Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Kupovina preko neta,carina?
STRANA 1 OD 1
tosas Kupovina preko neta,carina? 30.09.2015. 18:20 T62148

status: user
broj poruka: 304

Naručio bih neku IP kameru sa A..Ex......a iz Kine...
Da li može da se desi da me neko klepi sa carinom? Kamerica je oko 40e...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 30.09.2015. 18:44 #603950

status: user
broj poruka: 4016
http://plutonlogistics.com/spedicija/kupovina-preko-interneta-kako-se-carine-posiljke/

do duse ja sam narucio na aliexpress neke gluposti za papagaje oko 15e i samo sam pokupio kao medjunarodnu posiljku u posti, bez potpisa, bez ikakvog placanja bilo cega, ni carina ni porez...


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kupovina preko neta,carina? 30.09.2015. 19:22 #603953

status: user
broj poruka: 9369
Zavisi kako im se nakrivi.
Carinu nece sigurno, ali PDV mozda nece, al sigurno `oce :))
E sada, s` obzirom da ti je carina 10% a PDV 20%, potpuno ti je svejedno :)
Salu na stranu.

Imas 4 opcije:
1. Dzabe (ne podleze pregledu)
2. Pregled, pa ako ne podleze carinjenju i vrednost (po njihovoj proceni) manja od 10€, placas pregled 100 din. (Tzv. otvaranje paketa)
3. Ne podleze carini, ali je procenjena vrednost veca od 10€ (opet njihova procena, ne fermaju kineske carinske deklaracije), placas PDV na procenjenu vrednost + 100 din otvaranje paketa.
4. Podleze carini (saucesce opcija), procenjena vrednost robe sa troskovima transporta veca od 80€, placas carinu 10% na procenjeni iznos, pa na sve to PDV 20% (cca 33% na procenjenu vrednost) + 100 din. otvaranje paketa :D

Za sitnice iz Kine, uglavnom opcija 4 nikada ne bude.
Ako je paket lagan, protrcava kao opcija 1. Ako je malo tezi, uglavnom prodje opcija 3. Ima veze i kako se salje, kada ide smal package by air, onda uvek protrcava, ako ide registry air mailom onda su opcije razne...


:: Naručio bih neku IP kameru sa A..Ex......a iz Kine..
:: Da li može da se desi da me neko klepi sa carinom? Kamerica je oko 40e...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 30.09.2015. 19:41 #603957

status: user
broj poruka: 304
Probaću pa šta bude. Ne bi trebalo da me oleše... Možda samo ne prođem povoljno...
A kako ide to plaćanje carine i PDV,prilikom preuzimanja u pošti ili moram da idem negde da platim ?

Hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re 30.09.2015. 19:47 #603959

status: user
broj poruka: 9369
Prilikom preuzimanja u posti. Nista ne brini, oni o svemu misle. Tvoje je samo da zavuces ruku u pdze i da tispla :D

Ukalkulisi se i ako se uklapas u najgoroj 4. varijanti, porucuj. Ako ti je razlika u ceni 20-30%, onda kupi ovde, ne rizikuj, i jos da cekas mesec - dva da stigne...


:: Probaću pa šta bude. Ne bi trebalo da me oleše... Možda samo ne prođem povoljno...
:: A kako ide to plaćanje carine i PDV,prilikom preuzimanja u pošti ili moram da idem negde da platim
::
:: Hvala
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: 01.10.2015. 01:47 #604013

status: user
broj poruka: 304
Hvala svima(obojici :) )
Naručio sam pa ćemo videti.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman RE 01.10.2015. 10:35 #604021

status: user
broj poruka: 144
Jedno pitanje. Ja sam nesto narucivao preko AE ali sam stavio DHL, jer mi je brzo trebalo. tako da sam uleteo u opciju 4 :(

Kad je paket sitgao u DHL oni me pitali dal da oni rade obradu na carini ii ima neku svoju komapniju. Ja se budala zeznuo i rekao da oni rade. Na kraju m to izaslo vise od carine za paket

Ako je neko imao slicnu istuaciju, kako sam mogao da izbegnem da me DHL odere. ta usluga je bila dodatna nevezano za tarnsport paketa.

Dal sam mogao samo da kazem poslajte na carinu da to oni odrade ili mora neka firma da to uradi i da me odere isto?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 01.10.2015. 10:43 #604022

status: user
broj poruka: 9369
Ne postoji nista toliko hitno, da bi se slalo DHLom :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 01.10.2015. 14:11 #604026

status: user
broj poruka: 144


@VMARC ma znam al tad je bila takva situacija da mi je trebalo.

Dal znam neko dal moram da platim harac DHL-u ili ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath kupovina preko grane 01.10.2015. 20:42 #604045

status: user
broj poruka: 484
roba u vrednosti ispod 50 eura (prodavac pravno lice, kupac fizicko lice)
ne podleze carini i porezu...

roba u vrednosti ispod 70 eura (prodavac fizicko lice, kupac fizicko lice)
ne podleze carini i porezu

e sad tu postoji jedna mala zavrzlama...
a to je da na posiljci retko kad stoji cena (uglavnom salju kao poklon bas zbog ovoga)
e sad, carina ima pravo da otvori paket i proveri sta je, ali proveravaju tako sto to cine sa istom ili slicnom robom na nasem trzistu

do sada sam narucio gomilu paketa, svi stizu kao gift (maksimalna vrednost je bila kod nas oko 5000 dinara a tamo sam platio 1300 dinara)
sto je opet u oba slucaja ispod 50 evrica tako da nisam siguran na koju foru oni procenjuju ali i ne zelim da se igram jer:

ako je roba iznad 50 (odnosno 70 eura) placa se carina 10% od vrednosti i 8 ili 18% porez (zavisi sta je u pitanju)
slanje ulazi u carinu i porez samo ako se placa naknadno a ne u sklopu posiljke pa to izadje npr ovako:

kupio si nesto za 80 eura I slanje 10 eura = 90 eura
carina 9 eura
I na svih 99 eura ide porez od 18% sto je da kazemo 18 eura
sto izadje 117 eura ukupno...

ovo je primer koji sam nasao na netu (ne tvrdim da je 100% tacan) ali jos neko je stavio ovde link koji je 99% slican onome sto sam ja vec citao pre par meseci tako da smatram da je to to

I kazem (jos jednom) da nista nisam porucivao sto ulazi u carinu i porez
do sada mi je sve stizalo na kucnu adresu kao obican paket (postaru ne placas ni dinar)
a sve sto sam narucio bilo je bar duplo jeftinije - do 20 eura u kini
Sad planiram da kupim slusalice koje su tamo 22 eura a kod nas 9000 dinara

Inace vmarc, do sada nisam placao porez za nista sto mi je stizalo, tako da sam prolazio za dz...
Moguce je da otvaranje paketa podleze I porezu I naplati otvaranja ali nisam bas siguran, mada zasto bi ista radili za dz :D

Cpu: Intel Q6600 @2.4Ghz @1066Mhzdasdsdfdsgffgsasdadaferrwrwsadsadfsdfsfasdad
as: Cooler Master GeminII
MB: AsRock G41M-VS3
Ram: 6Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
Case: Chieftec
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` 1920x1080
LG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs