva 10.07.2015. 19:06 #598771

status: user
broj poruka: 484
kod Telekonja ne vazi lepa rec...
Ja sam se svadjao sa njima, nakon par teskih reci i hapsenja u sred poste u Pancevu, da vidis kako sve moze... Intervencija je bila zavrsena sutra ujutru u 8 :)

Od tog dana, kada odem u Telekonj ili ih nazovem, sve se resava za dan - dva

Cpu: Intel Q6600 @2.4Ghz @1066Mhz
CpuCooler: Cooler Master GeminII
MB: AsRock G41M-VS3
Ram: 6Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
Case: Chieftec
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` 1920x1080

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner OTVORI SE ZA DRUGI MODEM/RUTER I RESEN PROBLEM !!! 11.07.2015. 16:25 #598830

status: user
broj poruka: 7761

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs