Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Moze li u Excelu ovo?
STRANA 1 OD 1
sawitch Moze li u Excelu ovo? 02.08.2015. 20:46 T61827

status: user
broj poruka: 667
Moze li da se napravi neki shortcut za nekoliko operacija formatiranja. Kada iz jednog programa exportujem podatke u Excel onda te podatke uvek kovertujem u broj sa 0 decimala, centriram i horizontalno i vertikalno i postavim da je Italic... E sad, mogu li da napravim kao neki template formatiranja te tabelice da radi na jedan klik ili nesto skraceno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baja18 .. 02.08.2015. 21:06 #600274

status: user
broj poruka: 23
Mislim da mozes recimo da formatiras prvo taj excel kako ti odgovara, tj prazne celije, i onda kada kopiras taj export i ides desni klik pa Paste, samo izaberes onu ikonicu ispod Paste, gde pise Match destination formatting.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 02.08.2015. 21:18 #600277

status: user
broj poruka: 667
Ili ja nisam sad razumeo sta si mi napisao ili ti nisi razumeo mene.. :) Meni treba skup odredjenih formata koje dobijam jednim klikom jer taj skup odredjenih opcija koristim stalno, 20-30 puta dnevno..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baja18 :) 02.08.2015. 21:23 #600278

status: user
broj poruka: 23
Pa mislim da sam razumeo :) ovo radi nesto slicno,imas praznu tabelu koja je vec formatirana na nacin na koji zelis, i sve sto u nju pastujes automatski ce dobiti tu formu koju si vec podesio ranije, kao neki template :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 02.08.2015. 21:25 #600279

status: user
broj poruka: 667
Da, to je OK, ali mi treba da svaki put imam opciju sa skupom formata na tu tabelu koju dobijam exportom u Excel iz drugog programa.. To za dalje nije toliko bitno...

Mada, mogu li i da sacuvam odredjene forme tabele bez obzira sta kopirao u nju? Da su mi bordure zacementirane i alajmenti?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cveleks Macro 02.08.2015. 21:50 #600280

status: user
broj poruka: 129
Zar ne mozes to da odradis preko makroa?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 02.08.2015. 22:04 #600281

status: user
broj poruka: 667
Ja bar ne znam kako.. Pa trazim objasnjenje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Postavke 02.08.2015. 22:23 #600286

status: user
broj poruka: 6643
To što te j... a treba ti, zove se podešavanje - opšte, ofisa ili excela posebno, u delu koji obrađuje import ili smart paste, biraš da li će se UVEK uzimati u obzir: polazne postavke - formatiranja (source) ili, odredišne postavke - destination..., a čak i ako to ne podesiš kao podrazumevano u excelu, imaš još dve mogućnosti (osim silovanja makroima) - jedna je Paste special, gde biraš unformatted text ili, kad uradiš paste - pojaviće ti se `smart` oznaka sa trouglićem i padajućim menijem - tu odaberi keep destination formate ili tako nešto. `Ajd uzdravlje.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 02.08.2015. 22:25 #600287

status: user
broj poruka: 2155



Ajd ovako na brzaka:

naravi tabelu i formatiraj kako zelis da izgleda, kad svuces podatke koji ti trebaju, njih kopiraj i kad pastujes u napravljenu tabelu odradi ovako:

Desni klik na celiju pa paste special, u meniju izaberi samo values.

ovako nesto: http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-use-paste-special-in-excel-2010.html

zadrzace ti formu tebele i prebacice samo podatke koje si selektovo za kopiranje.

Jos bolje mozes da formatiras tabelu pa da stavis da vuce polja iz fajla koji skidas, fajl uvek nazoves isto i polja ce automacki biti popunjena u novoj tabeli. Ako hoces tu tabelu posle dalje da prosledis otvoris je selektujes sva polja i odradis paste special> values i sve formule ce da nestanu ostaju ti cisto brojevi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 03.08.2015. 19:44 #600339

status: user
broj poruka: 667
Malo sam googlao i napravio Macro. Dao mu skracenicu sa ctrl+e i odradio posao... Dodao sam jos par opcija formatiranja i sve to odradi u sekundi... A sada izucavam vase predloge za paste special.. Jos ucim Excel pa mozda izgledam smotano.. :) Hvala drugari? Pomogoste mi po ko zna koji put!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs