Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
2.4ghz ili 5.8ghz
STRANA 1 OD 1
Tjewap 2.4ghz ili 5.8ghz 26.11.2015. 16:34 T62492

status: user
broj poruka: 172
Imam komsiju kome sam uveo MEDNETbezicni internet, jer nema uslova ni za kablovski ni za adsl. Covek se nalazi bukvalno izpod zgrade na kojoj je njihov AP, vidi ga sa prozora, nista ga ne zaklanja i nema ni 50m udaljenosti vazdusnom linijom. Kad smo zvali provajdera da napravili nalog, neka tamo njihova mi je rekla da vise ne podrzavaju antene 2.4ghz i da cemo morati da kupimo ovu od 5ghz. Medjutim, misleci da hoce samo da na uzme 100e na opremu koju mi vec imamo, ja sam trazio da pricam s nekim iz tehnicke podrske i oni su mi otvorili nalog bez pitanja kakvu opremu imam, i net je radio. Posle par dana je poceo da zeza, cas ima, cas nema. To je trajalo nedelju, dve. Malo smo restartovali nas AP, malo smo njih zvali kad vidimo da nije nista do nas. Na kraju su nam i ovi iz tehnicke podrske rekli da imamo mnogo slab signal i da cemo morati da nabavimo opremu na 5ghz.

Pitanje je da li nam uopste vrsi posao antena na 5ghz ako nemamo ni 50m udaljenosti od AP ili je problem mozda u polarizaciji?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marcito 2.4ghz ili 5.8ghz 26.11.2015. 17:02 #608296

status: user
broj poruka: 69
Probaj polarizaciju, ali ukoliko ste bas direktno ispod njihovog AP-a, problem je sto ste u mrtvom uglu, tj. ni jedan tip antene(Omni, sector ili usmerena) ne pokrivaju vas deo. Ukoliko im je 5GHz AP na istoj lokaciji kao I na 2.4, ne verujem da cete dobiti bolji signal. Zavisi sta imaju od opreme u predaji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.11.2015. 17:37 #608298

status: user
broj poruka: 9460
Da, prvo pogledaj/ pitaj koja im je polarizacija na tom AP-u i shodno tome namesti antenu. Nisi ni napisao koja je antena u pitanju, jel grid?

Proveri sve konektore od antene ka AP-u, mora biti sve besprekorno.

Sto se daljine tice, to ne bi trebalo da je problem i ako je sve ok sa tvojom opremom moras imati odlican signal, bez obzira gde tuces u sektorku.

Ja imam lika 500m vazdusne linije, nema opticku vidljivost, grid mu tuce direkt u krov susedne kuce i hvata moju sektorku koja je maltene ledjima okrenuta od njega. Signal oko -68-74 kako kad. CCQ 80-100% TX RX 48/48 skoro uvek i nema apsolutno nikakvih problema sa netom.

Tako da 50 nije nista :)

Koji AP imate? Proveri tamo jacinu signala, na toj daljini nema sanse da je ispod 40dB iako nije 100% dobro usmerena.

Navedi sta imas od opreme i koje antene provajder koristi.
- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 27.11.2015. 01:33 #608319

status: user
broj poruka: 791
mozda ga signal prebacuje ako je visinska razlika velika a mozda je link sa baznom kva.itetan ali njima stuca net
da budes siguran pinguj baznu i uporedno recimo google
ugl na toj razdaljini trabalo bi da radi i preko masnog kanapa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs