Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
kako prevariti strujomer?
STRANA 1 OD 1
Lug kako prevariti strujomer? 22.08.2015. 12:38 T61934

status: user
broj poruka: 978
onako, čisto teorijski, šta bi ba ga moglo usporiti, a da se ništa ne razvaljuje, niti da se dira instalacija!? jel razmišljo neko u tom pravcu!?

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm Na dosta načina 23.08.2015. 19:05 #601469

status: user
broj poruka: 183
Ali na svakom možeš više naje*ati nego imati koristi. Kad te uhvate naplate ti mnooogo više nego što si prevario strujomer. Nabrojane metode su tu čisto edukativno, nikako ne savetujem da uradite nešto od sledećeg :

Spojiti jednu fazu pre strujomera i spojiti potrošače na nju. Strujomer ne meri sve nakačeno na tu fazu.

Otkačiti jednu fazu sa strujomera.

Koristiti jak magnet da ga zaustaviš pa čak i da vrti unazad. Dešava se da rikne strujomer i na veštačenju mogu da dokažu da si kriv.

Izbušiti malu rupu na strujometru i koristiti iglu da zaustaviš sat.

Njihova kontrola može da uoči svaku od metoda. Napominjem ne radite nabrojano .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug drugačije sam mislio 23.08.2015. 23:01 #601485

status: user
broj poruka: 978
npr, ovi novi, ne znam kako rade, al mi palo na pamet, iskoristiti vrhove amplituda, pa im okrenuti fazu, i preko nekog kondenzatora vratiti u mrežu, možda to zbuni neki senzor u uređaju, možda pomisli da je u pitanju jednosmerna struja, il tako nešto. to prevazilazi moje razumevanje, al rekoh, možćda je neko mislio u tom pravcu. onda, čuo sam za neku reaktivnu snagu, tako nešto, i da brojilo to ne vidi, al ne znam kako se simulira, niti dal je moguće.


AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman ... 24.08.2015. 09:30 #601495

status: user
broj poruka: 808
Roknes ga macolom - ne okrece, provereno!




Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs