Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Konfigurisanje kablovskog modema
STRANA 1 OD 2  
janbpX Konfigurisanje kablovskog modema 16.08.2015. 17:38 T61901

status: user
broj poruka: 36
Od pre neki dan sam postao korisnik kablovskog interneta kod Jotel-a i dobio sam na koriscenje modem Cisco EPC2100R3 i kako od ranije posedujem jedan vec slican takav hteo sam da i njega konfigurisem tako da ga mogu prikljuciti u drugoj sobi, ali avaj i jedan i drugi modem je zakljucan, posle malo trazenja po internetu uspeo sam da im promenim Access Level sa 1 na 2, tako da sad mogu da otvorim sve tabove (System, Sygnal, Status, Log) ali koliko vidim nikakva dalja podesavanja paramaetara nisu moguca cak ni ono osnovno kao sto je username i password, a kamoli nekih naprednjih pa se pitam kako ja to u kucnoj radinosti mogu sam da uradim, tj. prepisem odgovrajuce podatke sa jednog na drugi, posto sam takodje procitao i da postoji neki specijalni softver za to koji dobijaju samo kablovski operateri. Takodje se pominje da postoji i neki sofver za hakovanje, ali ja ga do sada jos ne nadjoh pa ako ima neko ko se razume u sve ovo neka napise par reci da znam da li ima sanse da se ikako i ista uradi po ovom pitanju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 16.08.2015. 17:55 #601060

status: user
broj poruka: 1620
Ne mozes da koristis 2 modema na jednom kablu.

1 kablovski prikljucak = 1 modem!

Mozes eventualno ruter da postavis iza tog modema i na taj nacin delis net po kuci - drugo resenje ne postoji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 16.08.2015. 18:17 #601062

status: user
broj poruka: 9381
Sve hakeri
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox @luja 16.08.2015. 20:00 #601067

status: user
broj poruka: 1389
Nije tacno da ne moze da koristi fizicki 2 komada na istom kablu...

Ali i da zna da prepise podatke, problem je sto provajder nece neprijavljenom modemu da pusti podatke. Tako da corak...

Kupis ruter i tearja kao sto su ti vec i napisali...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX A ako ih lepo i ponizno zamolim? :) 16.08.2015. 21:02 #601068

status: user
broj poruka: 36
>Ali i da zna da prepise podatke, problem je sto provajder nece neprijavljenom modemu da pusti podatke. Tako da corak...

Pa jel bi mogao onda da pokusam da im dam ovaj drugi modem da ga oni konfigurisu i registruju za propisno koriscenje, to mi je ipak mnogo elegantnije i jeftinije resenje od kupovine rutera i provlacenja dodatnih kablova kojih je vec i sa ovim nedavnim uvodjenjem kablovske postalo previse?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne mozes da ih koristis u isto vreme 16.08.2015. 21:35 #601071

status: user
broj poruka: 9381
To znaci da bi ti ladno isao da gasis i palis modeme po potrebi, pre nego kupio ruter i zaboravio da ti modemi a i citava skalamerija uopste postoje...
Mislis da je vredno to cimanje vredno 2000 din. koliko kosta solidan ruter...? Nije, brale.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY mozes da ih zamolis ... 16.08.2015. 22:16 #601077

status: user
broj poruka: 911
A oni ce tebi da posalju pismenu molbu u vidu racuna za jos jedan net ...
Cak i da je modem on, nema sanse da ce oni da se cimaju da registruju novi mac, daju jos jednu ip i konfigurisu isti protok po ceni jednog neta ...

ruter je jedino resenje ako provajderu nista neces da doplacujes ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @luja 16.08.2015. 22:26 #601079

status: user
broj poruka: 1620
*ebes teoriju kad je u praksi veoma tacno da ne moze =]


:: Nije tacno da ne moze da koristi fizicki 2 komada na istom kablu..
::
:: Ali i da zna da prepise podatke, problem je sto provajder nece neprijavljenom modemu da pusti podatke. Tako da corak..
::
:: Kupis ruter i tearja kao sto su ti vec i napisali..
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::

@BassivitY
Ni tako nece da moze zato sto su onda u minusu za cenu pretplate kablovske televizije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 prvi put sam sad procitao da neko uopste razmatra 17.08.2015. 00:07 #601087

status: user
broj poruka: 4659
da na jednom modemu poveze 2 racunara, ne shvatam kako to moze uopste da funkcionise, po toj logici i da se nekako povezu 2 racunara na jedan modem ne mogu oba istovremeno da imaju izlaz na internet, jedan PC ce imati pa kad on posalje-dobije zahtev onda tek drugi moze da pristupi internetu... ne kontam sta je tu prevelika investicija za jedan bezicni ruter, msm nece da `zastari` pa mora drugi da se kupi, ako neces kablove mnogo uzmi AP pa preko AP pristupis ruteru ali to je dodatna investicija....

https://www.youtube.com/watch?v=07HSc8j1U2c


AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Sto se tice Jotela 17.08.2015. 00:10 #601088

status: user
broj poruka: 4659
Oni nece sigurno da ti cine bilo kakve usluge, ja sam ih cekao samo modem da mi daju mesec dana ako ne i jace...da bih na kraju otisao direktno kod ovih sto daju te modeme i rekao im aman ljudi dajte mi modem sam cu da ga povezem jbt, 5god sam vec kod vas...majku mu



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX Ovaj modem moze... 17.08.2015. 05:10 #601094

status: user
broj poruka: 36
Ma nije meni problem ruter nego ne znam gde i kako da provucem dodatni kabl, a neki bezicni ruter vec imam, ali ne bih isao preko wi-fi jer se u mom stanu nije dobro pokazao (doduse ne taj Belkin ruter koji jos nisam probao nego Eunetov ADSL Kasda koji sam do sad koristio ali malo malo pa prekine vezu i ponovo se rekonektuje, ponekad cak i bezuspesno) a sto se tice Jotela ja sam se kod njih za net prijavio u petak (doduse morao sam da sekretaricu izvlacim iz kafica posto je bila malo utekla tamo) a vec sutradan tj. u subotu (koja je obicno neradan dan) su me zvali iz Nisa da zakazu dolazak za ponedeljak tako da su mi to zavrsili i pre nego sto sam ocekivao i sto mi je stvarno trebalo, a usput su mi i provukli i dodatni kabl za sobu u kojoj se sada nalazi modem, tako da sada imam izvedene prikljucke u 3 prostorije. A sto se tice ovog prikljucivanja 2 racunara na jedan modem, mozda nisi citao uputstvo, ali za ovaj modem pise da je moguce da se jedna veza ostvari preko USB kabla a druga preko LAN (pretpostavljam da su i tebi dali slican tj. isti modem), tako da bi mozda pre pokusao tako, posto je USB kabl tanji, samo ne znam da li ce da radi na tu duzinu koja je meni potrebna (negde oko 10 m) s obzirom da koliko se secam i tu postoje neka ogranicenja, nesto valjda kao 15 m bez nekih dodatnih pojacanja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 17.08.2015. 07:45 #601096

status: user
broj poruka: 9381
Mi u klin on u plocu....
Znaci, mozes da provuces USB kabl a ne mozes da provuces LAN kabl?
Shvati da ti imas modem a ne ruter i da modem moze ostvariti samo jednu vezu sa internetom ILI preko USB ILI preko Ethernet (LAN). Zato ces svaki put, kada budes hteo da koristis drugi PC morati da gasis i ponovo palis modem. Taj modem ima 70% kablovskih korisnika u Srbiji i niko nije uspeo da poveze dva racunara u isto vreme na njega, a gomila njih su imali istu ideju, ali dobro, mozda ti prvi uspes. Dobro, dok se ne zeznes ne mozes znati. Povezi ti to kako si zamislio, pa onda kada ti se bude smucilo, posle nekoliko novih tema koje budes postavljao po forumima u vezi problema i ogranicenja u radu koje budes imao, posle potrosenih 15-20 dana i tonu zivaca, ti kupi ruter.
Srbine, ne moze. Svi srbi koji su hteli da prikace vise od jednog racunara na taj modem, na kraju su kupili ruter.
Zasto srbinu sluzi korisnicko uputstvo? Da vidi gde se zeznuo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Ajmo APDEJT =] 17.08.2015. 15:58 #601118

status: user
broj poruka: 1620
1 kablovski prikljucak = 1 modem = 1 racunar

1 kablovski prikljucak = 1 modem + ruter = vise racunara

AMIN!

@janbpX
Da dodatno pojasnimo i rezimiramo situaciju:

-Modem ne radi samoinicijativno. Odnosno, uspostavlja Internet vezu samo kada drugi uredjaj to zahteva od njega (racunar ili ruter), dok to samo jedan uredjaj moze to da uradi u datom trenutku (nebitno da l` preko USB ili LAN/Ethernet porta) - inace je u `idle` modu.

-Ruter je taj koji na inicira uspostavljanje Internet veze i istu drzi otvorenom + ima mogucnost da dodeljuje IP adrese lokalnim uredjajima (racunar/telefon/tablet...) + ima mogucnost da rutira taj lokalni saobracaj ka javnim adresama (Internetu) i obrnuto.
[Radi on jos dosta toga ali ovo je osnova]

Ovo su principi koji funkcionisu na svim vrstama Internet veza, ne samo na kablovskoj - s tim sto kod nekih (u Srbiji je to najcesce vidjeno kod ADSL-a), modem i ruter mogu biti integrisani u jedan uredjaj.

+Dobro je VMARC zapazio:
Gde ima prostora da se metne USB kabl, jos je lakse progurati UTP (LAN) kabl!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 mozda ce uspeti sto niko drugi nije uspeo 17.08.2015. 16:58 #601125

status: user
broj poruka: 4659
ja od kad sam prvi put bio kod jotela oduvek sam imao modem i sa LAN prikljuckom i sa USB prikljuckom, ali izgleda on ima `unique` modem koji moze da radi sa oba prikljucka na 2 razlicita racunara istovremeno



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko greška 17.08.2015. 21:03 #601139

status: user
broj poruka: 4228
posle potrosenih 15-20 dana i tonu zivaca

VMARC: novi živci se kupuju/prodaju na metar ili bunt-kotur. Novi. Istrošeni? Možda.

Svaka čast za kor.uputstvo!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Pa ne mora ni ruter 18.08.2015. 09:36 #601158

status: user
broj poruka: 1327
Običan switch je dovoljan, za internet samo ne treba čak ni gigabitni da bude. Cable - Modem - Switch - koliko god portova ima switch, toliko uređaja (kompjutera) može da se zakači na njega i da svi imaju internet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 18.08.2015. 10:15 #601159

status: user
broj poruka: 9381
OMG
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 AAAAJJJJAAAAOOOOOOOO 18.08.2015. 12:36 #601165

status: user
broj poruka: 1620
Ljudi, prekinite s glupostima!

@count
Ovo se sada prvenstveno na tebe odnosi.
Mora ruter [TACKA]!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.08.2015. 12:56 #601166

status: user
broj poruka: 9460
Nema ti druge, kupi najobicniji Wi-Fi ruter i kaci se kako hoces, zicno ili bezicno. Kakva ti je to gajba ako ne moze wi-fi da prodje? Daljina, koliko imas zidova, njihova debljina...?

Da nakacis jos jedan modem, nema sanse. I da je moguce, dzaba kada ti je zakljucan MAC kod njih i mozes da koristis samo taj sto si dobio, ili kad crkne i kupis drugi, moras da prijavis da ti promene MAC kako bi ga mogao povezati sa njima.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Pa ne mora ni ruter 18.08.2015. 18:06 #601181

status: user
broj poruka: 4228
Običan svič da, ne mora gigabitni, ali da ima i WAN port i mogućnost rutiranja, po mogućstvu i WiFi...

Znači - ruter.

Pozdrav!

Vlada

:: Običan switch je dovoljan, za internet samo ne treba čak ni gigabitni da bude. Cable - Modem - Switch - koliko god portova ima switch, toliko uređaja (kompjutera) može da se zakači na njega i da svi imaju internet.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX More cek bre majstori malo (iliti ubi me prejaka rec)... part One 08.10.2015. 02:43 #604462

status: user
broj poruka: 36
Izvinjavam se svima sto sam malo bio pobegao od ove teme ali jbg jednostavno te vase udarce onako razocaran sto su te moje iluzije o ta dva zeljena modema tako lako srusene, nisam mogao da izdrzim vise da primam te se malo povukoh i primirih, sad vidim da je bilo jos odgovora u medjuvremenu od tada, a bogami i da je proslo poprilicno vremena, mnogo vise nego sto sam mislio, i tek malopre stekoh nesto malo kurazi da privirim malo ponovo i ovde, i tako evo za nekolicnu ovih nevernih Toma citat iz korisnickog uputstva o nacinu povezivanja, tj. korak br2:

2 Connect your PC to either the ETHERNET port or the USB port using the
appropriate data cable. Do not connect your PC to both the Ethernet and USB
ports at the same time. You can connect two separate PCs to the cable modem at
the same time by connecting one PC to the Ethernet port and one PC to the USB
port.

Dakle najbitnija je ova poslednja recenica na engleskom koja govori bas i upravo o tome, i onda ili ja ne znam engleski bas toliko dobro kao sto sam mislio, ili ovi paceri iz Cisco-a sto su pisali uputstvo nemaju pojma pa samo nesto lazu i mazu i trabunjaju bez veze, a napominjem da ima takodje i dijagram, odn. slika na kojoj je to jasno i prikazano, ako nekoga zanima okacicu nekako i to. Nazalost nemam trenutno dva racunara da to i sam isprobam i potvrdim ili opovrgnem, (ali ce za koji dan biti pa ce probamo) vec se trenutno koprcam na nekoj K6-2 500 starudiji dok cekam da mi se druga znatno jaca (opet AMD ali Athlon 754 na nekih 2500 ili nesto vise MHz ne mogu sad da proverim ) povrati iz kome i eventualno mi oslobodi neke podatke iz RAM memorije (za radoznale: u pitanju je bilo podizanje sa USB-flasha neke live LinuxMint verzije 16 koja me izneveri u bas najneocekivanijem trenutku i tako zakovana radi bez prekida i promena (osim u zvuku koji je nestao) vec nekih 2 i kusur meseca i jace grrr).

A sto se tice provlacenja kabla do te druge sobe naravno da ce mi puno lakse biti da provucem taj USB koji je znatno tanji (sudeci po ovom od misa koji upravo izmerih i ako takav moze da posluzi svrsi i nadje se u prodaji njegova debljina je negde ispod 3 mm) dok je LAN na koji sam ja prvenstveno mislio onaj okrugli znatno deblji otprilike kao i onaj koaksijalni, tek mi je sad ovo UTP sto neko pomenu dalo ideju da tu moze da posluzi i taj plocasti odn. paralelni, koji ako se okrene postrance tj. pljostimice bi mogao da prodje istom trasom uz taj kablovski, problem ce samo biti da se taj kabl nekako udene u tu istu rupu na vratima koju je instalater izbusio samo za kablovsku tako da bude veoma pasent i tacka ali resice se valjda nekako i to. Ali ipak je i taj UTP kad se uzme i njegova i debljina i sirina barem 2x gabaritniji od ovog misovskog USB-a, tako da VMARC kada i ako budem resio da ga provlacim zovem upravo tebe da mi to ocas posla kao Supermen obavis, a ukoliko ti bude bio potreban i asistent mozes da povedes i ovog luja-88og (taj mora da bre vodi poreklo od onog Luja XIV, vidi bogati dokle su sada dogurali pa je sad izasla vec i verzija LXXXVIII, au bog te ala je sve to napredovalo a ja nisam bio u toku) koji te u tome svojski podrzava, a ja cu dok vi to obavite gromoglasno da navijam - naravno ladno pivo i buljuk navijacica tzv. cheerleadersica vas obavezno ceka po uspesno obavljenom zadatku.

Salu sad na stranu, zahvaljujem svima koji su se ovde ukljucili u diskusiju i nesto pisali, ali od svih odgovora koje sam ovde dobio mi je nekako, mada najkraci i najsazetiji bio najkorisniji onaj koji je dao gilopile u vezi tih MAC adresa, i u vezi s tim nadjoh malocas i u tom (za neke omrazenom) korisnickom uputstvu nesto i oko toga, tj. da su za konfigurisanje kablovskog modema najbitnije dve stavke koje je potrebno dostaviti provajderu dostaviti: serijski broj i upravo ta MAC adresa. Naravno dok sam bio u ilegali i izbegavao kao djavo od krsta da privirim ponovo na ovaj post nisam ni ja sedeo skrstenih ruku nego sam nesto konketnije iscackao po netu o samom procesu hakovanja modema, mada je meni prvenstveno bio samo cilj da nekako ovaj drugi modem sto sam odranije vec imao nekako sam otkljucam i konfigurisem da radi makar kao drugi rezervni ako vec nikako ne mogu istovremeno kako vi kazete, i tako ujedno i proverim da li je uopste ispravan i vidim na kojoj je mrezi a mozda i kod kog korisnika prethodno radio, misleci da sve mora biti veoma slicno kao i kod ADSL-a ali nazalost vec po prvom pokusaju da pristupim samoj setup strani se uverih da je i to zabluda posto je modem bio zakljucan, a i kad sam nasao odgovarajucu lozinku na netu video sam da tu prakticno nista nije cak ni ostavljeno samom korisniku da menja, vec se sve izgleda obavlja preko tog specijalizovanog i legalno samo cable operaterima dozvoljeng za upotrebu softvera. Nasao sam takodje i njega, tj. link za download, ali cisto sumnjam da bih ja sa mojim ipak skromnim znanjem oko mreza nesto mnogo i uspeo da da iskoristim sve to sto on ima kako treba. ... TO BE CONTINUED...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX More cek bre majstori malo (iliti ubi me prejaka rec)... part Two 08.10.2015. 02:53 #604463

status: user
broj poruka: 36
... CONTINUED... Sto se tice samog hakovanja mislim da se tu nikako sad ne bih usudio da tu sam nesto cackam s obzirom da: 1. em sam nasao VEOMA jeftinog i relativno pouzdanog provajdera 2. em cu jos sad i da rizikujem pa da mi i tu crkavicu ukinu i eventualno i zabrane sam pristup ne njihovu mrezu ako li me samo primete i ufate da ja tu nesto sam cackam i brljam po njihovim konfiguracionim fajlovima koji su mi dodeljeni. Postavicu na kraju i par linkova na tu temu koje sam u medjuvremenu pronasao, pa ko je zainteresovan i upucen moze da komentarise i to, a ja samo jos da odgovorim i na ovo pitanje o stanu u kojem zivim: radi se otprilike o razdaljini od najvise osam metara pravolinijski izmedju te dve sobe izmedju kojih je jos i neko usko predsoblje ali s obzirom da su sobe malo pomerene u jedna u odnosu na drugu a izmedju njih je i to predsoblje signal, odn. ta prava linja ide malo ukoso tako da se na tom putu nadje onda barem 2 a mozda cak i 3 zida. Ukoliko se otvore vrata na jednoj i drugoj sobi onda to ponekad ume i da pomogne (samo da se sad ne nadje jos i neki pametnjakovic koji ce na sve ovo da mi kaze da treba da drzim stalno otvorena vrata :) ), sa jedne strane je bio taj Eunetov Kasda modem a sa druge strane Philips USB stick prijemnik, ali i njega je trebalo postaviti u ono dodatno postolje na USB-kablu i pomeranjem i zakretanjem na stolu oko i iznad monitora na stolu utvrditi najbolju kako tako zadovoljavajucu poziciju. S obzirom da je bratanac taj isti signal hvatao i preko Samsung mobilnog telefona (cini mi se da je valjda neki Galaxy II, za koji mi je rekao da spada u malo jace te da nije igracka model) i da je ponekad imao problema da se nakaci i kad je bio u trpezariji gde je kao prepeka bio samo jedan zid onda bih ja pre rekao da je uzrok pre u samom ruteru i jacini signala koji odasilje taj Kasda nego u nesposobnosti prijemnika (bilo Philipsa bilo Samsunga) da taj isti signal navataju kako treba. A naravno posto je i gradnja malo starija (negde ili tacnije iz 1970.) onda i ti zidovi nisu kao ovi danasnji, gipsani i lako propusni, te onda mozda u celu racunicu treba uvrstiti i njih, tj. slabljenje koje se na njima manifestuje.

E pa posto sam vas ovako lepo ugnjavio a pritom namucio i sam sebe da na ovoj kocopernoj masinici srocim odgovor na vase mnogobrojne i u medjuvremenu pristigle postove red je da bre idem malo da spavam i ja, nisam zaboravio na linkove koje sam gore obecao, ali okacicu ih ipak koliko sutra u nekom narednom postu...

Auhhh, uspeo sam cak da probijem i limit od 5000 znakova po poruci leleeee :) ali ipak preziveh nekako i to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 08.10.2015. 08:56 #604469

status: user
broj poruka: 9381
I... Jel si uspeo?


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX ... Linkovi o hakovanju cable modema 08.10.2015. 14:33 #604493

status: user
broj poruka: 36
Ti verovatno mislis na ovo za dva kompa preko LAN i USB porta istovremeno, rekoh vec da mi fali trenutno jos jedna masina pa dok je ne osposobim onda nista jos od probe, ali sam sinoc dok sam pisao onaj mamutski odgovor tek tada video da si jasno napisao da su to ljudi vec probali i da im nije uspelo, e pa ako je to bilo sa istim ovim modemom koji ja pominjem onda je najverovatnije da necu ni ja, posto ne verujem da sam nesto ni spretniji a ni srecniji pa da se ne zeznem na istom mestu kao oni ili u necem drugom, ali u svakom slucaju javljam kad probam sta je bilo, pa bilo sa stitom ili na njemu. I naravno, u tom slucaju bi se trebalo obratiti proizvodjacu da to sto je napisao i stvarno dokaze.

A ako si mislio na ono provlacenje UTP kabla umesto USB-a koji sam ja hteo ne brini se ceka te :) Jedino sto sam uspeo do sada kao sto vidis je da probijem nocas taj famozni limit od 5000 znakova,i pritom potrosim dobrih par sati vremena dok se nekako ne iskobeljah iz nje.

Danas me vec muci drugi problem i grize neki drugi crv u vezi maila, posto sam zamajavajuci se sa ovim modemom zaboravio da svom bivsem provajderu posaljem na vreme mail za odjavu, pa sad razmisljam da li je bolje da sad nekako izgenerisem neki i promenim mu datum i adresu primaoca pa da ga posle samo poturim kao Forward iz Sent Foldera, ili da se jednostavno vadim na to da sam ga poslao preko nekog web-maila i da sam dobio potvrdu da je uspesno prosledjen ali da kopiju u Sent Folderu nemam posto mi nije bila ukljucena ta opcija,hm?

Evo sad ovde i ovih nekoliko zanimljivih linkova u vezi hakovanja koje sam ostao duzan od nocas:

1. Ovaj je najvazniji i najstrucniji, a u okviru njega je i link za download Cisco profi softvera:

http://www.netwide.net/users/CableGuy/HowtoUncapDocsisCompliantCableModems.htm

2. Ovde nadjoh kako se ulazi na stranu za promenu acces levela modema, i mada je opisano za Web-Star modele (to je onaj koji imam vec od ranije) proradilo je takodje uspesno i na ovom Cisco EPC2100R3 koji sam dobio od Jotela te sam tako uspeo da pristupim svim raspolozivim tabovima promenom nivoa na maksimalni moguci ovde,tj. 2, taj nivo 3 i Advanced tab nisam ovde pronasao, a ovde gde sam usao (System, Signal, Status i Log) svi prikazani parametri su nazalost samo read-only, tj. u smislu da se mogu samo ocitati ali ne i bilo sta menjati...

http://www.borfast.com/blog/scientific-atlanta-webstar-2203c-how-access-locked-pages
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 08.10.2015. 16:54 #604503

status: user
broj poruka: 9381
Aha... Ajd javi kada uspes.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp U slucaju 08.10.2015. 17:21 #604504

status: user
broj poruka: 3466



Da se neko ne sprda sa nama, i da je to ustvari neko od sizofrenicara aj ovako

Uzmi taj stari modem sa kojim eksperimentises i izlomi ga sebi o glavu.

A pojuri na oglasima neki ruter i zamoli nekog da ti sa hiltijem napravi dovoljno prostora za lan kabl i spasi sebe muka za plafon 20 eura.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs