Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
MOLIM za savet
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma MOLIM za savet 19.07.2015. 13:17 T61734

status: user
broj poruka: 288
Dragi forumasi,

neki su me vec shvatili a vecina me ne zna. Dakle dodjem ovde da dobijem savet od iskusnijih likova i zato se uvek obracam. Mnoge stvari sam naucio i prihvatio mnoge predloge likova za koje sam zakljucio da su ok (ne bih sad da pisem poimence, znaju oni sami ko su).

Dakle imam sad sledeci problem, tj molbu da me uputite malo u stvari.

Stric moj neki, trazi komp (polovan) koji bi mu sluzio za sve sto se tice neta (dakle vesti, youtube, mailovi, instagrami, fejs itd), za skidanje filmova preko torenta, da moze da odgleda neki livestream neke tekme i tome slicno. Da mu ne zakucava komp ako otvori u isto vreme vise tabova odjednom (fazon fb, blic, youtube, instagram).
Dakle nema nameru da na njemu igra modern warfare i ostalo (to sam sad iskarikirao), mada bi mozda odigrao neku igricu na fejsu, eventualno neku browser igricu.

E sad budzet mu je totalni bunar. On se kao malo informisao i kaze da moze da nadje monitor kakav njemu odgovara (spominje neki flat 19`) za 40 eu. I kao oko toga ne moram ja da se brinem.

Ali kao problem je masina, za koju bi odvojio isto samo oko 40-50 eu.

Ja sam gledao na kupujem prodajem sta ima za te pare da se uzme i sve se svodi na neke dual core procesore od oko recimo 2.2 ghz, 250 gb hard, i 2 gb ddr2 memorije, sa propratnim sadrzajima u smislu napajanja, kablova, integrisanih delova i kucista. Dakle za te pare nigde nisam nasao da ima neki sa nekom grafickom a da nije integrisana. A i te integrisane su u fazonu 128 mb rama (koliko sam shvatio), posto su im opisi blago receno retardirani tamo.

E sad me zanima da li vi smatrate da takav jedan komp moze da ispuni zahteve onoga sto sam gore naveo?
Ili da li imate neku drugu preporuku za mene?
U obzir cak dolazi i neki lap top koji bi onda mogao da bude u ceni 80-90 eu. Mada ja licno mislim da nikako ne moze vise da dobije od lap topa nego desktopa za te pare, al` ae da pitam. :D

Ako cak neko mozda ima nesto na prodaju, slobodno neka da svoj predlog. I molim vas da mi odgovorite nesto, vasa misljenja mi mnogo znace, jer ja zaista nemam iskustva sa ovim kupovinama polovne robe, a iskreno nemam iskustva ni sa tako slabijim konfiguracijama u novije vreme. Jedino sto imam su oni kompjuteri koje sam ja imao pre 10-15 godina, i moram da priznam da sam ja cak i na slabijim konfiguracijama recimo igrao diablo 2, C&C generals, mada mi u danasnje vreme nije jasno kako sam to izvodio (ali verovali ili ne, meni je to radilo na konfama sa integrusama u to vreme recimo neke 2002). :D

Ali ociglendo da i kompjuter usporava sa staroscu, tj ne moze da radi isto kada ga kupis i posle 5 - 10 godina. Znam da sam otkrio Ameriku sada, ali nisam mislio da ce starost toliko uticati na rad.

Hvala unapred jos jednom




Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vic o Muji kod Hodže 19.07.2015. 15:09 #599323

status: user
broj poruka: 6643
Stara je to priča - vic, gde se Mujo žali na ženu, ali mu i treba, a sve to kao tražeći savet kod Hodže, da bi ga na kraju ovaj uputio preko puta - kod popa, da malo njega z...
E, tako i ti, idi na be.ch...k forum i postavi tamo ovo pitanje. S tim da je glupo to sa monitorom, neka ti nađu i monitor pride, tako ćeš biti možda i `dobar` za monitor, `ko zna.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum .... 19.07.2015. 15:13 #599324

status: user
broj poruka: 12785
Za te pare možda bolje uzeti neki netbook i povezati monitor i tastaturu... Barem onda znaš šta je unutra a da nije neki core2duo kome je vadjena duša itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nek uzme CRT 19.07.2015. 15:34 #599325

status: user
broj poruka: 1389
to ce da mu daju pare da iznese iz kuce.

Mislim da moze 19` i za 30 da se nadje, ali bolje da uzme bilo kakav monitor nego da se muci sa losim komponentama.

Sto se zahteva tice, i nisu nesto teski. Meni takve zahteve odradjue
MSI C847MS-E33 (malo redje se nadje ali su proc i ploca ok 30-40E).
Tera fullhd bez problema. Surfing u par tabova bez problema. Nisam igrao igice na facoshitu, tu mozda zastuca, posto CPU i nema neki benchmark....

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Vido ovo 19.07.2015. 16:09 #599327

status: user
broj poruka: 1389
sad sam malo gledao oglase. Ako nije nela zavala mislim da bi odgovarao

http://www.kupujemprodajem.com/Veoma-dobar-i-brz-racunar-Monitor-23248937-oglas.htm?filter_id=22847079

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Zdrmojed... 19.07.2015. 16:19 #599329

status: user
broj poruka: 9460
Mozes za 50eur da uzmes masinu i da mu sve to navedeno leti. Npr. ja sam skoro prodao za toliko neka AM2+/AM3 ploca Gigabite sa integ. g. karticom, 2x1GB ddr2 800mhz i AtlonII 250 2.8GHz, neko MSI 450W napajanje novo, HDD 80GB SATA...Optika, i te gluposti , kuciste stsndardno kinesko crno...

Masina radi odlicno sa win7. Nista ne stuca...YT ide na 1080p ko od sale...skype video call, surf leti...Sve u svemu, odlicno za nezahtevnog korisnika. Igrice rade na faceshitu, ali ne bas sad da ne stucne ( u zavisnosti koja igra )...Samo da se ubaci malo jaca PCI-e g. nesto tipa DDR3 512MB kartica i to bi bilo to.
Nadjes nesto slicno ili C2D, ili Athlon X2 i sl. i to mu je dovoljno za sve navedeno.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma nemam nalong na benchu 20.07.2015. 12:34 #599387

status: user
broj poruka: 288
Hvala na pozitivnim i korisnim savetima vecine, a gosn Pisko neka mi se obrati na mail radi izdavanja uputa za Psihijatrijsku kliniku Laza Lazarevic...

Ako ima neko jos nesto da doda, ili slucajno da neko ima da proda nesto od ovog sto su mi ljudi preporucili, ili eventualno poznaje nekoga ko ima tkao nesto da proda, neka mi se slobodno javi.

Hvala


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs