Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
ebay povrat novca
STRANA 1 OD 1
kefalo81 ebay povrat novca 08.09.2015. 21:53 T62024

status: user
broj poruka: 775
Naručio ja neka dva kondenzatora iz italije preko ebay-a jer su original.

I tamo početkom mjeseca vidim ne stiže ništa i rekoh da pišem reklamaciju , zatražim ja pare nazad i vrate oni meni pare na paypal nalog moj u iznosu koji je plaćen. 5.51euro.

Taj novac nije na mojoj internet kartici , rekli su mi u banci da će biti do kraja ove sedmice.

E sad čudno je to što je meni to stiglo danas.

Pošto ne razumijem taj mehanizam pretjerano jer je sve stizalo pa se nisam ni žalio.
Intereuje me šta raditi. Da li prodavac može da povuče taj novac nazad sa paypala, jer ne bi htjeo da oštetim nekog za sitan novac ili da me neko poteže.

Da li prodavac ima uvid u to da je meni dostavljeno isporučeno pa će onda izvršiti povrat novca ili ja moram ukazati na to i da ponudim novac nazad.

Čudno je što kada sad odem na link sa koga sam naručio, piše da ne stiže u srbiju, a meni stiglo . Siguran sam da je stizalo za Srbiju kad je naručivano.

Unapred se zavhaljujem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 08.09.2015. 22:55 #602424

status: user
broj poruka: 9381
Obavesti prodavca da ti je stiglo i da ces mu platiti kada ti novac bude legao, za par dana. Nece imati nista protiv .)
On ti ne moze povuci pare, sada je samo stvar tvog postenja i dobre volje.
Ako hoces da mu platis, najavi mu, napavi order, stavi u napomenu da ti ne salju pare, plati i zatvori order (kao da je stiglo)
Zavisno od sluzbe kojom je slao, ako ima tracking number, onda moze da zna da si primio, ali ti ne moze nista.
Mada, ne znam zasto imas sve te dileme, ako imas nameru da mu platis... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 zato što nemam pojma kako da mu vratim novac 08.09.2015. 23:27 #602429

status: user
broj poruka: 775



niti kako se rješavaju ove situacije jer je sve d osada stizalo u roku i kako treba, a ne bih htjeo da me neko ganja prije nego što ja dokučim šta i kako se radi.
Jedva sam našao i kako da tražim novac nazad a kako ću tek sad da nadjem kako da mu vratim isti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 09.09.2015. 07:39 #602435

status: user
broj poruka: 9381
Napisao sam ti.
1. Kontaktiras ga, kazes da ti je stiglo
2. Kada ti odgovori, napravis order, platis i odmah kliknes da ti je stiglo a njima kazes da ti ne salju (tj. unapred to dogovorite)

Oni mogu da te opomenu, da ti je stiglo, ako imaju Tracking number, ili ako zele da se bave time. Ali verovatno nece, ne zanima ih.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 09.09.2015. 13:42 #602453

status: user
broj poruka: 4741

Da li je u tih 5.51e uključena i poštarina ili je to samo cena predmeta? I ako nije, koji je iznos za poštarinu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 09.09.2015. 20:49 #602487

status: user
broj poruka: 609

e ja sam skoro kupio neka dva cipa ...postarina je bila oko 5 e a cipovi po 50centi..tako da prettpostavljam da je i njemu slicno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 poštarina je oko 3 eura 09.09.2015. 22:20 #602497

status: user
broj poruka: 775
a 2.5 su kondovi. sačekaću do kraja sedimce da vidim šta će se desiti jer ni meni na karticu nije legao još novac pa da ne požurujem.



Hvala svima na pomoći.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 09.09.2015. 22:53 #602498

status: user
broj poruka: 4741

Bilo im je jeftinije da ti vrate siću nego da se raspituju šta je sa pošiljkom.
Od neke tvoje savesti zavisi šta ćes. Ja bih dao, ako ništa drugo da se ne osećam nelagodno ako opet naručujem od njih.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs