Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Kupovina komponenti u Madjarskoj, iskustva
STRANA 1 OD 1
vaikiki Kupovina komponenti u Madjarskoj, iskustva 13.12.2015. 11:59 T62602

status: user
broj poruka: 304

Pozdrav svima,

Planiram da zamenim svoju starudiju od kompa i pazarim nesto novo pa gledam koje us mi opcije.
Za sada sam se namerio na Dell ultraSharp u2715h monitor medjutim kod nas onako fino kosta, dok po mojim nekim racunicama ako bi se otislo do Budimpeste, pazario isti monitor i uzeo porez nazad, izadje dobrih 150e+ jeftinije.

Pa me interesuje kakva su vasa iskustva sto se toga tice i kakvi su na carini, sta se desi ako kazem da nemam sta da prijavim a vide u gepeku 27 inca monitor? :)

Ako imate neke druge predloge kako proci jeftinije ili zasto je bolje ipak pazariti ovde za vise novca... Pisite.

Isto to sam planirao i za same komponente, medjutim njih je mnogo jednostavnije gurnuti negde u auto da se ne vide :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 13.12.2015. 12:04 #609559

status: user
broj poruka: 304
Uh zaboravih da ovo ne izlazi na glavnu stranicu :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 13.12.2015. 12:33 #609561

status: user
broj poruka: 2270
Bolje prepusti to ljudima koji se time bave i imaju uhodan sistem sa carinom. Znači, nekog od proverenih ljudi sa mađarskom kombinacijom i opet ćeš proći dosta jeftinije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 13.12.2015. 14:02 #609574

status: user
broj poruka: 304



Jedino sto ne znam nikoga ko to radi, a po netu sto sam nasao ljudi da donose tako, ti platis cenu koja jeste u prodavnici a oni uzmu taj porez za sebe. To onda izpadne jeftinije samo koliko je jeftinije u Madjarskoj

A to i nije toliko jeftinije, za ovaj monitor oko 50e recimo, tako da ako vec moram da dam 500 onda cu dati i tih 50 da bar pregledam monitor od mrtvih pixela i imam garanciju ovde ako mu nesto bude.

Ispravite me ako gresim u necemu ali ovo mi deluje udobnije uzeti ovde?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 13.12.2015. 19:02 #609591

status: user
broj poruka: 2270
U pravu si, ako je samo do 50€ onda se ne isplati. Na drugim forumima, da ih ne pominjem, imaš stalne teme koje se bave time i pominju se konkretna imena pouzdanih ljudi koji rade to sa KPa i kupinda i sl. Najbolje da tamo pitaš, sigurno ćeš dobiti veći broj mišljenja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs