Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
`Ljudi moji da li je ovo moguce`???
STRANA 1 OD 1
AaAa `Ljudi moji da li je ovo moguce`??? 02.10.2015. 19:32 T62162

status: user
broj poruka: 657
Imam problem vec 5 meseci sa povecanjem internet brzine sa 10mb na 20mb.
Situacije je sledeca...Buraz je uzeo SBB net od 20MB sa promocijom(prva 3 mes. gratis),da napomenem da su prvo proverili nase uslove za 20mb i ispunjavali smo ih... i sta se desava,prva tri meseca nece ni da vid 20mb,non-stop je na 10mb...mi ih okrenemo posle mesec dana i oni nam kazu da dok je promo 3m,ne mogu da menjaju brzinu(u startu patka)...Prodje 4m i tu krece igranka..zvao sam ih bez zezanja 11 puta(oko1200din)i svaki put su kao slali zahtev Telekomu,a oni kulirali?!Da bi me oni zvali skoro i rekli da je Telekom odbio da mi poveca brzinu i da je i ova velika(kao nesto ce da puca net ili sl.)???Tu sam popizdeo i rekao im da smo prevareni i da placamo punu cenu za pola brzine.
E sada,kako izaci na kraj sa ovim sranjem,da li slati licno Telekomu mail,sta raditi?Da napomenem da je proverena`parica` i ostale zezancije i da smo ipunjavali uslov...I da smo pre njih imali net od 15MB
E sada,meni na ruteru pokazuje da mi je max brzina 17412..sta tu smrdi?!?!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud SBB i Telekom... 02.10.2015. 20:21 #604109

status: user
broj poruka: 3737
ovi prvi šalju zahtev ovim drugima...jel ja to propuštam neštA?
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Idi u neli sbb centar 02.10.2015. 20:43 #604113

status: user
broj poruka: 3466

Ponesi racun, ponesi ako imas neki papir o povecanju brzine i ponesi snimak telefonom sa speed testom ili screenshot i kazi im da ces krenuti po svim mogucim sluzbama za zastitu korisnika, inspekcija ma svega moguceg. Plus na 20 it foruma ces izneti svoj problem i napljuvati sbb.

Ja sam pre par godina imao problem sa jednim provajderom i mesecno ih zvao oko 200x (podvuceno u listingu sve regularno)
Kada sam sa sipkom cekao terensku sluzbu i kad su poslali sefa, decko je rekao izvini brate imas od sad 70 posto popust jer nemamo pojma zasto konekcija puca na 1-2h i aj kao ispeglano ali ja popizdim i popnem se na krov isecem kablove izlomim opremu i nazovem ih i napusim kurcem.

Moras tako jednostavno, ne vredi molbe cekanja , pracenje rutera i sviranja kurcu. Idi par dana po par puta i smaraj ih licno. Pa da neko prelomi da ti rese problem.

Javljaj sta je bilo. A ako je to u bg ajde javi hocu ja da idem sa tobom.

Samo uveri se sigurno da je problem do njih i da nisi pobrkao nesto, da nas ne pohapse bez razloga :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Slucajno promasih edit 02.10.2015. 20:44 #604114

status: user
broj poruka: 3466

Vidi sa njima da ti daju novi neki jaci ruter ako ti je taj koji imas neka taraba od pre par godina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @AaAa 02.10.2015. 20:51 #604115

status: user
broj poruka: 17084
Kontaktiraj coveka, radi tamo, dobar lik, kazi Dexter te salje, sredice nesto ako moze.

http://goo.gl/kcXjrS

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 02.10.2015. 23:21 #604129

status: user
broj poruka: 1227
Kakav telekom, otkad sbb prodaje internet preko parice, odnosno preko adsla?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 02.10.2015. 23:35 #604130

status: user
broj poruka: 9381
Vec duze vreme.
Druze, ti ne mozes imati 20 Mb/s., mozes imati DO 20 Mb/s. To si potpisao, proveri u ugovoru i sledeci put pazi sta potpisujes. Ne mozes im nista. Bas nista. Jer ti imas DO 20Mb/s a nemas zagarantovanih 20Mb/s i vise.



El Capitan

:: Kakav telekom, otkad sbb prodaje internet preko parice, odnosno preko adsla
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: `Ljudi moji da li je ovo moguce`??? 03.10.2015. 01:37 #604132

status: user
broj poruka: 914

Gde su proverili licno ili su parametre daljinski iscitavali. Kod mene nisu dali 20 vec 10 jer sam 2km od centrale.Kad su pustili lik jedva izvukao 8 stabilno kazu lose parice na oba broja koji imam... te velike brzine na ADSL-u samo blizu centrale...

:: Imam problem vec 5 meseci sa povecanjem internet brzine sa 10mb na 20mb
:: Situacije je sledeca...Buraz je uzeo SBB net od 20MB sa promocijom(prva 3 mes. gratis),da napomenem da su prvo proverili nase uslove za 20mb i ispunjavali smo ih... i sta se desava,prva tri meseca nece ni da vid 20mb,non-stop je na 10mb...mi ih okrenemo posle mesec dana i oni nam kazu da dok je promo 3m,ne mogu da menjaju brzinu(u startu patka)...Prodje 4m i tu krece igranka..zvao sam ih bez zezanja 11 puta(oko1200din)i svaki put su kao slali zahtev Telekomu,a oni kulirali?!Da bi me oni zvali skoro i rekli da je Telekom odbio da mi poveca brzinu i da je i ova velika(kao nesto ce da puca net ili sl.)???Tu sam popizdeo i rekao im da smo prevareni i da placamo punu cenu za pola brzine
:: E sada,kako izaci na kraj sa ovim sranjem,da li slati licno Telekomu mail,sta raditi?Da napomenem da je proverena`parica` i ostale zezancije i da smo ipunjavali uslov...I da smo pre njih imali net od 15M
:: E sada,meni na ruteru pokazuje da mi je max brzina 17412..sta tu smrdi?!?!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Samo da dodjem sa posla danas.. 03.10.2015. 10:34 #604138

status: user
broj poruka: 657
Pa cu da objasnim situaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner SBB vs Lelekom... 03.10.2015. 11:20 #604139

status: user
broj poruka: 7761
Lelekom ce ti povecati brzinu onog trenutka kad ga preuzme SBB...

Do tada su to dve firme i svaka ima svoju poslovnu politiku... i uglavnom ne rade u tandemu...

Lelekom nudi internet putem telefonskih zica...

SBB nudi internet preko svojih kablova...

Sta je najzanimljivije ta dva se nigde ne ukrstaju sem u slucaju da imas Lelekom ADSL internet a da od SBB-a kupis TV pakete preko interneta... i nista vise...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Proveri 03.10.2015. 16:36 #604160

status: user
broj poruka: 170
Na ruteru ili modemu da ti nekim slučajem nije ograničen protok na manjoj brzini. Meni se to desilo....


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Idemo redom... 03.10.2015. 18:30 #604168

status: user
broj poruka: 657
@duqp racun imam,papir o povecanju nemmo,a najlakse mi da slikam speed,ali mi to velika zajebancija..posto radim do kasno,a burazer je stariji(vlasnik ugovora) i tesko da ce da ide da se prepire sa njima(ladovina covek).Ali mozda se i to desi na kraju?Pokusacu da trazim drugi ruter.

@Dexter013 Ne mogu da pristupim sajtu..nisam reg tamo jbg..Mozes na mail da mi bacis?Hvala

@VMARC brate sve je to meni jasno,ali ne kapiram da je meni paket 10mb(posto je promo bio toliko),a brzina je zakucana na 8.75(1MB download)..to ne kapiram,a jos smo imali drugog provajdera 15MB(dosta skuplji)

@gray proverio sam sva moguca setovanja, i nije do toga...lepo mi pise MAX 17480(menja se),a trenutna 10420 npr.

Hvala i ostalima koji su se ukljucili u temu...Mislim da cu ipak morati direktno da se zalim Telekomu,ili da direktno idem u SBB.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: re 03.10.2015. 18:36 #604170

status: user
broj poruka: 1038
:: Kakav telekonj, otkad sbb prodaje internet preko parice, odnosno preko adsla
::

Od kad su kupili Eunet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: re 03.10.2015. 22:37 #604179

status: user
broj poruka: 244
@AaAa

Evidentno ti je na portu u centrali ogranicen port na 10Mbps. To sto na ruteru ocitavas njegovu procenu na osnovu parametara signala da je max moguca brzina 17Mbps moz` da bude a i ne mora da znaci. Takodje, tih 17 moz` da bude na misice i skroz nestabilno, te je mozda bolje i da imas 10 a da radi stabilno a ne DO 20 ( realno 17 ) koji ce pucati nonstop. Brzina korisnih podataka koju ostvarujes i ne moze biti veca od nekih 8.5Mbps koje si naveo jer kod adsl-a imas overhead ( kontrolne podatke ) koji je nekih 15-ak %

@Morow
SBB je kupio eunethosting, a eunetadsl ide preko yunet-a i nema veze sa SBB-om. SBB radi adsl godinama kroz totalnet(totaltv).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: re 03.10.2015. 22:44 #604180

status: user
broj poruka: 7761
U tom slucaju to je EuNet a ne SBB mozda je ovaj drugi vlasnik ali nije SBB to je EuNet...

Sad bacih zdrak na cenovnik ala je ADSL skup... pa ja za te pare imam 3.5X brzi net, HD kanale, telefon sa 200 minuta ka odredjenim zemljama sirom sveta... itd...

Jedino sto mi smeta je disproporcija DL i UL...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: :: Kakav telekonj, otkad sbb prodaje internet preko parice, odnosno preko adsla
:: ::
::
:: Od kad su kupili Eunet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KalifNS Raskid ugovora pre vremena 05.10.2015. 10:16 #604260

status: user
broj poruka: 1017

Na njihovu stetu, zbog nemogucnosti da pruze ugovorom garantovanu uslugu.

Tako sam ja resio problem sa njima.

najidealnije
idealno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs