Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Klima grejanje
STRANA 1 OD 1
Bundeva Klima grejanje 29.09.2015. 23:57 T62146

status: user
broj poruka: 408
Da li mi neko moze reci do koliko obicne split NEinvertorske klime mogu da greju na minisu? Da li mogu da rade do reicmo -5-10 C?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Klima grejanje 30.09.2015. 05:08 #603917

status: user
broj poruka: 914

Moja Midea bez problema na -15 ali je pod terasom od 2 m problem se javio nakon 10-tak dana kada se skroz okovala spoljna jedinica ledom. Morao sam fenom za stolariju da je otapam jer se u odvodnom crevu spoljne jedinice nakupilo tokom jeseni prljavstine koja je napravila usko grlo i tu se smrzla...
Ako nije tajna gde stanujes tj stanu u zgradi ili privatna kuca?

:: Da li mi neko moze reci do koliko obicne split NEinvertorske klime mogu da greju na minisu? Da li mogu da rade do reicmo -5-10 C
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Bundeva 30.09.2015. 17:03 #603946

status: user
broj poruka: 17084
Cim je -1 nije proporucljivo, radice ona neko vreme ali voda se mrze i mozes da je pokvaris trajno, dakle radice neko vreme, dok ne crkne ako je silujes.
A koliko, videces i sam kad je pustis na minusu da radi nekoliko dana.

Te obicne klime nisu za ispod 0 da rade, sa razlogom...

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 30.09.2015. 18:12 #603948

status: user
broj poruka: 304
I plus gubi efikasnost kada je ispod 0. Tj. radiće do daske i trošiti struju ali će slabije grejati unutra.
Što se tiče ledjenja postoje i modeli koji imaju grejače spoljne jedinice pa kad se zaledi oni je otope,ali opet se postavlja pitanje efikasnosti i potrosnje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil ja se grejem 30.09.2015. 22:46 #603989

status: user
broj poruka: 351
obicna lg vec 9 godina i midea 6. kad je mnogo hladno ne gasim ih, znaci ono -15...
to jednostavno radi, a kad crkne okacicu novu, do sad su se isplatile.
postoje i grejaci za klime koje nasi majstori budze, cuo sam pozitivna iskustva.
to se ustvari grejac za oluke, koristi se i za podno grejanje na struju.
mislim da je po katalogu do -4 ili 5 moguce grejanje, ali eto ja ih ne stedim i rad mi obe tokom cele zime.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kunta Do minus 6-7 30.09.2015. 23:49 #604001

status: user
broj poruka: 40
Mi se grejemo skoro celu zimu samo na klime (2x panasonic, LG i midea). Sve 4 klime pristojno greju do minus 6-7 stepeni ispod nule. Kada je hladnije ukljucujemo etazno grejanje.

Sto se struje tice, klime su daleko isplativije...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 RE: 01.10.2015. 08:09 #604018

status: user
broj poruka: 914
@Dexter013:Nema veze voda sa time vec je naj bitnija razlika u ulju u samom kompresoru tj za obicne je gusce i sto je profil rekao ne treba ih gasiti ili paliti na minusima ispod -6-7.

@profil Grejace staviti oko kompresora da bi lakse startovala klima a na dnu spoljne jedinice napraviti jos koji odvod.
Evo par ideja za ustedu struje :

Ako imate izdasan bunar ,spoljnu jedinicu tj sace oblozite/zatvorite a ventilator skinete , njegovo napajanje na sklopku koja ce da ukljucuje pumpu koja ce vodom iz bunara preko nekoliko mlaznica da greje sace i tako klima nece uopste ili ce ponekad ici u defrost. Koriscenu vodu u kanalizaciju ili potok,reku,nivu. Ako je slab bunar bilo bi dobro znati kretane podzemne vode i 15-20 m iznad crpnog bunara napraviti drugi kako bi se voda ponovo zagrejala.
Ovde zavisi efikasnost od nekoliko faktora :
1. dubina bunara koja sama po sebi sto dublji to ce voda biti toplija (moze biti i do 12c zimi)
2. izdasnost bunara u pogledu akumulacije vode
3. pravilan odabir i raspored mlaznica


Ako imate septicku jamu napraviti spiralu od bakarne cevi oblozene teflonom i potopiti u istu.Bitno je da spirala bude kao na splavu tj da pluta tako sto ce biti povezana gumenim crevima i imati plovak.

Prvu varijantu ima covek u Batajnici bunar>kanalizacija i 140m2 na 2 etaze greje za 65e mesecno...
Druga varijanta na nekoliko lokacija stim da je septicka tipa valjka r=1,5m H= 3m klima 12-ica nikad ne ide u defrost ali leti hladjenje zeznuto...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 01.10.2015. 14:31 #604027

status: user
broj poruka: 609



Ja koristim Carrier obicnu (deklarisana je fabricki od -15 do +50) i vec nekoliko godina se grejem i nemam problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs