Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Appp za Windows Phone 8.1/10
STRANA 1 OD 1
MACHINE Appp za Windows Phone 8.1/10 25.09.2015. 21:09 T62121

status: user
broj poruka: 5696
Dajte predlog za najbolje Free app bez reklama. Da li treba instalirati na Nokia-e neki AntiVirus mozda? Na Android 4.4.x mi nije trebao.

Programi, da su iz poznatijih firmi, sto blizi Microsoft OSu

LED lampa, SOS
za senzore
cleaner
file manager
browser
AV (if needed), ima li neki integrisani u Win Phone?
...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.09.2015. 21:26 #603631

status: user
broj poruka: 3104
Imam 630.
Led lampu nemam
Koje senzore?
Cleaner na W8 nemas, nije ti ovo Android.
File manager...E tu je problem, imas nekoliko ali ni jedan nije svemoguc. Predlazem `Files`, a i radio ga MS.
Browser, od svih najbolje mi se pokazao UC Browser. Jedina mana je kao i svima, nema flash playera.
AV na WP mozda ima ali zaista ne vidim potrebu.

Od dodatnog:
Adobe Reader
Battery - Vise opcija za optimizaciju baterije ali ja ga koristim zbog najglulje, a to je da vidim na lock ekranu kolika mi baterija u procentima. Ima reklama.
Kursna lista
Office Lens - OCR program.
Parking (oba i RS i SRB) - Za brzo kucanje SMSa za placanje parking zone u svim gradovima.
Perfect Recorder - snimanje zvuka. Ima reklama.
Simple Screen Locker - Zakljucavanje ekrana pomocu Tile umesto bocnog dugmeta (da mu produzis zivotni vek).

Koristim jos neke, ali ne verujem da su znacajni za pomenuti. Uglavnom su za Remote Control.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath N 1520 ovde 25.09.2015. 22:16 #603634

status: user
broj poruka: 484
Flashlight - by Asleroid (po meni jedna od najboljih za WP)
cleaner ti ne treba a ima ih, iovako kada ugasis aplikaciju ona je ugasena, sem ako je minimize-ujes na windows tasteru (btw, nisam koristio cleaner ni na androidu pa smatram da necu ni ovde) ali imas Storage Cleaner (ili storage cleaner pro)
file manager - nemas kao na androidu da postoji mogucnost da ide do root-a, tako da mozes da koristis I MS files
browser - sta znam, ja sam zadovoljan IE za sada, cekam da predjem na wp 10 pa da ga sinhronizujem sa Edge na pc-u.
AV - nemam, kao i za cleaner smatram da nije potreban sem ukoliko stvarno ne skidas sumnjive fajlove, mada i tada mislim da ti nece pomoci 100% :D

Adobe Reader - imas oficijalni
skini Here Drive+ za navigaciju
Here City lens - probaj

Ne znam sta jos, ako ti treba nesto, pitaj...
Samo se ne trudi da trazis aplikacije sa kompa i van store-a posto ih nazalost jos neces naci.
Ako sam dobro cuo, tek sa wp 10 cemo imati mogucnosti instaliranja aplikacija sa kompjutera i jos gomilu toga, tj. bice delimicno otkljucan u odnosu na wp 8-8.1


Cpu: Intel Q6600 @2.4Ghz @1066Mhz
CpuCooler: Cooler Master GeminII
MB: AsRock G41M-VS3
Ram: 6Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
Case: Chieftec
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` 1920x1080

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 25.09.2015. 23:49 #603641

status: user
broj poruka: 1372
Imam ja par pitanja.
Odnedavno sam vlasnik Lumie 630, i to mi je inače prvi `pametni` telefon pa imam neka pitanja.

1. Da li postoji neki pretraživač koji blokira reklame? Koliko sam video ne postoji da se skine adblock, a razni pretrazivači koji navodno brokiraju reklame ne rade to kako treba ili ne rade uopšte.
Trenutno koristim UC, i na torrentima moram po 2-3 puta da otvaram jer tabove jer me stalno preusmerava na Aliexpress ili razne druge sajtove i izlaze mi reklame da trebam da ažuriram win ili da skinem antivirus.
Takođe mi ne radi Veetle, a watchseries sam uspeo da nateram da radi preko nekog drugog pretrazivaca, ali je i to muka ziva, izbegavanje reklama pa iz 4-5 puta nekako proradi.
2. Da li postoji neki normalan audio plejer koji ima equalizer? Koliko sam našao, ne postoji čak ni samostalni program tog tipa. Takođe sam skinuo 5-6 plejera i nisam mogao da verujem da nemaju funkciju premotavanja!? Ne znam kako ovo komentarisati....
3. Skinuo sam neki strip sa torrent u obliku fotografija i bio sam začuđen da standardni program za pregled nema mogućnost nikakvog sortiranja, već su mi fotografije bile poređane po vremenu skidanja. Skinuo sam još 2-3 programa ali nijedan nema takvu opciju, pa bih molio preporuku za neki koji ima.

Ima tu još dosta stvari, ali ovo su one najosnovnije koje su mi sada pale na pamet.
Hvala unapred.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla rep. 26.09.2015. 07:50 #603646

status: user
broj poruka: 612
Šta ste vi očekivali od Windows Phone operativnog sistema? Da neće možda da bude naslednik legendarnog PPC/PDA operativnog sistema _ Windows Mobile? Oće ali Q**C!

Ovo je ništa drugo do parodija mikrosofta na aple ajos. Vidim bez ikakve muke im je to i uspelo. :P Ljudi kupuju njihove telefone, i muče muku sa dodatnim aplikacijama i opcijama tj. mogućnostima koje su imali pod `default` još na Symbian UIQ operativnom sistemu. Mikrosoft je bukvalno sa ovim operativnim sistemom uradio istu stvar kao i Apple sa iOS - obogaljio ga je do besvesti, opcije i mogućnosti sveo na minimum, zaključao ga kao tvrdjavu, podešavanja u okviru generičkih aplikacija sveo na minimum: 2-3 opcije, i tako zapakovan ponudio potrošačima pod etiketom `smartphone`,

Neću da grešim dušu, ali nekadašnji telefoni bazirani na JAVA platformi imali su više opcija u podešavanjima i više mogućnosti, čak i dodatnih aplikacija, što ih je svrstavalo u `smartphone` uredjaje. Jedino ako ove današnje generacije `smartphone` pojam ne vezuju za kapacitivni ekran, e to je onda neka druga rabota.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: rep. 26.09.2015. 08:02 #603647

status: user
broj poruka: 163
Tacno je da nema aplikacija onoliko koliko android ima . Ali zato ti telefoni lete u bukvalnom smislu. Ja ni jedna android nisam viodeo jos da tako radi.
Od android telefona samo nexus serija nista drugo ja ne bih uzimao. A WP radi dobro na svakom modelu koji sam imao prilike da vidim. Bilo bi dobro da ima vise aplikacija svakako.


:: Šta ste vi očekivali od Windows Phone operativnog sistema? Da neće možda da bude naslednik legendarnog PPC/PDA operativnog sistema _ Windows Mobile? Oće ali Q**C
::
:: Ovo je ništa drugo do parodija mikrosofta na aple ajos. Vidim bez ikakve muke im je to i uspelo. :P Ljudi kupuju njihove telefone, i muče muku sa dodatnim aplikacijama i opcijama tj. mogućnostima koje su imali pod `default` još na Symbian UIQ operativnom sistemu. Mikrosoft je bukvalno sa ovim operativnim sistemom uradio istu stvar kao i Apple sa iOS - obogaljio ga je do besvesti, opcije i mogućnosti sveo na minimum, zaključao ga kao tvrdjavu, podešavanja u okviru generičkih aplikacija sveo na minimum: 2-3 opcije, i tako zapakovan ponudio potrošačima pod etiketom `smartphone`
::
:: Neću da grešim dušu, ali nekadašnji telefoni bazirani na JAVA platformi imali su više opcija u podešavanjima i više mogućnosti, čak i dodatnih aplikacija, što ih je svrstavalo u `smartphone` uredjaje. Jedino ako ove današnje generacije `smartphone` pojam ne vezuju za kapacitivni ekran, e to je onda neka druga rabota
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: 26.09.2015. 11:20 #603651

status: user
broj poruka: 3104
1. Nema, sta vise MS je zabranio pravljenje programa koje blokiraju reklame.
2. I ja sam muku mucio zbog pravljenja playliste. Elem equilizer se nalazi u settings od telefona umesto u playeru. U sustini, svi su playeri isti, samo drugi skin.
3. Skidanje torrenta na telefonu mi je ne logicno. Ja umesto da skinem torrent na telefonu, imam instaliran uTorrent Remote controll koji zapravo povezuje uTorrent na mom kompu. Kad hocu da skinem torrent preko mobilnog, on se zapravo skida na kompu.


:: Imam ja par pitanja
:: Odnedavno sam vlasnik Lumie 630, i to mi je inače prvi `pametni` telefon pa imam neka pitanja
::
:: 1. Da li postoji neki pretraživač koji blokira reklame? Koliko sam video ne postoji da se skine adblock, a razni pretrazivači koji navodno brokiraju reklame ne rade to kako treba ili ne rade uopšte
:: Trenutno koristim UC, i na torrentima moram po 2-3 puta da otvaram jer tabove jer me stalno preusmerava na Aliexpress ili razne druge sajtove i izlaze mi reklame da trebam da ažuriram win ili da skinem antivirus
:: Takođe mi ne radi Veetle, a watchseries sam uspeo da nateram da radi preko nekog drugog pretrazivaca, ali je i to muka ziva, izbegavanje reklama pa iz 4-5 puta nekako proradi
:: 2. Da li postoji neki normalan audio plejer koji ima equalizer? Koliko sam našao, ne postoji čak ni samostalni program tog tipa. Takođe sam skinuo 5-6 plejera i nisam mogao da verujem da nemaju funkciju premotavanja!? Ne znam kako ovo komentarisati...
:: 3. Skinuo sam neki strip sa torrent u obliku fotografija i bio sam začuđen da standardni program za pregled nema mogućnost nikakvog sortiranja, već su mi fotografije bile poređane po vremenu skidanja. Skinuo sam još 2-3 programa ali nijedan nema takvu opciju, pa bih molio preporuku za neki koji ima
::
:: Ima tu još dosta stvari, ali ovo su one najosnovnije koje su mi sada pale na pamet
:: Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: Re: 26.09.2015. 11:54 #603654

status: user
broj poruka: 1372
1. Znači penis
2. Hvala za eq, nisam ga primetio u podesavanjima. Meni su pleyliste nestajale iz čista mira. Ovaj fabrički plejer je još i najbolji, ostali su katastrofa.
3. Skidao sam zato što nemam usb kablić (u pakovanju se ne dobija), pa sam isprobavao kako radi, i zadovoljan sam Torexx-om, ali su torent sajtovi zato prepuni reklama.

Jel imaš preporuku za neki program za fotografije koji ima mogućnost sortiranja?


:: 1. Nema, sta vise MS je zabranio pravljenje programa koje blokiraju reklame
:: 2. I ja sam muku mucio zbog pravljenja playliste. Elem equilizer se nalazi u settings od telefona umesto u playeru. U sustini, svi su playeri isti, samo drugi skin
:: 3. Skidanje torrenta na telefonu mi je ne logicno. Ja umesto da skinem torrent na telefonu, imam instaliran uTorrent Remote controll koji zapravo povezuje uTorrent na mom kompu. Kad hocu da skinem torrent preko mobilnog, on se zapravo skida na kompu
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.09.2015. 12:14 #603655

status: user
broj poruka: 3104
Zaista se nisam bavio fotografijama. Meni odgovara ovako po datumu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ladnoimam mrsav izbor 26.09.2015. 20:36 #603686

status: user
broj poruka: 36
Imas Total commander za wp free... Juhu
Dos 6.2 app
Imas razne emulatore (gameboy,snes...)
Moja omiljena the whip :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Питање за onedrive апликацију 27.09.2015. 19:11 #603736

status: user
broj poruka: 776

Како се може средити да ради и кад је телефон закључан?
Типа, ставим гомилу фајлова да се аплоудују, и чим се сам закључа после 3 или 5 минута он обустави радњу. Зна ли неко како да се ово среди?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.09.2015. 20:18 #603740

status: user
broj poruka: 3104
Licno izbegavam OneDrive zbog toga sto ti vec u EULA objasne da ti pregledaju podatke da li krse pravila ugovora. Inace, predpostavljam da je to ona opcija u bateriji da ostavis OneDrive da radi i u background.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner He, he, he, WP-e... 27.09.2015. 22:44 #603753

status: user
broj poruka: 7761
Rekao sam ti da ces morati da se navikavas na spravicu...
Nije to klasterisani android koji ne radi ni kad ima 4GB...
OVDE JE SVE ZAKLJUCANO...

Citanje knjiga TUCAN... na androidu je to fio FBReader ali na WP je ustrojen do bola a TUCAN razvaljuje...

Za stripove imas COMICANA, na androidu sam rabio CBRack koji je definitovno bolji program od COMICANA-e ali sta je tu je... comicana je spora do bola dok ona otvori stranicu prodje te volja...

Za baratanje fajlovima imas stock FILES meni se licno ne dopada pa sam se potrudio da nadjem Total Commander za WP njega sam koristio i na androidu i na racunaru ma program bez koga se upravljanje fajlovima po mom skromnom misljenje prosto ne moze zamisliti... kad samo vidim one balvane koji koriste windows explorer dodje mi da ih sa sve racunarom bacim kroz prozor... klik gore, klig dole... uzas... TOTAL COMMANDER WP RAZVALJUJE...

@ MACHINE, Zdebeli...
Muzika je pomalo mucenje, tu ima tust i tma nazovi programa koji su samo skinovi i nista drugo... stock aplikacija koju dobijes uz telefon je izgleda jedina kadra da svira sve zivo a svi drugi koje instaliras se oslanjaju na nju... naravno to je zbog piraterije za koju MS misli da je ovako suzbija...
Licno sam instalirao `SonicXbeat` koj mi je na oko simpatican i ne gusi reklamama... imam instaliran i `Perfect Music` koji cim si na netu satire reklamama, ono pola ekrana pojedu reklame...
Liste pesama koje zelis da slusas mozes da napravis samo kroz stock, koji uzgred jedini ima rudimentalnu mogucnost premotavanja pesme dok svi ostali imaju samo prebacivanje mislim u FREE varijanti...
Dalje sto se muzike tice ako imas tust i tma kompilacija poput mene on ih sve razbije na 20 i/ili 30 albuma cak i u slucaju da si sredio tagove i lepo uneo ime albuma... kad to uradis moras u nekom programu sveim fajlovima da dodelis varijablu da su jedna kompilacija i tek tada ih svi programi vide kao jedan album... idiotluk ali tako je kako je...

Za net koristim iE, imam i Operu ali mi se ne dopada kako ona izgleda na WP... nesto nisam iskusio mnogo muke sa reklamama mozda zato sto i ne saram mnogo po raznim sajtovima preko telefona...

Nervira me sto nema Blic i Politika aplikacije ali sta je tu je... ima Novosti ali ko cita novosti... ima N1, Blej92 koji me koncepciJski nervira... jednostavno nema dovoljno kvalitetnih programa za domace novine... bar nema onih cije se novine najvise rabe...

Torenti na telefonu, mislim ima li to smisla... nije to masina za takve stvari... iskeno mene su torenti poceli da nerviraju ako nisu skidani na i sejani sa SSD-a... ono ako je vise od 10 aktivnih torenta zna da uspori radi HDD-a do kesice...

@peterpan
Ovi sto se interesuju za `OBLACNOST` mi nikad nisu bili jasni sta ce ti bre to zar nije bolje trositi mobilni net na neke pametnije stvari nego na prebacivanje i skidanje fajlova sa nekih tamo servera... pogotovu ka OBLAKU i to sa ubogih 2, 3 ili 4 mbita/s... ja sam uz telefon uzeo i samsung mikro sd 64GB pa mi je kopiranje od 10MB/s sporo a kamo li WiFi... moje je moje i tu je samnom kud god da idem i kad god pozelim... a ne da mi neko gleda sta mi je na netu i sl... uvek me je intrigiralo kako taj OBLAK ne smeta zaverama sklonim srbistancima a ovamo svako malo pricaju o sigurnosti i sl...

@Spacewla
Kad je nego zadrt onda mu nista ne odgovara... sinko meni telefon treba da ga koristim a ne da se vasceli dan igram opcijama za koje nisam siguran cemu sluze a uz to ni ne rade... prosto kupis WP i sve radi i to je to...

Ima sve sto coveku treba ALI nema u kolicinama djubreta bar ne onoliko koliko ga ima na androidu da svaki dan probas neki novi program koji nikad neces koristiti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: He, he, he, WP-e... 27.09.2015. 23:41 #603758

status: user
broj poruka: 776
Што се тиче завера, свестан сам да од праћења не можемо побећи, хтели то или не. Прати нас фејс, линкедин, гугл, МС... Мени је ово потребно пошто стављам слике на облак као бекап, јер сам се већ опекао са цркавањем електронике на харду и синдромом оде мас` у пропас`.
И да, мени је аплоуд брзине 0.86 мбит

:
:: @peterpa
:: Ovi sto se interesuju za `OBLACNOST` mi nikad nisu bili jasni sta ce ti bre to zar nije bolje trositi mobilni net na neke pametnije stvari nego na prebacivanje i skidanje fajlova sa nekih tamo servera... pogotovu ka OBLAKU i to sa ubogih 2, 3 ili 4 mbita/s... ja sam uz telefon uzeo i samsung mikro sd 64GB pa mi je kopiranje od 10MB/s sporo a kamo li WiFi... moje je moje i tu je samnom kud god da idem i kad god pozelim... a ne da mi neko gleda sta mi je na netu i sl... uvek me je intrigiralo kako taj OBLAK ne smeta zaverama sklonim srbistancima a ovamo svako malo pricaju o sigurnosti i sl..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner WP problem sa kompilacijama... 29.09.2015. 11:28 #603847

status: user
broj poruka: 7761
Elem ko ima WP verovatno je iskusio problem sa kompilacijama...
Konkretno kompilacija se pojavljuje u listi albuma kao mnogo razlicitih albuma sa istim imenom...
Problem je u autoru... tj. MS vise paznje obraca na autora albuma umesto na ime albuma i izvodjaca...

Tako da u IDE3 tagu treba u polju album artist uneti recimo ime kompilacije i problem nestaje... moze se delimicno resiti i u properties gde se cekira opcija `Part of a compilation => YES` ovo drugo nekad radi nekad ne...

Jos uvek nisam siguran kako se prave playlist-e ako neko ima proverenu metodu neka je slobodno podeli sa nama...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs