Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Ciscenje laptopa
STRANA 1 OD 1
djokosrb Ciscenje laptopa 28.11.2015. 22:06 T62501

status: user
broj poruka: 6875
Sestra bi da ocisti lap od prasine i da provere da li je sve ok sa kulerom. Gde preporucujete da nosi u BG-u?



Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 28.11.2015. 22:13 #608417

status: user
broj poruka: 9380

Na NIS pumpu imaju odlicne kompresore.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: 28.11.2015. 22:19 #608418

status: user
broj poruka: 3737
Kako se ja toga nisam setio :D
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

::
:: Na NIS pumpu imaju odlicne kompresore
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.11.2015. 22:54 #608422

status: user
broj poruka: 1991
http://tinyurl.com/nhgpl79

mozda se javi koji deo viska, ali koga briga, vazno da je cist :)...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Vidim da je raspolozenje na forumu odlicno 29.11.2015. 13:21 #608450

status: user
broj poruka: 6875
.......



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Vidim da je raspolozenje na forumu odlicno 29.11.2015. 13:48 #608453

status: user
broj poruka: 9380
Ko jos nosi `laptop na ciscenje`, osim ako nije totalni nezainteresovani laik, koji ima visak para za bacanje?
Nije stvar raspolozenja, imas tema milion i jednu na forumu, na temu ciscenja od prasine i uvek je zakljucak isti. Kompresor u rebra za hladjenje na 3 sec. usmeriti sa 10-15cm razdaljine, izadje oblak prasine i temperature kao da je nov.

To ce uraditi svaki servis u BG i uzeti joj 1200 din. Ako budu menjali pastu, to ce joj napltiti 20+€ i dobrano mu smanjiti zivotni vek, jer je opste poznato da se pasta na laptopovima ne menja, osim u ekstremnim slucajevima posle 5-7 godina rada u surovom uslovima. Ukoliko ima neintegrisanu grafiku, tek onda moze da ocekuje crkavanje u narednih godinu dana posle `zamene paste`.


El Capitan

:: ......
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: Vidim da je raspolozenje na forumu odlicno 29.11.2015. 14:34 #608460

status: user
broj poruka: 2836
Otkud sad ovo da ne valjda da se menja termalna pasta???

Koliko vidim na svim forumima preporucuju zamenu kada se otvara laptop radi ciscenja.

:: Ko jos nosi `laptop na ciscenje`, osim ako nije totalni nezainteresovani laik, koji ima visak para za bacanje
:: Nije stvar raspolozenja, imas tema milion i jednu na forumu, na temu ciscenja od prasine i uvek je zakljucak isti. Kompresor u rebra za hladjenje na 3 sec. usmeriti sa 10-15cm razdaljine, izadje oblak prasine i temperature kao da je nov
::
:: To ce uraditi svaki servis u BG i uzeti joj 1200 din. Ako budu menjali pastu, to ce joj napltiti 20+€ i dobrano mu smanjiti zivotni vek, jer je opste poznato da se pasta na laptopovima ne menja, osim u ekstremnim slucajevima posle 5-7 godina rada u surovom uslovima. Ukoliko ima neintegrisanu grafiku, tek onda moze da ocekuje crkavanje u narednih godinu dana posle `zamene paste`
::
::
:: El Capita
::
:: :: ......
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Dete Partizana
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb To za pastu i ja prvi put cujem 29.11.2015. 14:45 #608461

status: user
broj poruka: 6875
Konkretno ortaku je to vratilo lap u zivot (lenovo y500).



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 29.11.2015. 15:47 #608463

status: user
broj poruka: 3974
Hahahaha..

Donesi ovamo, sredicu ti ga ja za neki kes.. :P

Salu na stranu ako nemas neki kompresor ili slicno, pozajmi, to ti je par minuta, otvori lap izduvaj i to je to. Termalnu pastu nema potrebe da menjas, osim ako se laptop ne pregrejava do granice neupotrebljivosti. Da nosis u bilo koji servis uzeci ti pare za prakticno nista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Pregreva se do granice neupotreljivosti, gasi joj se, itd... 29.11.2015. 17:29 #608469

status: user
broj poruka: 6875
A i kuler mi je sumnjiv, dogovorio sam sa Igorom pa ce srediti.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 29.11.2015. 18:56 #608472

status: user
broj poruka: 9380
Kada kupcu saopstim da mu je crkla maticna ploca, najcesce dobijam komentar:
`Pa kako majku mu, sad skoro pre mesec dana sam ga cistio... I zamenio pastu` (to za pastu onako, posebno znacajno naglaseno).
Pasta se na laptopu ne dira minimum 5 godina. Pregrevanje najcesce uzrokuju zapusena rebra kulera a ne nefunkcionalnost paste. Za ciscenje rebara, ne treba da se rastura laptop, resava se za 10 sec. spolja. To bi trebalo da spada u redovno odrzavanje laptopa i da se radi jednom u 6 meseci.

U svakom slucaju, dobro je da si dogovorio sa Igorom.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Vidim da je raspolozenje na forumu odlicno 29.11.2015. 19:06 #608475

status: user
broj poruka: 3737
Raspoloženje je na nivou kao i ofgovor. Ako misliš da će neko da uzme laptop tvoje sestre i da ga odnese u spsj šatl da ga očisti varaš se. Najbolje rešenje i jeste ovo što je predložio Vmarc. E sad, ako baš insistiraš da se otvori...onda ok...zamena paste...pa opet je Miki sve rekao...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: ......
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 29.11.2015. 20:01 #608481

status: user
broj poruka: 18940
Zašto si ubeđen da laptop crkava zbog zamene paste na procesoru? To je samo rutinska zamena paste, a posebna je priča ako se nestručno otvara laptop i isto tako menja pasta. Nebrojeno puta nije pomoglo samo čišćenje i morala je zamena paste, posle čega laptop nema više problem sa grejanjem, pasta posle nekoliko godina gubi svojstvo, u zavisnosti od kvaliteta paste.

Što se tiče čišćenja, ne može uvek kompresor da reši stvar, šta je sa sa zaptivenom prašinom koja se nahvata između hladnjaka i ventilatora koju ne može kompresor kroz malene tunele da razbije? Tada mora da se otvori i otkloni talog prašine i očisti četkicom, to je isto rutinski, podrazumeva se da neko ko to radi neće iskriviti(oštetiti) ceo laptop zajedno sa matičnom, već to odraditi pažljivo i sa finim malim srafcigerom npr. PH1 koji najviše volim da koristim.


:: Kada kupcu saopstim da mu je crkla maticna ploca, najcesce dobijam komentar
:: `Pa kako majku mu, sad skoro pre mesec dana sam ga cistio... I zamenio pastu` (to za pastu onako, posebno znacajno naglaseno)
:: Pasta se na laptopu ne dira minimum 5 godina. Pregrevanje najcesce uzrokuju zapusena rebra kulera a ne nefunkcionalnost paste. Za ciscenje rebara, ne treba da se rastura laptop, resava se za 10 sec. spolja. To bi trebalo da spada u redovno odrzavanje laptopa i da se radi jednom u 6 meseci
::
:: U svakom slucaju, dobro je da si dogovorio sa Igorom
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 29.11.2015. 20:29 #608484

status: user
broj poruka: 9380
El Capitan

:: Zašto si ubeđen da laptop crkava zbog zamene paste na procesoru? To je samo rutinska zamena paste, a posebna je priča ako se nestručno otvara lauptop i isto tako menja pasta

Pa o tome i pricam

Nebrojeno puta nije pomoglo samo čišćenje i morala je zamena paste, posle čega laptop nema više problem sa grejanjem, pasta posle nekoliko godina gubi svojstvo, u zavisnosti od kvaliteta paste.

Verujem


:: Što se tiče čišćenja, ne može uvek kompresor da reši stvar, šta je sa sa zaptivenom prašinom koja se nahvata između hladnjaka i ventilatora koju ne može kompresor kroz malene tunele da razbije?
Pa komresor upravo to i radi. Da nije tako, posao bi odradio i usisivac :)

Tada mora da se otvori i otkloni talog prašine i očisti četkicom, to je isto rutinski, podrazumeva se da neko ko to radi neće iskriviti(oštetiti) ceo laptop zajedno sa matičnom, već to odraditi pažljivo i sa finim malim srafcigerom npr. PH1 koji najviše volim da koristim.
Ja najvise volim da koristim mali Boshov kompresor, na 2 bara, sve fino ocisti i to u proseku 3-4 laptopa nedeljno. I ni jednom nisam morao da otvaram laptop i zamenim pastu da bih resio pregrevanje. Ne racunam neispravnost samog kulera. To ne naplacujem. Ne bi mi palo na pamet da otvaram coveku laptop i glumim neko ciscenje i ludilo zarad 10-20€ zarade. Nista licno, da me pogresno ne shvatis. Svako radi kako misli da je najbolje.

::
::
:: :: Kada kupcu saopstim da mu je crkla maticna ploca, najcesce dobijam komentar
:: :: `Pa kako majku mu, sad skoro pre mesec dana sam ga cistio... I zamenio pastu` (to za pastu onako, posebno znacajno naglaseno)
:: :: Pasta se na laptopu ne dira minimum 5 godina. Pregrevanje najcesce uzrokuju zapusena rebra kulera a ne nefunkcionalnost paste. Za ciscenje rebara, ne treba da se rastura laptop, resava se za 10 sec. spolja. To bi trebalo da spada u redovno odrzavanje laptopa i da se radi jednom u 6 meseci
:: ::
:: :: U svakom slucaju, dobro je da si dogovorio sa Igorom
:: ::
:: :: El Capita
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @pajsgudgud 29.11.2015. 20:39 #608485

status: user
broj poruka: 6875
Objasni ti meni svrhu tvog odgovora?
Ja sam lepo pitao, ona je u BG-u, ja nisam, to joj treba hitno( u toku nedelje) i to je to. To ce da plati i kraj price.
Sta znaci ovo sa spejs satlom?



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: @pajsgudgud 29.11.2015. 20:50 #608487

status: user
broj poruka: 3737
prevideo sam geografski položaj i međusobnu udaljenost. Hteo sam reći, uzmi sam i očisti lap top. Nije neka nauka, a i što bi bacao pare na servis.

Kako bilo, ne sumnjam u Rogija :)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: Objasni ti meni svrhu tvog odgovora
:: Ja sam lepo pitao, ona je u BG-u, ja nisam, to joj treba hitno( u toku nedelje) i to je to. To ce da plati i kraj price
:: Sta znaci ovo sa spejs satlom
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @pajsgudgud 29.11.2015. 20:52 #608488

status: user
broj poruka: 9380

Opusteno, brate. Samo smo hteli da ti skrenemo paznju da su to stvari na koje ne treba bacati novac. Eto, sada znamo da nisi iz Bg, a i svakako ce laptop biti u dobrim (Igorovim) rukama. Njega znamo i Pajs i ja i nece biti nikakvih problema.

Eto, toliko :)

El Capitan

:: Objasni ti meni svrhu tvog odgovora
:: Ja sam lepo pitao, ona je u BG-u, ja nisam, to joj treba hitno( u toku nedelje) i to je to. To ce da plati i kraj price
:: Sta znaci ovo sa spejs satlom
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ma da 29.11.2015. 20:53 #608489

status: user
broj poruka: 6875
Mislim da se i sama polemika oko paste na kuleru dize bezveze, lap ima tek nesto vise od 2 godine, tako da to nije problem 99%, nego verovatno natalozena prasina.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ma da 29.11.2015. 20:56 #608490

status: user
broj poruka: 9380
I zasto ja onda drvim ovde 10 postova? Za dzabe. Ljudi, manite se fame oko menjanja paste na laptopovima, makar na onim mladjim od 5 godina. Nema potrebe. Kompresor jednom u 6 meseci sidu leci.
Over and out.


El Capitan

:: Mislim da se i sama polemika oko paste na kuleru dize bezveze, lap ima tek nesto vise od 2 godine, tako da to nije problem 99%, nego verovatno natalozena prasina.
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sve je to jasno 29.11.2015. 20:57 #608491

status: user
broj poruka: 6875
Samo treba to ljudima objasniti, sto je najmanji problem, ali onda gospoda ne slusaju. I onda kad nastane problem Djoko resavaj iz Cacka .....



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: 29.11.2015. 21:00 #608492

status: user
broj poruka: 914
Jeste crkava pogotovo ako `strucnjak` stavi pastu za zube i to za izbeljivanje sa sa granulama :))) a pritom pola srafova fali na lapu



:: Kada kupcu saopstim da mu je crkla maticna ploca, najcesce dobijam komentar
:: `Pa kako majku mu, sad skoro pre mesec dana sam ga cistio... I zamenio pastu` (to za pastu onako, posebno znacajno naglaseno)
:: Pasta se na laptopu ne dira minimum 5 godina. Pregrevanje najcesce uzrokuju zapusena rebra kulera a ne nefunkcionalnost paste. Za ciscenje rebara, ne treba da se rastura laptop, resava se za 10 sec. spolja. To bi trebalo da spada u redovno odrzavanje laptopa i da se radi jednom u 6 meseci
::
:: U svakom slucaju, dobro je da si dogovorio sa Igorom
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 kakvo duvanje kompresorom??? 29.11.2015. 21:01 #608493

status: user
broj poruka: 938
http://imgur.com/qTYQcks
znas kad ces ovo isterati iz zatvorenog kucista kompresorom? To bi bio najbrzi nacin da ubijes ventilator, a onda bi ga svakako morao otvarati radi zamene. Neka ti to sredi neko pouzdan, pusti alternativce nek` duvaju , mislim kompresorom. Ipak racunaj na to da svako otvaranje laptopa snosi i neke rizike od ostecenja, retke, ali desava se. Pucaju zabice, plastike, koje vremenom postaju krte tako da nesto moze da se osteti vise ili manje, ali to je rizik koji moras prihvatiti da bi na kraju izgledalo ovako
http://i.imgur.com/zswqL6y.jpg
a za pastu prvi put cujem da se ne valja menjati i dirati, mozda misle na termopad ili zvaku, to je bilo nekad problem, sad se moze nabaviti lako i zameniti u slucaju ostecenja.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: 29.11.2015. 21:11 #608494

status: user
broj poruka: 18940
Ok, kompresor od 2 bara je dovoljan, da izduva prašinu iz PC-a lepo, ali koliko je dobro kada nabiješ tih 2 bara u rebra i zagolicaš ventilator na 15k obrtaja u minuti, kog ne možeš da kupiš u mikroprincu?
Svako radi kako najbolje misli, slažem se, ali ja pre svega volim da budem siguran da sam očistio kako treba zbog SEBE, šta mi je teško da odvrnem nekoliko šrafova, uverim se koliko tu ima prašine, jer ništa se ne vidi kod zatvorenog laptopa. 20eu je pljačka za to, pa i 10 nije malo samo za čišćenje, svakako isto ne naplaćujem čišćenje kompresorom, 2 sekunde posla.


:: El Capita
::
:
:: Ja najvise volim da koristim mali Boshov kompresor, na 2 bara, sve fino ocisti i to u proseku 3-4 laptopa nedeljno. I ni jednom nisam morao da otvaram laptop i zamenim pastu da bih resio pregrevanje. Ne racunam neispravnost samog kulera. To ne naplacujem. Ne bi mi palo na pamet da otvaram coveku laptop i glumim neko ciscenje i ludilo zarad 10-20€ zarade. Nista licno, da me pogresno ne shvatis. Svako radi kako misli da je najbolje
::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs