Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Jedan eksperiment.
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Jedan eksperiment. 29.11.2015. 22:00 T62510

status: user
broj poruka: 18472
Temu sam okacio ovde iako sadrzaj ne opravdava sekciju, tacnije imam jedan koristan link ali poenta je da u drugoj sekciji tema ne izlazi na naslovnu stranu.

Dakle..

Ovde smo se mnogo puta dotakli tematike koja se tice zdravlja pa u tom duhu zeleo bih nesto da podelim sa vama.

Odradio sam jedan eksperiment, nista narucito bitno ali me je zanimalo sta ce se desiti.

U dve konzerve ostavio sam kafu, u jednoj Ness u drugoj narodska kafa, ona nasa kako je mi zovemo Turska. Zasto mi je ovo palo na pamet? Pre svega bio sam “fan” Ness kafe, neko ko je to konzumirao ali se odjednom desio presek, osetio sam da mi to ne prija, imao sam osecaj kao da nesto nije u redu, ne znam kako da vam opisem, ali to je bio jasan signal da tu kafu ne treba vise da pijem.

Kasnije sam se raspitao, malo istrazivao i dosao do saznanja da su Nesstle proizvodi uglavnom svi genetski modifikovani i hemijski tretirani.

Posle loseg utiska, zapazio sam da kada se Ness kafa u solji osusi, stvori se lepljiva smesa koja se tesko cisti, vise kao neka vrsta lepka pomesana sa malterom. Covek sebe navede da pomisli pa sta se desava sa organizmom ako se takav proces desava za kratko vreme u solji, kako to utice na organizam? Sta mi to zapravo unosimo?

E pa uradio sam sledece, ostavio sam te dve konzerve da stoje odredjeno vreme, mislim da je godina prosla a mozda i dve, nasao sam neki dan jer sam na to i zaboravio
Kafa, obicna, prakticno je ostala ista, skoro upotrebljiva dok je Ness pobledeo, posiveo, pretvorio se u beton, vec je na izgled jasno o cemu se tu radi.

Oseca se miris neke hemije, ne bih detaljisao na sta me sve to potseca.
Obicna kafa je i dalje zadrzala svoj odredjen karakteristican miris, naravno ne svez ali se prepoznaje miris kafe.

Evo slika :
http://oi64.tinypic.com/f1invq.jpg

(Siva boja nije budj vec je doslo do hemijske reakcije) , sto me potseti na ovo :

https://www.youtube.com/watch?v=htnvzLU1I1o

Dodacu jos jednu bitnu informaciju, nekom ce to biti teorija zavere, ja sam se ipak potrudio da dobijem validnu informaciju i potvrdu da je to ipak istina. Sve ta penusave kafe, 2 u 1, 3 u 1, 5.1 surround , ostali proizvodi kao te supe u kesi koriste jedan sastojak koji se uzima iz ljudskog fetusa.

Pepsi Cola takodje izvlaci iz fetusa odredjen sastojak da bi upotpunilla formulu i napravila napitak dok su svi ti proizvodi pocev od Coca Cole sve zajedno sa Sprite i Fanta sokovima u paketu GMO, to sam siguran da vecina zna, postoji cak i zvanicna lista GMO proizvoda.

Da ne duzim dalje pricu oko GMO, prosirio sam malo cisto iz razloga jer se podudaraju informacije. Sve je to povezano.

Ja vise od Nesstle ni cokoladu ne kupujem a kamo li ovo djubre.
Eto nadam se da ce ovo biti nekom od koristi.

Pozdrav za Berzijance
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 29.11.2015. 22:59 #608501

status: user
broj poruka: 583

koji je to sastojak iz fetusa i cemu sluzi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 29.11.2015. 23:00 #608502

status: user
broj poruka: 3529
Nista me ne cudi! Eh da je samo kafa u pitanju, toliko stvari oko nas konzumiramo skoro pa svakodnevno a da nismo ni svesni.
I ja redovno konzumiram nes, i desava mi se povremeno isti osecaj kao sto si opisao, povremeno jednostavno kao da mi smeta, nije mi to to, cak sta vise nekad jedva i da je popijem do kraja. Inace dnevno obicno popijem dve kafe u proseku, po nekad tri.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium + Z-5500


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nista bez ``3 in 1, Strong``. Dve kesice, 1 dl vrele vode, kafena kasicica 29.11.2015. 23:19 #608506

status: user
broj poruka: 10984
Maltex-a i 1dl mleka. Dok to pijuckam, na protivnicke avione samo pljuckam (World of Warplanes) (naravno, pre toga sam smazao dva cheese cake-a)
Pozdrav Skye! Kudej si bre?!

Fetusi? Mmmmmljac, organska hrana...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem pozdrav generale 29.11.2015. 23:24 #608508

status: user
broj poruka: 3796
Odlicna tema, bas se i ja ovih dana bavim malo ishranom, jer sam krenuo opet snazno sa treningom i cituckam svasta po netu. Idem sada malo da izludujem sa svojim banditima, pa se kasnije oglasavam detaljno sa svojim nekim saznanjima i stavovima. Nazalost, nemam nista dobro da vam kazem, crno je da ga nema vise gde. Truju nas sa svih strana, sto je najgore nekada su se to zvale ``teorije zavere`` ali nasi gospodari poslednjih godinu dana kao da vise ni ne kriju sta rade i kakve su im ideje. Cujemo se kasnije drustvo!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja npr 30.11.2015. 00:12 #608511

status: user
broj poruka: 3466

Kafu popijem 1x nedeljno i to mi nijedna ne prija ali ajde kao neki red kad sednem sa nekim ljudima.

Funkcionisem normalno bez kafe i cak ako je popijem pred spavanje spavam kao beba :)

Jedna bitna stvar, ceo zivot je bio fudbal trening teretana, a od maja meseca nikakva aktivnost. Sa 75kg sad 85 imam i to stomak kao trusnica. Jedan do dva obroka dnevno, fast fud, lepinja ruska salata i jbg nekad gurmanska ili dimnjeni batak ili becka.

Bio kod nutricioniste i na onoj analizi sa kvantnim skenerom i nista mi se ne dopada. Za koji dan, pre posla, teretana, 30min trcanje i malo tezine i kuvano, domace.

Ne vredi ovako, naduh se kao zaba od ovoga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: re 30.11.2015. 03:58 #608520

status: user
broj poruka: 4739

To je detetina s lukom i služi kao ćevapi.
:: koji je to sastojak iz fetusa i cemu sluzi

A znači, Kola genetski modifikovana? Od sad je samo iz bašte berem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 30.11.2015. 04:55 #608521

status: user
broj poruka: 587
Nego jeste li videli/okusili ovu `Green Cola`-u kazu da je domaca a nasa, od skora sam poceo da je vidjam, kazu `prirodna i zdrava`, neko? :D

Intel Pentium G3258+CM Seidon 120V R2|ASRock Z97M Pro4|MSI GTX460 TFII SOC|Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3|Samsung 850 EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax RX-535AP|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/xh2zxz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Jedan eksperiment. 30.11.2015. 06:36 #608523

status: user
broj poruka: 911

Eeeeee bejahu to dobri dani kada sam dan pocinjao sa soljicom kafe cca pola litre i zlatni vinston 100s, da bi posle 10-tak god. batalio pusenje jer sam od 3 jutra 2 bacao peglu od slajma pa predjem na lm posle mesec isto predjem na plavi pjer karden isto i tako 2002 totalno bacim cigarete. Kafa me je posluzila jos 6 god. i onda mucnina ,kamencina u zeludcu i gorusice, skoro i prestadoh da pijem i onda naleteh slucajno u Grinetu na njihovu kafu i od tada 2/3 minas + 1/3 grinet bez ikakvih tegoba. Jeste malko skuplja od ovih kiselih od jecma tipa gr*nd ili d*n ali vredi sve pare...
Tu insant hemiju poput kafe ,hrane i pica ne zelim ni da komentarisem ....
Cim ustanem ili kad sam sav nikakav kasika meda 1/2 limuna i 2dl mlake vode i za 5 min kao nov...
BTW Orasi se mogu dodati pola sata pre kreveta mada je to sve u glavi :))) ...

:: Temu sam okacio ovde iako sadrzaj ne opravdava sekciju, tacnije imam jedan koristan link ali poenta je da u drugoj sekciji tema ne izlazi na naslovnu stranu
::
:: Dakle.
::
:: Ovde smo se mnogo puta dotakli tematike koja se tice zdravlja pa u tom duhu zeleo bih nesto da podelim sa vama
::
:: Odradio sam jedan eksperiment, nista narucito bitno ali me je zanimalo sta ce se desiti
::
:: U dve konzerve ostavio sam kafu, u jednoj Ness u drugoj narodska kafa, ona nasa kako je mi zovemo Turska. Zasto mi je ovo palo na pamet? Pre svega bio sam “fan” Ness kafe, neko ko je to konzumirao ali se odjednom desio presek, osetio sam da mi to ne prija, imao sam osecaj kao da nesto nije u redu, ne znam kako da vam opisem, ali to je bio jasan signal da tu kafu ne treba vise da pijem
::
:: Kasnije sam se raspitao, malo istrazivao i dosao do saznanja da su Nesstle proizvodi uglavnom svi genetski modifikovani i hemijski tretirani.
::
:: Posle loseg utiska, zapazio sam da kada se Ness kafa u solji osusi, stvori se lepljiva smesa koja se tesko cisti, vise kao neka vrsta lepka pomesana sa malterom. Covek sebe navede da pomisli pa sta se desava sa organizmom ako se takav proces desava za kratko vreme u solji, kako to utice na organizam? Sta mi to zapravo unosimo?
::
:: E pa uradio sam sledece, ostavio sam te dve konzerve da stoje odredjeno vreme, mislim da je godina prosla a mozda i dve, nasao sam neki dan jer sam na to i zaboravio
:: Kafa, obicna, prakticno je ostala ista, skoro upotrebljiva dok je Ness pobledeo, posiveo, pretvorio se u beton, vec je na izgled jasno o cemu se tu radi
::
:: Oseca se miris neke hemije, ne bih detaljisao na sta me sve to potseca
:: Obicna kafa je i dalje zadrzala svoj odredjen karakteristican miris, naravno ne svez ali se prepoznaje miris kafe
::
:: Evo slika
:: http://oi64.tinypic.com/f1invq.jp
::
:: (Siva boja nije budj vec je doslo do hemijske reakcije) , sto me potseti na ovo
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=htnvzLU1I1
::
:: Dodacu jos jednu bitnu informaciju, nekom ce to biti teorija zavere, ja sam se ipak potrudio da dobijem validnu informaciju i potvrdu da je to ipak istina. Sve ta penusave kafe, 2 u 1, 3 u 1, 5.1 surround , ostali proizvodi kao te supe u kesi koriste jedan sastojak koji se uzima iz ljudskog fetusa.
::
:: Pepsi Cola takodje izvlaci iz fetusa odredjen sastojak da bi upotpunilla formulu i napravila napitak dok su svi ti proizvodi pocev od Coca Cole sve zajedno sa Sprite i Fanta sokovima u paketu GMO, to sam siguran da vecina zna, postoji cak i zvanicna lista GMO proizvoda
::
:: Da ne duzim dalje pricu oko GMO, prosirio sam malo cisto iz razloga jer se podudaraju informacije. Sve je to povezano
::
:: Ja vise od Nesstle ni cokoladu ne kupujem a kamo li ovo djubre
:: Eto nadam se da ce ovo biti nekom od koristi
::
:: Pozdrav za Berzijance
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SaskaTelek ::: 30.11.2015. 08:10 #608526

status: user
broj poruka: 101
Trebao si ostaviti 2 uzorka u staklenim teglama a ne u limenim kutijama.Jedino je staklo neutralan materjal koji ne reaguje sa drugim stvarima i ne pravi hemijsku reakciju,tako da je ovo pod znakom pitanja.Probajte sok iz flase,limenke i pvc-a ni jedan nije isti.Reakcija sa ambalazom.





VOLIM APPLE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Jedan eksperiment. 30.11.2015. 08:27 #608527

status: user
broj poruka: 3275

Bravo Sky te kafe jesu smece...

Kafu sam poceo piti od pre koju godinu ali ne redovno. U glavnom to je bilo djubre zvano 3 u 1 a posle duze upotrebe tacno nesto nije kako treba tj ne prija , ne osecam se ok a i bljutava mi dodje...

A i kad pogledas sipas kesicu i roknes ceo sadrzaj sta god on bio , brale pa nema taloga !
Steta sto u prodavnicama nema kafe u zrnu pa da covek zna sta pije .

HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: Temu sam okacio ovde iako sadrzaj ne opravdava sekciju, tacnije imam jedan koristan link ali poenta je da u drugoj sekciji tema ne izlazi na naslovnu stranu
::
:: Dakle.
::
:: Ovde smo se mnogo puta dotakli tematike koja se tice zdravlja pa u tom duhu zeleo bih nesto da podelim sa vama
::
:: Odradio sam jedan eksperiment, nista narucito bitno ali me je zanimalo sta ce se desiti
::
:: U dve konzerve ostavio sam kafu, u jednoj Ness u drugoj narodska kafa, ona nasa kako je mi zovemo Turska. Zasto mi je ovo palo na pamet? Pre svega bio sam “fan” Ness kafe, neko ko je to konzumirao ali se odjednom desio presek, osetio sam da mi to ne prija, imao sam osecaj kao da nesto nije u redu, ne znam kako da vam opisem, ali to je bio jasan signal da tu kafu ne treba vise da pijem
::
:: Kasnije sam se raspitao, malo istrazivao i dosao do saznanja da su Nesstle proizvodi uglavnom svi genetski modifikovani i hemijski tretirani.
::
:: Posle loseg utiska, zapazio sam da kada se Ness kafa u solji osusi, stvori se lepljiva smesa koja se tesko cisti, vise kao neka vrsta lepka pomesana sa malterom. Covek sebe navede da pomisli pa sta se desava sa organizmom ako se takav proces desava za kratko vreme u solji, kako to utice na organizam? Sta mi to zapravo unosimo?
::
:: E pa uradio sam sledece, ostavio sam te dve konzerve da stoje odredjeno vreme, mislim da je godina prosla a mozda i dve, nasao sam neki dan jer sam na to i zaboravio
:: Kafa, obicna, prakticno je ostala ista, skoro upotrebljiva dok je Ness pobledeo, posiveo, pretvorio se u beton, vec je na izgled jasno o cemu se tu radi
::
:: Oseca se miris neke hemije, ne bih detaljisao na sta me sve to potseca
:: Obicna kafa je i dalje zadrzala svoj odredjen karakteristican miris, naravno ne svez ali se prepoznaje miris kafe
::
:: Evo slika
:: http://oi64.tinypic.com/f1invq.jp
::
:: (Siva boja nije budj vec je doslo do hemijske reakcije) , sto me potseti na ovo
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=htnvzLU1I1
::
:: Dodacu jos jednu bitnu informaciju, nekom ce to biti teorija zavere, ja sam se ipak potrudio da dobijem validnu informaciju i potvrdu da je to ipak istina. Sve ta penusave kafe, 2 u 1, 3 u 1, 5.1 surround , ostali proizvodi kao te supe u kesi koriste jedan sastojak koji se uzima iz ljudskog fetusa.
::
:: Pepsi Cola takodje izvlaci iz fetusa odredjen sastojak da bi upotpunilla formulu i napravila napitak dok su svi ti proizvodi pocev od Coca Cole sve zajedno sa Sprite i Fanta sokovima u paketu GMO, to sam siguran da vecina zna, postoji cak i zvanicna lista GMO proizvoda
::
:: Da ne duzim dalje pricu oko GMO, prosirio sam malo cisto iz razloga jer se podudaraju informacije. Sve je to povezano
::
:: Ja vise od Nesstle ni cokoladu ne kupujem a kamo li ovo djubre
:: Eto nadam se da ce ovo biti nekom od koristi
::
:: Pozdrav za Berzijance
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Zdrava ishrana je skupa .) 30.11.2015. 08:33 #608528

status: user
broj poruka: 1332
Bar za mene.Ja vec par meseci pazim na sebe i treniram...Pre mi je vekna hleba bila nista,sad ako pojedem parce hleba i to crnog.visok sam 176cm a tezak 85kg.Kafu nekad popijem,max 1 ili ponekad 2x,i to crnu kako bi neki rekli tursku kafu :)Imam slauf oko stomaka jos uvek ali da bi to skinuo treba kardio koji ja ne radim cesto :PPre sam pio kolu,nestie,razna gazirana pica,jeo kasno,u sustini sve najgore.Kad sam video da se ne osecan lepo u svojoj kozi,rekao sam dostaaa.Vezbam vec par meseci i mogu vam reci da se odlino osecam .)
Problem sto ja nemam para za zdravu hranu,jer sve zdravo kosta kod nas a ja radim za 22k dinara tako da...
Hemije svuda ima,najbolje je jesti SVOJE(piletina,svinjetina,hleb...)jer znas sta jedes...

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Zdrava ishrana je skupa .) 30.11.2015. 08:43 #608530

status: user
broj poruka: 3275

Upravo tako, ko moze najbolje da proizvede hranu za sebe. Posto imam bastu tu proizvedem krompir, luk, paradajz itd... Imam i koju vocku (konzumacija a moze i za rakiju )
Sto se tice prasica,pilica to mogu nabaviti od prijatelja koji drzi za sebe tako da znam sta uzimam ,)

HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: Bar za mene.Ja vec par meseci pazim na sebe i treniram...Pre mi je vekna hleba bila nista,sad ako pojedem parce hleba i to crnog.visok sam 176cm a tezak 85kg.Kafu nekad popijem,max 1 ili ponekad 2x,i to crnu kako bi neki rekli tursku kafu :)Imam slauf oko stomaka jos uvek ali da bi to skinuo treba kardio koji ja ne radim cesto :PPre sam pio kolu,nestie,razna gazirana pica,jeo kasno,u sustini sve najgore.Kad sam video da se ne osecan lepo u svojoj kozi,rekao sam dostaaa.Vezbam vec par meseci i mogu vam reci da se odlino osecam .
:: Problem sto ja nemam para za zdravu hranu,jer sve zdravo kosta kod nas a ja radim za 22k dinara tako da..
:: Hemije svuda ima,najbolje je jesti SVOJE(piletina,svinjetina,hleb...)jer znas sta jedes..
::
:: saphire 7850 dual-x 1g
:: msi z77a-gd6
:: 2x4 exceleram white 1600mh
:: i5 2500k 4.0gh
:: Hitachi 500g
:: SSD SP 120g
:: superflower 700w modula
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Definitivno zanimljiva tema... 30.11.2015. 08:50 #608532

status: user
broj poruka: 7761
Prvo da razjasnimo par termina...

Kafa se uzgaja svuda samo ne u turskoj... tako da turska kafa ne postoji... zato postoji nesto sto se zove `turska kahva` i to je samo nacin spremanja a ne osnovni sastojak... dakle fildzan pun secera u koji se sipa skuvana kfa a sto ce reci da je turska kahva slatka ko sirup... neko voli neko se grozi...

Ovo sto mi pijemo nije turska kahva nego nesto poput onoga sto spremaju grci... oni dodaju secer u kafu (po sopstvenom nahodjenju) tj suprotno od turskog stila serviranja kafe...

Nescafe, Jacobs, Djonkafa, grandiozna ili bilo koja druga su instant kafa i nema tu nesto mnogo hemije to su samo unapred procesirane kafe...

Sve je u tehnologiji izvlacenja kafeina i ostalih otrova iz samog zrna kafe...

Sustina je da je instant kafa vec prosla kroz proces prokuvavanja a sirova eventualno samlevena kafa nije... tako da cuvanje jedne i druge definitivno nije uporedivo, tj. ne moze biti isto...

Kafu inace ne pijem i nije mi jasna ljudska pomama za tim za mene odvratnim ukusom... naravno nikome ne osporavam pravo da je pije... samo ih ne razumem kako to ne mogu da funkcionisu bez jutarnje kafe... ja funcionisem cim otvorim jedno oko... moja averzija na ukus je tolika da kao mali nisam mogao da jedem keks torte zato sto su one imale par kasicica kafe u sebi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.11.2015. 09:17 #608534

status: user
broj poruka: 9460
Citam ovu temu i turam dzezvu :)

Meni je svaka ok, nekad volim da popijem `tursku`, nekad nes, nekad praskice i sve mi je to ok.

Dobra je ona praskasta turska, Grandova, cini mi se. Ubija kako je jaka...


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber pekarska industrija 30.11.2015. 09:46 #608536

status: user
broj poruka: 946
Nije preporucivo jesti ni mnogo hleba:

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/l-cistein

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.11.2015. 09:58 #608538

status: user
broj poruka: 9460
Ebo te, pa zar je moguce da jedemo kosu? Vidis dlaku u hlebu ili pecivu i smuci ti se zivot, a nisi svestan da je svakodnevno jedes.
Odvratni Kinezi ce poceti sami sebe da meljui prave pljeskavice....
Od sada mesim lebac....

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber jos malo... 30.11.2015. 10:19 #608540

status: user
broj poruka: 946
http://arhiva.24sata.rs/specijal/zivot/vest/pesak-kosa-dubrivo-osam-odvratnih-tajnih-sastojaka-brze-hrane/29157.phtml

Jedemo vestacko djubrivo, pesak, kosu, delove insekata i td.

jedino da se pridruzimo bretarijancima, a i mnogo je ekonomicno :-)
http://forum.klix.ba/bretarijanci-ljudi-koji-ne-jedu-i-ne-piju-t129977.html






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: Definitivno zanimljiva tema... 30.11.2015. 12:03 #608548

status: user
broj poruka: 1577
Nešto ne volim da čitam tvoje postove jer uvek udaraš neku kontru ali ovaj ti je baš na mestu.

Umem da skuvam zaista dobru kafu ali me nikada nije povuklo da je probam jer me sam miris odbija. Stvarno mi nije jasno kako nekome može ono gorko da se svidi. Kafa nije potreba nego luksuz koji neki piju iz navike, ne iz potrebe.

Nikad mi nije bilo jasno šta tu ima mnogo posebno u srkanju gorke tamno braon tečnosti koja nema neki bog zna kakav ukus.

O kolačima i slatkišima sa kafom bolje i da ne govorim. Volim slatko, zaista volim ali bilo šta sa kafom mi je odvratno.

:: Prvo da razjasnimo par termina..
::
:: Kafa se uzgaja svuda samo ne u turskoj... tako da turska kafa ne postoji... zato postoji nesto sto se zove `turska kahva` i to je samo nacin spremanja a ne osnovni sastojak... dakle fildzan pun secera u koji se sipa skuvana kfa a sto ce reci da je turska kahva slatka ko sirup... neko voli neko se grozi..
::
:: Ovo sto mi pijemo nije turska kahva nego nesto poput onoga sto spremaju grci... oni dodaju secer u kafu (po sopstvenom nahodjenju) tj suprotno od turskog stila serviranja kafe..
::
:: Nescafe, Jacobs, Djonkafa, grandiozna ili bilo koja druga su instant kafa i nema tu nesto mnogo hemije to su samo unapred procesirane kafe..
::
:: Sve je u tehnologiji izvlacenja kafeina i ostalih otrova iz samog zrna kafe..
::
:: Sustina je da je instant kafa vec prosla kroz proces prokuvavanja a sirova eventualno samlevena kafa nije... tako da cuvanje jedne i druge definitivno nije uporedivo, tj. ne moze biti isto..
::
:: Kafu inace ne pijem i nije mi jasna ljudska pomama za tim za mene odvratnim ukusom... naravno nikome ne osporavam pravo da je pije... samo ih ne razumem kako to ne mogu da funkcionisu bez jutarnje kafe... ja funcionisem cim otvorim jedno oko... moja averzija na ukus je tolika da kao mali nisam mogao da jedem keks torte zato sto su one imale par kasicica kafe u sebi..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Zasto ljudi puse? 30.11.2015. 13:01 #608550

status: user
broj poruka: 1332
Obican dim od koga se gusis :)Isto tako i sa kafom.Ja sva sreca pa ne moram da pijem kafu uopste,ali volim sa kevom da popijem kad dodje sa posla.Popijem jednu i meni dosta.Stvar je navike,mozak kad nauci na nesto,kad postane rutina,i kad mu to oduzmes on se buni normalno :)Postanes nervozan,malaksao,boli te glava itd itd.
Naravno da to nije Turska kafa ali tako se kod nas kaze :)
Ne znamo mi jos sta jedemo ako jedemo kupovno...Uvozimo zamrznute polutke koje su ko zna koliko stare,pa se potapaju u krv da bi meso bilo crveno...Ne kupujte crveno meso jer je ko zna koliko staro.Kupujte samo od ljudi koje poznajte dobro,jer inspekciju mozes okaciti o rep.I oni su ljudi kojii su slabi na pare :)Ja sam sva sreca u malom gradicu pa nema muljanja jer su babe opasne :)Zeznes jednu babu za 3 dana ceo gradic zna i zavrsio si posao :P
Kopovne pilice duvaju nekom smesom,pile dodje u firmu 1kg naduvaju ga na 2kg kad ga ispeces bude 800grama...

Jel mi verujete da me je smorilo jelo?Svaki dan ustanem ujutru na posao i ne znam vise sta da jedem sve me smorilo.Otisao neki dan u radnju da kupim voce, kao da se zdravo hranim,kupio skoro kilu banana,narandze,mandarine...Nikad vise :)ja radim 2 sata da bi jeo zdravo i to samo za dorucak?Tuki...
saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 auuuu 30.11.2015. 13:07 #608551

status: user
broj poruka: 17084
Nestle i koka kola stoje ispred bolnica i samo cekaju fetuse da uzimaju sastojke za kafu i sok...

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 cocacola 30.11.2015. 13:21 #608552

status: user
broj poruka: 3275

http://www.youtube.com/watch?v=qiQBA2JmHEc

HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 30.11.2015. 16:10 #608575

status: user
broj poruka: 3971
Pa zato kafa i cokolada imaju braon boju, mmm.. HAHAHAHAHA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Nije 30.11.2015. 16:24 #608578

status: user
broj poruka: 3466


Zdrava ishrana skupa, fora je u kolicinama na koje smo mi navikli sebe. Ja sad npr bez 500gr obrok ne priznajem, a bio sam i zdraviji i normalniji kada sam jeo 3x 150g npr.

Ja cu definitivno da batalim i sokove i kafe i sve to muckano.

Drugar, dizac tegova, 120kg imao, veci deo misici (nista anabolici ali vezbao 25god)
Oseti probleme pritisak, i jos neke stvari, batali secer, voce, sokove, testo, samo povrce i malo mesa kuvano, korigovao je sve a ne trenira jer ne stize i evo 25kg izgubio za 5 meseci samo korekcijom ishrane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi 3 u 1 ili 2 u 1 itd .. ima genetski modifikovanu soju 30.11.2015. 17:19 #608581

status: user
broj poruka: 7694
ne bi trebalo da je piju ljudi skloni tumorima.Inace prava cista nes kafa nije toliko stetna kao i `turska` kao sto je i mi zovemo (mada je Turci ne piju tu kafu nego piju caj) a Grci je piju slicno kao mi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: 3 u 1 ili 2 u 1 itd .. ima genetski modifikovanu soju 30.11.2015. 17:32 #608582

status: user
broj poruka: 7761
@obradmi
Jeste a sklonost ka tumorima mozes da otkrijes samo tako sto dobijes neki...

@duqp
Sinko jedna moja koleginica svaki cas nesto zvace a sama kost i koza...
Pre ce biti da sve to ima vise veze sa genetikom nego sa necim drugim ALI kretanje moze da pomogne da se ne misli na klopu...
Ubaci uzinu i sve ce se promeniti... sto se kaze sam sebi pokvaris rucak...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: ne bi trebalo da je piju ljudi skloni tumorima.Inace prava cista nes kafa nije toliko stetna kao i `turska` kao sto je i mi zovemo (mada je Turci ne piju tu kafu nego piju caj) a Grci je piju slicno kao mi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs