Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
free AV za 2015
STRANA 1 OD 1
damirkic free AV za 2015 31.07.2015. 13:50 T61814

status: user
broj poruka: 342
Koji je nabolji free antivirus za ovu godinu, da je lagan na sistemu a da solidno stiti na difolt podesavanjima?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ..... 31.07.2015. 15:12 #600123

status: user
broj poruka: 819
Avast


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 31.07.2015. 15:20 #600124

status: user
broj poruka: 1670
Ja koristim Avast for Business (koji je besplatan) na nekih 6-7 računara i radi mi bolje nego običan besplatni Avast, ne smara sa reklamama i sl.

Instalirao kod mene, keve, ćaleta, sestre, tašte...

Lepo vidim kroz dashboard da li svima radi AV, da li je ažuriran, da li su nešto pokupili i šta je blokirano, mogu daljinski da pustim scan, stižu mi na mail obaveštenja kad nađe nekom virus ...


-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 850 EVO 250GB, HGST 750GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-BN
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn av 31.07.2015. 15:32 #600125

status: user
broj poruka: 312
Avast je super za free use ako neces da se cimas. Ako hoces, nadji bitdefender preko google promo akcije. Tokom cele godine ima po neka akcija tako da u sustini moze da se koristi free. Juce pokupih 270 dana free licenceu za Bit Internet Security 2015. Pre toga sam takodje imao free licencu na 180 dana... I tako u krug...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 31.07.2015. 15:53 #600126

status: user
broj poruka: 234
360 Total Security je sigurno dosta bolji od Avasta, ne opterecuje previse, zna ponekad da smara, ali uglavnom opravdano.

Za losije racunare nije los Bitdefender free.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 31.07.2015. 16:03 #600127

status: user
broj poruka: 3974
Microsoft Security Essentials (Windows 7) ili ti Windows Defender (Windows 8-8.1) u kombinaciji sa Malwarebytes Anti-Malware Home (Premium).

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 31.07.2015. 19:33 #600142

status: user
broj poruka: 5696
Da li i on ima offline bazu?

Nisam znao da je tako nesto free, koliko ti se cini boljim od Free edicije?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ja koristim Avast for Business (koji je besplatan) na nekih 6-7 računara i radi mi bolje nego običan besplatni Avast, ne smara sa reklamama i sl
::
:: Instalirao kod mene, keve, ćaleta, sestre, tašte...
::
:: Lepo vidim kroz dashboard da li svima radi AV, da li je ažuriran, da li su nešto pokupili i šta je blokirano, mogu daljinski da pustim scan, stižu mi na mail obaveštenja kad nađe nekom virus ..
::
::
::
:: i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600
:: Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 850 EVO 250GB, HGST 750GB
:: CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-B
:: Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS650
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: Re: re 31.07.2015. 19:52 #600145

status: user
broj poruka: 1670
Efikasnost mislim da je ista kao i običan Avast Free, ali nema dosadnih reklama i pop-upova, nema dodataka koji mi nisu potrebni tipa Grimefigter i sl.

U principu Avast + povremeni scan sa Malwarebytes-om i nisam dugo imao probleme, čak ni na sestrinom kompu, a ona stalno klikće na neke gluposti po FB.

Na šta si mislio pod offline bazom?

Ako si mislio na Dashboard, tj. aplikaciju za kontrolu računara ona je online, uloguješ se na business.avast.com i odatle upravljaš računarima koji su registrovani, nema nekog servera koji bi instalirao u lokalnoj mreži.

Mada meni to odgovara, računari kojima upravljam su razbacani u krugu od 200km oko Beograda.

:: Da li i on ima offline bazu
::
:: Nisam znao da je tako nesto free, koliko ti se cini boljim od Free edicije
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: re 31.07.2015. 20:39 #600150

status: user
broj poruka: 5696
Poznat mi je Cloud koncept i znam kako se upravlja antivirusima (koristio Webroot BEP), nego sam ovde mislio na to da li mu je zala baza u cloudu ili kesira ili ima offline cignutures ukoliko nema interneta? Prve verzije Pande recimo to nisu imale. Dobri prozivodi kombinuju te 2 opcije.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Efikasnost mislim da je ista kao i običan Avast Free, ali nema dosadnih reklama i pop-upova, nema dodataka koji mi nisu potrebni tipa Grimefigter i sl
::
:: U principu Avast + povremeni scan sa Malwarebytes-om i nisam dugo imao probleme, čak ni na sestrinom kompu, a ona stalno klikće na neke gluposti po FB
::
:: Na šta si mislio pod offline bazom
::
:: Ako si mislio na Dashboard, tj. aplikaciju za kontrolu računara ona je online, uloguješ se na business.avast.com i odatle upravljaš računarima koji su registrovani, nema nekog servera koji bi instalirao u lokalnoj mreži.
::
:: Mada meni to odgovara, računari kojima upravljam su razbacani u krugu od 200km oko Beograda.
::
:: :: Da li i on ima offline bazu
:: ::
:: :: Nisam znao da je tako nesto free, koliko ti se cini boljim od Free edicije
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 31.07.2015. 23:18 #600163

status: user
broj poruka: 1670
Cloud je samo upravljanje i u suštini nije ni neophodno za samo jedan računar.

Sam klijent je skoro identičan free verziji Avasta, dakle klasičan AV, ima lokalnu bazu, skeniranje vrši lokalno, radi u offline, nije cloud AV kao Panda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 31.07.2015. 23:39 #600167

status: user
broj poruka: 5696
Zanimljivo.

Nisam znao i jos uvek ne kapiram zasto je besplatan? Nisam nikad bio neki ljubitelj Avasta, mada su mi ranije verzije bile lepe na oko, iako se visoko kotira. Uvek sam se uzdao u Eset. Trenutno mi ovaj Business savrseno odgovara za prijatelje i poznanike koji mi kukaju za racunare i software.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Cloud je samo upravljanje i u suštini nije ni neophodno za samo jedan računar
::
:: Sam klijent je skoro identičan free verziji Avasta, dakle klasičan AV, ima lokalnu bazu, skeniranje vrši lokalno, radi u offline, nije cloud AV kao Panda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: free AV za 2015 01.08.2015. 08:17 #600171

status: user
broj poruka: 18940
Meni na najsporijem laptopu koji postoji na osmici radi BitDefender FREE i stvarno sam njime prezadovoljan, radi svoj posao odlicno.


:: Koji je nabolji free antivirus za ovu godinu, da je lagan na sistemu a da solidno stiti na difolt podesavanjima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: Re: free AV za 2015 02.08.2015. 00:01 #600218

status: user
broj poruka: 989

Bravo Maaarkoviću, braavooo, uvek sam govorio da si ti opasan logaritmaš...

@washburn: Probaj BitDefender Total Security 2016 beta materina,
ubačen boot time protection i još neka shit, svidećeti se...


i3-4340 | H60 | Z97-A | TridentX | M4 | AX750 | Stryker | U2412M | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Meni na najsporijem laptopu koji postoji na osmici radi BitDefender FREE i stvarno sam njime prezadovoljan, radi svoj posao odlicno.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs