Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
koja je ovo gitara ???
STRANA 1 OD 1
perrakojot koja je ovo gitara ??? 02.09.2015. 13:16 T61990

status: user
broj poruka: 985

http://s1.postimg.org/yvk0tv5vj/WP_20150902_002.jpg

http://s14.postimg.org/e97tvx4e9/WP_20150902_003.jpg

http://s12.postimg.org/bvyptzby5/WP_20150902_007.jpg


dobio sam informaciju da je veoma stara,mozda sa pocetka proslog veka,i da moze biti vredna,pa bih da proverim tacnost informacija koju sam dobio,pa ako neko zna....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.09.2015. 14:24 #602019

status: user
broj poruka: 9460
Ne znam ko bi mogao biti proizvodjac, ali mi deluje kao najveci krs. Vidi se po izradi i materijalu da nije vredna. Kobilica isto tako, civije...
Ne vredi to nista, to je samo moje misljenje.

Gitara nije starija od 30-35 godina plafon.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sto se gitara tice (i instrumenata uopste), o vrednosti ne odlucuje SAMO 02.09.2015. 14:37 #602021

status: user
broj poruka: 10985
njihova starost. Za dobrog muzicara, uz starost, odlucivace kvalitet (stare-prastare Martin, Makaferi i Gibson gitare i dan-danas se prodaju po cenama koje dosezu desetine hiljada $, ne samo zato sto su stare nego zato sto su zvucno SUPERIORNE), za kolekcionara RETKOST (to sto je neki instrument STAR ne znaci da je REDAK na trzistu)...

Drugi problem: zicani, narocito TRZALACKI instrumenti, proizvode se vec vekovima sirom sveta, cesto od strane potpuno anonimnih ``graditelja``, koji veoma cesto imitiraju popularne modele poznatih marki - samo na teritoriji bivse YU, bilo je (i ima) pedesetak dobrih, ozbiljnih graditelja, profesionalaca ciji modeli uglavnom podsecaju na razne modele firmi poput Fender-a, Gibson-a, Ibanez-a itd. Ovi graditelji ponekad upravo NAMERNO (po narudzbi ili svojevoljno) naprave neku gitaru koja je, prakticno, replika nekog Fender-a (Stratocaster, Telecaster...) ili Gibson-a (505, Les Paul...) itd.
Ova na fotkama, podseca na neki Gibson, telom i vratom. Mogla bi da bude i proizvod firme Framus, recimo...
https://goo.gl/mqPFJ8
Najbolje bi bilo da se obratis nekome od tih majstora, ako ti je stalo da brzo dodjes do informacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot stvarno 02.09.2015. 14:57 #602027

status: user
broj poruka: 985
torta- stvarno totalno lici na Framus,cak svi detalji su isti kad se pazljivo pogleda,a moj kum koji je muzicar,i svirao je na njoj kaze da ima fenomenalan zvuk kakav se u modernijim gitarama danas ne moze cuti.... e bas to sto si napisao me je navelo da postavim pitanje,zato sto sam od iskusnog muzicara cuo da je gitara ono sto ti kazes zvucno superiorna,a jos pritom mozda ima 70-80 godina,pokoja vise ili manje :))))

gilopile,gitara je kupljena polovna 1964-e godine,kupio ju je zenin deda svom sinu(zeninom caletu :) ) detetu od 12 godina da uci i svira.... tako da samo u njegovom posedu je preko 50 godina,a napominjem kupljena je polovna....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.09.2015. 14:57 #602028

status: user
broj poruka: 9460
Ma obicna `no name` akustara, na kilometar se vidi...Gledam u gitare ceo zivot :)

Moguce da je iz tog perioda 60-ih, ali lici mi da je 70-80-ih...Taj fazon sa prelivanjem boje je iz tog nekog doba, a ovde se dobro vidi ta tehnika, ako se ne varam. Ne znam, meni niti malo ne lici na neku brendiranu vrednu gitaru...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 02.09.2015. 14:59 #602029

status: user
broj poruka: 985
znaci no name akustara,jedino sto je sigurno stara.... hm,jel ima to neku vrednost,i ako znas otprilike koju? slikano losim fonom,prelivanje boja moguce da je varka na slici....


:: Ma obicna `no name` akustara, na kilometar se vidi...Gledam u gitare ceo zivot :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Re: ... 02.09.2015. 15:01 #602030

status: user
broj poruka: 9460
Pa realno nema neku vrednost, bar ne kao antikvitet. Ne bih da lupim, ali ne moze vredeti mnogo. Nije rucni rad sigurno, nije toliko matora + je dosta lose izrade, tj. kopirano je tu dosta od brendiranih...

Najbolje da priupitas na jos nekom forumu, nije zgoreg.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: znaci no name akustara,jedino sto je sigurno stara.... hm,jel ima to neku vrednost,i ako znas otprilike koju
::
::
:: :: Ma obicna `no name` akustara, na kilometar se vidi...Gledam u gitare ceo zivot :
:: ::
:: :: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: :: - Hm, mislim da će biti čupavo.

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ok 02.09.2015. 15:13 #602032

status: user
broj poruka: 985

tnx,nadam se da ce jos neko procitati temu,videti slike pa odgovoriti,znam da ima muzicara na forumu,i to poznatih :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.09.2015. 15:21 #602033

status: user
broj poruka: 9460
Koliko ja znam, tu je Soad, zgy ( tako nekako ), forewer...ima jos neki koji se bave muzikom ali ne mogu se trenutno setiti nick-a :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strahor minimalna vrednost 02.09.2015. 15:35 #602034

status: user
broj poruka: 19
Moze da sluzi kao ukras ili pocetnike, no name sperploca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Nije Framus sigurno 02.09.2015. 15:46 #602035

status: user
broj poruka: 261
Imao sam takav model Framusa (prodao Dr. Spiri koji je sredio), ovo je daleko od toga.
Pre će biti Melodija Mengeš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoo8 Mislim da je ova :) 03.09.2015. 10:04 #602067

status: user
broj poruka: 126



http://www.gitare.info/forums.php?m=posts&p=262319
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.09.2015. 11:50 #602070

status: user
broj poruka: 9460
Tako je Zex. Ti i Predrag ste pogodili da se radi o Melodija Menges. I meni je to prvo palo na pamet, ali ne napisah.
Kao sto sam rekao, nije starija od ~35 godina,i to je i tacno, mislim malo sam omasio, ali je tu negde.

Evo ovde:
http://www.angelfire.com/music2/matthias/guitars.html

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tartek Re: stvarno najlakse je ispljuvati nesto sto se ne razumes 04.09.2015. 22:56 #602175

status: user
broj poruka: 227

Thailand,fighting the last boss



┏━━━┓╋╋╋┏┓╋┏┓┏━━━┓
┃┏━━┛╋╋╋┃┃┏┛┗┫┏━━┛
┃┗━━┳┳━━┫┗┻┓┏┫┗━━┳━━┳━┓
┃┏━━╋┫┏┓┃┏┓┃┃┃┏━━┫┏┓┃┏┓┓
┃┃╋╋┃┃┗┛┃┃┃┃┗┫┃╋╋┃┏┓┃┃┃┣┓
┗┛╋╋┗┻━┓┣┛┗┻━┻┛╋╋┗┛┗┻┛┗┻┛
╋╋╋╋╋┏━┛┃


:: torta- stvarno totalno lici na Framus,cak svi detalji su isti kad se pazljivo pogleda,a moj kum koji je muzicar,i svirao je na njoj kaze da ima fenomenalan zvuk kakav se u modernijim gitarama danas ne moze cuti.... e bas to sto si napisao me je navelo da postavim pitanje,zato sto sam od iskusnog muzicara cuo da je gitara ono sto ti kazes zvucno superiorna,a jos pritom mozda ima 70-80 godina,pokoja vise ili manje :)))
::
:gitara je kupljena polovna 1964-e godine.... tako da samo u njegovom posedu je preko 50 godina,a napominjem kupljena je polovna....
::
::
:: otprilike tako neka prica,sa les paul-om koji je cale kupio otprilike tih godina,orginal dzezerska msm,nisam uspeo da nadjem sliku tako neke slichne,a necu se cimam jer je ne bih prodavao ,jer ona mozda vredi bogatstvo,znam da mi je matori ispricao da je sljakao celo leto i da je dao trecinu u kucu trecinu za gitaru i trecinu sebi za troshak,posle 15 ak dana tip o koga je kupio je pitao da je otkupi nazad po duplo vecoj ceni sto ovaj nije hteo,kaze da je u to vreme bila stara preko 50 banki i da je imala neki pechat negde unutra,uvek mi je bila zlja da nauchim da sviram gitaru,a od stilova koje volim da slusam su van Zant,Stivi Rej Von,i neki tvrdji beli blues kao i Skinardi,Satriani ....itd itd...da i tako staru gitaru nikako ne pokuSavati `restaurirati`,jer automatski se gubi vrednost i silne godine s brisu ,a godine koje su ostavile taj trag i smek na njoj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs