Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Drvosece, pomoc
STRANA 1 OD 1
djokosrb Drvosece, pomoc 23.11.2015. 10:51 T62463

status: user
broj poruka: 6875
Ujak bi da uzme motornu testeru, pa posto nemam pojma nista o tome, neki vas predlog za 50tak hiljada.
Hvala


Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.11.2015. 11:16 #607957

status: user
broj poruka: 9460
Gledas Stihl...Generalno su medju najboljim i najkvalitetnijim testerama. Ako to nije bas 24/7 drndanje po sumi, onda uzmes stihl-ms-230.

http://www.sbg.rs/stihl/motorne-testere/kućne-testere/stihl-ms-230-motorna-testera.html

Tu je i husqvarna, isto dobre ikvalitetne testrere:
http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/440-ii/

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 stihl ili dolamar 25.11.2015. 21:04 #608191

status: user
broj poruka: 446

Cale ,brat i ja praktikujemo uvek 2 komada jednu veliku za obaranje stabala koja je jaca i moze lakse da se izbori sa stablima koja imaj u velik precnijk preko panja. Drugu manju koristimo sa secenje granja i tanjih delova jer je laksa po tezini i samim tim je laksi i konforniji rad nego li sa prvom. POenta je da moze i ovako ,a moze i sa jednom jacom testerom da se radi .
recimo

stihl 038 je stariji model moze da se nadje na KP, komplet remont je oko 250 eura
ili recimo 056 ona je nekih 7 konjskih snaga koju mi koristimo to ti je zver od testere (ona velika koja jede veliku sumu za dorucak :) ) Ovo su stariji modeli sa metalnim/aluminijumskim kucistem i testere koje su neunistive .Mozes da kupis i neispravnu pa da je remontujes i da imas babarogu

Treba ti bar 4 konjske snage za obaranje debljih stabala jer ce ispod toga da bude mucenje i za ujketa i za testeru.

Gledam ove nove stihl covece oko 50 hiljki su ove male slabasne testerice od 2 konjske snage za okresivanje bastenskog bilja :)

eto nadam se da sam malo pomogao ,sta ces jbg svake godine idem da se druzim sa sumom i testerom da bi guzi sad bilo toplo


mrzi me da kratim link https://www.youtube.com/watch?v=9TF3ZEZM7-Y anananananan :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 27.11.2015. 02:19 #608322

status: user
broj poruka: 1577
Ako uspeš da nađeš kod nas, uzmi Jonsered. Te testere su babaroga. Jesu malo skuplje ali tu testeru će da nasledi unuk tog tvog ujaka, toliko dugo ima da mu traje. Ja imam jednu evo već duže od 15 godina i to je ćale uzeo polovnu i dan danas radi a šta je sve presekla :)

Doduše moraće malo više da se pruži za nju od tih 50 hiljada ali nije problem ako i polovnu nađe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ok hvala svima 30.11.2015. 12:35 #608549

status: user
broj poruka: 6875
Videcemo sta i kako, pre svega da li bi covek uzimao polovne.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs