Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
koji fotoaparat za kucne upotrebe ?
STRANA 1 OD 1
kisanti koji fotoaparat za kucne upotrebe ? 27.08.2015. 16:26 T61967

status: user
broj poruka: 222

Koji od ova dva aparata da kupim polovni su a treba mi za kucnu upotrebu. Olympus 725sw (7.1 mpix) ili samsung ES9 (12mpix). Cuo sam od druga da ovaj samsung uvece pravi lose slike. Koji od ova dva da uzmem. ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: koji fotoaparat za kucne upotrebe ? 27.08.2015. 16:31 #601695

status: user
broj poruka: 18940
Ne verujem da će Olympus praviti bolje slike kada padne mrak, kao ni svaki aparatić ovog tipa, nažalost, jer da bi bila kvalitetna slika kada je mrak u sobi, potreban je kvalitetan blic, a od tih aparata ne možeš očekivati to, jednostavno to je to za date pare, svejedno je uzeo jedan ili drugi, a ja bih ti rekao da pogledaš neki Canon.

::
:: Koji od ova dva aparata da kupim polovni su a treba mi za kucnu upotrebu. Olympus 725sw (7.1 mpix) ili samsung ES9 (12mpix). Cuo sam od druga da ovaj samsung uvece pravi lose slike. Koji od ova dva da uzmem. ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veelnev Re: 27.08.2015. 19:32 #601706

status: user
broj poruka: 346
Moja preporuka ako mozes naci na oglasima Samsung ES95. Perfektan aparat, veoma lagan i pravi jako dobre slike danju, a nocu mozes rucno otvoriti blendu i podesiti vreme ekspozicije sto moze da da vrlo vrlo zadovoljavajuce rezultate uz neki stativ od ~1k RSD.
Takodje, blic ima solidan domet od nekih ~3m.

`` Ko na brdo, ak` i malo stoji
vise vidi no onaj pod brdom.
Ja povise nesto od vas vidim,
to je sreca dala al` nesreca
``

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Djubre od fotoaparata, i jedno i drugo. 29.08.2015. 13:56 #601823

status: user
broj poruka: 10985
Shvatite da su vremena `fotoaparata za kucne upotrebe` prosla. Bilo koji savremeni mob. telefon/tablet srednje klase, ima u sebi takav f. aparat (pa i jos bolji). Dakle, ili poluprofi/profy ili nista (daj 5 karti, jednu - necu!)

Ako si bas navalio da nesto od ovoga kupis, uzmi Olimpusa - ima solidan `macro mode` (mogucnost fotografisanja predmeta na malim udaljenostima) i vodootporan je (pa kao snimas erotske scene u kadi i pod tusem...)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Djubre od fotoaparata, i jedno i drugo. 30.08.2015. 10:00 #601861

status: user
broj poruka: 7761
Ja se ne bih slozio sa ovom pomamom za mobilnim telefonima...

Bilo koji fotoaparat nize klase ima opticki zum koji prosto ne postoji na bilo kom mobilnom telefonu tako da je slika koju uradis i sa najobicnijim aparatom od 70E daleko bolja od slike koju uradis sa telefonom...

Ali se slazem sa tvojom filozofijom da ne treba kupovati poseban aparat za povremeno sklocanje slikica pogotovu ne treba bukvalno bacati i tih 70E...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Shvatite da su vremena `fotoaparata za kucne upotrebe` prosla. Bilo koji savremeni mob. telefon/tablet srednje klase, ima u sebi takav f. aparat (pa i jos bolji). Dakle, ili poluprofi/profy ili nista (daj 5 karti, jednu - necu!
::
:: Ako si bas navalio da nesto od ovoga kupis, uzmi Olimpusa - ima solidan `macro mode` (mogucnost fotografisanja predmeta na malim udaljenostima) i vodootporan je (pa kao snimas erotske scene u kadi i pod tusem...)..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Molimo pametne...``. Genijalno! Situacija se skroz upustila od popustanja. 05.09.2015. 22:28 #602235

status: user
broj poruka: 10985
Ili, sto rece Rados Terzic (``Sumski gradjanin``): Vreme za izrabljivane i izrabljivace, promenilo se nije, treba nova revolucija da se dize, nova krv da se lije...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs